בריאות צרבת שלא עוברת-מה לעשות?

ה' אוהב אותך

משתמש מקצוען
צרבת מיום שני שנבעה מאכילת 5 ספינג'ים בלילה לפני השינה ולא עוברת
מה לעשות?
קודם כל לבריאות...איזו זריזה כבר ספינג'ים...
אומפקרדקס-זאת תרופה לא כ"כ תמימה עדיף להמנע,למרות שאם זו לקיחה ח"פ לא אמור לגרום נזק...
טאמס -באופן ח"פ ודאי עדיף סה"כ יש בו חומר בשם 'קלציום קרבונט' שהוא סותר חומצות במהותו, כך שהוא מפרק את חומצות הקיבה, ומקל על תסמיני הצרבת.

סווצ'אר.

משתמש מקצוען
מצטרפת לשאלה. @ה' אוהב אותך אומפרדקס היא תרופה לא תמימה? נשמח ממש לפירוט.

ה' אוהב אותך

משתמש מקצוען
מצטרפת לשאלה. @ה' אוהב אותך אומפרדקס היא תרופה לא תמימה? נשמח ממש לפירוט.
זה גורם להרבה בעיות לטווח הרחוק יותר
זה מעלה סיכונים למחלות שונות
אני וידעת שזה ממש לא מומלץ,
את יכוללה לגלל ולראות את הבעיות.
סה"כ בסוף זו צרבת לא מחלה קשה, כך שלפעמים אנשים לוקחים תרופות בקלות מידי ולא יודעים ההשלכות וחבל אפשר לנסות לפתור בדרכים אחרות.

דפה

משתמש מקצוען
חחח... זו נטורפתית. זאת הפרנסה שלה וד"ל.
סה"כ בסוף זו צרבת לא מחלה קשה, כך שלפעמים אנשים לוקחים תרופות בקלות מידי ולא יודעים ההשלכות וחבל אפשר לנסות לפתור בדרכים אחרות.
כמה שאני מגגלת ומגגלת לא מצאתי אפילו מחקר אחד אמין ולא אינטרסנט. שמצא או כותב משהו על השלכות לטווח רחוק.

אבל צרבת יכולה לגרום לסיכונים קשים לטווח רחוק, על פניו נרקאה שהרבה יותר מסוכן לא לקחת מלקחת.

סווצ'אר.

משתמש מקצוען
חחח... זו נטורפתית. זאת הפרנסה שלה וד"ל.

כמה שאני מגגלת ומגגלת לא מצאתי אפילו מחקר אחד אמין ולא אינטרסנט. שמצא או כותב משהו על השלכות לטווח רחוק.

אבל צרבת יכולה לגרום לסיכונים קשים לטווח רחוק, על פניו נרקאה שהרבה יותר מסוכן לא לקחת מלקחת.
אפשר לעשות ניסוי עצמי....... :sneaky:

1700220130411.png

ערסל

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
תמיד צריך לחשב סיכון מול תועלת
אך האם בדקתם למה צרבת יכולה לגרום?
יש לה השלכות גם חוץ מהסבל.

העניין שלהפחיד על לקיחת תרופות זה הכי קל ומשכנע
הבעיה היא כשיש מחלה שיש לה השלכות
ושם משום מה אנשים נוטים לחשוב שזה יעבור לבד ולא יגרם שום נזק
מה שבהרבה מקרים ממש לא נכון ואפילו להיפך
אני לא מדברת על הצרבת כרגע, אלא באופן כללי.

לכן בקשתי פירוט על המשפט שאומפרודקס לא תמים
כי צריך זהירות כשזורקים משפט כזה בפני אלפי אנשים
(צריך זהירות גם כשממליצים על תרופה, אך תרופות ניתנות ע"י רופא, כך שכשמפנים מישהו לבקש תרופה מסוימת מרופא יש בקרה מקצועית על העניין)

שיליבי

משתמש מקצוען
תמיד צריך לחשב סיכון מול תועלת
אך האם בדקתם למה צרבת יכולה לגרום?
יש לה השלכות גם חוץ מהסבל.

העניין שלהפחיד על לקיחת תרופות זה הכי קל ומשכנע
הבעיה היא כשיש מחלה שיש לה השלכות
ושם משום מה אנשים נוטים לחשוב שזה יעבור לבד ולא יגרם שום נזק
מה שבהרבה מקרים ממש לא נכון ואפילו להיפך
אני לא מדברת על הצרבת כרגע, אלא באופן כללי.

לכן בקשתי פירוט על המשפט שאומפרודקס לא תמים
כי צריך זהירות כשזורקים משפט כזה בפני אלפי אנשים
(צריך זהירות גם כשממליצים על תרופה, אך תרופות ניתנות ע"י רופא, כך שכשמפנים מישהו לבקש תרופה מסוימת מרופא יש בקרה מקצועית על העניין)
חוץ מכל זה
צרבת זה לא בסך הכל
אני סבלתי שנים זה פשוט הורס את החיים!
שום דבר לא עוזר
כל היום רק חשבתי חשבונות מה לאכול עכשיו ומה אחר כך
וצרבת חזקה באמת זה כאבי תופת!
בסוף היריון כשגם אומפרדקס לא עזר לי מצאתי את עצמי בוכה מכאבים, ואני אחת שגם בלידות לא בוכה,
אבל זה תחושה שאת נשרפת מבפנים.
אותי האומפרדקס הציל!
וחשוב לי לכתוב את זה בעיקר בשביל תנוקות שסובלים מריפלוקס- צרבת, ולא יודעים לומר כמה כואב להם.
רק רוצה להדגיש:
עשיתי גסטרוסקפיה בשביל לשלול בעיות
ואני עושה בדיקות דם תקופתיות שצריך לעשות כשלוקחים אומפרדקס לזמן ארוך.
אם אתם לוקחים אומפרדקס קבוע כבר תקופה ארוכה לא לחכות לרופא שיקח אחריות וישלח לבדיקות אלא ללכת לבד לבקש הפניה.

הדסולה

משתמש מקצוען
חייבת לציין
יש צרבת בהריון -נכון
אבל אם הצרבת שלה לא בהריון ?!כשיש צרבת כביכול "סתם"
זה תסמין
יש לבדוק מה המקור- הסיבה
ולכן יש ללכת לרופא לבקש לשלול הליקובקטור
הליקובקטור הוא חיידק פטרייתי במעיים
הוא מסוכן !
אם לא מרדימים אותו ברבות השנים יכול ח"ו להביא סרטן המעי או הלימפה ל"ע - מחקרים!
ב"ה עזרתי להמון בנושא כולל תזונה נכונה
אבל דבר ראשון לשלול
איזה שטויות חבל על הזמן ,סרטן במעי לא קורה מהליקובקטור וגם לא סרטן בלוטות הלימפה ,למה לזרוע פחדים ? למה ,הליקובקטור יכול לצור צרבות והצרבות יכולות לפגוע בקיבה ובושט וגם זה אחרי עשרות שנים של חוסר טיפול.נקןדה.אני רוצה לראות מחקר אחד כזה .יכולה לשלוח לי גם בפרטי.ואחרי שנים רבות והוצאת כסף בלתי פוסקת על נסיון להפטר מאותו חיידק ,לקחתי אנטיביוטיקה שמתאימה לחיידק ויש לי שקט ברוך השנים שנים רבות

הדסולה

משתמש מקצוען
רוב החולים סובלים מצריבה ושריפה באזור הוושט, שבדרך כלל מחמירה לאחר ארוחות גדולות ושכיבה במאוזן לאחר האוכל. הצרבות נגרמות בעקבות עלייה של מיצי חומצה לוושט, ובדרך כלל הן מפריעות עד מאוד. לעיתים דומה התחושה ללחץ בבית החזה המרכזי היכול להדמות לכאב תעוקתי.

לא הוכח קשר סיבתי בין זיהום בחיידק לבין הופעת צרבת, ובמקרים רבים אף נמצא כי באנשים הסובלים מצרבת נמצאה שכיחות נמוכה יותר של זיהום בחיידק לעומת אנשים שאינם סובלים מצרבת. יש לזכור כי באנשים שמנים עם Reflux ושטי קיבתי, יהיו תופעות זהות של צרבת ללא כל זיהום עם Helicobacter pylori.

משתמש תפוס

משתמש צעיר
חוץ מכל זה
צרבת זה לא בסך הכל
אני סבלתי שנים זה פשוט הורס את החיים!
שום דבר לא עוזר
כל היום רק חשבתי חשבונות מה לאכול עכשיו ומה אחר כך
וצרבת חזקה באמת זה כאבי תופת!
בסוף היריון כשגם אומפרדקס לא עזר לי מצאתי את עצמי בוכה מכאבים, ואני אחת שגם בלידות לא בוכה,
אבל זה תחושה שאת נשרפת מבפנים.
אותי האומפרדקס הציל!
וחשוב לי לכתוב את זה בעיקר בשביל תנוקות שסובלים מריפלוקס- צרבת, ולא יודעים לומר כמה כואב להם.
רק רוצה להדגיש:
עשיתי גסטרוסקפיה בשביל לשלול בעיות
ואני עושה בדיקות דם תקופתיות שצריך לעשות כשלוקחים אומפרדקס לזמן ארוך.
אם אתם לוקחים אומפרדקס קבוע כבר תקופה ארוכה לא לחכות לרופא שיקח אחריות וישלח לבדיקות אלא ללכת לבד לבקש הפניה.
ממה שאני עברתי אני יודע שצרבת רגילה /חד פעמית היא סתם מחומציות יתר בקיבה , הפתרון הכי חזק ובריא לזה הוא סודה לשתיה עם מים , זה עוזר פצצות !
אם זה חוזר על עצמו הרבה צריך לבדוק זה יכול להיות הולקוס או עודף של קורטיזול בקיבה ( שזה עצמו מעיד על מחלה וחייב לבדוק את זה בדחיפות ) והתרופה הכי טובה לזה היא "נקסיום " על קיבה ריקה היא ממש מחוללת פלאים , מניסיון!

ST!

משתמש פעיל
כפית סודה לשתיה בכוס מים.
לא מסוכן?

אל תשכחו שעם סודה לשתייה אפשר לנקות שירותים
אז נכון שהיא גם לאפייה.... אבל במינון מסוים ולאחר חימום
אתם בטוחים שזה לא מסוכן לשתות את זה ככה?
או שהתכוונת למי סודה רגילים?

ST!

משתמש פעיל
באופן כללי
תרופות
כולם
כולל אקמול ונורופן

לא מומלץ לקחת באופן קבוע או יותר מדי
[רק תקראו את העלון המצורף אליהן....]

גם התרופות הכי תמימות
הם לא עשויות ממלפפון ועגבניה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

באבוד רשעים בינה • אתגר 112

לוח מודעות

למעלה