דרוש מידע פרטיות בבית-מרקחת, האם זה לא מטורף?

מיכאל10

משתמש רשום
גם לי קרה שרוקח שאל אותי שאלות על התרופה שבמרשם,
מטעמי פרינציפ לא עניתי, אמרתי לי שזה מה שהרופא החליט,
הוא ניסה לומר 'אני לא יכול לתת לך את זה',
שאלתי אותו בחזרה האם אני יכול לעדכן את הרופא ומנהל הסניף על כך,
הוא גמגם, ומיד הביא את התרופה.

יצוין, כי זה היה בבית מרקחת שנמצא בתוך סניף של קופ"ח,
שם יש אל מי להתלונן.

ואז, הכתה בי ההבנה:
מה זה רוקח?
רופא שלא הצליח בבחינות...

בעבר, הרוקח היה צריך להכין את התרופה,
כיום התרופה מגיעה ארוזה ומוכנה לשימוש,
ומה יעשה הרוקח כדי שיהיה ברור שהוא אינו רק 'מוכר תרופות'?
ינהל אתך 'אינטייק', ויסביר לך את מה שכתוב בדף המצורף לתרופה.

את אותה החוויה חשתי כשרוקחת אחת אמרה לי פעם את ההוראות 'לקחת 3 פעמים ביום לפני הארוחה'...
חתכתי אותה באמצע המשפט,
והיא אמרה לי בטון מתנשא ובדיבור איטי 'תקשיב להוראות',
עניתי לה בקוצר רוח שהרופא כבר אמר לאשתי, והיא כבר יודעת.
היא התעקשה על זה שהתרופות לא יצאו מתחת ידיה עד שאקשיב ל'הוראות'.

ק'סניק

משתמש מקצוען
גם לי קרה שרוקח שאל אותי שאלות על התרופה שבמרשם,
מטעמי פרינציפ לא עניתי, אמרתי לי שזה מה שהרופא החליט,
הוא ניסה לומר 'אני לא יכול לתת לך את זה',
שאלתי אותו בחזרה האם אני יכול לעדכן את הרופא ומנהל הסניף על כך,
הוא גמגם, ומיד הביא את התרופה.

יצוין, כי זה היה בבית מרקחת שנמצא בתוך סניף של קופ"ח,
שם יש אל מי להתלונן.

ואז, הכתה בי ההבנה:
מה זה רוקח?
רופא שלא הצליח בבחינות...

בעבר, הרוקח היה צריך להכין את התרופה,
כיום התרופה מגיעה ארוזה ומוכנה לשימוש,
ומה יעשה הרוקח כדי שיהיה ברור שהוא אינו רק 'מוכר תרופות'?
ינהל אתך 'אינטייק', ויסביר לך את מה שכתוב בדף המצורף לתרופה.

את אותה החוויה חשתי כשרוקחת אחת אמרה לי פעם את ההוראות 'לקחת 3 פעמים ביום לפני הארוחה'...
חתכתי אותה באמצע המשפט,
אתה קצת מגזים..
רוקח זה מקצוע לכל דבר ולאו דווקא אנשים שלא הלך להם בחיים...
לפי הסיפורים שאתה מתאר אולי כדאי שתתאזר בטיפ טיפה סבלנות ואז גם הרוקח יהיה לך יותר אדיב..

אאססתתרר

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
חתכתי אותה באמצע המשפט,
עד שאחד הלקוחות יטעה בהוראות שימוש ואז יאשימו את הרוקח שלא הסביר וסמך על הרופא
לרוקח יש אחריות כמו לכל אחד מהגורמים בשרשרת, ובכוונה יש כמה תחנות של בקרה כדי שאם יש טעות יהיה יותר סכוי לתפוס אותה בזמן

מיכאל10

משתמש רשום
לרוקח יש סמכות שהיא מעל הרופא
???

הרוקח אינו רק 'מוכר תרופות'

רוקח זה מקצוע לכל דבר

יש היום מגמה כללית לנפח את הערך של כל דבר, זה עוזר לאגו וגם לכיס.

אנשי שיווק מעולים משדרגים את התפקידים הרגילים.

זאת מלבד ההערצה המטורפת לתוארים אקדמיים.

גם אני יודע שרוקח הוא היום מקצוע, אך רוקח בימינו אינו זקוק לכל הידע שלומד במשך 5 שנים.

גם ענין התרופות הנוגדות מתבצע ע"י המחשב.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
הרוקחת לבן שלי:
"אה, אתה צריך אפיפן? אז תיזהר. ואל תאכל בשום מסעדה. ואל תסמוך עליהם אם הם אומרים לך שזה בסדר."
הלללללללווווו, אחות! (לא בת דודה ישמעאלית, אחות לאותו עם) מה נסגר? משלמים לך על הלחצת לקוחות?

eliyahuyy

משתמש צעיר
עריכה תורנית
לא ברור על מה יצא כל כך הקצף. האם זה לא מטורף?? לא, התשובה היא לא. כולנו שוגים בזה, אם כל כך רוצים פרטיות אפשר ללכת למקום מחוץ לעיר איפה שלא מכירים אתכם. בכל מקרה לכולם יוצא לשמוע - הו שלום הרב יפונה, שלום גברת קורן. וכי רציתי שכולם יידעו איך קוראים לי? אז מה אתם אומרים בקול את השם שלי? היה מאוד יפה בשבת בבית חלקיה. רציתי שכולם פה יידעו שהייתי בשבת בבית חלקיה?? וכן עוד דוגמאות למכביר. אז בבקשה, כל אחד בתחומו שיתחזק ואחרי זה יבוא לחנך אחרים, זה העולם, מי שרוצה להסתתר שיסתתר באמת ולא שיצפה שהסביבה תתחשב בו.

חדזי

משתמש מקצוען
לא ברור על מה יצא כל כך הקצף. האם זה לא מטורף?? לא, התשובה היא לא. כולנו שוגים בזה, אם כל כך רוצים פרטיות אפשר ללכת למקום מחוץ לעיר איפה שלא מכירים אתכם. בכל מקרה לכולם יוצא לשמוע - הו שלום הרב יפונה, שלום גברת קורן. וכי רציתי שכולם יידעו איך קוראים לי? אז מה אתם אומרים בקול את השם שלי? היה מאוד יפה בשבת בבית חלקיה. רציתי שכולם פה יידעו שהייתי בשבת בבית חלקיה?? וכן עוד דוגמאות למכביר. אז בבקשה, כל אחד בתחומו שיתחזק ואחרי זה יבוא לחנך אחרים, זה העולם, מי שרוצה להסתתר שיסתתר באמת ולא שיצפה שהסביבה תתחשב בו.
ממש לא מדויק
בתי המרקחת בנויים בצורה לא נכונה ובלי פרטיות. ומוזר שבבית חולים ברור שאסור לקיים דיון רפואי על חולים בקול בגלל סודיות וכשאני יוצאת ממקרה (אני חובשת) והשכנה שואלת אם הכל בסדר אסור לי לענות לה בגלל סודיות אפילו אם זה רק היה ילד שפתח את הראש .. וזה כי יכולים לתבוע אותי ויש אתיקה רפואית בסיסית.ובבית מרקחת אפשר לחלק תרופות בקול רם. ספציפית אני לא מתביישת בריטלין אבל יש אנשים שלוקחים תרופות פסיכיאטריות. אין שום הגיון שהשכן מהבניין ממול שעומד מאחור בתור ידע שהוא לוקח תרופה פסיכיאטרית.
יש אנשים שמטופלים בכל מיני תרופות שלא ממש נחמד שההוא מאחורה ידע מהם וזה לא חייב להיות נפשי... מספיק שאשה קונה פרנטל בשלב שלא בא לה שכולם ידעו ( אגב קחו בחשבון שרוב האנשים אין להם שמץ של מושג בשמות של תרופות כך שגם אם רכשתם ציפרלקס נניח השכנה יכולה לחשוב שזה תרופה לבעיות עיכול ולא תחלום שאתם בדיכאון...אבל עדיין.

יוסלה גולם

משתמש מקצוען
ממש דומה? שבת בבית חלקיה ותרופה נוירולוגית? לא כך?

יוסלה גולם

משתמש מקצוען
לחובבי הפרטיות ניתן להזמין בסופר פראם ואתם באים לאסוף
ובינינו למי שלא בסוגיא
כל שמות התרופות זה סינית עתיקה...
א. לא כל תרופה אפשר לקבל בסופר-פארם, יש המון תרופות שחייבים לקנות בקופה (זה סיוט בפני עצמה, מגיעים לבית מרקחת הטורים ממתינים שעה, רק לשמוע אין לנו, אולי בסניף רוממה...).
ב. הקופה מציעה משלוח, אבל רק לאקמול ונורופן...
ג. כמדומני שגם סופרפארם לא מציע משלוחים רק למזמין עצמו ולא לילד מתחת ל16.

Studio Bit

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
היום ויואנס וקונצרטה זה לא בושה (אא''כ זה לא באמת התרופה שביקשת;)) אבל לי גם קרה שרוקחת אחת (דווקא משלנו) עשתה לי ממש לא נעים שהתחילה להתייעץ בקול עם הרוקח השני... זה הזוי

במבונה

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
בנושא רפואי יותר מפריע לאנשים להיחשף.
ובפרט דברים שקשורים במח וכד'.
אם זה טוב או לא אפשר לפתח דיון.
בכל מקרה את ההחלטה משאירים בידיים של האדם, ולא בידיים של הרוקח. על אחת כמה וכמה שהוא הוכשר לכך ואמור לפעול ע"פ אתיקה.
זה ממש לא מתחיל להיות דומה לחברים ברחוב, שגם זו תופעה פסולה.

במבונה

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
א. לא כל תרופה אפשר לקבל בסופר-פארם, יש המון תרופות שחייבים לקנות בקופה (זה סיוט בפני עצמה, מגיעים לבית מרקחת הטורים ממתינים שעה, רק לשמוע אין לנו, אולי בסניף רוממה...).
ב. הקופה מציעה משלוח, אבל רק לאקמול ונורופן...
ג. כמדומני שגם סופרפארם לא מציע משלוחים רק למזמין עצמו ולא לילד מתחת ל16.
בפרט ריטלין וחבריו שנמצאים בכספת, וצריך לחתום וכו' שזה נראה עסקת סמים. והנשמה יוצאת עד שהרוקח משחרר.

קוויק

משתמש מקצוען
בלת"ק

חבל ממש שלא אמרת לו, מה הוא היה יכול לעשות לך? המקסימום זה הוא היה מאדים ולא אתה, כי זה הוא הלא בסדר.
קרה לי גם לא פעם, וזה ממש לא נעים.

וקופצת על זה לדבר קצת עם עלינו, יהיה ממש יעיל אם נסגל לנו טיפה יותר רגישות, כשאנחנו עומדים מאחורה לא בכח להציץ מה קורה ומה לקח ההוא שלפני, ולכבד את הפרטיות, את הפס ששמו בשביל זה, ולהמתין שם בסבלנות.

קורה לא פעם שמגיע התור, הרוקח מביא לך את התרופה, ומישהו מגיע צמוד אליך, רק בשביל לשאול כמה עולה, או רק לוודא אם יש.

יש אנשים שלא בא להם בטוב שיראו מה הם רכשו. מי שלא חווה אולי לא עירני לזה, אז לתשומת לב.

~נעמי~

עיצוב גרפי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
D I G I T A L
יש לי כמה דברים להגיב
דבר ראשון אני ממזמן משתמשת בשירות של מכבי להזמין את כל התרופות מרשם באתר. לוקח יום יומיים גג. תרופה דחופה זה מוקסיפן וכד' שישמעו מכולם...
דבר שני הייתי עם חברה בבית מרקחת, בשבילה, כמובן חיכיתי רחוק לפחות שתי מטר, והיא כנראה חלמה הרוקח צועק לה גברת את לא צריכה לשלם עברתם את המכסה משהו כזה. אוף היא נהיתה אדומה ואני לא ידעתי איפה לברוח. האמת גם לא יודעת מה המשמעות של זה אבל זה נשמע לי משהו כרוני או כזה. אחר כך אמרתי לה ששמעתי ואוף הרוקח הזה אבל כמובן לא יוצא ממני(רק עכשיו... מתעורר)
ואם יש לי משהו להסתיר אני משתדלת ללכת לאזור רחוק יותר כמו סופר פארם בקניון וכ' אבל בדכ מזמינה מהאתר ולא מחכה אפילו בתור.
דבר שלישי בזמנו לפני 18שנים ומעלה לקחתי ריטלין עם עוד משהו לתחום אחר ותמיד הקפידו להביא לי את זה באריזה סגורה אבל היה בינהם ניגוד שהצריך כל פעם שאלה את יודעת שהריטלין וה... לא הולכים ביחד. בהתחלה הייתי נלחצת מי יראה אותי בבית מרקחת, עד שעליתי על השיטה ללחוש לרוקח כן אני יודעת שזה בעיה זה מאושר כלומר הקדמתי ולחשתי. ומאז בה דיסקרטיות מלאה עד שלא פחדתי ללכת עם חברה לבית מרקחת הקבוע כי ידעתי שהיא לא תראה ולא תשמע אפילו שהיא איתי.

נעמה CPA

משתמש מקצוען
יש לי כמה דברים להגיב
דבר ראשון אני ממזמן משתמשת בשירות של מכבי להזמין את כל התרופות מרשם באתר. לוקח יום יומיים גג. תרופה דחופה זה מוקסיפן וכד' שישמעו מכולם...
דבר שני הייתי עם חברה בבית מרקחת, בשבילה, כמובן חיכיתי רחוק לפחות שתי מטר, והיא כנראה חלמה הרוקח צועק לה גברת את לא צריכה לשלם עברתם את המכסה משהו כזה. אוף היא נהיתה אדומה ואני לא ידעתי איפה לברוח. האמת גם לא יודעת מה המשמעות של זה אבל זה נשמע לי משהו כרוני או כזה. אחר כך אמרתי לה ששמעתי ואוף הרוקח הזה אבל כמובן לא יוצא ממני(רק עכשיו... מתעורר)
ואם יש לי משהו להסתיר אני משתדלת ללכת לאזור רחוק יותר כמו סופר פארם בקניון וכ' אבל בדכ מזמינה מהאתר ולא מחכה אפילו בתור.
דבר שלישי בזמנו לפני 18שנים ומעלה לקחתי ריטלין עם עוד משהו לתחום אחר ותמיד הקפידו להביא לי את זה באריזה סגורה אבל היה בינהם ניגוד שהצריך כל פעם שאלה את יודעת שהריטלין וה... לא הולכים ביחד. בהתחלה הייתי נלחצת מי יראה אותי בבית מרקחת, עד שעליתי על השיטה ללחוש לרוקח כן אני יודעת שזה בעיה זה מאושר כלומר הקדמתי ולחשתי. ומאז בה דיסקרטיות מלאה עד שלא פחדתי ללכת עם חברה לבית מרקחת הקבוע כי ידעתי שהיא לא תראה ולא תשמע אפילו שהיא איתי.
יש הרבה תרופות שא"א להזמין
הכנה רוקחית, קירור וכו'
שלא תצטרכי אף פעם...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה