פרוייקט תורני

רוצה טוב

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
שלום וברכה

אני מעוניין לעבוד על פרוייקט תורני פרטי, דהיינו הוצאת ספר באחד ממקצעות התורה, או ההדרת ספר הזקוק לההדרה, באחד ממקצעות התורה, תורה, הלכה או גמרא.

אבל היות ונתרבו הספרים והסופרים, ואין ברצוני לעבוד על נושא או ספר שלא יצטרכו אותו, ולא יהיה ביקוש אליו, לכן ברצוני לשמוע את חוות דעתכם, באיזה נושא בתורה נראה לכם שחסר עליו ספר לברר את אותו נושא ולהוציא עליו כלי מתוקן ומבורר.

או שראיתם ספר שזקוק לתיקון וההדרה כדי שכלל ישראל יוכל ללמוד בו, ונראה לכם שיהיה ביקוש אליו.

אודה מאד על כל הצעה, וכן על הארות והערות בעניין זה.

אשמח גם להצעות הארות והערות בפרטי ובמייל.

רוצה טוב

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
הבהרה!
אין כוונתי להוציא ספר עם הבויך ת'ורעס שלי, כי לי אין הרבה כאלו, וגם שלזה אין ביקוש.
אלא כוונתי לספר שילוקט ויבורר בו נושא מסוים, או ההדרת ספר חשוב שיהיה לו כנראה ביקוש.

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
שו"ת "שואל ומשיב" - יש מה להתעסק בו. הדפוס ישן, משובש ולא מסודר.

יוגב ברדה

משתמש פעיל
עימוד ספרים
יישר כח על היוזמה! בהצלחה רבה, גם אני שאלתי אנשים לא אחת על כך...

eliezer

מהנדס בינה מלאכותית
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
נכתב ע"י רוצה טוב;822683:
ומה הם ענו לך?

כדאי להתייעץ עם העוסקים בתחום.
אני כעת בקורס בלומדה, והמרצה,הרב ישראל פלס, הזכיר שמות של כמה וכמה ספרים שטרם יצאו לאור. ספרי ראשונים!

מאיר14

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
הבעיה בההדרת ספרים ישנים, היא שבדרך כלל ישנן טעויות בדפוסים הקיימים.
כך שאם אתה מהדיר שוב את הספר מהדפוס הקודם, מן הסתם תיתוספנה טעויות חדשות על הישנות.
ואם כך, יצא השכר בהפסד.

מנסיון,
אם אין לך מקור מוסמך ביותר של אותו הספר, כמו כת"י (המחבר או קרוב לזמנו) או דפוסים מדוייקים (ובפרט אם נדפסו בחיי המחבר), חבל שתשקיע הרבה בכך.
לצערינו, הרבה מהספרים הנדפסים היום מחדש (בשיטה מסחרית), משופעים בטעויות לאין ערוך.

בכל אופן, אם תחליט על ספר מסויים, אשמח לסייע בידך בייעוץ, מנסיוני הקטן וכמידת ידיעתי.

בהצלחה רבה

יענקי111

משתמש צעיר
ערב טוב
תיתי לאיש חכם ונבון על רעיון מחוכם והלוואי יצליח ה' דרכו במהרה.
לדעתי, כתגובת מאיר14, לא כדאי להתעסק עם ספרים ישנים כל זמן שאין כתב-יד מוכח! על הספר, כי רבו השגיאות והטעויות מכל מיני חאפרים למיניהם.
מענין לענין באותו ענין, כבר מזמן מנקר במוחי רעיון, אך לדעתי הוא קשה מאוד לביצוע. אדרבה, אולי בגלל העלאת נושא זה נראה תוצאות טובות.
המדובר הוא בליקוט על סדר הפרשיות שבתורה מכל החסידישע ספרים המובילים בכלל ובכל חסידות בפרט (ללא אינטרסים. והמבין יבין), הבאתם ועריכתם לדפוס בספר אחד לכל מאן דבעי.
ובאותו ענין, אם אפשר גם לקבץ מחסידישע פארצייטישע אידן שבכל חסידות ווארטים מובילים ומקובלים מאוד, אשר אותם יבליטו יותר מכל שאר הווארטים שילוקטו.
חילכם לאורייתא!!!

רוצה טוב

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
חן חן על הודעתך המועילה
יצא ספר לפני כמה שנים, שנקרא כמדומני לשון חסידים, שמביא ווערטער מכל החסידישע ספרים ללא הבדל, בלשונם של הספרים ללא שינוי.

יענקי111

משתמש צעיר
נכתב ע"י רוצה טוב;822786:
חן חן על הודעתך המועילה
יצא ספר לפני כמה שנים, שנקרא כמדומני לשון חסידים, שמביא ווערטער מכל החסידישע ספרים ללא הבדל, בלשונם של הספרים ללא שינוי.

לא לזה כוונתי.
ידוע לי שיש כל מיני רעיונות כאלו, אך אני מתכוון לליקוט ממש מכל חסידות וחסידות בפרט גם כן, וכן בהבאת הדברים בלשון יפה, נקיה ובהירה לעין כל קורא. ובפרט גם הרעיון של ליקוט מהפארצייטישע חסידישע אידן.

לענ"ד

משתמש צעיר
נכתב ע"י רוצה טוב;821973:
הבהרה!
אין כוונתי להוציא ספר עם הבויך ת'ורעס שלי, כי לי אין הרבה כאלו, וגם שלזה אין ביקוש.
אלא כוונתי לספר שילוקט ויבורר בו נושא מסוים, או ההדרת ספר חשוב שיהיה לו כנראה ביקוש.

ירח - מלא ??:p:rolleyes:
למי שמכיר

לענ"ד

משתמש צעיר
ועכשיו ברצינות

רעיו שמקנן במוחי זה עידני - עידנים:

בחומש רב פנינים ישנו ליקוט הנקרא בשם ליקוטי אנשי שם, מאמרים יפים הגותיים ורעיוניים על פרה"ש.
דא עקא, שדברים כתובים בסגנון ישן ולא מספיק קולח, דומני שההדרתו אפילו כספר/ קונטרס נפרד, יעשה אותו למבוקש, בהרבה משולחנות השבת בבתי ישראל

יוגב ברדה

משתמש פעיל
עימוד ספרים
הם אמרו שיש הרבה, אבל שגם על הרבה כבר עובדים, וצריך להזהר מעריכה שטחית, וכמו שאמרו כבר קודמי...

רוצה טוב

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
תודה רבה לכל המציעים
אשמח בעוד הערות והצעות.

חיוכון

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
לדעתי,
מהדברים היותר דחופים הזקוקים לההדרה רבתי הוא סט ספרי "שדי חמד".
עד כמה שידוע לי יש עם זה קצת בעיה של זכויות היורשים וכדו',
אבל,
אם תצליח להשיג אישור לההדיר סט זה (ומדובר על פרוייקט כבד), כל עולם התורה יודה לך.

אין צורך להכביר במילים עד כמה ספרים אלו חשובים ומלאים, אך דא עקא שמאד מאד קשה למצוא שם ערך מסויים.
מי שהתעסק עם זה ודאי יבין.

במידה ותצלח כוונתך, אשמח אם תעדכן שמא אוכל לבוא לעזר מנסיוני.

מוישה

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
נכתב ע"י חיוכון;825195:
לדעתי,
אבל,
אם תצליח להשיג אישור לההדיר סט זה (ומדובר על פרוייקט כבד), כל עולם התורה יודה לך.

אין צורך להכביר במילים עד כמה ספרים אלו חשובים ומלאים, אך דא עקא שמאד מאד קשה למצוא שם ערך מסויים.

מצטרף מאוד להנ"ל, ובמדה ותלך על השדי חמד [לבדך], אל תשכח להכנס לכאן שוב בשנת תשצ"ב [פלוס מינוס] ולספר לנו על סיום ההדרה...;)

רוצה טוב

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
אל תדאג, אם אני ילך על שדי חמד, אני אשמח לצרף כמה חברים מהפורום לעזרה :)

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
נכתב ע"י חיוכון;825195:
לדעתי,
אבל,

אני גם חשבתי להמליץ על שדי חמד, אולם חשבתי שהשואל מעוניין לעשות משהו לבדו ובשביל שדי חמד צריך להקים מכון רציני

מוישה

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
נכתב ע"י רוצה טוב;825378:
אל תדאג, אם אני ילך על שדי חמד, אני אשמח לצרף כמה חברים מהפורום לעזרה :)

נדבר על זה עוד
אגב, זה חלום ישן שלי, אבל יאוש מראש תפסני

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיב

א הַלְלוּיָהּ אַשְׁרֵי אִישׁ יָרֵא אֶת יי בְּמִצְוֹתָיו חָפֵץ מְאֹד:ב גִּבּוֹר בָּאָרֶץ יִהְיֶה זַרְעוֹ דּוֹר יְשָׁרִים יְבֹרָךְ:ג הוֹן וָעֹשֶׁר בְּבֵיתוֹ וְצִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד:ד זָרַח בַּחֹשֶׁךְ אוֹר לַיְשָׁרִים חַנּוּן וְרַחוּם וְצַדִּיק:ה טוֹב אִישׁ חוֹנֵן וּמַלְוֶה יְכַלְכֵּל דְּבָרָיו בְּמִשְׁפָּט:ו כִּי לְעוֹלָם לֹא יִמּוֹט לְזֵכֶר עוֹלָם יִהְיֶה צַדִּיק:ז מִשְּׁמוּעָה רָעָה לֹא יִירָא נָכוֹן לִבּוֹ בָּטֻחַ בַּיהוָה:ח סָמוּךְ לִבּוֹ לֹא יִירָא עַד אֲשֶׁר יִרְאֶה בְצָרָיו:ט פִּזַּר נָתַן לָאֶבְיוֹנִים צִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד קַרְנוֹ תָּרוּם בְּכָבוֹד:י רָשָׁע יִרְאֶה וְכָעָס שִׁנָּיו יַחֲרֹק וְנָמָס תַּאֲוַת רְשָׁעִים תֹּאבֵד:
נקרא  15  פעמים

אתגר AI

דף חדש • אתגר 121

לוח מודעות

למעלה