פירצה בחומה

חיים V

משתמש מקצוען
כתבתם,
עיבדתם,
ערכתם,
שכתבתם,
הגהתם,
אבל אופסס... משהו לא ברור, צריך איזשהו שינוי. איך אתם פורצים את החומה של הסגנון האישי. איך אמורים לעשות?

רעיונות מניסיון אישי יתקבלו בברכה.

shar

משתמש צעיר
עריכה תורנית
כלל יסוד לכל כותב, עורך וכו', אם לא תדע לבקר את עצמך לעולם לא יצא תחת ידך חומר מוצלח. אין כאן "חומות", יש כאן הבנה בסיסית שאדם חייב להתנתק מעצמו ושמש ביקורת על דבריו.

חיים V

משתמש מקצוען
נכתב ע"י shar;2135462:
כלל יסוד לכל כותב, עורך וכו', אם לא תדע לבקר את עצמך לעולם לא יצא תחת ידך חומר מוצלח. אין כאן "חומות", יש כאן הבנה בסיסית שאדם חייב להתנתק מעצמו ושמש ביקורת על דבריו.
מעולם לא הייתה לכתיבה סוף...

תמיד יש פרצות דרך חדשות... אני זקוק להחכמה בתחום מניסיונכם האישי.

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
בשביל זה יש עורך ספרותי.

מלבב

משתמש צעיר
משתמשים בשיטת הכובעים.
כעין מה ש shar כתב, רק בהרחבה וביסודיות (- השיטה מלמדת איך עושים את ה'ניתוק' וה'ביקורת' בצורה יעילה ומקצועית מאוד).

השיטה דורשת תרגול ומיומנות רבה.

shar

משתמש צעיר
עריכה תורנית
מנסיוני האישי, חומר שכתבתי או ערכתי והגעתי להבנה שהוא "מוצלח" אני מניח בצד למשך זמן מה, ולאחר מכן מדפיס, הולך למקום שומם, קורא את החומר עם "עט אדום", כאשר אני מחדיר לעצמי כל העת כי אני אדם חובב ספרים מושבע, בקורתי, שמנסה למצוא באיזה מקום היה שייך לשפר.
האמת, שצורה זו היא "פלאים", אבל צריך להתרגל לכך, גם אם באיזה מקום במוח יש איזה קול שצועק עליך "מישהו יתקן אותי??? או יש כותב יותר מוכשר ממני???"
נסו ותווכחו כמה זה מועיל.

toichen

משתמש רשום
אותו דבר כמו שכתב זה מעלי, רק שצריך לקחת בערך ששה חדשים בין הכתיבה ובין השיפור.

shar

משתמש צעיר
עריכה תורנית
בכונה לא נקטתי זמן, כי כשמדובר בכתיבת מאמר שבועית לא יועיל ששה חדשים.

רבנים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
נכתב ע"י toichen;2137718:
אותו דבר כמו שכתב זה מעלי, רק שצריך לקחת בערך ששה חדשים בין הכתיבה ובין השיפור.

מסכים לכל מילה - מנסיון,
מומלץ בחום לכל 'כותב'.

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
אני לא חושבת שהקושי הוא רק בחוסר יכולת לבקר את עצמינו.
לעיתים זה פשוט הרבה יותר, לא מצליחים ליראות מה הבעיה , וכן ,לפרוץ את החומה האישית של הסגנון .

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיג

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ עַבְדֵי יי הַלְלוּ אֶת שֵׁם יי:ב יְהִי שֵׁם יי מְבֹרָךְ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:ג מִמִּזְרַח שֶׁמֶשׁ עַד מְבוֹאוֹ מְהֻלָּל שֵׁם יי:ד רָם עַל כָּל גּוֹיִם יי עַל הַשָּׁמַיִם כְּבוֹדוֹ:ה מִי כַּיהוָה אֱלֹהֵינוּ הַמַּגְבִּיהִי לָשָׁבֶת:ו הַמַּשְׁפִּילִי לִרְאוֹת בַּשָּׁמַיִם וּבָאָרֶץ:ז מְקִימִי מֵעָפָר דָּל מֵאַשְׁפֹּת יָרִים אֶבְיוֹן:ח לְהוֹשִׁיבִי עִם נְדִיבִים עִם נְדִיבֵי עַמּוֹ:ט מוֹשִׁיבִי עֲקֶרֶת הַבַּיִת אֵם הַבָּנִים שְׂמֵחָה הַלְלוּיָהּ:
נקרא  19  פעמים

לוח מודעות

למעלה