צלצול בפעמון

בלרינה

משתמש רשום
אודה מאד אם מישהו יועיל בטובו להסביר לי מה הענין ומה מרויח כותב ההודעה שמישהו מצלצל לו ..
אני די חדשה פה ועדיין לא עליתי על הנקודה...
נ.ב. לא לשכוח לצלצל על ההודעה:):):):):):):):)

דוכסוסטוס

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
אם מישהו יוכל להסביר מה פשר מנהג טיפוסים נדירים בעולמנו לומר תודה למי שעוזר להם

בלרינה

משתמש רשום
אוקי,
את זה אני מבינה ואפילו מעריכה את המודים.
אבל מענין אותי מה הרווח של הכותב? חוץ מקבלת התודה?
לפי קצב הבקשות לצלצולים זה נראה שיש איזה תחרות למי יש הכי הרבה צילצולים,
אולי אני טועה...

sara100

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אין תחרות אבל זה מעיד על בנ"א אם לב טוב שאוהב לעזור ולתת....

חגי פאהן

משתמש סופר מקוצען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
בעזהי"ת

אין תגמול כספי. אבל זה מראה שהבן אדם כותב דברים שמועילים לאחרים. גם אני שאלתי את עצמי למה ה' יתברך עשה שיוצג בפרונט גם כמה תודות משתמש קיבל וגם כמה הוא נתן, והגעתי למסקנה שזה מראה על איזון בין נתינה לקבלה, בין נתינה שמכירים בה לבין הכרת הטוב לאחרים.

בתישראל

משתמש פעיל
פעם אפילו כתבו על זה שיר :)

הצלצול הַגּוֹאֵל
הִיא כָּתְבָה יָפֶה, רָאוּי לְצַלְצֵל
אֲבָל הַכָּמוּת אֶצְלָהּ, שָׂמָה אוֹתִי בַּצֵּל
כָּך שכדאי אֶת הַתּוֹדוֹת מעט לְפַצֵּל
ובכלל, הִיא פַּעַם בִּיקְרַה אוֹתִי בְּלִי לְהִתְנַצֵּל
אֲבָל זֶה הַיֵּצֵר הָרַע שאומר לִי להִתְּעָצֵל
אָז לֹא אֶתֵּן לוֹ אוֹתִי לְנַצֵּל

http://www.prog.co.il/showpost.php?p=2308048&postcount=23

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  3  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה