פרוייקט תורני

רוצה טוב

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
מישהו באמת יכול להסביר, מה הבעיה עם זכויות היורשים בשדי חמד?

mbr10

משתמש רשום
עצה טובה מבעל ניסיון!

ל"רוצה טוב" היקר!

בתור מי שעובד שנים בתחום, אני מציע לך שלא להעלות בפורומים או כל מקום ציבורי את הרעיונות העסקיות שלך, זה עלול להיגזל על ידי גולשים, ויש לי ניסיון מר מאוד בזה.

גם אני בהתחלה הייתי תמים, וסיפרתי לכל המי ומי על ספרים שאני מתכנן לההדיר או לחבר בעתיד, וביום בהיר אחד נודע לי שזה יוצא לאור על ידי אחד מאלה...
והסיפור הזה חזר על עצמו כמה פעמים, עד שלמדתי פרק בהלכות רעיונות, שאין לספר לאף אחד, על אחת כמה וכמה לא לפרסם בפומבי, עד שהענין יהיה לפחות חציו מבושל...

מאחל לך בהצלחה מכל הלב!

shar

משתמש צעיר
עריכה תורנית
שקלתי לא להגיב אבל הפטפטת בשרשור זה מראה על חוסר הבנה וידע בתחום, על דברים כאלה לא מדברים ברבים, צודק מאוד mbr10 בדבריו.
אגב להוי ידוע על השדי חמד כבר עובדים זמן מה...

טיפ קטן, לפני שאתה מתחיל בעבודה תחשוב טוב מה המטרה האם לגרוף הון, או להרבות תורה בישראל, הנפקא מינה ביניהם כמה תשקיע להצלחת הפרוייקט.

גרפיקנער

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
קח בחשבון שבד"כ ברוב המקרים - כסף לא תראה מזה. כמובן שאם יש לך תורם שמממן את ההוצאות, אז תוכל להרוויח משהו, אבל בלא"ה - מדובר על הפסד ודאי.

לעצם הענין, אמר לי אחד מקרובי שנחשב כמומחה מס' 1 לכתבי יד בקבלה, שבבית הספרים הלאומי יש מאות כתבי יד - לאו דווקא בנושאי קבלה - שממתינים למישהו שיעבוד עליהם.

shar

משתמש צעיר
עריכה תורנית
מתוך ידיעה שגם אצלי יש רשומות של כתבי יד מבית הספרים הלאומי ישנם המון כתבי יש גם לא בתורת הקב"ה יש הרבה שותי"ם, גם של מחברים ידועים, ואני לא יעלה על הכתב אי אלו, רק צריך לדעת כדי למצוא צריך לנבור שם הרבה זמן.
עוד דבר הכל תלוי גם באיזה ספריות בעולם של כתבי יד מדובר, ישנם כתבי יד שבקלות אפשר לקבל אישור צילום ולעבוד עליהם לפי התנאים של בית הספרים הלאומי ויש כאלה כתבי יד שחבל על המאמץ, לא תמיד נותנים לצלם, בפרט על עבודה תורנית.
מה שבטוח גם מזה לא נראה לי שתראה ממון רב מזה, רק הרבה עבודה בפיענוח הכתב יד, כתיבת הערות, וכו'.
דבר נוסף לעבודה בכתבי יד חוץ מידע בעריכה, צריך גם הרבה ידע הסטורי, בהשוואת מקבילות, זיהוי כתב היד, ועוד, וזה כבר ממש עבודת מחקר יותר מעבודת עריכה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיב

א הַלְלוּיָהּ אַשְׁרֵי אִישׁ יָרֵא אֶת יי בְּמִצְוֹתָיו חָפֵץ מְאֹד:ב גִּבּוֹר בָּאָרֶץ יִהְיֶה זַרְעוֹ דּוֹר יְשָׁרִים יְבֹרָךְ:ג הוֹן וָעֹשֶׁר בְּבֵיתוֹ וְצִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד:ד זָרַח בַּחֹשֶׁךְ אוֹר לַיְשָׁרִים חַנּוּן וְרַחוּם וְצַדִּיק:ה טוֹב אִישׁ חוֹנֵן וּמַלְוֶה יְכַלְכֵּל דְּבָרָיו בְּמִשְׁפָּט:ו כִּי לְעוֹלָם לֹא יִמּוֹט לְזֵכֶר עוֹלָם יִהְיֶה צַדִּיק:ז מִשְּׁמוּעָה רָעָה לֹא יִירָא נָכוֹן לִבּוֹ בָּטֻחַ בַּיהוָה:ח סָמוּךְ לִבּוֹ לֹא יִירָא עַד אֲשֶׁר יִרְאֶה בְצָרָיו:ט פִּזַּר נָתַן לָאֶבְיוֹנִים צִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד קַרְנוֹ תָּרוּם בְּכָבוֹד:י רָשָׁע יִרְאֶה וְכָעָס שִׁנָּיו יַחֲרֹק וְנָמָס תַּאֲוַת רְשָׁעִים תֹּאבֵד:
נקרא  15  פעמים

אתגר AI

דף חדש • אתגר 121

לוח מודעות

למעלה