פתרון להרטבת לילה וחרדות

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

PNINA101

משתמש רשום
אם משהי יודעת על פתרון יעיל ואמיתי להרטבות לילה וחרדות
אשמח לקבל הצעות
תודה רבה

A JERBI

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
חרדות-
לומר את אנא בכח ביחד עם הילד/ה. ולנסות לכוון.
עוזר פלאים! ב"ה

רק אל תחשבי אותי לאיזה באבית.. :)

שולחנית

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
לפני תקופה היה כתוב בפטנט רשום שאכילת בננות עוזרת לחרדות. היה שם הסבר שלם למה. אבל אני לא זוכרת

ציפור הנפש

משתמש צעיר
את מקשרת את ההרטבה יחד עם החרדות ואולי אין קשר ישיר בינהם וגם לא ציינת את גיל הילד והאם נגמל אי פעם כליל וחזר להרטיב, או שמעולם לא היה יבש לגמרי בלילות.

על כל פנים, לגבי ההרטבות- ערכת בירור רפואי? קבלתם הדרכה מאורולוג?
לפעמים מספיק למלא אחר ההנחיות של האורלוג (להימנע ממשאות משתנים כמו קקאו ותה, לא לשתות שעתיים לפני השינה וכו')
ישנם טיפולים התנהגותיים עם פעמוניות הרטבה, נסי לברר דרך קופח, אם יש להם הסדר עם מרפאה מסויימת בעיר מגוריכם. הטיפולים האלו מוכיחים יעילות והם מעבירים את האחריות לילד.

לגבי החרדות- צריך לדעת יותר פרטים כדי לענות ולהבין האם מדובר בפוביה ספציפית (חיות/גבהים/ גנבים) חרדה מבית ספר (סקול פוביה) חרדה שהיא נורמלית בשלבים התפתחותיים מסויימים (חרדת פרידה) עד כמה זה מפריע, או לא, לתפקוד. האם הילד עבר אירוע כלשהו? תמיד היו חרדות?
אבל בגדול, גם בבעיה זו, טיפול התנהגותי מוכיח יעילות וגם קוגניטיבי (תלוי בגיל)
בטיפול הזה עוזרים לילד לשנות את התפיסות שלו לגבי מושא הפחד וחושפים אותו בצורה הדרגתית למצבים המעוררי חרדה ויוצרים הסתגלות.

לנצח

משתמש רשום
להרטבות -
שעתיים אחרי שהילד נרדם, מעירים ולוקחים אותו לשירותים.
לא על הידים, אלא מעירים בעדינות ומקימים אותו.
גם פתרון לאותו לילה, וגם הרגל לקום לשירותים באמצע הלילה, כשצריכים.

sara100

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
להרטבות הולכים לאורולוג!!!

אסתי-בראון

להיות אמא מחוברת
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
נכתב ע"י wald;1874336:
ההגיון (שלי בכ"א) אומר שיתכן ויש קשר אם כי לא מחייב
מה ההיגיון שלך?
ההגיון שלי אומר ששמעתי פעם שהמקור של פחדים הוא בכליות.

אחת אחת 11

משתמש מקצוען
להעיר בלילה ממש לא עוזר לכל ילד, את זה עושים בשלב הייבוש הראשוני לא במצב של ילד שלא מסוגל להגמל בלילה.

שרינה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
באמת אשמח לשמוע בענין ההרטבה.הילדה שלי בת 4 גמולה לגמרי.פתאום חזרה לפספס באמצע היום בלי שום סיבה ...הבו עיצה!בבקשה!

bracha

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י שרינה;1874623:
באמת אשמח לשמוע בענין ההרטבה.הילדה שלי בת 4 גמולה לגמרי.פתאום חזרה לפספס באמצע היום בלי שום סיבה ...הבו עיצה!בבקשה!

לא להתיחס, כמו שזה בא ככה זה ילך.
אל תכעסי ואל תעירי.

לכל ילד יש עליות וירידות. זה נורמלי מאד.

ציפור הנפש

משתמש צעיר
לא להעיר בלילה. הגוף אמור להפריש נוזלים במהלך היום
מתרגל לסדירות ביולוגית כזו
להעיר בלילה, זה פתרון מקומי, לסדין יבש.
אבל הגוף מתרגל להתרוקן בלילה ובלילה הבא, אם לא תעירי, יתרוקן במיטה...
בנוסף, זה מעביר את האחריות להורה.

bbh200

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי DIP
לא יודעת אם יש הוכחה לקשר אמיתי בין חרדות להרטבות, אבל אצל אחי היה נראה קשר ישיר, הוא נגמל בערך בגיל 3, הכל היה תקין עד שלאחר תקופה חוינו כל המשפחה טראומה והוא התחיל להרטיב ולהתעורר בלילות בצרחות, פחד מכל צל וכו'.
קשור? לא יודעת - בטוחה!!!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה