התייעצות קיבלתי ד"ש מסלייס

ח.ג.ג'.

משתמש פעיל
שלחו אתמול שיש דוח שנתי של 2023. אפשר שוב לראות את מצב החשבון באתר.
אני לא מוטרדת אישית ממה שיעלה בגורל הכספים שמופקדים שם (הכסף שיש לנו שם זה גרושים, זה כסף של הבת), אבל אני תוהה איזה לקחים צריך להפיק מהסיפור.
נניח, נראה לי שכדאי לא לשים את כל הביצים בסל אחד, ולפזר בין כמה חברות את הפנסיות של שני בני הזוג, קרנות השתלמות וכו'. נראה גם שזו (עוד) סיבה להעדיף חשבון מסחר עצמאי על פני קופת גמל.
אני תוהה אם יש עוד צדדים של העניין שלא חשבתי עליהם?

ח.ג.ג'.

משתמש פעיל
מה שקרה שם באותה מידה יכול לקרוא גם בחשבון מסחר עצמאי לכאורה
אני לא מצויה בפרטים שם לעומק אבל אם הבנתי נכון, הם קיבלו הוראות לקנות ניירות בחשבונות IRA ופשוט לא עשו את זה. גם הרישום של ההחזקות בקרנות IRA היה מאד לא מסודר.
בחשבון מסחר עצמאי לכאורה זה לא אמור לקרות, לא? לפחות לא אם מבצעים קניה ומכירה עצמאית ולא באמצעות הוראות לברוקר. גם הרישום אמור להיות ברור. אלא אם כן כל מערכת המסחר של בית ההשקעות היא פיקציה אחת גדולה, שזו כבר הונאה בסדר גודל אחר. הכל אפשרי כנראה, אבל מן הסתם פחות סביר.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
מה שמומלץ זה לוודא שאתם נכנסים למקום מסודר ושאין עליהם כמויות תלונות.

• תודה
Reactions: scw

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
אני לא מצויה בפרטים שם לעומק אבל אם הבנתי נכון, הם קיבלו הוראות לקנות ניירות בחשבונות IRA ופשוט לא עשו את זה. גם הרישום של ההחזקות בקרנות IRA היה מאד לא מסודר.
בחשבון מסחר עצמאי לכאורה זה לא אמור לקרות, לא? לפחות לא אם מבצעים קניה ומכירה עצמאית ולא באמצעות הוראות לברוקר. גם הרישום אמור להיות ברור. אלא אם כן כל מערכת המסחר של בית ההשקעות היא פיקציה אחת גדולה, שזו כבר הונאה בסדר גודל אחר. הכל אפשרי כנראה, אבל מן הסתם פחות סביר.
בIRA בית ההשקעות לא מקבל הוראות, הוא פשוט מקבל את ההפקדות ומעביר לחשבון מסחר ייעודי. ההוראות נעשות בבית המסחר יחד עם כל הפעולות, כךשמי שהיה לו IRA בסלייס, יצטרך לכאורה לקבל את הכסף ביום אחד.

ח.ג.ג'.

משתמש פעיל
מה שמומלץ זה לוודא שאתם נכנסים למקום מסודר ושאין עליהם כמויות תלונות.
תלונות זה כבר שלב מתקדם, מן הסתם. זה גם לא רק "נכנסים", רוב הזמן זה "נמצאים".
את בעצם אומרת לנטר את המצב באופן קבוע?
יש לתהות גם איך אמורים להבדיל בין סתם תלונות על שירות לקוחות לבין נורות אדומות.

ח.ג.ג'.

משתמש פעיל
בIRA בית ההשקעות לא מקבל הוראות, הוא פשוט מקבל את ההפקדות ומעביר לחשבון מסחר ייעודי. ההוראות נעשות בבית המסחר יחד עם כל הפעולות, כךשמי שהיה לו IRA בסלייס, יצטרך לכאורה לקבל את הכסף ביום אחד.
אז מה הסיפור על כסף שנגנב מה-IRA ועל גיליונות אקסל?

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
אז מה הסיפור על כסף שנגנב מה-IRA ועל גיליונות אקסל?
אני לא יודע, אבל מה שכתבתי מופיע פה:

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
תלונות זה כבר שלב מתקדם, מן הסתם. זה גם לא רק "נכנסים", רוב הזמן זה "נמצאים".
את בעצם אומרת לנטר את המצב באופן קבוע?
יש לתהות גם איך אמורים להבדיל בין סתם תלונות על שירות לקוחות לבין נורות אדומות.
סלייס לכאורה אף פעם לא התנהלו בצורה תקינה, ותמיד היו אליהם כמויות תלונות בלי סוף.
ככה שאם לפני הכניסה הייתם עושים בדיקה קצרה כנראה שלא הייתם מכניסים לשם כסף.

ח.ג.ג'.

משתמש פעיל
סלייס אף פעם לא התנהלו בצורה ותמיד היו אליהם כמויות תלונות בלי סוף.
ככה שאם לפני הכניסה הייתם עושים בדיקה קצרה כנראה שלא הייתם מכניסים לשם כסף.
טוב, נאמר להגנתנו שזה באמת היה סכום קטן אז לא טרחנו לברר יותר מדי (פתחנו את הקופה עם 500 ש"ח. לא חסרים פה אפסים).

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
אתמול היה דיון בועדת הכספים על סלייס.
בתוצאות הישיבה נראה שמוסכם שרשות שוק ההון כשלה בפיקוח ומבקשים שיוסקו מסקנות לעתיד.
וסיכמו להיפגש שוב עוד 3 שבועות.

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
אתמול היה דיון בועדת הכספים על סלייס.
בתוצאות הישיבה נראה שמוסכם שרשות שוק ההון כשלה בפיקוח ומבקשים שיוסקו מסקנות לעתיד.
וסיכמו להיפגש שוב עוד 3 שבועות.
מתאים גם לחדשות מדור כלכלה.

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כז

א לְדָוִד יְהוָה אוֹרִי וְיִשְׁעִי מִמִּי אִירָא יְהוָה מָעוֹז חַיַּי מִמִּי אֶפְחָד:ב בִּקְרֹב עָלַי מְרֵעִים לֶאֱכֹל אֶת בְּשָׂרִי צָרַי וְאֹיְבַי לִי הֵמָּה כָשְׁלוּ וְנָפָלוּ:ג אִם תַּחֲנֶה עָלַי מַחֲנֶה לֹא יִירָא לִבִּי אִם תָּקוּם עָלַי מִלְחָמָה בְּזֹאת אֲנִי בוֹטֵחַ:ד אַחַת שָׁאַלְתִּי מֵאֵת יְהוָה אוֹתָהּ אֲבַקֵּשׁ שִׁבְתִּי בְּבֵית יְהוָה כָּל יְמֵי חַיַּי לַחֲזוֹת בְּנֹעַם יְהוָה וּלְבַקֵּר בְּהֵיכָלוֹ:ה כִּי יִצְפְּנֵנִי בְּסֻכֹּה בְּיוֹם רָעָה יַסְתִּרֵנִי בְּסֵתֶר אָהֳלוֹ בְּצוּר יְרוֹמְמֵנִי:ו וְעַתָּה יָרוּם רֹאשִׁי עַל אֹיְבַי סְבִיבוֹתַי וְאֶזְבְּחָה בְאָהֳלוֹ זִבְחֵי תְרוּעָה אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה לַיהוָה:ז שְׁמַע יְהוָה קוֹלִי אֶקְרָא וְחָנֵּנִי וַעֲנֵנִי:ח לְךָ אָמַר לִבִּי בַּקְּשׁוּ פָנָי אֶת פָּנֶיךָ יְהוָה אֲבַקֵּשׁ:ט אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי אַל תַּט בְּאַף עַבְדֶּךָ עֶזְרָתִי הָיִיתָ אַל תִּטְּשֵׁנִי וְאַל תַּעַזְבֵנִי אֱלֹהֵי יִשְׁעִי:י כִּי אָבִי וְאִמִּי עֲזָבוּנִי וַיהוָה יַאַסְפֵנִי:יא הוֹרֵנִי יְהוָה דַּרְכֶּךָ וּנְחֵנִי בְּאֹרַח מִישׁוֹר לְמַעַן שׁוֹרְרָי:יב אַל תִּתְּנֵנִי בְּנֶפֶשׁ צָרָי כִּי קָמוּ בִי עֵדֵי שֶׁקֶר וִיפֵחַ חָמָס:יג לוּלֵא הֶאֱמַנְתִּי לִרְאוֹת בְּטוּב יְהוָה בְּאֶרֶץ חַיִּים:יד קַוֵּה אֶל יְהוָה חֲזַק וְיַאֲמֵץ לִבֶּךָ וְקַוֵּה אֶל יְהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

מנדלה במטבח • אתגר 53

לוח מודעות

למעלה