השתלמות קרן השתלמות מומלצת לעובדי הוראה

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום

יהודים טובים

משתמש רשום
חלק קטן בגלל שרוצות לצאת לשבתון.
ורובן מחוסר ידע.
זאת ברירת המחדל ולוקחים את מה שמציעים...
תודה רבה על המידע
אז בעצם אני מבינה שאכן עדיף ללכת על המסלול הכללי

חלק קטן בגלל שרוצות לצאת לשבתון.
רק שאלה אחרונה - אני לא מבינה
גם אם נניח שאני מעדיפה לצאת לשבתון עדיין היה אמור להיות לי עדיף לי ללכת על המסלול הכללי
כי עם ה10% תשואה שנתית אני יכולה לפרנס את עצמי בשנת השבתון
אני צודקת ?

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
רק שאלה אחרונה - אני לא מבינה
גם אם נניח שאני מעדיפה לצאת לשבתון עדיין היה אמור להיות לי עדיף לי ללכת על המסלול הכללי
כי אם ה10% תשואה שנתית אני יכולה לפרנס את עצמי בשנת השבתון
אני צודקת ?
10% תשואה שנתית זה משהו שיש בד"כ במסלולים עם סיכון גבוה, לא בסיכון בינוני נמוך.

אני לא יועצת השקעות ולא מייעצת לאף אחד, אבל מי שרוצה לשבתון ובעצם חוסך לטווח של 6 שנים, בכלל לא בטוח שמתאים לו מסלול בסיכון גבוה.
(יכול להיות שזאת הסיבה שהתשואות בקרן של מורים כ"כ נמוכות- הם מכוונים לטווח השקעה של 6 שנים, וזה אומר סיכון נמוך, ותשואה נמוכה.)

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
אני לא יועצת השקעות ולא מייעצת לאף אחד, אבל מי שרוצה לשבתון ובעצם חוסך לטווח של 6 שנים, בכלל לא בטוח שמתאים לו מסלול בסיכון גבוה.
על הרוב עדיף לא למשוך את קרן ההשתלמות בגלל הטבת המס.
ולכן כדאי לייעד אותה להשקעה לטווח הארוך ביותר ככל האפשר.

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
על הרוב עדיף לא למשוך את קרן ההשתלמות בגלל הטבת המס.
ולכן כדאי לייעד אותה להשקעה לטווח הארוך ביותר ככל האפשר.
מסכימה.
עניתי למי שרוצה לחסוך בקרן השתלמות רגילה על מנת להשתמש בה בשבתון, כי היא עם תשואות יותר גבוהות מקרן של מורים.

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
@טילון ענתה:
שבתון של מורים כולל שלושה דברים:
1. שמירת המשרה לשנה הבאה
2. מימון לימודים וקצבת קיום מקרן ההשתלמות
3. לימודים שנחשבים לוותק.

הראשון לא אמור להיות בעיה אם המעסיק מאשר חל"ת (וגם בשבתון רגיל הוא צריך לאשר).

השני יכול להיות גם מקרן השתלמות רגילה, רק שבעוד שבקרן השתלמות של מורים תקבלו מימון מלא לא משנה כמה כסף נצבר בקרן, בקרן השתלמות רגילה זה יהיה לפי כמה שיש בקרן.
שמעתי פעם שבשבתון של מורים הקרן מוציאה בד"כ יותר ממה שנצבר, מצד שני זה תלוי במחיר של הלימודים, וגם אם בקרן רגילה התשואה גבוהה יותר- אז לא בטוח שהצבירה לא תצא יותר מזה.
ככה שזה יכול להשתנות בין מצב למצב.

השלישי לא נראה לי שאפשרי בקרן רגילה. כלומר אפשר ללמוד, אבל לא נראה לי שמשרד החינוך יכיר בזה כוותק.

יהודים טובים

משתמש רשום
האם יש כאן בפורום
סוכנת ביטוח או סוכן ביטוח שמעוניינים לתת תנאים טובים בפתיחת הקרן השתלמות שאני יכולה לעשות את זה דרכם ?
אין כאן אף סוכנת ביטוח ?
שום יועץ פינסיוני ?
מישהו או מישהי שיוכלו לעשות בעבורי את זה ?

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כט

א מִזְמוֹר לְדָוִד הָבוּ לַיהוָה בְּנֵי אֵלִים הָבוּ לַיהוָה כָּבוֹד וָעֹז:ב הָבוּ לַיהוָה כְּבוֹד שְׁמוֹ הִשְׁתַּחֲווּ לַיהוָה בְּהַדְרַת קֹדֶשׁ:ג קוֹל יְהוָה עַל הַמָּיִם אֵל הַכָּבוֹד הִרְעִים יְהוָה עַל מַיִם רַבִּים:ד קוֹל יְהוָה בַּכֹּחַ קוֹל יְהוָה בֶּהָדָר:ה קוֹל יְהוָה שֹׁבֵר אֲרָזִים וַיְשַׁבֵּר יְהוָה אֶת אַרְזֵי הַלְּבָנוֹן:ו וַיַּרְקִידֵם כְּמוֹ עֵגֶל לְבָנוֹן וְשִׂרְיֹן כְּמוֹ בֶן רְאֵמִים:ז קוֹל יְהוָה חֹצֵב לַהֲבוֹת אֵשׁ:ח קוֹל יְהוָה יָחִיל מִדְבָּר יָחִיל יְהוָה מִדְבַּר קָדֵשׁ:ט קוֹל יְהוָה יְחוֹלֵל אַיָּלוֹת וַיֶּחֱשֹׂף יְעָרוֹת וּבְהֵיכָלוֹ כֻּלּוֹ אֹמֵר כָּבוֹד:י יְהוָה לַמַּבּוּל יָשָׁב וַיֵּשֶׁב יְהוָה מֶלֶךְ לְעוֹלָם:יא יְהוָה עֹז לְעַמּוֹ יִתֵּן יְהוָה יְבָרֵךְ אֶת עַמּוֹ בַשָּׁלוֹם:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

הווי משפחתי • 4

לוח מודעות

למעלה