פיות ועלים לקלרינט

אסיי

משתמש חדש
מנגן כרגע שנה וחצי על קלרינט עץ של j.michael cl-750 ואני מחפש לשרדג את הכלי.
מנגן בעיקר כלייזמר- ניגונים.

מחפש המלצה על פיה מומלצת לניגוני כלייזמר.

כמו כן המלצה לחברה לעלים, לא מצליח להבין את ההבדלים בחברות. אני מנגן על עובי של 3-3.5.

תודה למגיבים

אסתי !!

מנהלת קהילת מוזיקה וסאונד והפקות אולפן
מנהל
מנוי פרימיום
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
עלים של Vandoren מאוד מומלצים.
Rico למשל כלל לא מומלץ.
ולמה להגיע ל3 ו3 וחצי .?
מה רע ב2 וחצי ??
אני יודעת שגם אמנים גדולים
בלטי למשל... מנגנים גם ב2 וחצי

ואם אתם רוצים להשתדרג בפיה לא חייבים לרוץ כ''כ מהר לפיית קריסטל.
יש פיות מעולות בזול יותר כמו Vandoren B45 . או RV5 ויש עוד בדרך ..

o.v

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
יש בעולם המון חברות מעולות של עלים, פה בארץ כנהוג מבאים משהו אחד וזה בעיקר מה שיש vandoren זה מעולה וגם בזה יש כמה וכמה סוגים, אתה חייב להתנסות ולהבין מה טוב לך
לגבי ניגון כלייזמרים
1 תוריד במידה כמו שכתבה לך אסתי, המידות שאתה מנגן זה מתאים לקלסיקאים שם יש צלילים ארוכים וחדים נטולי ויברציה
2 פייה פתוחה אבל גם קלה בגדר המשחק בצליל והויברציה מהכי נמוך כמעט לצווחה, ועוד פעם גם זה משתנה מאדם לאדם בבחירת פייה נוחה ומתאימה
המלצה שלי תנסה
m30 / 5rv / masters cl4 / cl5 / cl6
בהצלחה

נתנאל 1

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
אומרים שפיה זה תלוי נגן, יש לי חבר שהלך לקנות אצל מישהו ועבר כמה פיות קריסטל עד שמצא את הזאת שנוחה לו אישית, שווה לך למצוא מוכר שיסכים לבדוק ולא לקנות בעל פה..

אסתי !!

מנהלת קהילת מוזיקה וסאונד והפקות אולפן
מנהל
מנוי פרימיום
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
ספציפית פיית קריסטל חייבת התאמה אישית,
יכולה להיות רק פייה אחת,
מתוך סטוק של כמה מאות שתתאים למישהוא ,
באופן מושלם.
ויכול להיות שאפילו אחת לא...

אסיי

משתמש חדש
יש בעולם המון חברות מעולות של עלים, פה בארץ כנהוג מבאים משהו אחד וזה בעיקר מה שיש vandoren זה מעולה וגם בזה יש כמה וכמה סוגים, אתה חייב להתנסות ולהבין מה טוב לך
לגבי ניגון כלייזמרים
1 תוריד במידה כמו שכתבה לך אסתי, המידות שאתה מנגן זה מתאים לקלסיקאים שם יש צלילים ארוכים וחדים נטולי ויברציה
2 פייה פתוחה אבל גם קלה בגדר המשחק בצליל והויברציה מהכי נמוך כמעט לצווחה, ועוד פעם גם זה משתנה מאדם לאדם בבחירת פייה נוחה ומתאימה
המלצה שלי תנסה
m30 / 5rv / masters cl4 / cl5 / cl6
בהצלחה

אתה יכול לדרג לי את הפיות לפי איכות/רמה?

תודה!

o.v

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
זה כבר טעם אישי..
לא סתם יש כ"כ הרבה סגננות של פיות, אם זה היה מדורג לפי האיכות שלהם, היה חיים קלים לכל הקלרינסטים
ברעיון כל פייה יש לה את המיוחדות שבה פתיחות, עומק, סאונד וכו וכמובן את סגנון ודרגת הקושי בנשיפה, וכל נגן מתאים לעצמו את הפייה לפי הנוחות הסגנון נגינה והמעלות שחשובות לו
ודרך אגב, זה מה שכתבה אסתי על הקריסטל (שנכון לגבי כל פייה) רק שבקריסטל אם מצאת אחת שנדלקת עליה והתרגלת ואז חס ושלום היא איננה א"א להשיג את אותו דבר.. אלא להתחיל שוב לנבור בין עשרות פיות ולא להיות אף פעם מרוצה, מה שאין כן בפלסטיק ברגע שמצאת את האחת אתה יכול לקנות שוב את אותה אחת
מקווה שעזרתי לכולם
בהצלחה

אסיי

משתמש חדש
אתם מכירים מקום במרכז/שרון שאפשר לבדוק בו את כל הפיות?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קנ

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ אֵל בְּקָדְשׁוֹ הַלְלוּהוּ בִּרְקִיעַ עֻזּוֹ:ב הַלְלוּהוּ בִגְבוּרֹתָיו הַלְלוּהוּ כְּרֹב גֻּדְלוֹ:ג הַלְלוּהוּ בְּתֵקַע שׁוֹפָר הַלְלוּהוּ בְּנֵבֶל וְכִנּוֹר:ד הַלְלוּהוּ בְתֹף וּמָחוֹל הַלְלוּהוּ בְּמִנִּים וְעוּגָב:ה הַלְלוּהוּ בְצִלְצְלֵי שָׁמַע הַלְלוּהוּ בְּצִלְצְלֵי תְרוּעָה:ו כֹּל הַנְּשָׁמָה תְּהַלֵּל יָהּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  1  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה