שיתוף - לביקורת פפפססססט! זלמי! ראית שערכתי את הפוסט?

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
מדברים הרבה על עריכה. זהו תהליך מייגע, מעייף, אבל נותן לקורא מוצר שלם ומהודק יותר.
שמח להניח פה טקסט שכתבתי לא מזמן, אותו שלחתי לקוראי הפעקלע, והנה הוא ערוך. בהודעה בהמשך אביא את הטקסט המקורי, הלא-ערוך.
מציין שזמן העריכה היה כפול ואולי משולש מזמן הכתיבה של החומר המקורי.

אודה להערות מכל סוג.

אין דבר יותר מלחיץ, לגבר, מלקבל פסססססססטטט מעזרת נשים.

הפסססט עלול לרמז על שלל דברים, כולם לא נעימים, עוכרי שלווה, מרגיזים.
הגבר יכול לשבת עם חבריו הגברים, לשורר בקול נעים לכבוד חתן השמחה, לאכול בנימוס קצת חלה עם חומוס, לשתות בעדינות שוופס, אולי אפילו להישען בכיסאו וליהנות ממש מהאירוע, עד הקריאה מעזרת נשים. שצליל נלווה לה: פסססטטטט!!!

הפסססטטטט מעיף את הגבר באחת ממעמקיה של גן העדן, מהאושר האגדי של ישיבה בחמולה גברית איכותית, היישר אל לועה של מציאות אחרת, לא כזו כייפית:

פסססטטטט! זלמי, תפסיק לצחוק כזה בקול, אני ממש מתביישת מהחברות שלי.
פסססטטטט! זלמי, אתה לא שם לב שאתה שר הכי גבוה מכולם? אתה עושה לי בושות!
פסססטטטט! זלמי, הצצתי מעזרת נשים וראיתי שהחפתים שלך מתלכלכים מהעוף בצלחת שלך. אני מרגישה שאני נשואה לילד. באמת שמתי לב בזמן האחרון איך שיענקי שלנו ממש דומה לך, במיוחד מתי שיש אוכל בסביבה.
פסססטטטט! זלמי, ראית במקרה בשעה האחרונה את יענקי שלנו?

וקול חדש נכנס לתמונה, מבוגר יותר:
פסססטטטט! זלמי חמוד שלי, תגיד ליענטי שאני חושבת שראיתי את הנכד שלי מלקק שוקולד מהקינוחים, איזה מותק!

ושוב יענטי מפספסטטטט:
פסססטטטט! זלמי, עד לפה אני שומעת את הלעיסות שלך. לא נעים לי. אתה גורם לי לרצות שהשבע ברכות ייגמר כבר!
פסססטטטט! אמא שלך מסתכלת עליי עקום והיא בטח חושבת שאני מזניחה את יענקי שלנו שנוגע בכל הקינוחים ומועך אותם וכולו מרוח בשוקולד; תקרא לו אליך ותן לו לאכול עוף ואורז וגם אפונה ושישאר נקי.
פסססטטטט! זלמי, מזכירה לך שהאוטובוס האחרון למודיעין עילית יוצא עוד חמש דקות!

בינות לשירים, לדברי התורה ולמוסיקה השקטה, מספר אנשים מצביעים בחיוך על ילד קטן המהדס בין הנוכחים, כולו שחור משחור, דביק, מאושר, נראה כמו חבילת שוקולד חצי נמסה על רגליים קטנות. הוא נכנס לעזרת גברים, לאט, שוקולד וטחינה מטפטפים ממנו צעד צעד, והוא מחפש את אבא שלו.

פסססטטטט! זלמי, שלחתי אליך את יענקי שלנו! מצאת אותו?
פסססטטטט! זלמי, למה אתה לא עונה לי בנייד? אני מתקשרת אליך להגיד לך שאני כבר מחכה לך בחוץ כי מאוחר ואני עייפה.
פסססטטטט! הרב זלמי, אשתך ביקשה ממני לומר לך שאין פה קליטה והיא בחוץ ומאוד קר לה ותצא מהר ותרוץ לתחנה כי היא רואה את האוטובוס מרחוק מתקרב לתחנה.

פסססטטטט! של מי הילד הזה שנשאר פה לבד ובוכה? מישהו יודע מי האבא שלו?

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
אין דבר יותר מלחיץ, לגבר, מלקבל פסססססססטטט מעזרת נשים.
הפסססט עלול לרמז על שלל דברים, כולם לא נעימים, עוכרי שלווה, מרגיזים.

הגבר יכול לשבת עם חבריו הגברים, לשורר בקול נעים לכבוד חתן השמחה, לאכול בנימוס קצת חלה עם חומוס, לשתות בעדינות שוופס, אולי אפילו להישען בכיסאו וליהנות ממש מהאירוע, עד הקריאה מעזרת נשים. שצליל נלווה לה: פסססטטטט!!!

הפסססטטטט מעיף את הגבר באחת ממעמקיה של גן העדן, מהאושר האגדי של ישיבה בחמולה גברית איכותית, היישר אל לועה של מציאות אחרת, לא כזו כייפית:
פסססטטטט! זלמי, תפסיק לצחוק כזה בקול, אני ממש מתביישת מהחברות שלי.

פסססטטטט! זלמי, הצצתי מעזרת נשים וראיתי שהחפתים שלך מתלכלכים מהעוף בצלחת שלך. אני מרגישה שאני נשואה לילד בן שנתיים. תאכל כמו בנאדם.

פסססטטטט! זלמי, אתה לא שם לב שאתה שר הכי גבוה מכולם? אתה עושה לי בושות!

פסססטטטט! זלמי, תפסיק לטחון כזה הרבה, עד לפה אני שומעת את הלעיסות שלך. אתה גורם לי לרצות ללכת מפה.

פסססטטטט! זלמי, אנחנו יוצאים עוד חמש דקות, תברך ותחכה לי בחוץ.

פסססטטטט! זלמי, איפה יענקי שלנו? מה זאת אומרת לא ראית אותו מאז תחילת השבע ברכות. לך תחפש אותו עכשיו, תביא לו לאכול, הוא הבן שלך. וגם תשלח אליי את חיים של יוסי, הוא קטן ויכול להיכנס לעזרת נשים, אני רוצה לשמוע שמצאת אותו.

פסססטטטט! זלמי, אנחנו עוד לא הולכים, רציתי רק להגיד שלך שאמא שלך התיישבה ליידי והיא כזו יאכנע! ואני רוצה שתגיד לה שתלך מפה כבר, אבל שהיא לא תבין שזה קשור אליי. אתה חכם מאוד כשאתה רוצה, סומכת עליך.

פסססטטטט! זלמי, למה אתה לא עונה לי בנייד? אני מתקשרת אליך להגיד לך שאני כבר מחכה לך בחוץ כי מאוחר ואני עייפה.

פסססטטטט! הרב זלמי, אשתך ביקשה ממני לומר לך שאין פה קליטה והיא בחוץ ומאוד קר לה.

פסססטטטט! זלמי חמוד שלי, איפה אשתך? עד שבאתי מיוחד לפה כדי לפגוש אותה, בקושי דיברנו והיא נעלמה פתאום. אני מתגעגעת לכלה שלי!

פסססטטטט! זלמי אני נעלבתי אבל לא נורא, באמת, אל תעשה עניין. יצאתי החוצה כדי להתקשר אליך להגיד לך שאני לא מוצאת את אשתך אז לפחות תצא אתה ונדבר, ואז ראיתי את אשתך מאחורי הצפרדע, מה היא מתביישת לדבר איתי? עם השוויגער שלה? לא באתי לגנוב לה אותך. נעלבתי אבל אני בסדר. תגיד לה שהיא לא צריכה לבקש סליחה ואתם יכולים לבוא לשבת הזו בשמחה וגם אכין לה את הסלט חסה שהיא אוהבת.

פסססטטטט! זלמי, אמא שלך סוף סוף הלכה מפה. אני בטוחה שהיא לא ראתה אותי, הסתתרתי בחוץ. הרחתי אותה מחפשת אותי פה בסביבה, אני מזהה אותה לפי הריח של סלט החסה הנוראי שהיא אוהבת להכין, וסליחה אם זה פוגע. בכל אופן, זלמי, תתחשב בי. למה אתה מתעכב כל כך הרבה זמן? הנשמה יוצאת כבר. בוא נזוז.

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
ברור גם ברור.
וגם אם לא, לא נראה לי אפשר להוקיע את כל הסאטירה ככה, כל עוד זה לא פוגעני אלא צריך לחפש מתחת האדמה כדי למצוא את הבעיה.
תודה תודה...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיד

א בְּצֵאת יִשְׂרָאֵל מִמִּצְרָיִם בֵּית יַעֲקֹב מֵעַם לֹעֵז:ב הָיְתָה יְהוּדָה לְקָדְשׁוֹ יִשְׂרָאֵל מַמְשְׁלוֹתָיו:ג הַיָּם רָאָה וַיָּנֹס הַיַּרְדֵּן יִסֹּב לְאָחוֹר:ד הֶהָרִים רָקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ה מַה לְּךָ הַיָּם כִּי תָנוּס הַיַּרְדֵּן תִּסֹּב לְאָחוֹר:ו הֶהָרִים תִּרְקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ז מִלִּפְנֵי אָדוֹן חוּלִי אָרֶץ מִלִּפְנֵי אֱלוֹהַּ יַעֲקֹב:ח הַהֹפְכִי הַצּוּר אֲגַם מָיִם חַלָּמִישׁ לְמַעְיְנוֹ מָיִם:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה