קיבלתם דירה לשבת? תשאירו מזכרת חמודה...

sarit_f

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
D I G I T A L
שופט/ת באתגר דריבל
נכתב ע"י GRN;778922:
אני כנראה חריגה בנוף, אבל אני כן אוהבת לראות שמישהו היה בבית ולא לקבל אותו מושלם כמו שנתתי אותו (אני לא מתכוונת לנזקים או לדברים לא נעימים, אבל כוסות חד פעמיות על השיש, או דברים שזזו מכאן לשם ברמה נורמלית בפירוש יעשו לי טוב).

יש בזה,
פעם אחת השארתי בית לשבת, וחזרתי וחשבתי לעצמי שאולי דמיינתי ובכלל לא היה אף אחד.. אפילו הצלחת עם הכיבוד על השולחן נשארה שלמה באותו מקום (רק 2 קופסאות סלטים קטנים במקרר הבהירו לי שלא טעיתי, והיו לי אורחים בבית..)

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
זה מה שהייתי מצפה מהמתארח בבית לא לו,
לא ככה?

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י pr;778939:
זה מה שהייתי מצפה מהמתארח בבית לא לו,
לא ככה?
לא יודעת מה מצופה מהמתארח בבית לא לא ומה לא מצופה. כשאני מתארחת בבתי אחרים אני מתאמצת מאוד לא להשאיר סימנים (ולפי התגובות גם מצליחה), אבל זאת ההרגשה שלי כשמתארחים אצלי ואת מוזמנת להתארח בבית שלי ולהשאיר לי כוסות חד פעמיים (אגב, גם תאכלו מהכיבוד:)).

תרצה

משתמש מקצוען
נכתב ע"י חיוכון;778820:
כדי להשאיר משהו קטן אחרי שבת צריך לחשוב על זה לפני שבת....
ולא כל אחד חושב.

כשהתארחנו בדירה נחמדה, לכבוד שבת שבע ברכות, רציתי להשאיר משהו כהכרת תודה. אבל ... לא לקחתי מראש שום דבר מעבר למינימום ההכרחי (יש לנו מזוודה קטנה באופן יחסי למשפחה) ואפילו העט השוכן דרך קבע בכיסו של הבעל נשאר בבית (מי צריך אותו בשבת?). כמובן שלא רציתי לחטט ולחפש בבית המארח עטים ודפים, ולרוץ אל המשפחה שלנו שגרה במרחק של כמה וכמה בניינים משם לא היה שייך בלחץ של מוצ"ש עם החיפזון להספיק את האוטובוס. כך שעזבנו בלא להותיר עקבות ובצביטה קטנה בלב - חבל שאין לנו דרך להראות להם שנהננו מאוד.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכון, אבל זה אף פעם לא כמו להשאיר משהו בו במקום. קרה לי משהו דומה פעם ובאמת הרגשתי רע מאוד, אפילו שאחרי זמן מה שלחתי להם מתנה.

obyektiv

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
D I G I T A L
בענין אלו שלא משאירים כי---- תסלחו לי זה תירוצים, אם כי נכונים וקבילים.
אבל----
אם הייתם יודעים כמה טרחו בשביל להשאיר לכם דירה נקיה ומסודרת, אז הייתם מביאים בכל אופן משהו קטן. הכל ענין של תכנון, מחשבה וארגון.
אני למשל לא מסוגלת לחשוב שאתארח בבית משפחה בדירתם ולא אשאיר כלום.
שוב, כשאני נותנת את הדירה ממש לא מצפה לכלום מעבר ללמצוא את הדירה במצב תקין.

סטודנטית

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
סליחה על ההקפצה,
השבת אני אמורה לקבל דירה מזוג צעיר,(בשביל אורחים שמגיעים אלי) שאני לא מכירה את אופיים כ"כ, ולא מכירה את הבית שלהם.
אשמח לרעיונות מה להשאיר להם מתנה!
תודה מראש!

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
תמונה יפה לתליה.
בקבוק בושם עם מקלות.
אביזר קטן וחמוד למטבח.
שעון מתוק.

אא

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
נכתב ע"י תקוה;797885:
תמונה יפה לתליה.
בקבוק בושם עם מקלות.
אביזר קטן וחמוד למטבח.
שעון מתוק.

כל דבר שתלוי בטעם אישי, נראה לי דווקא שפחות כדאי כשזה מישהו שלא מכירים.
אני, למשל, לא תולה שום שעון או אביזר למטבח וכאלה שאני מקבלת.
לעומת זאת, מפיץ ריח עם מקלות נשמע לי מתנה חמודה.
שוקולד תמיד מתקבל בברכה, את יכולה להשאיר בונבוניירה נחמדה או כלי קטן עם שוקולדים.

יוספי רוזן

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
כסף.
אני נותנת את הדירה שלי כל פעם כשאני יוצאת לשבת, אף פעם לא השאירו לי כסף, תמיד שמו מתנות שרב הפעמים היו מיותרות ולא שימושיות עבורי. (משחק לגיל קטן יותר מילדתי או ספר שממש אין מי שיקרא אותו אצלי..)
עם לא מכירים קשה לדעת מה מתאים.
אגב כשאני נותנת את הדירה אני מקפידה לתת לזוגות צעירים מקסימום עם ילד אחד, למדתי מכמה פעמים לתמיד....

sarit_f

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
D I G I T A L
שופט/ת באתגר דריבל
אם משאירים לכם דירה עם מזגן אז בודאי כסף זה הכי מכובד, לפחות לכסות הוצאות חשמל :)

יוספי רוזן

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
בפרט שאת מגיע ואת רואה שהמזגן דלק כל השבת...

יעל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
לי השאירו מעטפה עם 50 ש"ח ..
וכתבו: היה כ"כ נעים.. מצורף סכום סמלי.. תקנו לכם משהו לבית.
זו היתה ממש הרגשה טובה,
פעם אחרת השאירו חבילת שוקולד עם פתק .. גם היה מחמם את הלב..
עוד פעם השאירו פתק והדגישו כמה שנהנו שהבית היה פשוט מבריק.. וכמובן שהמצעים אצל המארחים שלהם ויחזרו לאחר כביסה..
זה נותן חשק לתת את הדירה שוב.

תור הזהב

משתמש מקצוען
שוקולד...
פעם נתתי את הדירה בחינם למשפחה של מכרים עם 7 נפשות ל-3 ימים בתקופת הקיץ-השכירות היומית אז מאוד גבוהה באזורי. הם השאירו שוקולד פרה ודף עם 2 משפטים של תודה בנאלית...

TIP X

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
דווקא לי פעם השאירו 400 שח, ועל דירה לא ממוזגת.
אנחנו לא הסכמנו לקחת והם לא הסכימו לקחת חזרה וזה הלך לצדקה...

TIP X

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
יש לציין שהמשפחה ההיא היתה נראה לי דתית לאומית ואולי לכן המושגים היו קצת אחרים.

יעל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
סבתא שלי תמיד מקפידה להגיע עם בקבוק יין משובח לדירות שהיא מתארחת בהן בשמחות וכו'..
פעם אחת שכחה להביא. אז שלחה זר פרחים ענק (כגודל הלב הגדול שלה) לשבת הבאה..
המעניין היה שבאותה שבת היה לזו שנתנה את הדירה יום הולדת והיא לא הבינה מי שלח לה זר כ"כ גדול ליום הולדת, יותר נכון מי בכלל זכר שיש לה יום הולדת..
עד שהיא שחזרה לפי השם שצורף שזה בטח קשור לשבת הקודמת וכשבררה אצל המארחת בעלת השמחה,
התברר שזה הגיע כפיצוי על ששכחו להשאיר משהו בשבת הקודמת..

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
נכתב ע"י יעל;797935:
סבתא שלי תמיד מקפידה להגיע עם בקבוק יין משובח לדירות שהיא מתארחת בהן בשמחות וכו'..
פעם אחת שכחה להביא. אז שלחה זר פרחים ענק (כגודל הלב הגדול שלה) לשבת הבאה..
המעניין היה שבאותה שבת היה לזו שנתנה את הדירה יום הולדת והיא לא הבינה מי שלח לה זר כ"כ גדול ליום הולדת, יותר נכון מי בכלל זכר שיש לה יום הולדת..
עד שהיא שחזרה לפי השם שצורף שזה בטח קשור לשבת הקודמת וכשבררה אצל המארחת בעלת השמחה,
התברר שזה הגיע כפיצוי על ששכחו להשאיר משהו בשבת הקודמת..

אהבתי:D

דרדק

משתמש חדש
אני דווקא רוצה להעלות קו שונה.
אני מהצד של הנותנים כי אני נוסע הרבה ותמיד נותן את הדירה.
אז נכון, אני מעדיף לתת לצעירים עם תינוקים ולא למשפחות, ברור.
אבל אני לא רוצה אפילו שיתנו לי יותר משוקולד עם פתק.
כי אחרי הכל כסף או מתנה זה יקר ולא כל זוג שבא להתארח אצל האח הגדול וכדומה יכול להרשות לעצמו.
או שלא שווה לו כבר כל הנסיעה אם היא יוצאת יקרה.
הרי מה ביקשו מאיתנו, חסד, ואותו אנחנו נותנים בשמחה.
משהו באנאלי דווקא הוא היפה. לציין את הכרת הטובה, ותו לא.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קח

א שִׁיר מִזְמוֹר לְדָוִד:ב נָכוֹן לִבִּי אֱלֹהִים אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה אַף כְּבוֹדִי:ג עוּרָה הַנֵּבֶל וְכִנּוֹר אָעִירָה שָּׁחַר:ד אוֹדְךָ בָעַמִּים יי וַאֲזַמֶּרְךָ בַּלְאֻמִּים:ה כִּי גָדוֹל מֵעַל שָׁמַיִם חַסְדֶּךָ וְעַד שְׁחָקִים אֲמִתֶּךָ:ו רוּמָה עַל שָׁמַיִם אֱלֹהִים וְעַל כָּל הָאָרֶץ כְּבוֹדֶךָ:ז לְמַעַן יֵחָלְצוּן יְדִידֶיךָ הוֹשִׁיעָה יְמִינְךָ וַעֲנֵנִי:ח אֱלֹהִים דִּבֶּר בְּקָדְשׁוֹ אֶעְלֹזָה אֲחַלְּקָה שְׁכֶם וְעֵמֶק סֻכּוֹת אֲמַדֵּד:ט לִי גִלְעָד לִי מְנַשֶּׁה וְאֶפְרַיִם מָעוֹז רֹאשִׁי יְהוּדָה מְחֹקְקִי:י מוֹאָב סִיר רַחְצִי עַל אֱדוֹם אַשְׁלִיךְ נַעֲלִי עֲלֵי פְלֶשֶׁת אֶתְרוֹעָע:יא מִי יֹבִלֵנִי עִיר מִבְצָר מִי נָחַנִי עַד אֱדוֹם:יב הֲלֹא אֱלֹהִים זְנַחְתָּנוּ וְלֹא תֵצֵא אֱלֹהִים בְּצִבְאֹתֵינוּ:יג הָבָה לָּנוּ עֶזְרָת מִצָּר וְשָׁוְא תְּשׁוּעַת אָדָם:יד בֵּאלֹהִים נַעֲשֶׂה חָיִל וְהוּא יָבוּס צָרֵינוּ:
נקרא  14  פעמים

אתגר AI

מלכות ה' • אתגר 119

לוח מודעות

למעלה