שיתוף - לביקורת קבצנית מ2022

הודיה לוי.

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
פגשתי בה מעט לאחר ששקעה השמש. היא ישבה בפינה נידחת ברחוב אבן גבירול בתל אביב: אישה כבת שמונים עטויה במחלצות מתפוררות. שערה לבן, נפוח, אוורירי, מזכיר בצורתו את ממתק הסוכר האהוב על הילדים.

"סליחה, גברת, סליחה. אפשר כמה שקלים?", שאלה אותי. ריח אלכוהול חריף נידף מבין שיניה. אצבעותיה נכרכו סביב כוס חד פעמית חדישה. תהיתי לעצמי מהיכן יש לה מצרך כה נדיר.
"מצטערת, אין לי כאן מזומן", פרשתי את ידיי.
"רגע רגע", היא נשרכה אחרי. ידיה אחזו בשקית גדולה של בקבוקי פלסטיק ריקים. "אולי בכל זאת? רק כמה שקלים. לא יותר".
"מצטערת, גברת, אין לי מזומן", עניתי.
"רק בשביל חלות לשבת", הביטה בי מבט נוגה.
"אין לי כאן". אמרתי שוב, קצרת רוח. רגליי הובילו אותי לכיוון תחנת האוטובוס הקרובה.
"גברת, גברת", קולה הדהד אחר גבי, צרוד.
"מה עכשיו?", סובבתי לעברה מבט מוטרד.
"אולי בביט?"

REBEKA997

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
פגשתי בה מעט לאחר ששקעה השמש. היא ישבה בפינה נידחת ברחוב אבן גבירול בתל אביב: אישה כבת שמונים עטויה במחלצות מתפוררות. שערה לבן, נפוח, אוורירי, מזכיר בצורתו את ממתק הסוכר האהוב על הילדים.

"סליחה, גברת, סליחה. אפשר כמה שקלים?", שאלה אותי. ריח אלכוהול חריף נידף מבין שיניה. אצבעותיה נכרכו סביב כוס חד פעמית חדישה. תהיתי לעצמי מהיכן יש לה מצרך כה נדיר.
"רגע רגע", היא נשרכה אחרי. ידיה אחזו בשקית גדולה של בקבוקי פלסטיק ריקים. "אולי בכל זאת? רק כמה שקלים. לא יותר".
"אין לי כאן". אמרתי שוב, קצרת רוח. רגליי הובילו אותי לכיוון תחנת האוטובוס הקרובה.
"אולי בביט?"
גדול!!!!!!!!!!!

הודיה לוי.

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
גדול!!!!!!!!!!!
תודה.

אגב, שכחתי לציין מדובר בסיפור אמיתי. כמובן בלי כל התיאורים על השיער הנפוח והמחלצות המתפוררות - למען האמת זה היה בכלל גבר;)
אבל ברעיון...

שועל ספרות.

רודיום לשעבר. מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
זה קורה גם בבתי כנסת לאחרונה. פעם היית יכול להגיד (או לסמן) 'אין לי עליי' להראות שאין בארנק ולדפוק על הכיס בתור הוכחה שגם שם אין. (ולפעמים להתקל במטבעות שם ואז זה כבר לא נעים)
היום האשראי מציץ לך מהארנק והמקבץ מנופף בניצחון במכשיר נדרים פלוס.

מתעניינת:)

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית

"אולי בביט?"
יצאת בזול
לזו שלפנייך הסברתי שאין לי לחם, היא טענה שאין עליה לחם, הצעתי שתקנה לי לחמניות שום מהפיצריה הסמוכה, לא יכלה לסרב.

ציורי לשון

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית

"אולי בביט?"
יש לך כתיבה יפה ומלאת עניין!
והסיטואציה, עגומה למדי, על אף השעשוע.
תכל'ס חבר'ה, ברוכים הבאים לדור 2022, תסמין קטן בתוך מהפיכה עצומת ממדים שהולכת ומתרחשת כאן, מתחת לרגליים הרועדות שלנו.

הודיה לוי.

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
יש לך כתיבה יפה ומלאת עניין!
תודה רבה.
והסיטואציה, עגומה למדי, על אף השעשוע.
תכל'ס חבר'ה, ברוכים הבאים לדור 2022, תסמין קטן בתוך מהפיכה עצומת ממדים שהולכת ומתרחשת כאן, מתחת לרגליים הרועדות שלנו.
צודקת לגמרי!
איך אומרים: אני לא יודעת אם לבכות או לצחוק.
אני בחרתי באופציה האחרונה...

הודיה לוי.

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
נתקלתי בזה פעם, ליד תחנת דלק. זוג עמדו וביקשו כסף לתדלק. פתחנו את הלב, והוצאנו עשרה שקלים. הם סירבו! אנחנו לא קבצנים!! אפשר בביט?....
יצאת בזול
לזו שלפנייך הסברתי שאין לי לחם, היא טענה שאין עליה לחם, הצעתי שתקנה לי לחמניות שום מהפיצריה הסמוכה, לא יכלה לסרב.
ואני חשבתי שזה דברים שקורים רק לי.
היה שווה להעלות את הקטע הזה רק בשביל להיווכח שאני לא היחידה ;)

הודיה לוי.

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מאז שהעליתי את קטע הזה מציק לי מצפוני שאולי ניתן לחשוב שהכותבת מזלזלת חלילה בקבצנים וכו'
אז רוצה לומר תחת במה מכובדת זו: תתרמו. תתרמו. תתרמו.
במזומן, אשראי, העברה בנקאית, הוראת קבע, וכן, גם בביט...

לוטם

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
מאז שהעליתי את קטע הזה מציק לי מצפוני שאולי ניתן לחשוב שהכותבת מזלזלת חלילה בקבצנים וכו'
אז רוצה לומר תחת במה מכובדת זו: תתרמו. תתרמו. תתרמו.
במזומן, אשראי, העברה בנקאית, הוראת קבע, וכן, גם בביט...
האמת הייתי בתחנת אוטובוס והייתה שם קבצנית שלא ממש התלהבו לתרום לה, אז היא פתחה בקבוק מיים והשפריצה על כל העומדים בתחנה העמוסה.... :(

לוטם

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  30  פעמים

לוח מודעות

למעלה