התייעצות צלקת בראש אחרי ניתוח... מה עושים?

ליליאן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מומלץ להתייעץ עם מרפאה בעיסוק שמקבלת במרפאה בבית חולים. (לבקש מרופא ילדים הפניה לריפוי בעיסוק לא התפתחותי)
בריפוי בעיסוק תקבלו המלצות לעיסוי של הצלקת, ולמדבקות סילקון מתאימות. ומעקב בהתאם לצלקת.
כרגע ךקראת סיום בס"ד של טיפול בצלקת במרכז המצח באופן הנ"ל. ארך כחצי שנה וכולל התמדה ועיקביות. וב"ה כרגע כמעט ואין סימן.
מה שהוא אמר. ריפוי בעיסוק שיקומי. מניח שאתם מנתחים בתל השומר או באיכילוב, יש גם רב,ע בשיקום ילדים בבי,ח. או אם הרופאים יחשבו על מחלקות פלסטיות - תבקשו מהרופאים בבי"ח הפניות והמלצות במכתב שחרור, למחלקות באותו בי"ח

nechami21

משתמש מקצוען
@nechami21
כמה פעמים ביום עיסית את הצלקת?
השתמשת בקרם בעיסוי?
מטפלת גם בבת שלי כרגע בצלקת במצח בעזרת יריעות סיליקון אבל הגברת (בת שנתיים) מתנגדת בטירוף לעיסוי ולא נותנת לעשות אותו כמו שצריך:(
ההנחיה היתה פעמיים ביום. (לרוב זוכרת רק פעם אחת). כרגע משתמשת בשמן ייעודי עם ריח ניטרלי שנקנה בחול.
העיסוי לוקח פחות מחצי דקה, ובד"כ אין בכי.

nechami21

משתמש מקצוען
לכל מי שכתבה קלוקודס-
המשחה עוזרת לצלקת שהיא כבר ללא פוטנציאל שיקום. אבל היא הורסת את המרקם של העור הצלקתי.
לכן עדיף קודם לשקם את העור עם יריעות ועיסוי. לאחר תקופה אפשר לשים את המשחה לשיפור המראה.

הקוטב הצפוני

משתמש מקצוען
מי זה ברוין?
ומה הייתה התוצאה?
עסקן רפואי.
אצלי זה היה מורכב יותר,
הגעתי אליו אחרי רשלנות של מקום נחשב מאוד. המקום היה מזוהם ופתוח עם צלקת מכוערת. הוא שיפר את המראה מאוד.
אבל לפני שפניתי אליו ראיתי לפחות 3 שטיפל בהם גם- ואחרי תקופה קצרה ממש לא שמו לב לכלום.

אם הבנים שמחה!

משתמש מקצוען
לכל מי שכתבה קלוקודס-
המשחה עוזרת לצלקת שהיא כבר ללא פוטנציאל שיקום. אבל היא הורסת את המרקם של העור הצלקתי.
לכן עדיף קודם לשקם את העור עם יריעות ועיסוי. לאחר תקופה אפשר לשים את המשחה לשיפור המראה.
אני לא יודעת מה זה קלוקודס אבל אם הכוונה לקלוקוט, הרכיב הפעיל הוא בדיוק כמו ביריעות סיליקון.
לפי המחקרים, מביחנת התוצאות אין הבדל משמעותי ביניהם. יש איזורים שיותר נוח לשים יריעה ואיזורים אחרים שהג'ל יותר נוח. שניהם לא פוגעים בעור.
אולי את מתכוונת למשחה אחרת ולא קלוקוט.

ד. ל.

משתמש צעיר
לבת שלי יש ציסטה במצח והאפשרות היחידה להוציא [וצריך להוציא!] זה ע"י ניתוח שמשאיר צלקת.
האם יש למישהו ניסיון בעניין?
או שיודע על דרך כלשהי לטפל בצלקת אחרי ניתוח?
בלת"ק
לי היתה ציסטה בלחי והורדתי אצל ד"ר הלן גרין מומחית לכירורגיה פלסטית במאוחדת ירושלים ולא נשאר כל זכר...

shira_Pr

משתמש חדש
השאלה איפה זה משאיר צלקת. אם זה באזור השיער יש המוןןן דרכים לכסות על זה. אם זה באזור גלוי זה באמת בעיה.

nechami21

משתמש מקצוען
אני לא יודעת מה זה קלוקודס אבל אם הכוונה לקלוקוט, הרכיב הפעיל הוא בדיוק כמו ביריעות סיליקון.
לפי המחקרים, מביחנת התוצאות אין הבדל משמעותי ביניהם. יש איזורים שיותר נוח לשים יריעה ואיזורים אחרים שהג'ל יותר נוח. שניהם לא פוגעים בעור.
אולי את מתכוונת למשחה אחרת ולא קלוקוט.
לכאורה מדובר באותו משחה (לא ראיתי אותה בפועל שמעתי את שמה בעל פה.
בעור יש מספר שכבות. כאשר אנחנו רוצים שהעור יחלים. המטרה היא לא רק אסטטיקה. אלא החלמה של העור באופן שיהיה אלסטי, גמיש, ונושם. (עור הרוס נוטה להקרע, ולהפתח ואינו גמיש)
לפי ההסבר שקיבלתי ממרפאה בעיסוק שעובדת בתחום (וצלקות זה לא התחום שלי כך שלא למדתי אותו לעומק) הציבור והרופאים - לא רופאי עור, אלא רופאי ילדים, משפחה, אורטופד וכו' לא מודעים לכך שהמשחה מציירת שכבה שטוחה ומונעת את ההחלמה של שכבות העור השונות. היא בעצם "ממיתה" אותם כדי להשיג אסטטיקה.

ביריעות סילקון scarban הפרוטוקול הוא עיסוי העור לכיוונים שונים - לפי פרמטרים שונים. (הדרכה אישית לכל סוג של צלקת) כך שהאלסטיות של העור נשמרת ובנוסף מושג שכבה חיצונית שטוחה.

לכאורה מדובר באותו משחה (לא ראיתי אותה בפועל שמעתי את שמה בעל פה.
בעור יש מספר שכבות. כאשר אנחנו רוצים שהעור יחלים. המטרה היא לא רק אסטטיקה. אלא החלמה של העור באופן שיהיה אלסטי, גמיש, ונושם. (עור הרוס נוטה להקרע, ולהפתח ואינו גמיש)
לפי ההסבר שקיבלתי ממרפאה בעיסוק שעובדת בתחום (וצלקות זה לא התחום שלי כך שלא למדתי אותו לעומק) הציבור והרופאים - לא רופאי עור, אלא רופאי ילדים, משפחה, אורטופד וכו' לא מודעים לכך שהמשחה מציירת שכבה שטוחה ומונעת את ההחלמה של שכבות העור השונות. היא בעצם "ממיתה" אותם כדי להשיג אסטטיקה.

ביריעות סילקון scarban הפרוטוקול הוא עיסוי העור לכיוונים שונים - לפי פרמטרים שונים. (הדרכה אישית לכל סוג של צלקת) כך שהאלסטיות של העור נשמרת ובנוסף מושג שכבה חיצונית שטוחה.
@nechami21
מה הכוונה בהתאמה של העיסוי לפי פרמטרים שונים?
חשבתי שהכוונה פשוט לעסות בתנועה סיבובית וזהו

הדגימו לך איך לעשות את העיסוי?
לא ממש
גם בקופ"ח וגם בהדסה עי"כ אמרו פשוט תעשי עיסוי וזהו
אולי זה בגלל הגודל
בערך סנטימטר - סנטימטר וחצי
אין כל כך שטח לשחק עם זה
או שאני טועה?
ואגב, בימים האחרונים נראה כאילו הסיליקון יוצר שפשוף מסביב לצלקת
נתקלת בזה?

nechami21

משתמש מקצוען
לא ממש
גם בקופ"ח וגם בהדסה עי"כ אמרו פשוט תעשי עיסוי וזהו
אולי זה בגלל הגודל
בערך סנטימטר - סנטימטר וחצי
אין כל כך שטח לשחק עם זה
או שאני טועה?
ואגב, בימים האחרונים נראה כאילו הסיליקון יוצר שפשוף מסביב לצלקת
נתקלת בזה?
אני מצטערת לשמוע שלא הדגימו לך את העיסוי והכיוון שלו. :(
השפשןף הוא מהסילקון או הפלסטר שמחזיק אותו? (הסילקון אמור להיות גדול קצת יותר מהצלקת)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה