מודעה פסיכולוגיה למסיימות י"ב בבית ברכה - שאלות תשובות ומחשבות

מנוחה שלמה

משתמש פעיל
צילום מקצועי
עריכה תורנית
יוצרי ai
נכון 19 זה גיל צעיר, אבל צריך לשים לב שאלו הן שנות הלימודים העיקריות לבנות חרדיות.
בשנה הראשונה יש תכנים מותאמי גיל והבנה.
סיום התוכנית הוא בגיל 22 ומשם ממשיכים לעוד שנתיים של תואר שני, בינתיים הבשלות מתפתחת בהתאם.
ועוד 4 שנים של סטאז' קשוח
בקיצור לוקח להוציא תואר בפסיכולוגיה {לקבל תעודה} בין8-ל10 שנים
נ.בלמה שבחורה תרצה להתחתן לפני שהיא מסיימת לימודים?

חילזון קטן

משתמש פעיל
ב. אחוז המתקבלים בארץ ללימודי תואר שני מתוך מסיימי תואר ראשון הוא נמוך מאד וחשוב לדעת את זה לפני שיוצאים לדרך.
סתם לידע כללי,
אמרה לי חברה שהלכה לראיון בבית ברכה עם הבת שלה לפני שנה,
שהיא שאלה את המנהלת או את אחת המראיינות - האם כל המרצות חרדיות?
והיא אמרה לא במפורש שלא.
ואז היא שאלה - מה אתם עושים כדי לפקח על התכנים בשיעורים אצל אותן מרצות?
והמנהלת ענתה לה: באמת יש לנו בעיה עם זה.... עוד לא מצאנו פתרון....

נקודה כואבת למחשבה.
יש הרבה קורסים שהמלג מחייב שיעבירו אותם מרצים בדרגת ד"ר
בפסיכולוגיה יש ,באופן יחסי, פחות מרצים כאלה, אחת הסיבות, התואר השני מאוד קשה- ולפניו א"א לטפל, הלימודים קשים ונמשכים שנים, כך שמי שיש לו כבר תואר שני רוצה להתחיל לעבוד ולהרוויח ורק אח"כ אולי להתקדם לתואר שלישי
ועוד 4 שנים של סטאז' קשוח
בקיצור לוקח להוציא תואר בפסיכולוגיה {לקבל תעודה} בין8-ל10 שנים
נ.בלמה שבחורה תרצה להתחתן לפני שהיא מסיימת לימודים?
אני צופה שהרבה יפרשו באמצע
במיוחד צעירות שכבר רוצות "לעבוד" "להרויח" כו'

והם יראו הרבה סטומות שהן כבר "מטפלות - בלי שעברו הכשרה

חני מזכירה

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
יש הרבה קורסים שהמלג מחייב שיעבירו אותם מרצים בדרגת ד"ר
בפסיכולוגיה יש ,באופן יחסי, פחות מרצים כאלה, אחת הסיבות, התואר השני מאוד קשה- ולפניו א"א לטפל, הלימודים קשים ונמשכים שנים, כך שמי שיש לו כבר תואר שני רוצה להתחיל לעבוד ולהרוויח ורק אח"כ אולי להתקדם לתואר שלישי

אני צופה שהרבה יפרשו באמצע
במיוחד צעירות שכבר רוצות "לעבוד" "להרויח" כו'

והם יראו הרבה סטומות שהן כבר "מטפלות - בלי שעברו הכשרה
ברור שמסלול פסיכולוגיה עד הסוף, הוא למיטיבות לכת.
אבל נעשה סדר, תואר ראשון מסתיים ומאפשר לתלמידות להתחיל לעבוד בכל עבודה שדורשת תואר ראשון בשוק העבודה הרחב.
בנוסף אפשר להמשיך איתו ללמודי תואר שני טיפולי .
בית ברכה מאפשר לבחורות שרוצות להיות פסיכולוגיות חרדיות להתחיל את המסלול בגיל צעיר, לקבל מעטפת רוחנית חזקה שתאפשר להן להמשיך הלאה עם עמוד שדרה בטוח דיו בזהות החרדית ובשמירה על עולם תורני טהור.
זאת הבשורה. המעטפת החינוכית רוחנית.

חילזון קטן

משתמש פעיל
אשמח לדעת- באיזה עבודות בשוק הפתוח אפשר לעבוד עם תואר ראשון בפסיכולוגיה?
כל עבודה שדורשת תואר ראשון בפסיכולוגיה... (או תואר ראשון באופן כללי)
התואר הזה שווה משהו
אומנם לא בשביל לשבת על ספה בקליניקה, אבל מאפשר עבדה בתחומים נוספים חינוכיים וטיפוליים

ככר השוק

משתמש מקצוען
אשמח לדעת- באיזה עבודות בשוק הפתוח אפשר לעבוד עם תואר ראשון בפסיכולוגיה?
כל עבודה בשירות המדינה, טלרית בבנק וכאלה. מתחילים בשכר נמוך ומתקדמים.
לצורך זה, אין הבדל אם זה תואר בפסיכולוגיה או בחינוך בנוות ישראל.
אומנם לא בשביל לשבת על ספה בקליניקה, אבל מאפשר עבדה בתחומים נוספים חינוכיים וטיפוליים
אין שום ערך בתואר ראשון בפסיכולוגיה לתחומי חינוך וטיפול שתואר ראשון בחינוך או משאבי אנוש לא נותן. כלומר, אין שום ערך מוסף דווקא לפסיכולוגיה.
בשביל להיות מורה צריך לעשות גם תעודת הוראה בנוסף.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
כל עבודה בשירות המדינה, טלרית בבנק וכאלה. מתחילים בשכר נמוך ומתקדמים.
לצורך זה, אין הבדל אם זה תואר בפסיכולוגיה או בחינוך בנוות ישראל.

אין שום ערך בתואר ראשון בפסיכולוגיה לתחומי חינוך וטיפול שתואר ראשון בחינוך או משאבי אנוש לא נותן. כלומר, אין שום ערך מוסף דווקא לפסיכולוגיה.
בשביל להיות מורה צריך לעשות גם תעודת הוראה בנוסף.

הנה כמה מהתחומים הבולטים בהם לבוגרי תואר ראשון בפסיכולוגיה יש יתרון:

שיווק: תחום השיווק, על כל מגוון תתי עיסוקיו, ניזון מהיכולת להבין את מניעי הצרכנים. לבוגרי תואר ראשון בפסיכולוגיה יש את הכלים המסייעים להם למפות מניעים, להבין את האופן בו אנשים תופסים דברים, מפרשים סיטואציות ועוד - כל אילו מהווים את הבסיס ליצירת תהליכים שיווקיים מוצלחים. הידע הנצבר במהלך הלימודים יכול להירתם לתהליכים של בניית מסר שיווקי ממוקד בקהל יעד רלוונטי, בחינה של הצרכים של קהל היעד, ומיפוי הדרכים לספק מענה על צרכים אלו.

משאבי אנוש: ענף משאבי האנוש העוסק בדינמיקה בין אנשים, בהנעת עובדים, ובגיוס וקליטה של עובדים, יכול להיעזר בבוגרי תואר ראשון בפסיכולוגיה. הכלים הניתנים במהלך התואר מסייעים לבוגרים בניתוח אנשים, בהתאמה של מועמדים לתפקידים, בהנעה של תהליכי שינוי בארגון, ברתימה של עובדים למהלכים שונים. התואר הראשון בפסיכולוגיה במכללה למינהל, לצד הידע המקיף בפסיכולוגיה, כולל גם חטיבה במשאבי אנוש, כך שבוגרי התוכנית יוצאים נשכרים ובעלי יתרון בתחום זה.

הדרכה: גם תחום ההדרכה הוא כזה הקולט בשמחה בוגרי תואר ראשון בפסיכולוגיה. העבודה עם אנשים, מרקעים שונים, והצורך להבין את המניעים שלהם ולהיות מסוגלים לגרום להם לעבוד יחד כקבוצה - היא חלק בלתי נפרד מהכלים שמקבלים בוגרי התואר.

מחקר: חלק ניכר מלימודי התואר הראשון בפסיכולוגיה מוקדש לקורסים מתודולוגיים, והלימודים מעמיקים במיומנויות השונות הנדרשות לביצוע מחקרים. הכשרה זו מגיעה לשיאה בשנה השלישית בתואר בפסיכולוגיה, בה הסטודנטים מבצעים מחקרים בפועל במסגרת סמינרים. חלק מהסטודנטים אף משתלבים כעוזרי מחקר במעבדות בשלבים מוקדמים יותר של התואר. לכן, בוגרי התואר יכולים להשתלב במגוון גופים המעסיקים חוקרים, בין אם אלו מכוני מחקר, עיריות, חטיבות מחקר בגופים עסקיים גדולים ועוד.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
וואו ממש מרגש בעיני.
גם כפיתרון למצוקת החסר במטפלות חרדיות עם הכשרה מקצועית.
וגם כפיתרון לבעיית לימודי מקצוע לבחורות חרדיות.
לא כל החרדיות יכולות ללמוד רק תיכנות-
המצב בשוק התיכנות קשה, וגם יש בחורות שמוכשרות ונמשכות הרבה יותר למקצועות הומניים ותחום הנפש.
מבחינתי בית ברכה ממש חלוצים בכל הנוגע לתואר במגזר החרדי.
כלכלית, פסיכולוגיה זה לא מקצוע מתגמל במיוחד

וריטסרום

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
איך הגעת לזה?
זה בין המקצועות הכי שווים מבחינה כלכלית

הזמן שלוקח עד שמגיעים לזה...
בערך 3 שנים של תואר ראשון, ועוד שנתיים של תואר שני, עם לימודים אינטנסיבים, שבהם אפשר לעבוד בעבודות במשרה חלקית בלבד. (ושלא נדבר על הקושי להתקבל לתואר שני במקום טוב, ועל הציונים שנדרשים לכך.)
ותקופת ההתמחות לאחר התואר השני, שבדר"כ נמשכת 4 שנים, כי קשה מאד לקבל תקן למשרה מלאה,
ולכן התקן הוא רק לחצי משרה בחצי משכר המינימום.
(ושוב, בד"כ יש תקופת המתנה ממושכת עד שמקבלים התמחות.)

בקיצור, כל מי שמפנטז על הכסף הגדול שיעשה מהתחום, שילך לחפש במקום אחר...
ומי שרוצה עדיין בגלל השליחות, המשמעות, ונטיית הנפש, שיקח בחשבון שמדובר במסלול תובעני מאד, ורק המוכשרים יותר מצליחים להגיע לסופו...

ממליצה על פרק בפודקאסקט של חיות כיס על הנושא. ממש מאפס ומסביר את הדרך הנדרשת.
פרק מספר 54, הנה קישור https://podcast.app/prq-54-yph-hpsykvlvg-e27608336

נערך לאחרונה ב:

וריטסרום

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
כלכלית, פסיכולוגיה זה לא מקצוע מתגמל במיוחד

רק צריך לקחת בחשבון את גובה המס שמשלמים על כל 400 שקל כאלו.
באופן כללי, עצמאי צריך בד"כ להרוויח בקירוב פי שתיים מעובד שכיר,
כדי שישאר לו אותו סכום כסף, אחרי כל ההפרשות; לביטוח לאומי, לפנסיה,
לקרן השתלמות, למס הכנסה ועוד כיוצא בהם.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים

דפה

משתמש מקצוען
למה?
על כל פגישה של חצי שעה 400 ש"ח לא נשמע רע...
כמובן שלא מתחילים כך אבל מי שממת מתמקצעת בזה יכולה להצליח מאוד!
אני משלמת על פגישה 400 שקל למישהיא שלא למדה תכנים מורכבים?!
אני משלמת כך לפסיכולוגית מקצועית שנגעה גם נגעה בדברים הכי קשים שאני אעלה בפגישה....
אני חושבת שיש פה אי הבנה. באמת בתואר ראשון לא נוגעים בתכנים בעייתים, ( כמעט!)
עיקר החיכוך הוא בתואר השני.
לא יודעת למה נזעקת ככה @דפה
ולכן אני מזועזעת.
אבל כל מילה מיותרת, אני באמת באמת מתפללת ששום ילד יהודי לא יתקל חלילה במטפלת כזו.

מוישי א

משתמש פעיל
אני משלמת כך לפסיכולוגית מקצועית שנגעה גם נגעה בדברים הכי קשים שאני אעלה בפגישה....

ולכן אני מזועזעת.
אבל כל מילה מיותרת, אני באמת באמת מתפללת ששום ילד יהודי לא יתקל חלילה במטפלת כזו.
יש כאו בילבול בין תואר ראשון לשני
בתואר ראשון בפסיכולגיה אסור לטפל לייעץ
ומי שלמד תואר שני פלוס התמחות זה כולל את כל הנושאים המורכבים....

תמר יונה

משתמש מקצוען
ולכן אני מזועזעת.
אבל אני מסבירה לך שבלי קשר לבית ברכה, בתואר ראשון אין כמעט חשיפה לזה, בפסיכולוגיה!
רק בתואר השני!
כל פסיכולוגית עשתה את הדרך הזו!
לא קשור לבית ברכה (שאגב, אם התואר הוא של האו"פ אז אין דרך לחפף ולשנות לפי החלטה של ההנהלה)

ככר השוק

משתמש מקצוען

הנה כמה מהתחומים הבולטים בהם לבוגרי תואר ראשון בפסיכולוגיה יש יתרון:

שיווק: תחום השיווק, על כל מגוון תתי עיסוקיו, ניזון מהיכולת להבין את מניעי הצרכנים. לבוגרי תואר ראשון בפסיכולוגיה יש את הכלים המסייעים להם למפות מניעים, להבין את האופן בו אנשים תופסים דברים, מפרשים סיטואציות ועוד - כל אילו מהווים את הבסיס ליצירת תהליכים שיווקיים מוצלחים. הידע הנצבר במהלך הלימודים יכול להירתם לתהליכים של בניית מסר שיווקי ממוקד בקהל יעד רלוונטי, בחינה של הצרכים של קהל היעד, ומיפוי הדרכים לספק מענה על צרכים אלו.

משאבי אנוש: ענף משאבי האנוש העוסק בדינמיקה בין אנשים, בהנעת עובדים, ובגיוס וקליטה של עובדים, יכול להיעזר בבוגרי תואר ראשון בפסיכולוגיה. הכלים הניתנים במהלך התואר מסייעים לבוגרים בניתוח אנשים, בהתאמה של מועמדים לתפקידים, בהנעה של תהליכי שינוי בארגון, ברתימה של עובדים למהלכים שונים. התואר הראשון בפסיכולוגיה במכללה למינהל, לצד הידע המקיף בפסיכולוגיה, כולל גם חטיבה במשאבי אנוש, כך שבוגרי התוכנית יוצאים נשכרים ובעלי יתרון בתחום זה.

הדרכה: גם תחום ההדרכה הוא כזה הקולט בשמחה בוגרי תואר ראשון בפסיכולוגיה. העבודה עם אנשים, מרקעים שונים, והצורך להבין את המניעים שלהם ולהיות מסוגלים לגרום להם לעבוד יחד כקבוצה - היא חלק בלתי נפרד מהכלים שמקבלים בוגרי התואר.

מחקר: חלק ניכר מלימודי התואר הראשון בפסיכולוגיה מוקדש לקורסים מתודולוגיים, והלימודים מעמיקים במיומנויות השונות הנדרשות לביצוע מחקרים. הכשרה זו מגיעה לשיאה בשנה השלישית בתואר בפסיכולוגיה, בה הסטודנטים מבצעים מחקרים בפועל במסגרת סמינרים. חלק מהסטודנטים אף משתלבים כעוזרי מחקר במעבדות בשלבים מוקדמים יותר של התואר. לכן, בוגרי התואר יכולים להשתלב במגוון גופים המעסיקים חוקרים, בין אם אלו מכוני מחקר, עיריות, חטיבות מחקר בגופים עסקיים גדולים ועוד.

לתחומים האלו יש יתרון גם לבוגרי תואר במשאבי אנוש, או מנהל עסקים, או סוציולוגיה או חשבונאות. לתואר ראשון בפסיכולוגיה בפני עצמו אין יתרון.
במיוחד אין לו יתרון בתחומים חינוכיים וטיפוליים כפי שנכתב בהודעה אליה הגבתי. זו טעות שעלולה להיות מאכזבת מאד.

שואל לעניין

משתמש פעיל

ולכן אני מזועזעת.
לא הבנתי על מה הזעקה, זה לא שהם לא ילמדו חומר חשוב, הם הרי צריכות לעמוד בדרישות המל"ג.
תואר ראשון בפסיכולוגיה (בכל מקום, גם באוניברסיטה העברית!) לא כולל התנסות אלא אך ורק חומרים תיאורטיים, החומר היחיד שבעייתי לדעתי זה לימוד התיאורייה הפסיכודינאמית, הבנתי שזה מה שהם ילמדו בשנה ג, וכל מי שלמדה במקום חרדי גם כן לא למדה את זה בצורה הכי נרחבת אלא רק עקרונות בסיסיים.

מצ"ב רשימת קורסי חובה,
יש עוד קורסים לבחירה, לדוגמא:
ואלו קורסי חובה:

1708192180982.png
1708192262848.png

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  3  פעמים

לוח מודעות

למעלה