פסק הלכה חשוב ממרן זצוק"ל

מצב
הנושא נעול.

בשלווה

משתמש רשום
בס"ד.

לעשות נחת לצדיק, אני מפרסם את דבריו לקראת יום כיפור - לחיזוק והתעלות לעילוי נשמתו הטהורה של מרן זצוק"ל; שעוד פחות מחודש יחול יום ההילולא שלו.

נ.ב. אם תוכלו - זכו אחרים וזוהי מצווה גדולה! כל המזכה את הרבים אין חטא בא על ידו!!

בברכה

קבצים מצורפים

• פסק הלכה חשוב ממרן זצוקל.pdf
    KB 509.7 · צפיות: 21

תלמידים

מהמשתמשים המובילים!
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
עימוד ספרים
הפסק עוסק בחשיבות הוצאת השבת לפי זמן ר"ת - מאת הרב עובדיה יוסף זצ"ל.

אוטוטו כלה

משתמש פעיל
עריכה והפקת סרטים
מיותר לציין שרבים חולקים על פסק זה. וכל אחד יעשה כרבותיו.

אדים

משתמש רשום
משום מה לא כתוב פה.אבל כל מה שהרב עובדיה יוסף זצ"ל דיבר תמיד זה על מלאכות דאורייתא ולא על דרבנן.
וכמובן שבשבוע זה עדיף שגם מי שלא מקפיד כל השנה על ר"ת שהשבוע יקפיד כמו שכ' הרמ"א לגבי פת עכו"ם לגבי עשרת ימי תשובה,
וכן כתבו כמה מפוסקי זמנינו שהשבוע כדאי להקפיד על ר"ת.
ולפחות כלפי איסורים דאורייתא..

לנצח

משתמש רשום
הוא עצמו היה מבדיל על הכוס מיד אחר ערבית של צאת הכוכבים ויושב ללמוד, ורק ממלאכות דאורייתא היה נמנע עד זמן ר"ת.
בתכלס זה לא קשה כל כך ולפחות בשבת שובה...

לנצח

משתמש רשום
הוא עצמו היה מבדיל על הכוס מיד אחר ערבית של צאת הכוכבים ויושב ללמוד, ורק ממלאכות דאורייתא היה נמנע עד זמן ר"ת.
בתכלס זה לא קשה כל כך ולפחות בשבת שובה...

סימפטי

משתמש פעיל
נכתב ע"י שבת;1775727:
בס"ד.

לעשות נחת לצדיק, אני מפרסם את דבריו לקראת יום כיפור - לחיזוק והתעלות לעילוי נשמתו הטהורה של מרן זצוק"ל; שעוד פחות מחודש יחול יום ההילולא שלו.

נ.ב. אם תוכלו - זכו אחרים וזוהי מצווה גדולה! כל המזכה את הרבים אין חטא בא על ידו!!

בברכה

תודה על החיזוק!

אחד הסיבות שהכי שכנעו אותי זה שראיתי שאחרי שאני גומר ערבית ובא הבית כמעט ולא נשאר מה לחכות. אולי נשאר כמו 5 - 7 דקות. בזמן הזה אתה מכין כמה דברים, כמו הבדלה מקפל טלית וכו' ויצא ר"ת. והרווחתי ששמרתי שבת גם לפי דעת השולחן ערך.

אגב, בתקופה האחרונה שמעתי מכמה רבנים מוכרים בציבור שגם עוררו ודברו על זה. כמו הרב אופיר מלכה, הרב אבוטבול, הרב מורגנשטרן וכן בנו של מרן זצ"ל הראשון לציון הרב יצחק יוסף, הרב ארוש ועוד רבנים ידועים.

יעקב111

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
תודה רבה!

כך פסק מרן!

וכך נקיים!

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
ישנן לא מעט חסידויות בהן מוציאים שבת לפי זמן ר"ת.
היות שאני נמנית על אחת מהן, אני יכולה לומר מנסיון: אפשר בקלות להוציא שבת 72 דקות אחרי השקיעה. אמנם בעלי אוכל בבית הכנסת, אבל למשל, כשזה לא קורה: אפשר ללמוד משהו יחד (או עם הילדים), לשיר זמירות, לומר תהילים (עדיין שבת), לקרוא בנחת וכו'.
הכלים, הטלפונים וטרדות ימות החול לא יודעים לברוח.

אל תחשבו שאני מטיפה, כי אני לא! אבל מותר לי לכתוב מה אני חושבת, נכון? אז דעתי היא, שזו רק תפיסה שגויה שכששבת יוצאת - חייבים להתחיל מיד מיד לנקות את הבית.
למה לא לשבת עוד 5 דקות ולהתגעגע לשבת?

בשלווה

משתמש רשום
יפה מאוד!
מעניין ומחכים לשמוע את זה מהצד השני.

אולי אני יעלה פה איזה פוסט נחמד בעניין, הבוחן את זה מהצד השני, שגם הוא יודה שזה קל ואפילו פשוט להוציא את השבת בזמן ר"ת והשולחן ערוך.

בשלווה

משתמש רשום
הקפצה לטובת מי שעוד רוצה לזכות בזכות נפלאה לפני יום הכיפורים שיבוא עלינו לטובה ולברכה.

שמחו

משתמש מקצוען
היום ערב יום השנה לפטירת הרב זצ"ל, החל השנה בעש"ק, זכות גדולה יהי' לכל המקדימים לבוא לכה"פ עשרים דקות קודם השקיעה, והמאחרים לצאת, להישמר ממלאכה עד שיהי' ודאי לילה לכל השיטות, וכמו שהורה בעצמו להחמיר על זמן ר"ת לכל מי שיראת ה' בלבו.
וכדאי זכות השבת וזכות הצדיקים שתרחם על עם ישראל.
(ג' חשון הוא גם הילולת הרבי מרוז'ין זצ"ל, שעל יום זה היו צדיקים שאמרו שעיצומו של יום מכפר, וכן הוא הילולת הרבי מדז'יקוב בנו של הרבי מראפשיץ זצ"ל, שכל ימיו פעל פעולות נשגבות לזירוז הגאולה. זכותם יגן עלינו)

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  6  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה