פרוייקט משותף | האוטובוס - כהמשך לאשכול על נסיעתו של נוחעם >

מוטי נאה

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
מוזיקה ונגינה
וכאן יועלו סאטירות, סיפורים בהמשכים, מיני מתיקה וצחוקים, על מה שקרה\קורה\יקרה באוטובוסים ובנסיעות למיניהם>>>

זכיתי לשזוף את האוטובוס במשך שנתיים ימים, נסיעות של יומיום, לילה לילה, בוקר בוקר, טרוט עינים וחולמני, עייף וגם במצב רוח צבעוני... יש לי סיפורים מכאן עד להודעה החדשה והישנה אתחיל עם אחת מהם, תמשיכו אותי...

צ'חוק' שלא כהוראות היצרן

כל נוסע טיפוסי אשר עלה אי פעם בחייו על קו אוטובוס, עירוני כבין עירוני, זכה לשזוף בעיניו את השלט המשמים המודיע לקונית על החוק הקובע כי 'כל נוסע רשאי לשבת בכל מקום שיבחר', השלט מסתיים באזהרה 'הטרדת נוסע בענין זה עלולה להיות עבירה פלילית', למיטב זכרוני הלוהט, הורתו ולידתו של 'שלט' זה היה בימי הביניים של קמפיין 'הדרת נשים', לבעלי זכרון קצר טווח אזכיר 'בקצרה' את השתלשלות הדברים.

הכל התחיל במשרד יח"צ 'תמים' שנשכר לנצל את חולשת המגזר החילוני קרי "שנאת חרדים נטו בע"מ" למטרות פוליטיות נעלות, הדיבורים על פוליטיקה חדשה נסקו לגובה, והיה צורך באש שתביא מצביעים לקלפי (למפרע מתברר שלנתניהו יש עוד מה ללמוד אצל הפוליטיקאי החדש שלנו, דבר וחצי דבר על פוליטיקה ישנה וחבר מרעיה), בִּיום 'מבצע היריקה שלא הייתה' היה הטריגר להידרדרות גלגלי הסתה משומנים בשומן מן החי, תוצר רצח אופי מבית היוצר של התשקורת הישראלית.

ההמשך ידוע לכולם, שלטים הוסרו, אנשים נעצרו, הפגנות, אש פחים ותמרות עשן... ועוד משהו קטן שנשאר לנו, מזכרת מימים אפלים יותר "השלט" הלקוני (כבר אמרנו...).

המדבקה הזאת הייתה תופסת את תשומת ליבי בדיוק כפי שמדבקת ההגבלה על כמות הנוסעים תופסת לי תא במוחי, לו לא קרה מה שקרה במוצאי פסח.

היה זה אברך משי צנום ורזה שעלה על הקו הבינעירוני, מיודעינו עלה עם שני ילדיו כאשר הוא משלם על הנסיעה טבין ותקילין, הוא ושני נעריו עמו. והנה כמה תחנות אחריו עולה בחור גלוי ראש, אוזניות ענק מפארות את אוזניו, והוא מחפש לו מקום של כבוד ברחבי האוטובוס המלא מפה לפה בצפיפות מחרידה כמנהגם שלא בקודש של חברת תחבורה מסויימת 'מאוד'.

הוא מחפש ומחפש... ואז הוא שם לב, הוא רואה שני ילדים בגילאי 9\10 שכבר הספיקו לנסוק אל הרקיע השביעי, וחלומותיהם המתוקים מרקיעים שחקים, הוא מנענע שלא בעדינות את כתפו של אחד מהם, ודורש ממנו במפגיע "זוז" תן לי לשבת.

במצב כזה, אני בכל אופן אישית, הייתי מחפש מוצא מסבך ידיו של כזה, הייתי אולי מרים את קולי על הבחור החצוף, ודורש ממנו להשיב את גזילתו אשר גזל, יתכן והיו נופלים צעקותיי על אוזניות קשובות, ויתכן שהמוסיקה הרועשת שבקעה מבין תנוכי אוזניו של הנפיל היו מסוככים את כנפי שברי מילותיי, אבל חוץ מזה לא היה מוחי ממציא פתרון טוב יותר.

ואז הגיע אברך שלישי עם פתרון 'מח אחד', הוא היטיב לכוון את מכשיר הסלולר על רמקול וחייג 100, קולו המונוטוני של התורן בקע מהרמקול הזעיר וכל האוטובוס "כולל הנהג" השתתק בדחילי ורחימי, שלום, שמי אהרון, אני כאן על אוטובוס בין עירוני, ויש כאן נוסע שעובר על התקנה הכתובה... וכאן הוא הקריא בקול 'כל נוסע רשאי לשבת בכל מקום שיבחר ואז במקצועיות הוא הגביה בדרמטיות את קולו והמשיך בתקריא הטרדת נוסע בענין זה עלולה להיות עבירה פלילית', איפה בדיוק אתם נמצאים קטע התורן את קולו הרדיופוני...

הבחור 'בהלם מהשימוש הנגטיבי' עזב את הכסא בזריזות של חתול שגמר את צלוחית השמנת, והתיישב על המדרגות... אה... זה בסדר, הענין הסתדר. סיים אהרון שלנו.

אז מי אמר שחוק "הדרת נשים" הוא חוק רע, צריך פשוט לדעת איך להשתמש איתו.

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
מליון צלצולים (תרתי משמע!...).
אוי, זה ממש מתוק.

מצרף פה כמה שורות שכתבתי לפני נצח, מתישהו בימים העליזים בישיבה...

מעשה רב (קו)

מה יש בו, בכרטיסן?

חולצתו התכולה מהודקת הדק היטב על כרסו השופעת, עניבתו מעניינת, ונעליו חומות בגוון שעבר עליו הכלח.

כובע יש לו על ראשו. אך אויה! הכובע אינו כובע פרוותי, אינו כומתה, וגם לא כאפיה. מן כובע משונה- כדוגמת אנייה עטורת מפרשים אך ללא האנייה. כובע של שוטר- אך ללא השוטר.

עולה הכרטיסן לאוטובוס וכל קומתו נכנסת אך בקושי תחת כנפי האוטובוס. מתקדם, ומבוכה אוחזת בנוסעים: מי הוא זה ואיזה הוא.

הנהג- מעלה אותו בשמחה בידידות ובחינם. כלומר: חבר אישי של הנהג.

מנגד- לפי החולצה והכובע ניתן בקלות להבין שהמדובר במפכ''ל המשטרה היורד אל העם ועולה על גלגלים.

אך מצד שלישי- נעליו הדהויות מלמדות שהאיש מקסימום רב טוראי.

הספיקות מתרבות ויוסל מפסיק לרגע את שיחות הטלפון החשובות שלו, ואומר למפכ''ל המתחזה: הלו, למה אתה לא משלם.

המפכ''ל מביט ליוס'ל בעיניים, ורועם בקול המצלצל מהנהג בעל הגורמטים על הידיים ומשקפי השמש, ועד לירכתי האוטובוס, היכן שיושבים חבורת משועממים המפצחים פיצוחים ומשמיעים מוסיקה סוערת תוך מחאותיה הקולניות של חנצ'ה הזקנה החוזרת מהשוק ושקיות כבדות מונחות על ידה: ביקורת כרטיסים! אתה הראשון. כרטיס בבקשה....

יוסל' תוקע מבט די מופתע בכרטיסן שהתחזה משום מה למפכ''ל (במחשבה שניה יוסל' די לועג להסוואה. למפכ'ל המקורי יש שומה קטנה ליד עין ימין) ומנסה להיזכר היכן תקע את כרטיסו.

הוא מכניס את ידו עד לסוף הכיס הימני ושולה משם 800 טפסי לוטו שעבר זמנם (אף כרטיס לא זכה ב 50 מיליון. מוזר.), בקשת הנחה בארנונה, דו''ח חניה, ועטיפת סוכריה. הכרטיסן נוקש באצבע צרידה "נו????" ויוס'ל ממהר לחפש בכיס השמאלי שם שוכנת באורח קבע ממחטתו הממורטת וממלאת את כל הכיס החשוך. כצפוי הכרטיס לא נמצא שם.

הכרטיסן מסרב לוותר תמורת סוכריה.

הכרטיסן מכווץ את הגבות.

יוס'ל נלחץ.

ידיו נשלחות אל הכיסים העמוקים והסודיים ביותר בעמקי החליפה אך חוץ מפירורי עוגה ישנים אין שם זכר לכרטיס.

כיוון שהבין עם מי יש לו עסק מגרגר הכרטיסן בקול בס: אני יחזור אליך בסוף, תחפש בינתיים את הכרטיס או תשלם שוב" (מה שלעולם, לעולם! לא יקרה. באחריות.) וזונח את יוס'ל. הכרטיסן מתקדם בניחותא במעבר, משל פריץ הרודה בעבדיו ערב הנשף הוא. פה ושם הוא שולח אנשים אל הנהג לשלם עבור נסיעתם תוך שהוא 'מזכיר' להם: בפעם הבאה אל תשכחו לשלם.

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
קוראים לו ירחמיאל. והוא צריך לנסוע היום לתל אביב. שיהיה ברור לכולם!
כל המי ומי עודכנו שהוא מתכוון לקחת את קו 240 שיצא ב10:10 מהתחנה בחזון איש, היישר למחוז חפצו.
ב6 בבוקר שיינדל כבר הכינה לו את הסנדוויץ' לדרך, והטעינה לו את הרב קו בכיס. ההתרגשות לא נתנה לו לאכול כמו שצריך לכן סיכמו שהוא יאכל בזמן פנוי שיהיה לו, במהלך יומו העמוס בתל אביב רבתי.
ירחמיאל לא לוקח סיכונים. הוא כבר יוצא מוקדם יותר מהבית כדי להספיק להגיע לתחנה ב10:05 ולגלות.. שהאוטובוס עבר לפני דקה.
אוף!!!
ירחמיאל עצבני, ועכשיו העסק מתחיל להיות מסוכן.
מישהו מפנה לו מקום ישיבה והוא מתיישב עם קיטור. יודעים איך מתיישבים עם קיטור? משחררים ףףףףף כזה תוך כדי וזה מספיק לסלק מאיזורכם כמה טרדנים. שיתנו לחכות בשקט לאוטובוס הבא.
השלט האלקטרוני מבשר לו שנותרו 9 דקות המתנה. נו, שיהיה.
כמה דקות מורטות זיפים מהשפם, והאוטובוס המיוחל מופיע.
יחמיאל מתיישב באנחה. כולו מודאג מהסימן הרע שיש לו היום. אם ככה היום התחיל מי יודע.. ששש לא לפתוח פה לשטן! ירחמיאל מהדק את שפתותיו ומישהו שפונה אליו בשאלה מקבל ממנו בתגובה "מממ" עם סימני ידיים שהוא לא יודע, ולא מפה ומה אתה שואל אותי בכלל, זה לא מודיעין כאן! אם הצבעה ברורה לכיוון הנהג.
מכאן ואילך משתרר באזור שלו שקט וירחמיאל יכול סוף סוף להתפנות להתרכז בנסיעתו החשובה לתל אביב.
באיזשהו שלב האוטובוס מתקדם לרחוב המסגר. הנהג עוצר ברמזור, ובמקביל פותח את הדלת כדי לדבר עם הנהג באוטובוס שלידו. מתלהב מינימום כאילו פגש את ראש העיר, ומדבר יותר בנפנופי ידיים מאשר במילים.
ירחימאל ממש כועס. שיתרכז בנהיגה ה.. הזה!
שניה.
משהו לא בסדר.
ירחמיאל מצמצם עיניו, וקורא על האוטובוס השני "240".
וואו. הוא לא מאמין!!! זה האוטובוס שברח לו. שיראה מה זה עכשיו!
ירחמיאל מתמלא תקווה שהאוטובוס שלו יעקוף את האוטובוס שלהם. שהנהג יראה מה זה שלא יברח לו ככה בפעם הבאה!
תקוותו מתגשמת, הנהג השני כנראה אדיב מספיק כדי לתת להם לנסוע ראשונים, וההתרגשות שמציפה את ירחמיאל בלתי ניתנת לתיאור. "אה, כל עכבה לטובה! הכל משמים! אחחח.. סיעתא דשמיא!"
ירחמיאל יורד בתחנה הבאה, מלא אושר
יום שהתחיל ככה טוב, זה ממש סימן משמים "א אמעסד'יגע ברכה פון הימל!"

ArtDesigner

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
הדמיות בתלת מימד
עמדתי בתחנה הראשונה לפני הזמן,
הרב קו מוכן לתיקוף, בכיסיי האוזניות והנגן, מוכן ודרוך לנסיעה בת שעתיים פלוס לירושלים,
האוטובוס מגיע, אני עולה, אני לבד, עובר בדרך אצל נוני הנהג, אנחנו ידידים משכבר הימים,
אני משובץ מידי שני ורביעי בקו הזה בשעה הזאת,
אני כלומר בתקן הנוסע, והוא בתקן המסיע,
אנחנו מאחלים אחד לשני נסיעה טובה ואני מתיישב,
עד לנקודה זו, הכל בסדר, שגרתי, תקין ומבטיח.

לכאורה.
אני מתיישב, ומתחיל לחשוש, הספק מכרסם בליבי, ואני חש, תחושות בטן משונות שכאלו, שהפעם לא, הפעם זה לא יקרה, מקווה להתבדות.
אנחנו מתקדמים תחנה, ועוד תחנה, אני ונוני, אני במושב הרביעי מאחורי הנהג במושב שליד המעבר, ונוני על המושב המקפץ ליד ההגה והבובות,
העיניים שלנו נפגשות במראה, יהיה או לא יהיה, ונוני מסמן לי שהוא מחזיק לי אצבעות.
עוד תחנה ותנועת העולים דלילה למדיי, אבל בלב שלי פחד וספק, מי יודע.
אנחנו מתקרבים לתחנה ברמה, שם נמצא החשש הגדול, אני לא מסוגל להסתכל, מרכין את הראש על משענת הספסל שמלפניי, ועושה עצמי נרדם, השאון הגדול שמתרחש נשמע היטב, הכובעים מועפים מקדמת האוטובוס בתנועות סיבוביות, נוחתות לכל עבר, ומשמשות כשלט 'מקום שמור' כמנהג גוברין יהודאין בזמנינו,
ואני, כאילו ישן, רק כאילו, חושש שתיכף אחוש דחיקה מעוררת בכתפיי.
ההמולה שוקעת לאיטה, האנשים התיישבו, ואני ממצמץ בעין שמאל, אחר כך בעין ימין, פוקח עיניים באיטיות ופוזל החוצה,
מהחלון נשקף השלט המאיר 'צאתכם לשלום' והכרוז מכריז 'התחנה הבאה מחלף חבצלת' כלומר התחנות נגמרו, וכלומר האנשים כולם עלו.
עכשיו אני מעיז להפנות את ראשי למושב משמאלי......
החשש הוסר, הוא נשאר ריק המושב לידי - - - - נושם לרווחה,
ברווחה הזו אוכל להתמתח אלכסונית בשעתיים הקרובות...

העיניים שלנו שוב נפגשות במראה, כעת נוני מסמן לי תנועת ניצחון.

מוטי נאה

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
מוזיקה ונגינה
עכשיו אני מעיז להפנות את ראשי למושב משמאלי......
החשש הוסר, הוא נשאר ריק המושב לידי - - - - נושם לרווחה,
ברווחה הזו אוכל להתמתח אלכסונית בשעתיים הקרובות...

העיניים שלנו שוב נפגשות במראה, כעת נוני מסמן לי תנועת ניצחון.

חחח חיכיתי לשורת הנצחון... כמה מוכר...

מיכל.

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
לא כל כך אקטואלי אבל מתאים תמיד לאוטובוסים בע"מ..

הפתעה שנתית

יש ימים בודדים על הלוח,

בו מחליטים 'עולי רגלים'

במקום לשבת לנוח-

לצאת למסע על גלגלים.

זה מתחיל באריזות וחבילות,

מלאות במזון וצידה,

ילדים, ממתקים, עגלות,

ומיד מתחילים בצעידה.

השלב השני פשוט להפליא:

מחכים לאוטובוס בתחנה.

רק בחשבון צריך להביא,

נמצאת שם חצי מדינה...

והנה, מרכבה מתקרבת,

נדלקות בצפייה העינים,

אך הנהג עם בשורה מאכזבת:

"יש לי מקום רק לשנים..."

דיון קצר ונוקב,

מי ומי בדחיפות עליונה,

והזוג המאושר כבר יושב-

הן לבנם יש היום חתונה...

כל השאר ממתינים, מובסים,

להזדמנות הבאה שתחלוף-

כי רק רכבים עמוסים,

יוצאים היום מהמסוף...

לא נמשיך בסיפור המַלְאֶה,

איך עומדים מחכים כך בשמש,

רק לכם בסוד נגלה,

יש שם כמה עַדַיִן מאמש...

ובדרך עצמה- דחוס ופקוק,

עומדים צפופים בין המרווחים,

זה לא תענוג ואין שום פינוק,

העיקר להגיע לחוף מבטחים.

ואם תרצו להמשיך הטיול,

ובכותל לקפוץ לבקר,

מחכה לכם אותו המסלול,

רק מסובך והזוי פי כמה יותר..!

ואחרי החג בכל העיתונים,

כותרות נרעשות, המומות:

"לא חשבנו על עשרות-אלפים,

צפינו רק כמה מאות..."

מדהים איך המציאות יכולה,

כל שנה מחדש להפתיע,

בלי שום תאריך או סימן

שיכול מראש להתריע...

מוטי נאה

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
מוזיקה ונגינה
זה טוב, אז פשוט העליתי.
127961.jpg

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
קטע ישן שכתבתי באיש את רעהו, כמכתב קינה פתוח.
הנהו לפניכם:

לצמד האברכים הנחמדים
מאירי הפנים והעליזים
אחד ממכם בחר לשבת בצידי הימני
על כסא האוטובוס העירוני הנוקשה
השני נאלץ לעמוד בצידי השמאלי, במעבר הצפוף, הדחוס.
אבל לחברים טובים כמוכם שום דבר לא יפריע, ולכן שוחחתם במרץ כל הדרך.
אתה היושב מימיני<, ואתה, העומד משמאלי>
שניכם דיברתם בהתלהבות מעל ראשי.

דיברתם בערך כחצי שעה בהתלהבות נעורים
של אברכים צעירים עולי ימים
וכי למה שתטרחו לשים לבכם
לאיש הפשוט שאתרע מזלו ויושב ביניכם
ואזניו כואבות, וראשו כואב, והוא שבע עד מחנק
מלהיות שותף בעל כורחו בשיחתכם מלאת הברק?

לא שאלתם אותי, ואני לא חשבתי-
לספר,
מה דעתי.
אבל בכל זאת:

לא מעניין אותי מי השווער שלך<
ולא מעניין אותי מי השווער שלך>
לא מעניין אותי מתי אתה< התחתנת
ולא מעניין אותי מתי אתה> התחתנת

לא מרגש אותי שהשווער שלך< לומד בכולל בקריית ספר
ולא מרגש אותי שהשווער שלך> לומד בכולל חזון איש
לא ביקשתי לדעת שהמחותנים שלכם< נשואים בזיווג שני
ולא חפצתי לשמוע ממך> גם למה זה מעניין אותך.

לא מזיז לי שהמג"ש שלך< מהישיבה היה בעל רגש גדול
ולא מזיז לי שאח שלו היה מג"ש אצלך>
לא מזיז לי שביררו בשידוכים אצלו עליך<
וקל וחומר שלא מזיז לי שביררו בשידוכים אצל אחיו עליך>

לא מעניין אותי איך התחתנו כל הגיסים שלך>
ולמה לא הפריע לך< שאתה> נשוי לבת שגדלה בבית חד הורי
לא ענייני שאתה< סקרן ולכן אתה> צריך לספר למה בעצם הם התגרשו?
גם לא מענייני איפה אתה< גר
ונחש מה? גם לא מענייני היכן אתה> גר.

לא חשקתי בלשמוע תיאורי אופי מקיפים של משפחת חמיך<
ולא חשקתי לשמוע למה אתה> לא כל כך מחבב את המשפחה של חמיך>.
ובוודאי שלא חשקתי לשמוע באיזה גיל בחר השווער שלך< לחתן את הבכור
ונחשו מה? גם לא חשקתי בכלל לשמוע ממך> מה דעתך על זה.

בקיצור, <חברים יקרים>, אומר רק כך:
שימו לב בבקשה איפה אתה מנהלים את השיחות שלכם
ותשתדלו ככה אם לא קשה לכם- לא לצרף לשיחה בני ערובה.

תודה לכם.

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים

חנילוש

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
המתנה

לו ידעו אגד בכמה תפילות הם מזכים את כלל ישראל בזמן ההמתנה לאוטובוס בוודאי היו ממשיכים ברוע מעלליהם.. ומן הראוי לציין כי הם אכן ממשיכים ברוע מעלליהם..
וכידוע זמן ההמתנה לאוטובוס הוא זמן המסוגל לפעול רבות. ויש לא מעט המנצלים זאת לפתיחת ארגוני חסד בנוסח ההסעות של עזר מציון לבתי רפואה וכו'..
מישהו פה צריך אולי לקרית ספר??
כן אני.
שלושים שקל בשביל אלו על המושבים ואלו בפגאז' חמש עשרה..
סגרנו.
עלינו.

ישנם המנצלים זאת לענייני הכנסת כלה וכדו..
מאיפה אתם?.
ההא מירושלים?? גם אנחנו, אגד האלה פשוט מזלזלים..
איך קוראים לכם?
ההא בלוי..
איזה בלוי??
קשורים לטוביה מבתי נייטין?
ההא. רגע אז את לא גיסה של קלצקין מביתר??
ומ את מחפשת??
ההא..
אז מה הטלפון שלכם?? יש לי איזה רעיון..
את הירשמן של הקוגלאך הציעו לכם??
למה לא מתאים??
לא, היום הוא כבר במתמידים..
אולי ננסה שוב..
או הנה האוטובוס הגיע. איזה חוצפה הוא מפוצץ..
איזה חוצפה, הוא לא עוצר! ראית כזה דבר..

וישנם אלו שברוב יאושם הבינו כי המקום ללילה הוא ככל הנראה בתחנת האוטובוס והם מתחילים להתמקם.
יענקי שב על הריצפה. לא יקרה לך כלום. תתפוס את נעמי ואל תיתן לה לזוז.. אמא אני חושב שאולי כדאי שרבקי ושלוימי ילכו לתחנה הראשונה ברגל ואז יתפסו לנו מקומות ותתני להם את הפלאפון שלך והם ייתנו לנו התראה לחסום את הכביש ואז נעלה כולנו..
למה לא רעיון טוב??
שלוימי ורבקי כבר מספיק אחראיים לרוץ בכל בני ברק בשתים עשרה בלילה.. רבקי תקשרי את שלוימי לעגלה ותבקשי ממבוגר להעביר אותך כביש בסדר??

יש את אלו המקמבנים..
"כשהאוטובוס יגיע אנחנו לא ניתן לו לעבור, שמחה בונים תפוס את שרוליק וביחד עם איצ'ה מאיר.. אתם תחסמו את האוטובוס, תפתחו לו בכח את הדלתות תוודאו שהוא לא יכול לזוז.. ככה עד שאגד ישלחו לנו אוטובוס אחר.."

ויש את אלו ה"טראבלמייקרס.." כל הנשים עולות בצד האחורי של האוטובוס והגברים מקדימה כפסק מרנן ורבנן כל גדולי ישראל. והיה מחנך קודויש.."
סוף סוף יש את האור בקצה הכביש, והאוטובוס הגיע
ראשונים מתייצבים שמחה בונים ואיצ'ה מאיר..
חוסמים את דרכו, ולעזרתם מתגייסים כל משפחת בלוי הענפה האוטובוס נעצר פותח דלתות ואנשים נשפכים ממנו החוצה, אבל לא שמחה בונים שיוותר הוא דוחף את כל האנשים פנימה ובמחשבה שניה החוצה. מעלה את משפחתו הענפה ומודיע לנהג:" אתה יכול לנסוע.." הנהג עוד לא מספיק להגיב ומשפחת בלוי מודיע לו בהיסטריה כי יענקלה רץ שניה לחפש את שלוימי ורבקי ואם יש בטובו לנסוע ברחובות בני ברק להצטרף למסע החיפושים.
שמחה בונים מאבד עשתונות, וכמעט שמוריד לוולועל בלוי את הראש.
לא אתן לדבר הזה לקרות.
נהג סע מיד ואל תעצור בשום תחנה..
וולועל מצידו גם לא מוותר: "נהג זה ילדה קטנה אי אפשר להשאיר אותה בבני ברק לבד.."
חילופי הדברים ממשיכים, כמובן ידו של שמחה בונים על העליונה והאוטובוס נוסע וגונח בכביש מספר אחת בכניסה לירושלים..
עייפים, אך מרוצים.
מותשים, אאך מסופקים.
כי הרי ביננו בשביל לנסוע לחתונה בבני ברק צריך כמה זוגות מרפקים..

Ushaya

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
אוטומציה עסקית
המתנה

לו ידעו אגד בכמה תפילות הם מזכים את כלל ישראל בזמן ההמתנה לאוטובוס בוודאי היו ממשיכים ברוע מעלליהם.. ומן הראוי לציין כי הם אכן ממשיכים ברוע מעלליהם..
וכידוע זמן ההמתנה לאוטובוס הוא זמן המסוגל לפעול רבות. ויש לא מעט המנצלים זאת לפתיחת ארגוני חסד בנוסח ההסעות של עזר מציון לבתי רפואה וכו'..
מישהו פה צריך אולי לקרית ספר??
כן אני.
שלושים שקל בשביל אלו על המושבים ואלו בפגאז' חמש עשרה..
סגרנו.
עלינו.

ישנם המנצלים זאת לענייני הכנסת כלה וכדו..
מאיפה אתם?.
ההא מירושלים?? גם אנחנו, אגד האלה פשוט מזלזלים..
איך קוראים לכם?
ההא בלוי..
איזה בלוי??
קשורים לטוביה מבתי נייטין?
ההא. רגע אז את לא גיסה של קלצקין מביתר??
ומ את מחפשת??
ההא..
אז מה הטלפון שלכם?? יש לי איזה רעיון..
את הירשמן של הקוגלאך הציעו לכם??
למה לא מתאים??
לא, היום הוא כבר במתמידים..
אולי ננסה שוב..
או הנה האוטובוס הגיע. איזה חוצפה הוא מפוצץ..
איזה חוצפה, הוא לא עוצר! ראית כזה דבר..

וישנם אלו שברוב יאושם הבינו כי המקום ללילה הוא ככל הנראה בתחנת האוטובוס והם מתחילים להתמקם.
יענקי שב על הריצפה. לא יקרה לך כלום. תתפוס את נעמי ואל תיתן לה לזוז.. אמא אני חושב שאולי כדאי שרבקי ושלוימי ילכו לתחנה הראשונה ברגל ואז יתפסו לנו מקומות ותתני להם את הפלאפון שלך והם ייתנו לנו התראה לחסום את הכביש ואז נעלה כולנו..
למה לא רעיון טוב??
שלוימי ורבקי כבר מספיק אחראיים לרוץ בכל בני ברק בשתים עשרה בלילה.. רבקי תקשרי את שלוימי לעגלה ותבקשי ממבוגר להעביר אותך כביש בסדר??

יש את אלו המקמבנים..
"כשהאוטובוס יגיע אנחנו לא ניתן לו לעבור, שמחה בונים תפוס את שרוליק וביחד עם איצ'ה מאיר.. אתם תחסמו את האוטובוס, תפתחו לו בכח את הדלתות תוודאו שהוא לא יכול לזוז.. ככה עד שאגד ישלחו לנו אוטובוס אחר.."

ויש את אלו ה"טראבלמייקרס.." כל הנשים עולות בצד האחורי של האוטובוס והגברים מקדימה כפסק מרנן ורבנן כל גדולי ישראל. והיה מחנך קודויש.."
סוף סוף יש את האור בקצה הכביש, והאוטובוס הגיע
ראשונים מתייצבים שמחה בונים ואיצ'ה מאיר..
חוסמים את דרכו, ולעזרתם מתגייסים כל משפחת בלוי הענפה האוטובוס נעצר פותח דלתות ואנשים נשפכים ממנו החוצה, אבל לא שמחה בונים שיוותר הוא דוחף את כל האנשים פנימה ובמחשבה שניה החוצה. מעלה את משפחתו הענפה ומודיע לנהג:" אתה יכול לנסוע.." הנהג עוד לא מספיק להגיב ומשפחת בלוי מודיע לו בהיסטריה כי יענקלה רץ שניה לחפש את שלוימי ורבקי ואם יש בטובו לנסוע ברחובות בני ברק להצטרף למסע החיפושים.
שמחה בונים מאבד עשתונות, וכמעט שמוריד לוולועל בלוי את הראש.
לא אתן לדבר הזה לקרות.
נהג סע מיד ואל תעצור בשום תחנה..
וולועל מצידו גם לא מוותר: "נהג זה ילדה קטנה אי אפשר להשאיר אותה בבני ברק לבד.."
חילופי הדברים ממשיכים, כמובן ידו של שמחה בונים על העליונה והאוטובוס נוסע וגונח בכביש מספר אחת בכניסה לירושלים..
עייפים, אך מרוצים.
מותשים, אאך מסופקים.
כי הרי ביננו בשביל לנסוע לחתונה בבני ברק צריך כמה זוגות מרפקים..

בכנות, יותר מהכל הפריעה לי בקטע הזורם הירידה החדה שיש על מגזרים באופן בולט.
גם אם אתה חובט בכולם, זה לא הופך את העניין לכשר...

חנילוש

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
בכנות, יותר מהכל הפריעה לי בקטע הזורם הירידה החדה שיש על מגזרים באופן בולט.
גם אם אתה חובט בכולם, זה לא הופך את העניין לכשר...
מקבלת את ההערה לתשומת ליבי..
וסליחה עם יש מישהו שנפגע.

בתנופה

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
הנקמה המתוקה
ובו יסופר איך ניצחתי את דני, נהג התחרויות הטוב ביותר שקם אי פעם.
+++
זה התחיל מאז שעברתי לעיר הספר.
בכל צהריים, בשעה שתיים ושלושים ותשע הייתי מסיים בניחותא את ספל התה המהביל, מנגב את זיעת המצח, מפהק בניחותא פיהוק של צהריים, ואז, בבת אחת, הייתי תופס את כובעי הממורטט בידיי, את ה'רבינו תם' ביד השנייה, ופוצח בריצת מרתון מבוהלת לתחנה.
את כפתורי החליפה הייתי רוכס רק כשהייתי כבר בתוך האוטובוס, ישוב בכבוד על מושבי הקבוע והנעים, בקצה השורה השניה ליד המעבר, נושף ומתנשף כדבעי.
(וזאת למודעי, ואף כמדומני יסכימו איתי שאר הנוסעים הקבועים, כי המקום הטוב ביותר לנסיעה באוטובוס הוא המושב השמאלי בשורה השניה, בצד המקביל לנהג. הסיבות לכך רבות ומגוונות, אולם העיקרית שבהם נעוצות בעובדה שהשורה השנייה מוגבהת מעט, מה שמאפר לקלוט את הנוף בייתר הרחבה, ובעיקר בגלל שבמקום זה בדרך כלל המושב שלידך נשאר פנוי, מה שלא קורה בשורות הראשונות. ואם עדיין לא הבנתם - נסו פעם..)
כך התנהלו חיי למישרין, מבלי הפתעות כמעט, עד שפרץ לחיי דני, נהג תחרות המרוצים הטוב ביותר בשכונה.

דני הגיע לאוטובוס בדיוק כמוני. יום אחד עבר לעיר הספר, התוודע לאוטובוס 'שלי' והחל לנסוע בו בקביעות. אלא שבניגוד אליי,'מחזיק המקום הטוב ביותר בשורה השנייה', קיבל דני מקום טוב יותר. הוא קיבל את מקומו של הנהג...
דני היה נהג שבחיצוניותו היה נהג ככל הנהגים מסוגו. ידיים גרומות ושעירות האוחזות בהגה בבטחה, אצבעות נפוחות ככל מקישי ה'פתח-סגור' אלף פעמים ביום, ולשון מתגלגלת עד אין סוף.

ומאותו היום שפרץ דני לחיי, מאותו היום פרצתי גם אני לחייו. התוודעתי לאורח החיים שלו, ידעתי בעל פה את כל הכתובות של מכריו וידידיו, את שם המפלגה לה היה מצביע, את גיל ילדיו ומקומות לימודם, את מספר הרכב של אשתו, ובעיקר בעיקר את הסיבה האמיתית לכך שהגיע מרום מעמדו להיות נהג אוטובוס.

מתברר, שדני נושא בתואר רשמי מכובד ביותר. הוא משמש בתואר 'נהג-התחרויות-הטוב-ביותר-שהיה-אי-פעם'. בתחרויות, כך ידוע, איען צריך לנסוע הכי מהר שיכול להיות, אלא צריך להשיג את המתחרה איתך, זה הכל.
ובכך, בכך הצטיין דני במיוחד.

רק יצא מהמסוף, וכבר החל בטיסה מבוהלת, מתוך ציפייה ותפילה להשיג את כל אלו שבדרכם לתחנה, ובעיקר בעיקר את אלו שאך חשבו על הרעיון להמתין עם עגלה בתחנה, ולאלץ אותו חלילה לפתוח את דלת תא המטען.
והתענוג הגדול ביותר שלו היה לראות אי מי רץ כמטורף לאוטובוס, מנסה בכל כוחו לא לאחר את השעה, ואו אז היה פרצופו של דני מחייך חיוך רחב, תוך שברגלו הוא נותן דהירה חד משמעית, אשר תבהיר לרץ כי אכן, דני נהג מהיר הרבה יותר ממנון.
לפעמים, וזה קרה הרבה, דני היה כאילו מאט את האוטובוס, נותן לההוא להתקרב עוד ואפילו לדפוק על הדלת האחורית, ורק אז לפתוח בדהירה... כאומר... 'עכשיו בטח ניצחתי אותך...'

כשמישהו באוטובוס היה מצייץ מילת מחאה, הוא היה נהנה להרעים בקולו 'מי פה רוצה לחטוף קנס.. הוא/היא לא היה בתחנה.. חוק זה חוק..'
ורק שיירי חיוך הניצחון היו ניכרות מתחת לשפמו הדק.

על מעללי דני אפשר לכתוב מגילה שלימה, אבל זמני קצר, אני רק רוצה לסיים ולכתוב על הפעם הזו בה ניצחתי את דני.

היה זה ביום סגרירי אחד. השעה הייתה שתיים שלושים וחמש. בעודי לוגם מספל התה נזכרתי שוב בספינת התחרויות שלי, אליה אמלט בעוד כמה דקות.
ואז, מתוך החלטה חזקה ומיוחדת החלטתי להזדרז מעט, לצאת דקה לפני הזמן, להגיע לתחנה ביישוב הדעת, ואו אז לחרוץ את לשוני למול דני ולומר לו...
הנה השגתי אותך!

מוקדש בהוקרה לכל הרצים והרצות, דופקי הדלתות וזועקי הקריאות, שנשימתם נעתקת ורגליהם מתאמצות, ובסוף רק עומדים ועיניהם כלות...

הוא

נערך לאחרונה ב:

מנוחהלה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
כמי שמבלה 4 שעות ביום בנסיעה בינעירונית
אני נתקלת באינספור אפיזודות וסיפורים.
רק שבאופן ישיר למשך הנסיעה, כך המחסור בזמן לשיתוף וכתיבה.
אבל בכל זאת, על זה לא יכולתי לעבור לסדר היום- טרי מאתמול.

אם גבר מעל גיל 67 הוא אזרח ותיק, הרי שהוא היה כבר אזרח וקיטבג או אולי אזרח ומזוודה...
בקושי טיפס את מדרגות האוטובוס ושרך את רגליו הקשישות, בנסיון למשוך את גופו העתיק פנימה.

- כפיה דתית ! זו כפיה דתית!

הרמתי עיניים מבוהלות מהסידור מנסה להבין את המתרחש בזירה האוטובוסית.

- מה נראה לך חיילצ'יק?! זה בית כנסת כאן?!

החייל המבוהל שרק רגע קודם לכן הניח כיפה ותפילין לא ממש הצליח להבין מה הקשיש רוצה ממנו.

הבאה בתור היתה אישה בגיל העמידה, מרוקאית למחצה שקרה תהילים בלחישה.

הוא לא הסתפק בזה והתנפל על שני בני נוער שגרסו בדבקות את שמות הצדיקים.

- אני לא צריך שתדאגי לי ותתענייני בשלומי! וטב שעוד משהו מעניין אותך בעולם חוץ מהתפילות שלך...

את הצרחות חטפה בת שירות שהפסיקה את התפילה כדי להתעניין האם ביתו מוכן כראוי לקראת החורף.

- כפיה דתית ! מה הם חושבים להם?! זה בית מדרש פה?!

הטונים רק הלכו ועלו
הנהג מן הסתם שקל אם לעצור ולהמתין למשטרה רק שלא היה צורך בהחלטתו שכן ממילא עמדנו בפקק אחד גדול כזה החונק את כל גוש דן.

- סבא'לה,
אנחנו לא ברוסיה. כל עוד החייל לא קשר אותך בתפילין והמרוקאית למחצה לא דחפה לך לאף "עצי" ו"עשבי" אין לך זכות להתלונן, בנת?!

כך צעיר בטי וג'ינס ששלף לרגע את האוזניה והמסטיק.

- סתום! יא דוס.
מישהו ביקש ממך להתערב?!

המסכן נפגע עד עומקי נשמתו. שמישהו יעז לקרוא לו דוס...

ריחמתי עליו.
ריחמתי על הקשיש הזה
שמה כבר יש לו בחיים?
אפילו שיניים כבר אין
ועם חצי רגל בקבר
ועדיין, עדיין השנאה מפעפעת בו.

לא נותר לי כי אם להתפלל עליו שיזכה לפחות להרהור תשובה לפני מותו.

או שמא הצעקות האלו נובעות ממקום של תשובה?

מה דעתכם?

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
הנקמה המתוקה
ובו יסופר איך ניצחתי את דני, נהג התחרויות הטוב ביותר שקם אי פעם.
+++
זה התחיל מאז שעברתי לעיר הספר.
בכל צהריים, בשעה שתיים ושלושים ותשע הייתי מסיים בניחותא את ספל התה המהביל, מנגב את זיעת המצח, מפהק בניחותא פיהוק של צהריים, ואז, בבת אחת, הייתי תופס את כובעי הממורטט בידיי, את ה'רבינו תם' ביד השנייה, ופוצח בריצת מרתון מבוהלת לתחנה.
את כפתורי החליפה הייתי רוכס רק כשהייתי כבר בתוך האוטובוס, ישוב בכבוד על מושבי הקבוע והנעים, בקצה השורה השניה ליד המעבר, נושף ומתנשף כדבעי.
(וזאת למודעי, ואף כמדומני יסכימו איתי שאר הנוסעים הקבועים, כי המקום הטוב ביותר לנסיעה באוטובוס הוא המושב השמאלי בשורה השניה, בצד המקביל לנהג. הסיבות לכך רבות ומגוונות, אולם העיקרית שבהם נעוצות בעובדה שהשורה השנייה מוגבהת מעט, מה שמאפר לקלוט את הנוף בייתר הרחבה, ובעיקר בגלל שבמקום זה בדרך כלל המושב שלידך נשאר פנוי, מה שלא קורה בשורות הראשונות. ואם עדיין לא הבנתם - נסו פעם..)
כך התנהלו חיי למישרין, מבלי הפתעות כמעט, עד שפרץ לחיי דני, נהג תחרות המרוצים הטוב ביותר בשכונה.

דני הגיע לאוטובוס בדיוק כמוני. יום אחד עבר לעיר הספר, התוודע לאוטובוס 'שלי' והחל לנסוע בו בקביעות. אלא שבניגוד אליי,'מחזיק המקום הטוב ביותר בשורה השנייה', קיבל דני מקום טוב יותר. הוא קיבל את מקומו של הנהג...
דני היה נהג שבחיצוניותו היה נהג ככל הנהגים מסוגו. ידיים גרומות ושעירות האוחזות בהגה בבטחה, אצבעות נפוחות ככל מקישי ה'פתח-סגור' אלף פעמים ביום, ולשון מתגלגלת עד אין סוף.

ומאותו היום שפרץ דני לחיי, מאותו היום פרצתי גם אני לחייו. התוודעתי לאורח החיים שלו, ידעתי בעל פה את כל הכתובות של מכריו וידידיו, את שם המפלגה לה היה מצביע, את גיל ילדיו ומקומות לימודם, את מספר הרכב של אשתו, ובעיקר בעיקר את הסיבה האמיתית לכך שהגיע מרום מעמדו להיות נהג אוטובוס.

מתברר, שדני נושא בתואר רשמי מכובד ביותר. הוא משמש בתואר 'נהג-התחרויות-הטוב-ביותר-שהיה-אי-פעם'. בתחרויות, כך ידוע, איען צריך לנסוע הכי מהר שיכול להיות, אלא צריך להשיג את המתחרה איתך, זה הכל.
ובכך, בכך הצטיין דני במיוחד.

רק יצא מהמסוף, וכבר החל בטיסה מבוהלת, מתוך ציפייה ותפילה להשיג את כל אלו שבדרכם לתחנה, ובעיקר בעיקר את אלו שאך חשבו על הרעיון להמתין עם עגלה בתחנה, ולאלץ אותו חלילה לפתוח את דלת תא המטען.
והתענוג הגדול ביותר שלו היה לראות אי מי רץ כמטורף לאוטובוס, מנסה בכל כוחו לא לאחר את השעה, ואו אז היה פרצופו של דני מחייך חיוך רחב, תוך שברגלו הוא נותן דהירה חד משמעית, אשר תבהיר לרץ כי אכן, דני נהג מהיר הרבה יותר ממנון.
לפעמים, וזה קרה הרבה, דני היה כאילו מאט את האוטובוס, נותן לההוא להתקרב עוד ואפילו לדפוק על הדלת האחורית, ורק אז לפתוח בדהירה... כאומר... 'עכשיו בטח ניצחתי אותך...'

כשמישהו באוטובוס היה מצייץ מילת מחאה, הוא היה נהנה להרעים בקולו 'מי פה רוצה לחטוף קנס.. הוא/היא לא היה בתחנה.. חוק זה חוק..'
ורק שיירי חיוך הניצחון היו ניכרות מתחת לשפמו הדק.

על מעללי דני אפשר לכתוב מגילה שלימה, אבל זמני קצר, אני רק רוצה לסיים ולכתוב על הפעם הזו בה ניצחתי את דני.

היה זה ביום סגרירי אחד. השעה הייתה שתיים שלושים וחמש. בעודי לוגם מספל התה נזכרתי שוב בספינת התחרויות שלי, אליה אמלט בעוד כמה דקות.
ואז, מתוך החלטה חזקה ומיוחדת החלטתי להזדרז מעט, לצאת דקה לפני הזמן, להגיע לתחנה ביישוב הדעת, ואו אז לחרוץ את לשוני למול דני ולומר לו...
הנה השגתי אותך!

מוקדש בהוקרה לכל הרצים והרצות, דופקי הדלתות וזועקי הקריאות, שנשימתם נעתקת ורגליהם מתאמצות, ובסוף רק עומדים ועיניהם כלות...

הוא
הכתיבה מדהימה, מלאת פנינים קטנות לאורך הדרך. אהבתי!
והמסר...
אני הבנתי שתי מסרים שונים:
1- תבואו בזמן לתחנה, ואל תרוצו כמו משוגעים ותעכבו את הנוסעים ותתעצבנו על הנהג ועל קווים. (קל לומר, קשה לבצע, מה עוד שלרוץ לאוטובוס ולעלות עליו ברגע שאחרי האחרון זאת הנאה מיוחדת שרק נוסעי התח"צ מבינים)

2- לפעמים אנחנו כאילו מנצחים, אבל בעצם כך שאנחנו בכלל מסכימים לשחק את המשחק- אנחנו כבר מפסידים...

שרלוט

משתמש סופר מקצוען
רק בתוך האוטובוס קורים פאדיחות?
מי אמר?!

רוח סער, בחוץ קרה
ובמעיל אני מתכרבלת
יוצאת לרחוב לערוך קניות
וסופת שלגים מתחוללת.

הצעיף מכסה את הראש
משאירה סדקים לעיניים
האף אדום, הרגליים קרות
למרות היותן במגפיים.

אפצי! הי הכובע עף
אוי, איזה בושות
תרה אחריו ואבוד המרדף
ואל תשאלו קושיות.

ובפקק אוטובוס חונה
חלונותיו מוגפים, אטומים
אציצה רגע אוודה ש--
אף אחד לא בפנים.

החלון ניבט אלי כמראה
ובבואתי מולי נשקפת
אסדר קצת את עצמי
שבל אראה כנרדפת.

חולפות הדקות ואני מרוצה
מחייכת לדמותי מהחלון
אך מיד המציאות עצמה
מתפוצצת בפני כבלון.

החלון נפתח וראש של שייגעץ
משתרבב החוצה, נדהם
כמה שתתגנדרי זה לא יעזור
תמיד תיראי מפעם....

:mad::mad::mad::mad::mad:

נערך לאחרונה ב:

פנינה ריימונד

הום סטיילינג מאליאקספרס.
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
עיצוב ואדריכלות פנים
יוצרי ai
[זה אולי נשמע חטטני במיוחד, אבל אני מדברת בשם כולנו, בינינו...]

אני מטפסת במדרגותיו בעיניים טרוטות, מנקבת כרטיסיית נוער, הנהג מברר אם אני מעל 18, כן. אני מבטיחה לקנות בפעם הבאה במחיר מבוגר. נופלת שדודה על אחד המושבים האחוריים אפילו שישנתי עשרים שעות, בוהה בחלון ובעולים לאוטובוס אחריי, חופרת להם בחיים וחושבת.

במה היא עובדת, האישה הזאת עם הפאה המיושנת?! כבר חמש שנים היא עולה לאוטובוס הזה באותה שעה בדיוק! כל יום!!! והבחורה ההיא שכבר התיישבה מאחוריי ומשוחחת בפלאפון עם חברה שלה (בשש בבוקר!), אני זוכרת אותה פצפונת, מה היא עושה כאן? גם היא לומדת מחוץ לעיר? הגדיים נעשו תיישים...

מלפניי שערות של פאה עומדות. להעיר לה, לא להעיר לה? חסד או עלבון?
אני מעדיפה לשתוק.

פותחת את הסידור ומתחילה להתפלל, עיניי נעצמות. אוף! עד תשע בבוקר אין לי מצב להיות ערנית! נקודה. יהיה מה שיהיה!

חברתי מתיישבת לצדי, מתחילה לברבר. איי איי איי... משעמם לי, א-לוקים! אני רוצה להניח את הראש מעט!

"... ואז שכנה שלי אומרת לי, תקשיבי פרחיה (/פרכיה) בקשה שמרי לי על הילדים... אז הלכתי וחזרתי לבית ב-12 בלילה ועד שהלכתי לישון..."

"בואי נתפלל", אני מציעה בעדינות בכניסה לעיר, לאחר שעתיים נסיעה רבת מהמורות וטלטלות, פקקי תנועה ועומסי כבישים, צעקות הנוסעים ולחצים חוזרים ונשנים: "נגיע בזמן? מה קורה היום? (שאלה קבועה על בסיס יומיומי) "הנהג הזה זוחל!" (לא משנה שליבי צנח בקרבי, כשחלמתי בהקיץ על היותי יושבת בחללית אשר בדרכה אל הירח... צריך לברך "הגומל"?) ו"תגידו, כל יום זה ככה?" עוד איזו נוסעת חדשה והמומה...

אנחנו מתפללות בחוסר ריכוז משווע, יורדות מהאוטובוס בתחנה האחרונה, רצות, קונות לחמנייה (ואולי גם שוקו, לזכר ילדותנו), מאחרות, ממתינות, מקבלות נזיפה.

לא משנה על איזה אוטובוס נעלה, של 7:15 / 6:30 / 5:05 / 3:00 לפנות בוקר.

תמיד נאחר ויאשימו אותנו!

פנינה (בר, בימים ההם בזמן הזה...)

Ushaya

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
אוטומציה עסקית
שריונה, אין על זה.
תמיד זה מצחיק כשאת יושבת ברכב עם חלונות שחורים לתפוס את ההוא שלא קולט שהמראה היא דו צדדית ונעמד להסתדר. האמת שנשים- עוד לא תפסתי...
(או בעזרת נשים. פעם בחור צעיר נעמד ממש מולנו בהקפות שניות לסדר את הפאות, ופתאום הוא קלט שהוא משמש תצוגה לנשים. הוציא לשון וברח...)
בקטנה:
אוודא.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיד

א בְּצֵאת יִשְׂרָאֵל מִמִּצְרָיִם בֵּית יַעֲקֹב מֵעַם לֹעֵז:ב הָיְתָה יְהוּדָה לְקָדְשׁוֹ יִשְׂרָאֵל מַמְשְׁלוֹתָיו:ג הַיָּם רָאָה וַיָּנֹס הַיַּרְדֵּן יִסֹּב לְאָחוֹר:ד הֶהָרִים רָקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ה מַה לְּךָ הַיָּם כִּי תָנוּס הַיַּרְדֵּן תִּסֹּב לְאָחוֹר:ו הֶהָרִים תִּרְקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ז מִלִּפְנֵי אָדוֹן חוּלִי אָרֶץ מִלִּפְנֵי אֱלוֹהַּ יַעֲקֹב:ח הַהֹפְכִי הַצּוּר אֲגַם מָיִם חַלָּמִישׁ לְמַעְיְנוֹ מָיִם:
נקרא  10  פעמים

אתגר AI

חלון ראווה • אתגר 123

לוח מודעות

למעלה