דרוש מידע ציפרלקס

מהממתתת

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אם אני הולכת לרופא משפחה שמסתומא לא מבין בזה בכלל.
מה אני צריכה לבקש ממנו?

תאורת חרום

משתמש סופר מקצוען
מה אני צריכה לבקש ממנו?
הוא מבין זה טוב מאוד....
הוא נותן מזה להרבה אנשים.
כמובן למשו יותר מזה יכול להיות שצריך ללכת למישו שבעניין.
אבל לכל הדברים הקטנים כל רופא משפחה יש יכולת וידע.

אומרים שפעילות גופנית רציפה של חצי שעה כמו הליכה מהירה וכדומה משפרת את מצב הרוח ... על ידי הפרשת חומר בגוף וכו'

אדלייד

משתמש חדש
מה העניין לפספס פה ושם כדור? אין לזה שום משמעות בהפחתה מהתמכרות, זה רק עושה בלגן בראש והרבה חלומות בשינה , צריך לקחת כל יום, פחות או יותר בשעה קבועה בלי הפסקה, ככה מרגישים הכי טוב,
התמכרות מתבטא כשלוקחים תרופת הרגעה באופן קבוע כמו קלונקס ואבן וכד', אבל ציפרלקס והתרופות האחרות ממשפחה זו זה טיפול, כמו שמישהו יש לו יתר לחץ דם אז הוא לוקח תרופה לאיזון לחץ דם, יש אפשרות לרדת מהתרופה, אבל צריך לעשת דברים בשביל זה כמו הליכה, הפחתה במשקל ועוד, אבל קודם כל לוקחים את התרופה כי חייבים, זה מסוכן להסתובב עם לחץ דם גבוה, גם באלרגיה זה ככה , אם לא מטפלים זה מחמיר ומסוכן, כך גם כאן , אין פה שאלה אם לקחת או לא, אם צריך ולא לוקחים אז הדיכאון מחמיר ונהיה אי שקט וחרדות , זה לא מומלץ ולא נעים וגם אח"כ צריך לקחת תרופות יותר חזקות מציפרלקס כי ציפרלקס זה מהתרופות הראשונות הכי פשוטות שנותנים לדיכאון,קודם לוקחים בשביל להרגיש טוב ולוקח לזה את השבועיים לפחות עד שמרגישים הטבה בע"ה ובנתיים לוקחים גם הרגעה לפי הצורך בתיאום עם הרופא כמובן, ולא מתמכרים להרגעה, כי לאט לאט צריך את זה פחות ופחות כי הציפרלקס מטפל בדיכאון מהשורש ואז כבר לא צריך הרגעה אולי רק לפעמים פה ושם,אם רואים שאי אפשר בלי ההרגעה אז צריך לחזור לרופא כי אולי הציפרלקס לא משפיעה עליך ספציפית ואז הרופא יתן כדור אחר שאולי ישפיע יותר טוב, לפעמים לוקח זמן עד שמתאימים כדור , לא כולם מגיבים אותו הדבר לכל תרופה לפעמים צריך לנסות כמה דברים עד שמגיעים לכדור הנכון, אז לא להתייאש. מה שבטוח זה שאם רואים שצריך טיפול אז כדאי להתחיל מיד ולא לחכות שהדיכאון מחמיר.
כשמרגישים יותר טוב אז אפשר לחשוב על גמילה מהציפרלקס אבל מינימום שנה לקחת וללכת לשיחות בכדי לנסות להבין את הסיבה לדיכאון, והשיחות מאוד עוזרות, זה חלק מהטיפול, וגם אם אי אפשר להגמל מהציפרלקס לא קרה כלום,אפשר לחיות עם זה עד 120 מצויין
לגביי תרופות הרגעה טבעיות כמו קלמנרבין ורגיעון וכד'
באידיש אומרים:"אדער מ'דארף נישט אדער ס'העלפט נישט"- "או שלא צריך או שזה לא עוזר"הכוונה שאם אתה לוקח משהו טבעי אז כנראה שאתה לא באמת צריך (הרגעה במקרה הזה) כי אם באמת היית צריך היית אומר תביאו לי משהו שירגיע מייד וזה רק בתרופות רגילות ולא בטבעי כי טבעי לא עוזר למקרה שמרגישים לא טוב, אפילו קל, עדיף לקחת כמות פחות מכדור הרגעה רגיל מאשר לקחת טבעי.
הרבה הצלחה ותרגישו טוב

תאורת חרום

משתמש סופר מקצוען
לגביי תרופות הרגעה טבעיות כמו קלמנרבין ורגיעון וכד'
באידיש אומרים:"אדער מ'דארף נישט אדער ס'העלפט נישט"- "או שלא צריך או שזה לא עוזר"הכוונה שאם אתה לוקח משהו טבעי אז כנראה שאתה לא באמת צריך (הרגעה במקרה הזה) כי אם באמת היית צריך היית אומר תביאו לי משהו שירגיע מייד וזה רק בתרופות רגילות ולא בטבעי כי טבעי לא עוזר למקרה שמרגישים לא טוב, אפילו קל, עדיף לקחת כמות פחות מכדור הרגעה רגיל מאשר לקחת טבעי.
כל ההתחלה שכתבתם, היה ממש יפה וטוב.
אבל הקטע שציטטתי, ממש לא נכון לדעתי.

למה לא לקחת טבעי?

ואגב לגבי תרופות יש שאומרים שבסופו של דבר יש לזה השפעה על מערכות הגוף, רק יש שיקולים אחרים שלכן כן לקחת.

מליון

משתמש מקצוען
יש איזשהו משהו שמשפר את ההרגשה?
בטווח המיידי, כנראה שוקולד או ארטיק :p
אם רוצים שינוי אמיתי צריך קצת סבלנות.
מה אני צריכה לבקש ממנו?
רופא משפחה מוסמך להביא כדורים קלים.
כמו ציפרלקס, סרנדה.
פשוט צריך להגיד לו למה רוצים.

ברכת הגשם

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
האם יש עצה שלא להשמין מזה?
זה לא בהכרח, אבל זה אחת מתופעות הלוואי שעלולה להתרחש
אולי להיות יותר במודעות, לקחת דברים שמונעים תאבון, אפשר להתיעץ גם על זה עם דיטאנית/רופא משפחה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה