עזרה קלדנות, התייאשתי כבר מזמן... יש לכם עצה?

H. Clin

משתמש מקצוען
תאמת שאני אם מקלדת רק עם אנגלית ולא מרשה לקנות מדבקות כי ראיתי שזה באמת עזר לי להקליד יותר מהר...
בשיעור קלדנות בתיכון היה אסור לנו להסתכל על המקלדת. המורה היתה מסתובבת בכיתה עם סרגל ועושה כאילו היא מרביצה לנו באצבעות אם הסתכלנו.
היום אני מקלידה בערך 85 מילים בדקה בלי להסתכל אבל רק באנגלית. בעברית אני גם לא מסתכלת (גם זה נמחק לי) אבל אני הרבה יותר איטית בעברית.

רחלוש !!

משתמש מקצוען
למדתי דרך משחק/תוכנה ארנבת- לפני שנים כשהייתי בכיתה ח', עדיין קיים?
מקלידה רק בשיטה עיוורת

שירי12

משתמש סופר מקצוען
מקלידה רק בשיטה עיוורת עברית ואנגלית, מל''ד 108
למדתי בתיכון עם הארנבת הענתיקה
התאמנתי המון על המחשב וגם 'באוויר' - כשנתקלתי במילה מאתגרת ניסיתי להקליד אותה באצבעות בלי מקלדת.

הכל מאת השם

משתמש חדש
מנסיון אישי, בהתחלה זה באמת מאד קשה ומייאש, כי כשרגילים להקליד לא בשיטה עיוורת זה וודאי רץ מהר יותר אבל אחרי הרבה תרגולים רואים תוצאות!!

מאן-דהו

משתמש רשום
השיטה היא לקחת בחשבון שההקלדה בהתחלה תהיה איטית. יותר מאשר הקלדה רגילה.
להתמיד כך תקופה ולהתעקש. אחר כך תודה/י לעצמך.
כמו שנאמר: "קשה עכשיו, הקלה אחר כך..."

• תודה
Reactions: GRN

מליון

משתמש מקצוען
רק אני מרגישה שהאצבעות עושות מה בא להם??
אני יודעת איפה האות אבל משום מה נלחץ לי אצבע אחרת...
האם זה עובר עם הזמן?

מלכה ג

משתמש רשום
שנים שאני מנסה ללמוד שיטה עיוורת...
אבל עם כל שיטה שניסיתי רק ירד לי הביטחון שאני יצליח אי פעם ללמוד...:sne:
יש לכם איזה דרך בדוקה אבל בדוקה!! להציע לי?:unsure:
אשמח מממש ממש ממש!!!!!!:D
תקשיבי, אין קיצורי דרך

פשוט קחי את זה כפרויקט

תתיישבי על תוכנה מסוימת

תרגלי תרגלי תרגלי ושוב תרגלי

שימי לעצמך יעדים ופרסים בהתאם:)

בסוף בעז"ה תראי תוצאות!

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
אני חושבת שדבר ראשון צריך לדעת להקליד מהר מאד ללא שיטה עוורת.
לדעתי זה עוזר אח"כ ללמוד להקליד על עוור כשהידיים כבר מיומנות ומכירות את המקלדת.
אני אישית מקלידה מאד מהר לא בשיטה עוורת(אני כמו כולם באמצע ללמוד... מידי פעם כשיש לי עצבים)
אבל שמתי לב שמלא פעמים הידיים שלי רצות על המקלדת גם בלי שאני מסתכלת כל הזמן.
אין קשר בין הקלדה מהירה להקלדה עיוורת
זה עובד אחרת לגמרי במוח, מניסיון...

ולפותח האשכול, ראיתי רעיון שנשמע לי מוצלח:
לשים שרטוט של סדר המקשים במקלדת מעל המסך, ולהקליד כשמסתכלים רק עליו ולא על המקלדת
(וזה אחרי הבנה בסיסית על איזה מקשים אחראית כל יד, ואיך מזיזים את האצבעות על המקלדת)

רעבצין

משתמש פעיל
אין קשר בין הקלדה מהירה להקלדה עיוורת
זה עובד אחרת לגמרי במוח, מניסיון...

ולפותח האשכול, ראיתי רעיון שנשמע לי מוצלח:
לשים שרטוט של סדר המקשים במקלדת מעל המסך, ולהקליד כשמסתכלים רק עליו ולא על המקלדת
(וזה אחרי הבנה בסיסית על איזה מקשים אחראית כל יד, ואיך מזיזים את האצבעות על המקלדת)
רעיון יפה!
ויש דבר כזה, קוראים לו מקשים דביקים [לוח מקשים על המסך ] למי שאין מקלדת נראלי..
בכל מקרה זה יכול לעזור במקום לשרטט.

hrsyqlyyn500

משתמש חדש
אם מקלידים הרבה, מתרגלים במשך הזמן גם בלי ללמוד שיטה עיוורת

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
רעיון יפה!
ויש דבר כזה, קוראים לו מקשים דביקים [לוח מקשים על המסך ] למי שאין מקלדת נראלי..
בכל מקרה זה יכול לעזור במקום לשרטט.
בטוח שאפשר למצוא משהו מוכן, אפילו בגוגל תמונות

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק לא

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּךָ יְהוָה חָסִיתִי אַל אֵבוֹשָׁה לְעוֹלָם בְּצִדְקָתְךָ פַלְּטֵנִי:ג הַטֵּה אֵלַי אָזְנְךָ מְהֵרָה הַצִּילֵנִי הֱיֵה לִי לְצוּר מָעוֹז לְבֵית מְצוּדוֹת לְהוֹשִׁיעֵנִי:ד כִּי סַלְעִי וּמְצוּדָתִי אָתָּה וּלְמַעַן שִׁמְךָ תַּנְחֵנִי וּתְנַהֲלֵנִי:ה תּוֹצִיאֵנִי מֵרֶשֶׁת זוּ טָמְנוּ לִי כִּי אַתָּה מָעוּזִּי:ו בְּיָדְךָ אַפְקִיד רוּחִי פָּדִיתָה אוֹתִי יְהוָה אֵל אֱמֶת:ז שָׂנֵאתִי הַשֹּׁמְרִים הַבְלֵי שָׁוְא וַאֲנִי אֶל יְהוָה בָּטָחְתִּי:ח אָגִילָה וְאֶשְׂמְחָה בְּחַסְדֶּךָ אֲשֶׁר רָאִיתָ אֶת עָנְיִי יָדַעְתָּ בְּצָרוֹת נַפְשִׁי:ט וְלֹא הִסְגַּרְתַּנִי בְּיַד אוֹיֵב הֶעֱמַדְתָּ בַמֶּרְחָב רַגְלָי:י חָנֵּנִי יְהוָה כִּי צַר לִי עָשְׁשָׁה בְכַעַס עֵינִי נַפְשִׁי וּבִטְנִי:יא כִּי כָלוּ בְיָגוֹן חַיַּי וּשְׁנוֹתַי בַּאֲנָחָה כָּשַׁל בַּעֲוֹנִי כֹחִי וַעֲצָמַי עָשֵׁשׁוּ:יב מִכָּל צֹרְרַי הָיִיתִי חֶרְפָּה וְלִשֲׁכֵנַי מְאֹד וּפַחַד לִמְיֻדָּעָי רֹאַי בַּחוּץ נָדְדוּ מִמֶּנִּי:יג נִשְׁכַּחְתִּי כְּמֵת מִלֵּב הָיִיתִי כִּכְלִי אֹבֵד:יד כִּי שָׁמַעְתִּי דִּבַּת רַבִּים מָגוֹר מִסָּבִיב בְּהִוָּסְדָם יַחַד עָלַי לָקַחַת נַפְשִׁי זָמָמוּ:טו וַאֲנִי עָלֶיךָ בָטַחְתִּי יְהוָה אָמַרְתִּי אֱלֹהַי אָתָּה:טז בְּיָדְךָ עִתֹּתָי הַצִּילֵנִי מִיַּד אוֹיְבַי וּמֵרֹדְפָי:יז הָאִירָה פָנֶיךָ עַל עַבְדֶּךָ הוֹשִׁיעֵנִי בְחַסְדֶּךָ:יח יְהוָה אַל אֵבוֹשָׁה כִּי קְרָאתִיךָ יֵבֹשׁוּ רְשָׁעִים יִדְּמוּ לִשְׁאוֹל:יט תֵּאָלַמְנָה שִׂפְתֵי שָׁקֶר הַדֹּבְרוֹת עַל צַדִּיק עָתָק בְּגַאֲוָה וָבוּז:כ מָה רַב טוּבְךָ אֲשֶׁר צָפַנְתָּ לִּירֵאֶיךָ פָּעַלְתָּ לַחֹסִים בָּךְ נֶגֶד בְּנֵי אָדָם:כא תַּסְתִּירֵם בְּסֵתֶר פָּנֶיךָ מֵרֻכְסֵי אִישׁ תִּצְפְּנֵם בְּסֻכָּה מֵרִיב לְשֹׁנוֹת:כב בָּרוּךְ יְהוָה כִּי הִפְלִיא חַסְדּוֹ לִי בְּעִיר מָצוֹר:כג וַאֲנִי אָמַרְתִּי בְחָפְזִי נִגְרַזְתִּי מִנֶּגֶד עֵינֶיךָ אָכֵן שָׁמַעְתָּ קוֹל תַּחֲנוּנַי בְּשַׁוְּעִי אֵלֶיךָ:כד אֶהֱבוּ אֶת יְהוָה כָּל חֲסִידָיו אֱמוּנִים נֹצֵר יְהוָה וּמְשַׁלֵּם עַל יֶתֶר עֹשֵׂה גַאֲוָה:כה חִזְקוּ וְיַאֲמֵץ לְבַבְכֶם כָּל הַמְיַחֲלִים לַיהוָה:
נקרא  4  פעמים

אתגר AI

הבעות פנים • אתגר 57

לוח מודעות

למעלה