דיון פינת הכאב שלי

מ. י. פרצמן

סופרת ועורכת, מנהלת קהילת כתיבה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
שלום לכולם,
ערב טוב.

התלבטתי אם להעלות את ההודעה הזאת לכאן.
מצד אחד, זה חשיפת כאב בבמה ציבורית.
מצד שני, אולי זה ישפיע לטובה לפעמים הבאות.

אני רוצה לדעת אם אני היחידה שכואב לה,
או שזה כאב משותף לכל היוצרים.
גם לכם כואב?

אינני יודעת אם זאת פעם ראשונה שזה קורה לי,
אבל זאת בהחלט הפעם הראשונה שאני יודעת על זה:
חומר שאני כתבתי הועתק והועבר הלאה
בלי קרדיט.

כתבתי מאמר בנושא הזהירות ברשת. השקעתי בו את מיטב מקצועי וכישוריי, העליתי אותו בפרוג כי פה זו הבמה שתזכה לחשיפה המירבית לקהל היעד.
הוא הועבר הלאה, ללא שמץ של קרדיט.
וזה כואב לי כל כך.
אני אומנית. אני מחוברת לכל יצירה שלי, משקיעה בכל מילה שיוצאת ממני. בין אם זו כתיבה בתשלום ובין אם מאידיאולוגיה או מהנאה. אני יוצרת. אני אומנית. אני רוצה הכרה מלאה במילה שיצאה ממני. חותמת. מקור. קרדיט. זה לגיטימי?

נערך לאחרונה ב:

anotherית

משתמש סופר מקצוען
עיזבו את זה, והכל מותר.
זה הרי פורסם ברשות הרבים, לא?
ומה שפורסם ברשות הרבים, הרי הוא שייך לציבור.
ודינו כהפקר. ברור.

ובכלל,
מה היא מפסידה מזה שאני מעבירה את זה הלאה?
בין כה וכה לא הייתי משלמת לה על זה.

עולה לה כסף שעוד אנשים קוראים את זה? לא. אז זה לא גזל!

יקרה, כתבת פוסט מקסים, ואני משתתפת בצערך. באמת.

מ. י. פרצמן

מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
לא, אבל זה צפוי.
כולם מעתיקים מכל הבא ליד, תמונות, שירים, פונטים, אלמנטים וגם יצירות כתובות. זה העידן.
שיעתיקו. תפאדל. אומרים בכיף, אפילו.
אני מאוד שמחה כשמאמרים מקצועיים שלי עוברים הלאה.
אבל קרדיט! עוד עשר שניות של שימת לב לכך שמאחורי המילים הללו עומד יוצר, והן לא נוצרו מעצמן...

יקרה, כתבת פוסט מקסים, ואני משתתפת בצערך. באמת.
תודה :)

java

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
ובכלל,
מה היא מפסידה מזה שאני מעבירה את זה הלאה?
בין כה וכה לא הייתי משלמת לה על זה.

עולה לה כסף שעוד אנשים קוראים את זה? לא. אז זה לא גזל!
סליחה, ההשוואה הזו לא נכונה בכלל!
יש דברים מעבר לכסף.
הפוסט הזה הוא שלה,
ויש רווחים משניים מפרסום חומר.
כמו פרסום והכרה ציבורית.
ולקחת לאדם אותם -
אין לזה שם אחר פרט לגזל.

anotherית

משתמש סופר מקצוען
סליחה, ההשוואה הזו לא נכונה בכלל!
יש דברים מעבר לכסף.
הפוסט הזה הוא שלה,
ויש רווחים משניים מפרסום חומר.
כמו פרסום והכרה ציבורית.
ולקחת לאדם אותם -
אין לזה שם אחר פרט לגזל.
הבהרה למי שלא הבין,
אבל נראה לי שדי ברור שזה נכתב בציניות.

java

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה

הדוויג

עורך תוכן ראשי
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
עריכה תורנית
מוכר וכואב.
הבעיה היא שמי שאינו יוצר אינו מודע לחשיבות של מתן קרדיט. רק יוצרים יודעים מהו הכאב הזה של חומר שלך שנגנב. התחושה היא כמו שודד שפורץ לביתך באישון ליל...

ואגב, ברכות לעלייתו של האשכול לראש רשימת התודות. הוא שבר את השיא של כל הזמנים כאשכול המלוייק ביותר.

RACHELIZ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
זה נורא נורא נורא!

תלמוד

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
קטעים איתה עם גברת @מ. י. פרצמן, חכמה גדולה לקחת קטעים שעפים במיילים ולכתוב את זה בפרוג תחת השם שלה, ואחר כך עוד להתלונן שגנבו לה;)
זה מה שעלול לקרות אם זה ימשיך כך

ולגופו של ענין, כבר נאמר פעמים רבות שקטעים טובים שעלולים לעוף ברשת, חובה לציין בתחילת הקטע או בסופו את השם לקרדיט. ככה, ורק ככה, כשמעתיקים את הטקסט מעתיקים אתו ביחד גם את הקרדיט.

קרה לי כמה פעמים, באחת מהן זה היה ממש לטובתי.
כתבתי פוסט מושקע מאוד בפורום הקורונה, ומתגובה לתגובה האשכול סטה מהענין המקורי עד שמנהלי האשכול מחקו את האשכול. הצטערתי מאוד שלא היה לי העתק מהפוסט. עד שפתאום לאחר יום או יומיים קבלתי את זה במייל.

מ. י. פרצמן

מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
קטעים איתה עם גברת @מ. י. פרצמן, חכמה גדולה לקחת קטעים שעפים במיילים ולכתוב את זה בפרוג תחת השם שלה, ואחר כך עוד להתלונן שגנבו לה;)
זה מה שעלול לקרות אם זה ימשיך כך

ולגופו של ענין, כבר נאמר פעמים רבות שקטעים טובים שעלולים לעוף ברשת, חובה לציין בתחילת הקטע או בסופו את השם לקרדיט. ככה, ורק ככה, כשמעתיקים את הטקסט מעתיקים אתו ביחד גם את הקרדיט.

קרה לי כמה פעמים, באחת מהן זה היה ממש לטובתי.
כתבתי פוסט מושקע מאוד בפורום הקורונה, ומתגובה לתגובה האשכול סטה מהענין המקורי עד שמנהלי האשכול מחקו את האשכול. הצטערתי מאוד שלא היה לי העתק מהפוסט. עד שפתאום לאחר יום או יומיים קבלתי את זה במייל.
למדתי לקח עכשיו, אחרי מעשה...
גררתי את מרשמלו להדביק קרדיט על כל הודעה שלי.
מקווה שימנע את החלב שעוד לא נשפך.
מנסה להבין איך כותבים אחרים עוברים על זה בשתיקה.

java

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
למדתי לקח עכשיו, אחרי מעשה...
גררתי את מרשמלו להדביק קרדיט על כל הודעה שלי.
מקווה שימנע את החלב שעוד לא נשפך.
מנסה להבין איך כותבים אחרים עוברים על זה בשתיקה.
איפה מרשמלו?
מומלץ גם על הודעה זו:rolleyes:

קופי 100

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
אנשים לא מודעים לנושא הזה כלל ועיקר. זה עוד עלול להראות להם טרחני ומיותר. כי (לדעתם) מה זה משנה מי כתב את זה, העיקר התוכן המוצלח והנחוץ.
בפרט במקרה שלך שלא מדובר במשהו הנתפס בעיניהם כיצירה, אלא יותר כתוכן עניני ופרקטי.

ודווקא עם הנקודה הזאת אני כל כך מזדהה. לפעמים טקסט שכתבתי למטרות טכניות ופרקטיות ממש, אני חש אליו חיבור ומסוגל לשוב וללטף את המילים והאותיות בחיבה יתירה.
לפחות גיליתי שאני לא כזה איש מוזר..:)

עם החלק של חוסר הקרדיט אני פחות מזדהה ברמה האישית. יש מקרים שכן חשוב לי קרדיט כי זה מקדם אותי מבחינה מקצועית אבל באופן כללי יש לי אפילו איזה תענוג קטן לגלות חומרים שלי שמתגלגלים כאילו הם 'לחן עממי'.
הנה דוגמה למשהו שכתבתי לפני מאתיים שנה בערך ואחרי זמן מה גיליתי שהוא מופיע כאן https://carsforum.co.il/topic/431321-תפילת-הדרך-בנוסח-מודרני/?do=findComment&comment=3511374

עכשיו אני רואה שבגוגל זה מופיע בבלי סוף מקומות כ'כותב אלמוני' אפילו בפרוג זה נמצא https://www.prog.co.il/threads/תפילת-הדרך.48879/post-1216182

נערך לאחרונה ב:

מ. י. פרצמן

מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
D I G I T A L

מ. י. פרצמן

מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמב

א מַשְׂכִּיל לְדָוִד בִּהְיוֹתוֹ בַמְּעָרָה תְפִלָּה:ב קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶזְעָק קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶתְחַנָּן:ג אֶשְׁפֹּךְ לְפָנָיו שִׂיחִי צָרָתִי לְפָנָיו אַגִּיד:ד בְּהִתְעַטֵּף עָלַי רוּחִי וְאַתָּה יָדַעְתָּ נְתִיבָתִי בְּאֹרַח זוּ אֲהַלֵּךְ טָמְנוּ פַח לִי:ה הַבֵּיט יָמִין וּרְאֵה וְאֵין לִי מַכִּיר אָבַד מָנוֹס מִמֶּנִּי אֵין דּוֹרֵשׁ לְנַפְשִׁי:ו זָעַקְתִּי אֵלֶיךָ יְהוָה אָמַרְתִּי אַתָּה מַחְסִי חֶלְקִי בְּאֶרֶץ הַחַיִּים:ז הַקְשִׁיבָה אֶל רִנָּתִי כִּי דַלּוֹתִי מְאֹד הַצִּילֵנִי מֵרֹדְפַי כִּי אָמְצוּ מִמֶּנִּי:ח הוֹצִיאָה מִמַּסְגֵּר נַפְשִׁי לְהוֹדוֹת אֶת שְׁמֶךָ בִּי יַכְתִּרוּ צַדִּיקִים כִּי תִגְמֹל עָלָי:
נקרא  17  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה