פטרת הפה אצל תינוקות

yosher2005

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אצל בני בן ה-3 חודשים התפתחה פטרת בפה
מכיו שהוא תינוק יונק הוא הדביק גם אותי וגורם לי סבל רב

מישהו יודע על דרך לטפל בפטרת בפיו לא ע"י טיפול תרופתי קונבציונאלי?

אשמח לכל מידע בנושא

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
מה רע בדקטרין אורל ג'ל? מחסל את הסיפור במהירות.
חבל על הסבל של הילד, זה כאב נורא וקשה לאכול.
בשבילך יש את הדקטרין קרם.
ושלחתי לך עצה קטנה אישית באישי.

grafix

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
בשבילך יש את הדקטרין קרם.
[/QUOTE]
אני הייתי ממליצה לך להשתמש בשבילך גם בדקטרין אורל ג'ל, הוא אמנם לא כ"כ אגרסיבי כמו הדקטרין קרם, אבל הוא הרבה יותר נוח מפני שלא צריך לשטוף את זה לפני כל האכלה, כך שאפשר למרוח כל הזמן ללא הגבלה והוא גם עוזר מצוין.
וכדי למנוע סבל מיותר כדאי גם לבדוק שלא מדובר בדלקת, (אם מדובר בדלקת שום משחה לא תעזור וצריך להתחיל מיד באנטיביוטיקה מפני שזה מתדרדר במהירות)

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
מעבר לטיפול הנקודתי, כדאי להרבות באכילת ביו (יוגורט) וחיידקי אסידופילוס לפתירת הבעיה מהשורש.

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
grafix

לא יודעת אם ניסית את זה בעצמך,
כי לי הציעו את ההצעה הזו וזה ממש לא נכון - גם בגלל שזה פועל את פעולתו בפה ובהחלט לא עוזר משמעותית בשום מקום אחר,
וגם כי זה מ-ג-ר-ד זוועה וקשה להפטר מהגרוד הזה, נדבק.. לא לענין.

yosher2005

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
בשבילי השתמשתי בויטה מרפן (משחה ששמים אחרי ברית מילה) וזה עזר לי פלאים
אמנם צריך לשטוף לפני כל האכלה - אבל לפחות זה עזר

אני צריכה פתרון בשבילו
ותודה על כל העצות המועילות פה ובאישי
אשמח לשמוע מעוד בעלות נסיון \ מידע בנושא

grafix

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י pr;970033:
לא יודעת אם ניסית את זה בעצמך,
כי לי הציעו את ההצעה הזו וזה ממש לא נכון - גם בגלל שזה פועל את פעולתו בפה ובהחלט לא עוזר משמעותית בשום מקום אחר,
וגם כי זה מ-ג-ר-ד זוועה וקשה להפטר מהגרוד הזה, נדבק.. לא לענין.
ניסיתי וניסיתי וניסתי וברוך ה' עבד נפלא, לא גירד אך כן דביק (ולזה יש פתרון, לא?) מה שכן אני עושה לפעמים כשאני יוצאת לעבודה להרבה שעות אני משתמשת בדקטרין קרם, בכל אופן מאז שגיליתי שהאורל ג'ל מתאים גם לי פשוט פתחתי את העיניים.

grafix

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י yosher2005;970040:
אני צריכה פתרון בשבילו
מתוך הרבה נסיון -
בשבילו, רק דקטרין אורל ג'ל אחרי כל האכלה, והכי חשוב - להמשיך עם זה עוד שבוע לאחר שהוא מתפטר מהפטריה, אפילו שנראה שזה מיותר, כי אם לא זה יחזור (כנ"ל גם לך)

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
נזכרתי בפתרון פשוט ומדהים. כשאחד מילדי אושפז בגיל שבועיים וחצי עקב חום היה לו פטרת לבנבנה בלשון. הרופאה לקחה פשוט מקל עץ שטוח -יש לזה בטח שם, זה שהרופאים אומרים לך לעשות:"אה" ובנתיים מציצים בשקדים.
עם המקל ההוא היא גרדה את הלשון בתנועה אחת הסירה את שכבת הפטריות וגמרנו עם העינוי.
-כששוב פגשנו בפטריות הללו ניסיתי לעשות את אותה הפעולה עם כפית (עיקרתי אותה במים רתוחים טרם הפעולה)
הניסוי הצליח.

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
נכתב ע"י נוי;970048:
נזכרתי בפתרון פשוט ומדהים. כשאחד מילדי אושפז בגיל שבועיים וחצי עקב חום היה לו פטרת לבנבנה בלשון. הרופאה לקחה פשוט מקל עץ שטוח -יש לזה בטח שם, זה שהרופאים אומרים לך לעשות:"אה" ובנתיים מציצים בשקדים.
עם המקל ההוא היא גרדה את הלשון בתנועה אחת הסירה את שכבת הפטריות וגמרנו עם העינוי.
-כששוב פגשנו בפטריות הללו ניסיתי לעשות את אותה הפעולה עם כפית (עיקרתי אותה במים רתוחים טרם הפעולה)
הניסוי הצליח.
לשון לבנה היא לאו דווקא פטרייתית.
ברור שזה פטריה (גם בלי בדיקת רופא) רק כשזה מופיע בצורת כתמים מסוימים מאד כאלו לבנים בחניכיים וכו', ולזה כלום לא עוזר מלבד הדקטרין אורל.

אפרתה

משתמש מקצוען
עיצה נוספת לשמור על היגיינה מקסימלית. לשטוף מוצצים במים רותחים אם המוצץ נופל, גם פטמות בקבוקים לעקר במים רותחים לפני האכלה, וגם בהנקה לשמור על היגיינה.

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י pr;970050:
לשון לבנה היא לאו דווקא פטרייתית.
ברור שזה פטריה (גם בלי בדיקת רופא) רק כשזה מופיע בצורת כתמים מסוימים מאד כאלו לבנים בחניכיים וכו', ולזה כלום לא עוזר מלבד הדקטרין אורל.
קודם כל- בבית חולים ציינו את זה כך. תתווכחי אתם.
שנית- מדובר בלשון שנראתה מצופה בקוטג'. לכזה סוג פטריות הכתוב מדבר.
שלישית- בגיל 3 חדשים לא מכניסים עדיין דברים מזוהמים לפה (בכל אופן לא אמורים) אז שיערתי שמתאים שזה יהיה אותו הזן.

RacheliM

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י נוי;970061:
קודם כל- בבית חולים ציינו את זה כך. תתווכחי אתם.
שנית- מדובר בלשון שנראתה מצופה בקוטג'. לכזה סוג פטריות הכתוב מדבר.
שלישית- בגיל 3 חדשים לא מכניסים עדיין דברים מזוהמים לפה (בכל אופן לא אמורים) אז שיערתי שמתאים שזה יהיה אותו הזן.
ככה, את נותנת אמון עיוור בכל מה שאומרים לך בבי"ח?
לא הייתה לו פטריה כי אי אפשר לגרד פטריה בלשון עם מקל של רופאים. (שפדל(שפדולה),אגב.)
ותמיד אפשר לעשות משטח כדי לאשש את החשש.
:)

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
קבלת אבחנה מרופא?
ייתכן שזו לא פטריה או שדרוש טיפול אחר.

דריבלית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
נכתב ע"י RacheliM;970073:
ככה, את נותנת אמון עיוור בכל מה שאומרים לך בבי"ח?
לא הייתה לו פטריה כי אי אפשר לגרד פטריה בלשון עם מקל של רופאים. (שפדל(שפדולה),אגב.)
ותמיד אפשר לעשות משטח כדי לאשש את החשש.
:)

כן גם אני שמעתי שמגרדים פטריה לתינוק קטן בבית החלמה/ בבית חולים

יעל אייזיקוביץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
נכתב ע"י OR_Design;1464344:
קיבלתי אבחנה לקטנה (8 חודשים) היה לה פטריה וטיפלתי באורל ג'ל
אצלי אני רק מנחשת... אין רופא פנוי ביומיים הקרובים ואני לא יודעת מה לעשות
מנסיון רב-
לי הרופאה אמרה בכל מקרה למרוח ליונק והמניקה תמיד יחד (מהאורל ג'ל) כי מדביקים זה את זו.
למניעה הלאה- לא מומלץ שימוש בקונכיות, להזהר מרטיבות באזור, להחליף רפידת הנקה בכל פעם כי כל אלה מעבירים את הפטריה.
ומובן משאבה/בקבוק להרתיח או לשמור במקרר.

יעל אייזיקוביץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
נכתב ע"י סתם;1464350:
כן גם אני שמעתי שמגרדים פטריה לתינוק קטן בבית החלמה/ בבית חולים
מצחיק, לי הסבירו לעטוף את האצבע בחיתול טטרה מורתח ולשפשף בעדינות את הלשון-אם הלובן יורד זו לא פטריה, ואם נשאר זה כן.
וכך אני תמיד בודקת.

GTV

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
לגבי העצה עם החיתול, אני יודעת שכך עושים גם בבית החלמה אבל עם שידרוג קל- טובלים את החיתול במים עם סודה לשתיה, בערך ביחס של כפית סודה לשתיה לכוס מים, ועם זה מגרדים בעדינות את הלשון, זה לא מרפא אומנם, אבל כן מוריד את השכבה הלבנה מהלשון ומקל על הילד.

יעקב שלם

משתמש חדש
לתועלת מי שסובל מזה
אין להשיג דקטרין אורל ג'ל
בסופר פארם ובתי מרקחת פרטיים
רק בבתי מרקחת של הקופה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קח

א שִׁיר מִזְמוֹר לְדָוִד:ב נָכוֹן לִבִּי אֱלֹהִים אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה אַף כְּבוֹדִי:ג עוּרָה הַנֵּבֶל וְכִנּוֹר אָעִירָה שָּׁחַר:ד אוֹדְךָ בָעַמִּים יי וַאֲזַמֶּרְךָ בַּלְאֻמִּים:ה כִּי גָדוֹל מֵעַל שָׁמַיִם חַסְדֶּךָ וְעַד שְׁחָקִים אֲמִתֶּךָ:ו רוּמָה עַל שָׁמַיִם אֱלֹהִים וְעַל כָּל הָאָרֶץ כְּבוֹדֶךָ:ז לְמַעַן יֵחָלְצוּן יְדִידֶיךָ הוֹשִׁיעָה יְמִינְךָ וַעֲנֵנִי:ח אֱלֹהִים דִּבֶּר בְּקָדְשׁוֹ אֶעְלֹזָה אֲחַלְּקָה שְׁכֶם וְעֵמֶק סֻכּוֹת אֲמַדֵּד:ט לִי גִלְעָד לִי מְנַשֶּׁה וְאֶפְרַיִם מָעוֹז רֹאשִׁי יְהוּדָה מְחֹקְקִי:י מוֹאָב סִיר רַחְצִי עַל אֱדוֹם אַשְׁלִיךְ נַעֲלִי עֲלֵי פְלֶשֶׁת אֶתְרוֹעָע:יא מִי יֹבִלֵנִי עִיר מִבְצָר מִי נָחַנִי עַד אֱדוֹם:יב הֲלֹא אֱלֹהִים זְנַחְתָּנוּ וְלֹא תֵצֵא אֱלֹהִים בְּצִבְאֹתֵינוּ:יג הָבָה לָּנוּ עֶזְרָת מִצָּר וְשָׁוְא תְּשׁוּעַת אָדָם:יד בֵּאלֹהִים נַעֲשֶׂה חָיִל וְהוּא יָבוּס צָרֵינוּ:
נקרא  12  פעמים

אתגר AI

מלכות ה' • אתגר 119

לוח מודעות

למעלה