דרוש מידע פיטורי עובדת ...

רגע של ניצחון

משתמש מקצוען
סביר להניח שזאת בגלל שלרוב הבקשות מוגשות רק כשכלים כל הקיצין מצד המעסיק..
בדיוק
רוב המעסיקים מעדיפים לגרור ולפטר חצי שנה אחרי חזרה מחלד ולא להגיע לכזה מקום,
בחברות שחשוב להן השם שלהן לא מגיעים למקום של דיונים על זה
וברגע ששומעים שעובדת בהריון אוטומטית נמנעים מלהתחיל בתהליך.

טרינום

משתמש פעיל
ממקרה קרוב אצל קרובת משפחה,
מעסיק שפיטר במהלך הריון בצורה מגעילה ממש, לאחר שבנוסף שלא נתן זכויות מינימליות כמו הפרשה לפנסיה ופיצויים.
היא הגיעה לבית הדין לענייני עבודה בתחושה שהניצחון שלה ברור מראש.
אולם, היא לא הגיעה מספיק מוכנה...
בדיון המעסיק הסביר שמדובר בבעיה ספציפית שהייתה לו מולה, והדבר לא קשור להריון.
השופטת פסקה לטובתו והעניין נסגר. הוא אומנם שילם את הסכומים שהיה חייב על הפרשות לגמל, אבל בלי תוספות של פיצויים על עוגמת נפש כמו שתכננה מתכתחילה....

חשבונאית

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
אותי פיטרו בהריון לפני שעברה חצי שנה
בדקתי היתכנות לתביעה משפטית
אולם בגלל שלא היו לי הוכחות שהפיטורין נבעו בגלל ההריון (במכתב הפיטורין כמובן הובאו טענות על אי יעילות)-נאמר לי שאין עילה לתביעה,

דוד המלך!

משתמש פעיל
ואם אח"כ גם צריכים את הכסף,

אבל יש טראומה ולא מסוגלים לעבוד?
ואם הילד סופג את הפגיעה?

הילדה שנולדה אח"כ,
והתינוק שהיה קטנטן,
שניהם כל ההתפתחות הרבה יותר מאוחרת מכל הילדים שלי,

ובהתפתחות הילד בהחלט לוקחים זאת כסיבה רציונלית...

אבל עברתי באמת פיטורים קשוחים...
וואי לא חשבתי שזה יכול להיות קשור
גם את אשתי רצו לפטר בתחילת ההריון
ולאחר שהזמינו לשימוע הבינו שהיא בהריון
אז ביטלו את השימוע
אבל כל התקופה עד הלידה
חיפשו והעירו לה על כל איחור של 2 דק' אפילו
ובאמת לאורך ההריון התמודדנו עם עובר קטן
וגם עכשיו כחצי שנה לאחר הלידה
הילדה לא עלתה במשקל לפי האחוזון
ולרופאים אין שום הסבר שמניח את הדעת
וזה אחרי 2 לידות תקינות עם ילדם במשקל תקין

שרי ב

משתמש רשום
לפני שאת מפטרת עובדת או מנסה תנסי להכנס לנעליים שלה ולהבין שכל אמא עוברת כזה מצב עם רוצים ילדים וזה מספיק קשה ההריון אז עוד לפטר להוסיף עוד קושי שכאילו אין נקודה למחשבה

שרי ב

משתמש רשום
אני שהיום אני עצמאית ומעסיקה עובדות אני מבינה מה זה אומר לעבוד בהריון ומנסה רק ללכת לקראתה ולעזור לה לעבור את התקופה בעבודה ולא לפטר כמו שעשו לי לפני הרבה שנים

שפרינצלה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
חייבת להוסיף שיכול להיות שרק התקופה של תחילת ההריון קשה לעובדת ואחכ היא תחזור לעצמה ותיהיה אפקטיבית
זאת אומרת אולי כדאי לתת צאנס ולהגיד לה את זה .

שווע

משתמש רשום
ונקודה למחשבה לעובדת,
אם ממש קשה לך תחילת ההריון - שתפי את הבוס/הבוסית,
נכון, אין הברכה שורה וכו, אבל תראי שההתיחסות אליך תהיה שונה ומכבדת יותר.
מנסיון של תחילת הריון קשה מאד, שיתפתי את הבוס במילים ספורות, לא פירטתי יותר מידי, ביקשתי שישאיר את הענין בדיסקרטיות עד שאודיע באופן רשמי, והיחס היה שונה לגמרי, גם הרגשתי חופשיה יותר לקחת ימי מחלה/להתחיל מאוחר.
ומניסיון הפוך - של עובדת בצוות שלי שהתנהגה בצורה קצת פחות יפה - בפן האישי, לא המקצועי,
אם הייתי יודעת שהיא בהיריון הייתי לוקחת את הדברים בפרופורציה שונה (וגם המנהלים... קצת חבל שהיא ככה הרסה לעצמה).

שרי ב

משתמש רשום
ונקודה למחשבה לעובדת,
אם ממש קשה לך תחילת ההריון - שתפי את הבוס/הבוסית,
נכון, אין הברכה שורה וכו, אבל תראי שההתיחסות אליך תהיה שונה ומכבדת יותר.
מנסיון של תחילת הריון קשה מאד, שיתפתי את הבוס במילים ספורות, לא פירטתי יותר מידי, ביקשתי שישאיר את הענין בדיסקרטיות עד שאודיע באופן רשמי, והיחס היה שונה לגמרי, גם הרגשתי חופשיה יותר לקחת ימי מחלה/להתחיל מאוחר.
ומניסיון הפוך - של עובדת בצוות שלי שהתנהגה בצורה קצת פחות יפה - בפן האישי, לא המקצועי,
אם הייתי יודעת שהיא בהיריון הייתי לוקחת את הדברים בפרופורציה שונה (וגם המנהלים... קצת חבל שהיא ככה הרסה לעצמה).
צודקת

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  7  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה