צְלָלִים מְחוֹלְלִים

ש. צ. וינמן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
מי שכתב או מי שכותב, בוודאי יזדהה עם הנכתב
כי לא מה שנכתב על גליון, ביטא שלמות הרעיון
ובכל שירבוט קולמוס, נותר שביב חשוב כמוס ---

---

הַסִּפּוּר,
שֶׁלֹּא אֲסַפֵּר אַף פַּעַם,
גָּדוֹל , מַפְעִים , מָלֵא טַעַם.
וּטְמוּנִים בּוֹ,
זַרְעֵי תָּגִים וְאוֹתִיּוֹת.
וּמַחְשָׁבוֹת אֵינְסוֹפִיּוֹת.
אִם אֲסַפְּרוֹ וְלֹא אֶנְצֹר
- כְּנָפַיִם לְמִלִּים אֶקְשֹׁר,
אֲזַי לֹא סִפּוּרֵי הוּא זֶה,
אֶלָּא
צְלָלִים מְחוֹלְלִים,
בַּמָּה וּמַחֲזֶה.

SC

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
מי שכתב או מי שכותב, בוודאי יזדהה עם הנכתב
כי לא מה שנכתב על גליון, ביטא שלמות הרעיון
ובכל שירבוט קולמוס, נותר שביב חשוב כמוס ---

---

הַסִּפּוּר,
שֶׁלֹּא אֲסַפֵּר אַף פַּעַם,
גָּדוֹל, מַפְעִים, מָלֵא טַעַם.
וּטְמוּנִים בּוֹ,
זַרְעֵי תָּגִים וְאוֹתִיּוֹת.
וּמַחְשָׁבוֹת אֵינְסוֹפִיּוֹת.
אִם אֲסַפְּרוֹ וְלֹא אֶנְצֹר
- כְּנָפַיִם לְמִלִּים אֶקְשֹׁר,
אֲזַי לֹא סִפּוּרֵי הוּא זֶה,
אֶלָּא
צְלָלִים מְחוֹלְלִים,
בַּמָּה וּמַחֲזֶה.
כל כך מיוחד!
תמיד יש לי את התחושה הזו, שכמה שאנסה לא אצליח להעביר את מה שרציתי להעביר, את עומק המסר. ובכל זאת אני כותבת, ואז כל המשמעויות העמוקות שרציתי לטמון בו מצטמצמות למילים. וכשאני מחליטה גם לשחרר את השיר, פתאום אחרים רואים בו דברים אחרים לגמרי.
יש מקרים שזה גם להפך - מתכוונים לכתוב דבר פשוט למדי, ולפתע מגלים שנבנו עליו תילי תילים של השערות...

לפעמים אני מרגישה שהדבר הכתוב, כשמתפרסם, מקבל חיים משלו וכאילו כבר כמעט איננו שייך לי יותר.

ש. צ. וינמן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
  • תודה
Reactions: SC

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קטו

א לֹא לָנוּ יי לֹא לָנוּ כִּי לְשִׁמְךָ תֵּן כָּבוֹד עַל חַסְדְּךָ עַל אֲמִתֶּךָ:ב לָמָּה יֹאמְרוּ הַגּוֹיִם אַיֵּה נָא אֱלֹהֵיהֶם:ג וֵאלֹהֵינוּ בַשָּׁמָיִם כֹּל אֲשֶׁר חָפֵץ עָשָׂה:ד עֲצַבֵּיהֶם כֶּסֶף וְזָהָב מַעֲשֵׂה יְדֵי אָדָם:ה פֶּה לָהֶם וְלֹא יְדַבֵּרוּ עֵינַיִם לָהֶם וְלֹא יִרְאוּ:ו אָזְנַיִם לָהֶם וְלֹא יִשְׁמָעוּ אַף לָהֶם וְלֹא יְרִיחוּן:ז יְדֵיהֶם וְלֹא יְמִישׁוּן רַגְלֵיהֶם וְלֹא יְהַלֵּכוּ לֹא יֶהְגּוּ בִּגְרוֹנָם:ח כְּמוֹהֶם יִהְיוּ עֹשֵׂיהֶם כֹּל אֲשֶׁר בֹּטֵחַ בָּהֶם:ט יִשְׂרָאֵל בְּטַח בַּיהוָה עֶזְרָם וּמָגִנָּם הוּא:י בֵּית אַהֲרֹן בִּטְחוּ בַיהוָה עֶזְרָם וּמָגִנָּם הוּא:יא יִרְאֵי יי בִּטְחוּ בַיהוָה עֶזְרָם וּמָגִנָּם הוּא:יב יי זְכָרָנוּ יְבָרֵךְ יְבָרֵךְ אֶת בֵּית יִשְׂרָאֵל יְבָרֵךְ אֶת בֵּית אַהֲרֹן:יג יְבָרֵךְ יִרְאֵי יי הַקְּטַנִּים עִם הַגְּדֹלִים:יד יֹסֵף יי עֲלֵיכֶם עֲלֵיכֶם וְעַל בְּנֵיכֶם:טו בְּרוּכִים אַתֶּם לַיי עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:טז הַשָּׁמַיִם שָׁמַיִם לַיי וְהָאָרֶץ נָתַן לִבְנֵי אָדָם:יז לֹא הַמֵּתִים יְהַלְלוּ יָהּ וְלֹא כָּל יֹרְדֵי דוּמָה:יח וַאֲנַחְנוּ נְבָרֵךְ יָהּ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

חלון ראווה • אתגר 123

לוח מודעות

למעלה