פנסיה פנסיה מקיפה או משלימה

חרד ה'

משתמש רשום
שלום רב.
אני לא כזה מבין בענייני פנסיה ושוק ההון, לכן רציתי לשמוע את דעת המומחים בעניין.
כפי שהבנתי בדרך כלל הפנסיה מחולקת כ70% בשוק ההון ועוד כ30% בכל מיני תשואות מובטחות.
והבנתי שיש איזשהו דרך להעביר שיהיה 100% בשוק ההון.
האם זה נכון?
ואיך עושים את זה?
ואני מדבר על השארת כיסויים ביטוחים למיניהם גם כשיהיה 100% בשוק ההון,
על אף שאני לא מבין למה צריכים את זה כשיש ביטוח לאומי ???
ועל העניין שעכ"פ מפסידים 30% תשואה מובטחת, כשמדברים על טווח ארוך ארוך 35 + לא נראה לי שזה חישוב בכלל.
אשמח לשמוע דעת המומחים בעניין.

שתים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
שלום רב.
אני לא כזה מבין בענייני פנסיה ושוק ההון, לכן רציתי לשמוע את דעת המומחים בעניין.
כפי שהבנתי בדרך כלל הפנסיה מחולקת כ70% בשוק ההון ועוד כ30% בכל מיני תשואות מובטחות.
והבנתי שיש איזשהו דרך להעביר שיהיה 100% בשוק ההון.
האם זה נכון?
ואיך עושים את זה?
ואני מדבר על השארת כיסויים ביטוחים למיניהם גם כשיהיה 100% בשוק ההון,
על אף שאני לא מבין למה צריכים את זה כשיש ביטוח לאומי ???
ועל העניין שעכ"פ מפסידים 30% תשואה מובטחת, כשמדברים על טווח ארוך ארוך 35 + לא נראה לי שזה חישוב בכלל.
אשמח לשמוע דעת המומחים בעניין.
עד גובה מסויים של שכר זה נקרא פנסיה מקיפה ואי אפשר להימלט מה30 אחוז אג"ח.
בשכר גבוה יותר אז ההפרש נכנס לפנסיה משלימה ששם זה 100 אחוז לקרן שבחרת.

חרד ה'

משתמש רשום
שלום רב. היום דיברתי עם הסוכן פנסיה שלי ממגדל, והוא אמר שיש כה אופציה עם מעבירים את קרן הפנסיה לקופת גמל וזה אפשרי ואז יש 100% מניות. ועכשיו רציתי לשמוע דעת המומחים האם זה שווה ואיך עושים את בפועל ומה צריך לקחת בחשבון וכו' וכו'.

אחת צפונית

משתמש מקצוען
שלום רב. היום דיברתי עם הסוכן פנסיה שלי ממגדל, והוא אמר שיש כה אופציה עם מעבירים את קרן הפנסיה לקופת גמל וזה אפשרי ואז יש 100% מניות. ועכשיו רציתי לשמוע דעת המומחים האם זה שווה ואיך עושים את בפועל ומה צריך לקחת בחשבון וכו' וכו'.
כדאי לוודא היטב לפני. לי פעם הסביר סוכן ביטוחים שאם הכספים לא בפנסיה חו קורה משהו לילדים/בן זוג אין כיסוי ביטוחי והם יקבלו סכום כסף ולא קיצבה לתקופה הרבה יותר ארוכה.

שתים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
קרן פנסיה היא גם ביטוח ולא רק חסכון.
ביטוח אובדן כושר עבודה, ביטוח שארים, פיצויים וכו.
לכן צריך להבין טוב טוב מה עושים אם מעבירים לקופת גמל ללא כל זה.

כסף-חכם

ליווי משקיעים פאסיביים בשוק ההון
מנוי פרימיום
כפי שכתבו פנסיה מקיפה כוללת ביטוחים חשובים מאוד כגון אובדן כושר עבודה וביטוח שארים.

חרמון

משתמש מקצוען
אפשר לעבור לפנסיה משלימה וגם בה יש כיסויים ביטוחיים
(תמיד ממליצה לודא שבמעבר נשארו כל התנאים)

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כפי שכתבו פנסיה מקיפה כוללת ביטוחים חשובים מאוד כגון אובדן כושר עבודה וביטוח שארים.
אפשר לחסוך בפנסיה כללית עם מרכיב ביטוחי.

נערך לאחרונה ב:
החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה