פקוח עליון -קצת דחוף.

אביה.

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
בתור מעצבת מתחילה:
לגבי פקוח עליון האם נהוג לגבות על כך תשלום נוסף?וכמה?
איך פקוח כזה בדיוק מתבצע?
אומנם לפני חודשים עשיתי בסיעתא דשמיא גרמושקה למזנון בירושלים
אך בעל העסק היה קבלן כך שכרגע אין לי שמץ בענינים אלו.

תודה ענקית לעונות.

רותי וינברג

מנהלת פורום אדריכלות ועיצוב פנים
מנהל
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
פיקוח עליון הוא תחום שונה מתחום התכנון והעיצוב.
לא כל מעצבת, ודאי שכזו ללא נסיון של כמה וכמה פקוירטים בהם היתה נוכחת בבניה בפועל- תוכל לספק את הפיקוח.
בשביל דבר זה יש היום מפקחי בניה שזוהי כל עבודתם.

ובלי קשר לנ"ל- פיקוח עליון לא מגיע בחינם, הוא מתבטא משמעותית במחיר

אביה.

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
וואו. באתר של סאף ענו לי הפוך...
אני מבולבלת.

אביה.

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אני מבולבלת.

אביה.

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אני מבולבלת.

שיפי פוקסמן

תיכנון ועיצוב פנים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
@revrut , יש הבדל בין פיקוח עליון לפיקוח צמוד.

כשאני מגדירה ללקוח פיקוח עליון - הכוונה היא לוודא שהקבלן ביצע את העבודה בשטח בהתאם לתוכנית - כלומר - אני מודדת את מיקום הקירות לוודא שאין סטיה משמעותית, ובודקת שכל נק' חשמל ואינסטלציה נמצאת במקום ובגובה הנכונים.

פיקוח צמוד - בדיקת טיב העבודה של הקבלן - שביצע שיפועים, איטומים וכו' כמו שצריך - בזה באמת כדאי לדעתי לקחת מישהו שמתעסק יותר ב'שחור' של הבניה, ולמרות שלמדתי קורס שלם בנושא - אישית אני לא מתעסקת בזה.

ולגבי תשלום - תלוי מאד מה סוכם בהתחלה. זה לא חלק מחבילה בסיסית של תוכניות בלבד, אבל בהרבה מהמקרים אם את מלווה את הפרויקט עד הסוף - כלומר מעורבת לחלוטין בבחירת החומרים ובתהליך העבודה - אז גם פיקוח עליון יכנס בזה, ואז זה יהיה מגולם במחיר הראשוני.
בקיצור - ברור שזה בתוספת אם לא סיכמתם על כך מראש.

בהצלחה

רותי וינברג

מנהלת פורום אדריכלות ועיצוב פנים
מנהל
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
@revrut , יש הבדל בין פיקוח עליון לפיקוח צמוד.

כשאני מגדירה ללקוח פיקוח עליון - הכוונה היא לוודא שהקבלן ביצע את העבודה בשטח בהתאם לתוכנית - כלומר - אני מודדת את מיקום הקירות לוודא שאין סטיה משמעותית, ובודקת שכל נק' חשמל ואינסטלציה נמצאת במקום ובגובה הנכונים.

פיקוח צמוד - בדיקת טיב העבודה של הקבלן - שביצע שיפועים, איטומים וכו' כמו שצריך - בזה באמת כדאי לדעתי לקחת מישהו שמתעסק יותר ב'שחור' של הבניה, ולמרות שלמדתי קורס שלם בנושא - אישית אני לא מתעסקת בזה.

ולגבי תשלום - תלוי מאד מה סוכם בהתחלה. זה לא חלק מחבילה בסיסית של תוכניות בלבד, אבל בהרבה מהמקרים אם את מלווה את הפרויקט עד הסוף - כלומר מעורבת לחלוטין בבחירת החומרים ובתהליך העבודה - אז גם פיקוח עליון יכנס בזה, ואז זה יהיה מגולם במחיר הראשוני.
בקיצור - ברור שזה בתוספת אם לא סיכמתם על כך מראש.

בהצלחה
תודה על הדיוק,
אבל דעתי בעודה עומדת.
לבדוק מיקומי נק' חשמל או מידות הבלוקים בהתאם לתכניות זה עוד אפשרי ובסדר.
מעבר לזה- כבר צריך ידע רחב ועמוק יותר ובעל נסיון

שיפי פוקסמן

תיכנון ועיצוב פנים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
מסכימה לחלוטין עם דעתך.

לבדוק מיקומי נק' חשמל או מידות הבלוקים בהתאם לתכניות זה עוד אפשרי ובסדר

זה פיקוח עליון, וכל אחת מתחילה ליכולה לעשות את זה. אפילו שלחתי את בעלי לעשות במקומי פעם כשמצבי והגישה לא איפשרו לי לבדוק בעצמי.

מעבר לזה- כבר צריך ידע רחב ועמוק יותר ובעל נסיון
נכון לגמרי, ומעצבת מתחילה שמתיימרת להתעסק עם זה בלי להתמקצע - לדעתי עושה עוול ללקוח.
בואי נודה שגם מפקחים רשמיים ומנוסים לא תמיד יודעים את עבודתם כמו שצריך, (כמובן בלי להכליל, אבל בהחלט יש כאלו) אז מישהי שאתמול הגישה פרויקט גמר - כמובן שלא.

rona51

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
עיצוב ואדריכלות פנים
גם נושא הפיקוח העליון שהוזכר כאן-עדיין כדאי שיראה מישהו מנוסה בגלל שלפעמים תכנון על הנייר בנושאי מיקומי אינסטלציה וכד' ,לא בדיוק עומד במבחן המציאות בשל חוסר פרמטרים שונים במציאות בבניה.

צריך גם אסרטיביות לכופף את הקבלן שלפעמים יכול לזהות שהעומד מולו "ירוק" וחבל...
השבוע היה לי טלפון ארוך מלקוח שתכננתי לו דירה והעדיף לחסוך שירותי פיקוח, וסימנתי מקום לארון חשמל במחשבה תחילה. והקבלן שהחליט שלא בא לו לחצוב בקיר פיתה אותו להעביר ויצר ברוך וכשהבן אדם בהנחייתי דרש ממנו לשנות את זה כפי התכנית. נענה בבקשה לתוספת עוד 1000 ש"ח .
ובכלל שלל תוספות שהוא כבר התבטא בכאב אודות הגינות הקבלן...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה