התייעצות קבוצת רכישה - צמרות רמות

יודי יהודה

משתמש פעיל
הרב רייניץ אשרינו שזכינו
הכלל הראשון בפרוג הוא למי לא לענות
לא חסר קשקשנים וטרולים
מי שלא יודע בקבוצת רכישה (לא קבוצת רוכשים) משלמים מס רכישה לפי הערכה של מחיר הבנייה הסופי (יש חריגות כמו ביו"ש קרעות לפני תבע וקבוצות רכישה ישנות)​
כמה דירות רכשת וקנית במסגרת קבוצת רכישה ?

א.מ.ב.

משתמש פעיל
הפרוייקט הזה לא קשור לדן שם טוב.
זה צמד אנשים תומר ארנט ומאיר פריימן

יודי יהודה

משתמש פעיל
את נושא מס הרכישה תבדוק שוב.

אני מדבר מידיעה ברורה.

רשות המסים שינתה גישה, והיא בודקת כיום כל קבוצה בנפרד.

בחלק מהקבוצות, אחרי שכולם כבר שילמו על הקרקע, החליטו ברשות המיסים שהיה גוף שאיגד את כולם לפני המכרז - וחייב אותם במס רכישה של 8% לפי שמאות של דירה גמורה.

לכן צריך לקחת בחשבון שיתכן ויצטרכו לשלם מס רכישה על דירה ולא על קרקע.
שים לב למה כתבת שבשמאות הראשונה לאחר המכרז ברגע שעושים מש"ח הם החליטו לעשות לפי 8 אחוז זה גם לא נכון וגם לא הגיוני לפי מה חייבו 8 אחוז הרי לא יודעים כל אחד מה יקבל גודל חניות מחסנים וכו וכו וכו אז שמו באוויר אין דבר כזה
השמאות היא לפי ערך קיים ולא מומצא
כמו שאמרתי ישנם פעמים ברוכשים מתחלפים העברת זכויות בלעז שהבניה כבר מתקדמת ורשות המיסים מחליטה לפי שווי דירה ולא קרקע
אבל זה רק אחרי היתרי בניה ועבודות וגם אז לא בטוח וזה נדיר
בכל אופן אני יצרף שומה של קבוצת רכישה מלפני שנה קצת פחות לפני מסירת מפתחות כעת בירושלים ותראו לבד

קבצים מצורפים

• שומה.png
    שומה.png
    KB 84.2 · צפיות: 72

יודי יהודה

משתמש פעיל
לא מכיר את הקבוצה הזו ספציפית, אבל הדבר הכי מרכזי שצריך לבדוק בקבוצה: מי זו חברת הניהול, ומי יהיה העו"ד שייצג את הרוכשים.

צריך גם לקחת בחשבון שעלות המימון בקבוצה יקרה יותר (עמלת פתיחת תיק + ריבית של כ 10% בממוצע).

התשלום הוא לפי התקדמות הבנייה, ולא כמו בעיסקאות 20:80 שלא משלמים בתקופת הבנייה (אלא משלמים מראש....).

את עלות הקרקע (בדרך כלל 40% משווי הדירה), או רובו, צריך להביא מהון עצמי.

הרוכשים יצטרכו לשלם מס רכישה כמו דירה ולא קרקע, תלוי באופי הרכישה וארגון הקבוצה.
אתה צודק לגבי צמרות רמות שייתכן וזה יסע בשמאות כזאת לפי תיקון 69 למיסוי מקרקעין אבל זה רק אם יש גורם מארגן בתשלום

בני35

משתמש חדש
תבדוק טוב מס רכישה משלמים לפי הקרקע צודק הרב ריינץ שהיום רשות המיסים שינתה גישה
אבל עדיין בחלק גדול מהמקומות משלמים 6 אחוז לפי ערך הקרקע בחוזה
ואני קניתי לפני 3 שנים וזה מה ששלמתי

יודי יהודה

משתמש פעיל
תבדוק טוב מס רכישה משלמים לפי הקרקע צודק הרב ריינץ שהיום רשות המיסים שינתה גישה
אבל עדיין בחלק גדול מהמקומות משלמים 6 אחוז לפי ערך הקרקע בחוזה
ואני קניתי לפני 3 שנים וזה מה ששלמתי
כפי שהסברתי יש תיקון 69 תרשמו בגוגל אבל זה רק בקבוצות רכישה עם גורם מארגן בתשלום שרוב הקבוצות לא ככה לכן זה נדיר
זה בעיקר אצל החילונים היה נכון שיש חברות כמו פרי נדלן ופרשת אור המופרסמת וכן במקומות בקריית ספר ולדעתי גם באחיסמך בחלק מהם

מברר

משתמש פעיל
בקשתי הצנועה בתור פותח האשכול:

מי שיש לו מידע ספציפי לגבי קבוצת הרכישה הנ"ל - יבורך על חלוקת המידע כאן.
[למי ששאל - הפרוספקט הוא מתוך עיתון הפרסום 'לוח קיר' של רמות].

לכל מידע אחר כללי בנוגע לקבוצות רכישה, יש מספיק אשכולות אחרים.

יישר כח

בסדר גמור צ

משתמש חדש
בעצם בשביל להבין האם מדובר בעסקה שווה צריך לברר כמה עולה לבנות לפי מטר בירושלם לפי מה שאני בררתי יוצא 15 אלף אחרי מע"מ פלוס רכיב הקרקע שהם כותבים שזה לפי 13900 למטר ואז יוצא שהדירות בפרויקט יגיעו ל29 אלף למטר ולא כמו שמופיע בחוברת המכרז לפי 26 אלף

ימג

משתמש רשום
לחכמי הפורום
לפני כ3 שניםאני שילמתי 6% מס רכישה על יחידת קרקע במודיעין עילת זכות ל3 חדרים
בשעת הקנייה לא היה היתרים.
יש מצב שידרשו ממני תשלום מס נוסף לפי ערך הדירה ?

rikigra

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הפקות ואירועים
אוטומציה עסקית
מצטרף
לחכמי הפורום
לפני כ3 שניםאני שילמתי 6% מס רכישה על יחידת קרקע במודיעין עילת זכות ל3 חדרים
בשעת הקנייה לא היה היתרים.
יש מצב שידרשו ממני תשלום מס נוסף לפי ערך הדירה ?

קרוב משפחה שלי שילם בתקופה האחרונה 8% לפי ערך הקרקע ,
האם יחייבו אותו להשלים לערך הדירה??

רחל ז.

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
אוטומציה עסקית
שופט/ת באתגר דריבל
ממה שאני הבנתי ארנט ופריימן ניהלו 3 קבוצות רכישה לפני הפרוייקט הנוכחי בהצלחה רבה.
כל שטחי המסחר כבר נמכרו בפרוייקט

י.מ.פ.

משתמש חדש
לגבי השמאות עיין ערך מגרש בנדיקט בב"ב בהובלת דן שם טוב שהמס רכישה חושב בהתחלה לפי 6 אחוז ומיסוי מקרקעין דורש עכשיו חישוב לפי דירה ולכך כל מי שזה דירה שנייה שלו נדרש לשלם הרב כולל כל ההשלכות של מע"מ

ולגבי הפרויקט עצמו אפשר להתקשר ולקבל דף פרוספקט מצ"ב
לגבי שם טוב יש לבדוק מה קורה עכשיו בפרויקט בב"ש הבנתי שיש נגדו תביעת ענק מצד הרוכשים כמובן שהדבר צריך להבדק

קבצים מצורפים

• דף מידע צמרות רמות.jpeg
    דף מידע צמרות רמות.jpeg
    KB 182.3 · צפיות: 83

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה