דרוש מידע קליניקה פרטית לעבודה סוציאלית

ליבש

משתמש צעיר
אני חושבת על למודי עבודה סוציאלית.
כרגע אני עצמאית ונהנית מכך ומעוניינת גם בהמשך להיות עצמאית
האם בתחום העבודה סוציאלית יש ביקוש לעצמאיים? האם זה משתלם?
חשוב לי מאוד לדעת כדי להחליט על המקצוע!!
@מירי עוס @בייגלה @אמא ועוד.. @חוח אולי אתן תדעו לענות לי?

אמיליה

משתמש מקצוען
מקצוע עבודה סוציאלית עשה בשנים האחרונות הסבה מסוימת מהתחום המקצועי העיקרי שלו, שייחד ובידל אותו לעומת המקצועות הטיפוליים האחרים
היום יש בתוכניות הלימוד, בעיקר בתואר שני- מיקוד רב בטיפול פרטני, בדומה לגישות הטיפול הדינמיות.
האם כשאת מתכוונת לקליניקה עצמאית בתחום הטיפול? אז כן, יש לזה ביקוש- כמובן בכפוף למקצועיות ולהתפתחות אישית שלך כמטפלת.
אם את מתכוונת לעבודה סוציאלית עצמאית, גם השוק הזה מתפתח לאט לאט, אם כי עדיין אין לו מספיק הכרה ומספיק ביקוש.

משערת שאת מתכוונת לקליניקה טיפולית וחשוב לי להדגיש שקצת קשה להשוות אותה לכל מקצוע עצמאי אחר. ואדגים-
כשאת עצמאית כבעלת קליניקה, עליך לקחת הדרכה חיצונית מספקת ולהיות אחראית באופן אישי על האחריות המקצועית שלך כלפי המטופלים.
שנית- במקרים רבים המטפל העצמאי נחשף למידע שדורש חובת דיווח. וכאשר הוא עצמאי- הוא נושא באחריות האישית והבלעדית לכך. במידה ולא יעמוד בדרישות החוק וידווח כנדרש- וזה מורכב מאד למי שיודע על מה אני מדברת, גם חובת הענישה או הסנקציות החוקיות חלות באופן בלעדי על המטפל העצמאי.

זה מה שעולה לי כרגע, במידה ואזכר בעוד דברים בהמשך, אכתוב.

בהצלחה!

haso

משתמש פעיל
כל מה שכתבו בתגובה הקודמת זה רק אחרי תואר שני.
בתואר ראשון אסור להיות מטפל

ליבש

משתמש צעיר
כל מה שכתבו בתגובה הקודמת זה רק אחרי תואר שני.
בתואר ראשון אסור להיות מטפל
כמובן שאני מתכוונת אחרי תואר שני.

מקצוע עבודה סוציאלית עשה בשנים האחרונות הסבה מסוימת מהתחום המקצועי העיקרי שלו, שייחד ובידל אותו לעומת המקצועות הטיפוליים האחרים
היום יש בתוכניות הלימוד, בעיקר בתואר שני- מיקוד רב בטיפול פרטני, בדומה לגישות הטיפול הדינמיות.
האם כשאת מתכוונת לקליניקה עצמאית בתחום הטיפול? אז כן, יש לזה ביקוש- כמובן בכפוף למקצועיות ולהתפתחות אישית שלך כמטפלת.
אם את מתכוונת לעבודה סוציאלית עצמאית, גם השוק הזה מתפתח לאט לאט, אם כי עדיין אין לו מספיק הכרה ומספיק ביקוש.

משערת שאת מתכוונת לקליניקה טיפולית וחשוב לי להדגיש שקצת קשה להשוות אותה לכל מקצוע עצמאי אחר. ואדגים-
כשאת עצמאית כבעלת קליניקה, עליך לקחת הדרכה חיצונית מספקת ולהיות אחראית באופן אישי על האחריות המקצועית שלך כלפי המטופלים.
שנית- במקרים רבים המטפל העצמאי נחשף למידע שדורש חובת דיווח. וכאשר הוא עצמאי- הוא נושא באחריות האישית והבלעדית לכך. במידה ולא יעמוד בדרישות החוק וידווח כנדרש- וזה מורכב מאד למי שיודע על מה אני מדברת, גם חובת הענישה או הסנקציות החוקיות חלות באופן בלעדי על המטפל העצמאי.

זה מה שעולה לי כרגע, במידה ואזכר בעוד דברים בהמשך, אכתוב.

בהצלחה!

מידע חשוב מאוד.
את יודעת האם הביקוש לעצמאיות בתחום הטיפולי
הוא ברמה שאפשר לעבוד רק כעצמאית ולא כשכירה?

haso

משתמש פעיל
בדרך כלל מתחילים כשכירה ואחר כך משלבים שכירה ועצמאית (הכי כדאי. למשל יומיים שלוש שכירה ויומיים שלוש עצמאית בשילוב עם שותפה) או עצמאית והדרכה

חוח

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
ציינת שכרגע את עצמאית ושחשוב לך להמשיך להיות עצמאית.
ממליצה לך לחדד לעצמך: מדוע חשוב לך להמשיך להיות עצמאית? יתכן והתשובות שתעני ילמדו אותך האם הבחירה הזו תהיה נכונה לך.
למשל: אם חשוב לך להיות עצמאית כי השעות גמישות ואפשר לעבוד, למשל, מאוחר בלילה, אז כמעמדת או גרפיקאית עצמאית זה מעולה, אבל בקליניקה זה לא.
אם זה כדי לשלוט בכמות העבודה ולמנן את הלקוחות-זה כן.
מעבר לזאת, @אמיליה ענתה בטוב טעם.

אמיליה

משתמש מקצוען
את יודעת האם הביקוש לעצמאיות בתחום הטיפולי
הוא ברמה שאפשר לעבוד רק כעצמאית ולא כשכירה?
ממה שאני רואה בשטח- אלה שהן וותיקות מאד ונחשבות ממש מקצועיות- מלאות
הדרך עד לשם- די ארוכה.
מאד קשה להגיע למצב של קליניקה מלאה כמקור הכנסה יחיד.
וזה קשה מכמה פרמטרים:
ראשית- תואר שני לא מספיק כדי לקפוץ למים של קליניקה פרטית. נדרשים כמה וכמה שנים כשכירה בשוק הציבורי(בשכר נמוך), כדי לחוות את השטח ולהכיר אותו מלמטה ללמעלה. ואפילו לימודי המשך בהתמחות בתחום ספיציפי שבו את רוצה להתמקצע.
שנית- כדי להגיע לרמת מקצועיות נדרשת- חובה לעבור טיפול פרטני אישי של מינימום שנה. זו חובה שלא כתובה בשום מקום רשמי, אך זה המפתח להגיע להיות מטפלת טובה באמת.
שלישית- נפש המטפל הוא הכלי הטיפולי העיקרי. מטפל טוב ששקוע במטופלים שלו באמת, לא יוכל להחזיק כל יום כמות מטופלים גבוהה. זה עלול לגרום או לשחיקה, או לרפיון מקצועי.
רביעית- כבעלת קליניקה פרטית, את למעשה עובדת יחידנית, בצוות של אדם אחד בלבד- את. במקצוע כזה, יש חשיבות גדולה לעבודת צוות, החלפת רשמים, פורקן, התייעצות, שיח עמיתים וכדומה. בקליניקה פרטית אין לך מזה או מזה. את עם עצמך. הצורך בחברה ממש גדול.

אדגיש- זה אפשרי, אבל הדרך לשם היא ארוכה, וגם כשמגיעים לשם זו עדיין עבודה לא קלה בכלל! לפעמים זה נראה כאילו יושבים על כורסת הפסיכולוג, מהנהנים באמפתיה וגורפים לכיס 450 ש"ח לפגישה.. זה ממש לא כך. נדרשת עבודה אישית ומקצועית מקיפה ועמוקה מאד כדי להגיע למצב של קליניקה מלאה וגם לשלב זה יש מעלות לצד חסרונות שכדאי להיות מודעים להם.
ההמלצה האישית שלי- לשלב חצי עצמאי חצי שכיר- וזאת לאחר שיש מספיק וותק והכרות ועבודה ציבורית מתאימה.

אם את מאמינה שזה מתאים לך- צאי לדרך!! מאחלת לך הרבה הצלחה!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  14  פעמים

לוח מודעות

למעלה