בקשה פרנוסה לאברך

מצב
הנושא נעול.

ר' יהונתן

משתמש פעיל
בתוך מסגרת הכולל:
- להקפיד על שמירת סדרים
- לחפש כולל שמשלם יותר
- ללמוד בכוללים נוספים (כולל ערב / חצות / נץ / שישי / שבת / מוצ"ש)
- מבחנים בדרשו / אורייתא / עיון הפרשה וכיוצ"ב
- לעשות הסכם 'יששכר וזבולון' (מתאים בעיקר לאברכים מופלגים, ודורש השקעה מרובה כדי למצוא שותף).
- לימוד משניות לע"נ נפטרים

מחוץ למסגרת הכולל:
- תלמידים פרטיים
- הכנת נערים לבר מצווה
- עורך תורני או מבקר
- בעל קורא

השתדלות רוחנית:
- תפילה
- נטילת ידיים בשפע
- ברכת המזון בכוונה
- הקפדה על מעשרות

בכל אופן, מומלץ לא לנסות 'להרוויח קצת כסף מהצד' אלא לקחת ייעוץ לכלכלת המשפחה ולחשוב על כל הנושא בצורה אסטרטגית.
כמו''כ להגיד פרשת המן כל יום

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
אם אתם זו''צ אז אפשר מלצרות בשבתות. (אופרוף, שבת שבע ברכות ועוד) שכר נחמד של 1700-2000 ש''ח לשבת.
ויש ביקוש.
יש ישיבות שמחפשות זוג מאנ"ש שיהיו בשבת במטבח.
רוצים דוקא אנשים משלנו שידאגו שלא יהיו בעיות בכשרות ובהלכות שבת.
לא להגיש לשולחנות [אפשר פועלים אחרים, לפעמים גויים], רק להיות במטבח ולהשגיח שהכל מתנהל כראוי וכהלכה.

לארג'

משתמש מקצוען
למלצר לא נשמע כ"כ מתאים לכל אופי בפרט לשני בני הזוג,
וגם מה יעשו עם הילדים בשבתות?

לדעתי לאברך קשה להתחיל לעבוד תחת מישהו,רגיל להיות משוחרר בידי עצמו (לא בקטע רע ח"ו)
ולכן אני חושב שיהיה יותר קל לפתוח משהו עצמאי בבית או פתרונות שונים...
כגון יבוא מוצרים מסויימים מחו"ל בזול ולהרוויח 200% וכו'
אין לי נסיון בזה,פעם חשבתי ובדקתי ברצינות בשביל מישהו

השמח בחלקו

משתמש מקצוען
דבר ראשון צריך להיות לגמרי ברור כמה כסף צריך (מינימום ומקסימום. כמובן שכל אחד היה שמח שהמקסימום שלו היה להחזיק מניין אברכים.. הכוונה בשביל איזה סכום היית מוכן להתאמץ, וגם במינימום צריך להיות מדויקים, כי לפעמים נראה שמספיק סכום קטן, ולמעשה גם התאמצו וגם זה לא מספיק).

האמת היא שיש על זה הרבה אשכולות,
'מקובל' להתחיל עם הגהה /עריכה תורנית,
לימוד עם תלמיד.
יותר השקעה זה סופר סת''ם (כתב ספרדי יותר קל אבל פחות הכנסה) אבל זה לא מתאים לכל אחד.

אבל בעיקר להתרחק ממי שמבטיח שלווה כלכלית ועושר ועושר בלי גבול, רק אם תבוא ללמוד אצלו, או תשקיע אצלו.
מי שמתפתה לזה מובטח לו שיצא מן הכולל וגם לא יגמור את החודש ל"ע...
תכל'ס אפשר להרוויח, אבל אם משקיעים קצת, מרוויחים קצת :confused::confused:

567890

משתמש פעיל
שעות הליווי הם בדרך כלל מתנגש עם שעות הכולל (ואני לא מדבר על ההסעה הראשונה של הבוקר)
בהסעה של הבוקר בדר"כ מגיעים ל-2000 לחודש (שזה לא רע יחסית לעבודה..) ואפשר לבקש מאיזור לאיזור מסוים, כך שלפעמים במקום לנסוע לכולל באוטובוס, פשוט נוסעים בהסעה ומרויחים על הדרך...
וגם בצהריים יש בשעות שונות (מ-3 עד 6)
עכשיו הזמן לדבר איתם, כי מסדרים את המסלולים, אם אתם רוצים יש לי את המספר של האחראית.
ויש המון בני תורה שעושים את זה...
בהצלחה!

קובית קרח

משתמש צעיר
זה ממש לא פשוט, אבל אותו אברך דימיוני ששקוע בלימוד ובשבת עובד כמלצר בטח ישאל את הרב שלו ולא אותי ולא אותך וגם לא את הספר אורחות השבת (שאגב אין כזה ספר).
יש כזה ספר.
1697938957375.png

משה שטערן

משתמש רשום
בהסעה של הבוקר בדר"כ מגיעים ל-2000 לחודש (שזה לא רע יחסית לעבודה..) ואפשר לבקש מאיזור לאיזור מסוים, כך שלפעמים במקום לנסוע לכולל באוטובוס, פשוט נוסעים בהסעה ומרויחים על הדרך...
וגם בצהריים יש בשעות שונות (מ-3 עד 6)
עכשיו הזמן לדבר איתם, כי מסדרים את המסלולים, אם אתם רוצים יש לי את המספר של האחראית.
ויש המון בני תורה שעושים את זה...
בהצלחה
אשמח לקבל המספר של אחראית

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
2000 רק על הבוקר ??? הסעה אחת ?
איפה מקבלים כך ?! :oops:

ווילי וונקה

משתמש מקצוען
2000 רק על הבוקר ??? הסעה אחת ?
איפה מקבלים כך ?! :oops:
יש מסלולים ארוכים (טנדר) שמשלמים עליהם כמו 4 שעות. בפועל הם לוקחים שעה ו..
המידע שלי מעודכן ללפני כמה שנים עת הייתי עושה הסעות.
המסלולים היותר קצרים (מונית) מקבלים כמו שעה וחצי או שעתיים, ולוקחים בפועל פחות משעה.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה