דיון קחו את הכתיבה שלכם בערבון מוגבל

הטעם המושלם

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מה אנשים חושבים כשהם שולחים חומרים לעיתון?
יש אצלינו עלון חודשי שכל העוסקים במלאכה מתנדבים. כולם כולל כולם. וגם אני הקטנה. (אני אכתוב להם מחודש הבא סיפור בהמשכים, חידות וסיפור קצרצר של השגחה פרטית).
לעורכת אמרתי שמידי מאוחר לי לשלוח לה חומרים. אבל היום היא מתקשרת אליי- אני צריכה עזרה דחוף! בואי.
הגעתי.
היא פותחת לי מחשב, יש בו סיפור שאמור להיות סיפור בהמשכים. הכותבת גם שלחה למרווה והתלוננה שלא קיבלו את מה ששלחה.
היא גם טוענת שהוא עבר עריכה.
בפועל, מה שהולך שם.... איך העורכת אמרה לי? קיבלתי את זה חשכו עיני- את זה אני אמורה להכניס לעלון?
אבל לא רוצה לפגוע בכותבת, אז...
בקיצור ישבתי על פרק אחד כמעט שעה.
שגיאות כתיב ולשון, סימני פיסוק שחסרים על ימין ועל שמאל. שפה יומיומית פשוטה. חוסר מודעות מוחלט להבדל בין "ש" ל"כש".
כמעט לא הייתה שורה שלא השתנתה לגמרי.
אני מבינה שככה זה כשכל הכותבות מתנדבות, אבל בכל זאת- אל תטענו שלא צריך עריכה. (ככה היא טענה!)
תכירו ביכולות שלכם. תנסו ובסוף תצליחו, אבל אל תעופו על עצמכם.

ק. כצן

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
יש אפשרות לערוך לא רע בבינה מלאכותית. אמנם זה לא מחליף עריכה אנושית ואף יכול להוסיף טעויות, אך אין מה להשוות בין טקסט לפני "הבינה" ומה שיוצא אחרי.
וזה בחינם.
ושוב זה לא במקום העורכים האנושיים! זה רק כלי עזר לתקן טעויות גסות ממש.

yael305

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אני חושב הפוך.
רק מי שעף על עצמו יצליח.
מי שלא, ישבר בביקורת הראשונה
צריך לדעת לקבל ביקורת, אבל מי שעף על עצמו ושולח קטעים לפרסום שחייבים עריכה - זה כבר לא!

חי מינץ

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
צריך לדעת לקבל ביקורת, אבל מי שעף על עצמו ושולח קטעים לפרסום שחייבים עריכה - זה כבר לא!
אין דלק חזק יותר לאנשים מאשר האימון בעצמם.
מי שלא בטוח בעצמו, במוקדם או במאוחר ישבר.
ולכן, תעופו על עצמכם ואל תפחדו משום דבר, וככה ורק ככה תצליחו.
(כמובן שצריך לדעת לשמוע ביקורת, אבל לא להישבר מזה אלא ללמוד מה לא נכון במה שעשינו ולהתקדם הלאה)

yael305

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אין דלק חזק יותר לאנשים מאשר האימון בעצמם.
מי שלא בטוח בעצמו, במוקדם או במאוחר ישבר.
ולכן, תעופו על עצמכם ואל תפחדו משום דבר, וככה ורק ככה תצליחו.
(כמובן שצריך לדעת לשמוע ביקורת, אבל לא להישבר מזה אלא ללמוד מה לא נכון במה שעשינו ולהתקדם הלאה)
זה מה שאמרתי.
אימון עצמי - כן.
לעוף על עצמי - לא.

הטעם המושלם

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
אני ורצה לדייק- בסדר, שלחת, שיהיה ככה. אבל למה את בטוחה שזה יכול להתפרסם ככה?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צז

א יי מָלָךְ תָּגֵל הָאָרֶץ יִשְׂמְחוּ אִיִּים רַבִּים:ב עָנָן וַעֲרָפֶל סְבִיבָיו צֶדֶק וּמִשְׁפָּט מְכוֹן כִּסְאוֹ:ג אֵשׁ לְפָנָיו תֵּלֵךְ וּתְלַהֵט סָבִיב צָרָיו:ד הֵאִירוּ בְרָקָיו תֵּבֵל רָאֲתָה וַתָּחֵל הָאָרֶץ:ה הָרִים כַּדּוֹנַג נָמַסּוּ מִלִּפְנֵי יי מִלִּפְנֵי אֲדוֹן כָּל הָאָרֶץ:ו הִגִּידוּ הַשָּׁמַיִם צִדְקוֹ וְרָאוּ כָל הָעַמִּים כְּבוֹדוֹ:ז יֵבֹשׁוּ כָּל עֹבְדֵי פֶסֶל הַמִּתְהַלְלִים בָּאֱלִילִים הִשְׁתַּחֲווּ לוֹ כָּל אֱלֹהִים:ח שָׁמְעָה וַתִּשְׂמַח צִיּוֹן וַתָּגֵלְנָה בְּנוֹת יְהוּדָה לְמַעַן מִשְׁפָּטֶיךָ יי:ט כִּי אַתָּה יי עֶלְיוֹן עַל כָּל הָאָרֶץ מְאֹד נַעֲלֵיתָ עַל כָּל אֱלֹהִים:י אֹהֲבֵי יי שִׂנְאוּ רָע שֹׁמֵר נַפְשׁוֹת חֲסִידָיו מִיַּד רְשָׁעִים יַצִּילֵם:יא אוֹר זָרֻעַ לַצַּדִּיק וּלְיִשְׁרֵי לֵב שִׂמְחָה:יב שִׂמְחוּ צַדִּיקִים בַּיהוָה וְהוֹדוּ לְזֵכֶר קָדְשׁוֹ:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה