דרוש מידע פטור ממס שבח במכירת דירה ראשונה

ללי וחני

משתמש פעיל
יש לי דירה ואני רוצה לקנות דירה אחרת -על הנייר
ואחרי שאקבל את הדירה החדשה למכור את הקיימת
תוך כמה זמן עלי למכור את הדירה הראשונה ע"מ להישאר פטורה ממס שבח (ורכישה. רק שזה סכום נמוך יותר...)?
תודה!

חניוק

משתמש מקצוען
  • אם הדירה הנוספת נרכשת בין 01.06.2023 ל-31.05.2025, יש למכור את הדירה הקודמת בתוך 18 חודשים מרכישת הדירה הנוספת.
  • אם הדירה הנוספת נרכשה לפני 01.06.2023 או נרכשת אחרי 31.05.2025, יש למכור את הדירה הקודמת בתוך 24 חודשים מרכישת הדירה הנוספת

• שימו לב
    הארכת התקופה שניתן להחזיק בה בשתי דירות (בעקבות מלחמת חרבות ברזל)
    • כדי לענות על תנאי הזכאות:
      • מי שרכשו את הדירה הנוספת בין 07.10.2021 ל-31.05.2023 יצטרכו למכור את הדירה הקודמת עד 07.04.2024 או עד 27 חודשים מהרכישה - לפי המאוחר מביניהם.
      • מי שרכשו את הדירה הנוספת בין 01.06.2023 ל-07.01.2024 יצטרכו למכור את הדירה הקודמת בתוך 21 חודשים מהרכישה.

ללי וחני

משתמש פעיל
אם לא השתנה לאחרונה, 18 חודש.

מרכישת הדירה הנוספת
זה אני יודעת
השאלה מה כשמדובר בדירה על הנייר
שהרי אין הגיון לכך שאמכור את הדירה הקיימת כשהדירה החדשה עדיין לא בנויה
אני בטוחה שיש זמן מסוים מקבלת מפתחות למכירה שעוד לא חייבים במס
השאלה אם זה 18 חודש מהאכלוס כמו בדירה שקונים רגיל
או שפה זה שונה

חניוק

משתמש מקצוען
זה אני יודעת
השאלה מה כשמדובר בדירה על הנייר
שהרי אין הגיון לכך שאמכור את הדירה הקיימת כשהדירה החדשה עדיין לא בנויה
אני בטוחה שיש זמן מסוים מקבלת מפתחות למכירה שעוד לא חייבים במס
השאלה אם זה 18 חודש מהאכלוס כמו בדירה שקונים רגיל
או שפה זה שונה
הנחיה של רשות המיסים,
מה שרשמתי נוגע למס רכישה
לגבי מס רכישה חייבים גם אם מדובר בדירה על הנייר
לגבי מס שבח עד שלא מקבלים טופס 4 מס הכנסה מסתכל על זה כנכס ולא כדירת מגורים ולכן אם תמכור טרום קבלת טופס 4 תהנה מפטור דירה יחידה,
מזה נובע ש18 חודשים מקבלת טופס 4 עדין תוכל למכור בפטור דירה יחידה
לסיכום מס שבח ומס רכישה מתייחסים שונה לדירה בבניה

ללי וחני

משתמש פעיל
זה עד שנה מקבלת מפתח
אשמח למקור (או לשמוע שזה מנסיון...)
כי פה זה מובן אחרת
הנחיה של רשות המיסים,
מה שרשמתי נוגע למס רכישה
לגבי מס רכישה חייבים גם אם מדובר בדירה על הנייר
לגבי מס שבח עד שלא מקבלים טופס 4 מס הכנסה מסתכל על זה כנכס ולא כדירת מגורים ולכן אם תמכור טרום קבלת טופס 4 תהנה מפטור דירה יחידה,
מזה נובע ש18 חודשים מקבלת טופס 4 עדין תוכל למכור בפטור דירה יחידה
לסיכום מס שבח ומס רכישה מתייחסים שונה לדירה בבניה

ללי וחני

משתמש פעיל
אחרי קריאה של האשכול הזה
אני מבינה שמס רכישה- יש פטור אם מכרו את הראשונה בתוך שנה מהאכלוס
וממס שבח יש פטור אם מוכרים תוך 18 חוד' מהאכלוס
נכון?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כז

א לְדָוִד יְהוָה אוֹרִי וְיִשְׁעִי מִמִּי אִירָא יְהוָה מָעוֹז חַיַּי מִמִּי אֶפְחָד:ב בִּקְרֹב עָלַי מְרֵעִים לֶאֱכֹל אֶת בְּשָׂרִי צָרַי וְאֹיְבַי לִי הֵמָּה כָשְׁלוּ וְנָפָלוּ:ג אִם תַּחֲנֶה עָלַי מַחֲנֶה לֹא יִירָא לִבִּי אִם תָּקוּם עָלַי מִלְחָמָה בְּזֹאת אֲנִי בוֹטֵחַ:ד אַחַת שָׁאַלְתִּי מֵאֵת יְהוָה אוֹתָהּ אֲבַקֵּשׁ שִׁבְתִּי בְּבֵית יְהוָה כָּל יְמֵי חַיַּי לַחֲזוֹת בְּנֹעַם יְהוָה וּלְבַקֵּר בְּהֵיכָלוֹ:ה כִּי יִצְפְּנֵנִי בְּסֻכֹּה בְּיוֹם רָעָה יַסְתִּרֵנִי בְּסֵתֶר אָהֳלוֹ בְּצוּר יְרוֹמְמֵנִי:ו וְעַתָּה יָרוּם רֹאשִׁי עַל אֹיְבַי סְבִיבוֹתַי וְאֶזְבְּחָה בְאָהֳלוֹ זִבְחֵי תְרוּעָה אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה לַיהוָה:ז שְׁמַע יְהוָה קוֹלִי אֶקְרָא וְחָנֵּנִי וַעֲנֵנִי:ח לְךָ אָמַר לִבִּי בַּקְּשׁוּ פָנָי אֶת פָּנֶיךָ יְהוָה אֲבַקֵּשׁ:ט אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי אַל תַּט בְּאַף עַבְדֶּךָ עֶזְרָתִי הָיִיתָ אַל תִּטְּשֵׁנִי וְאַל תַּעַזְבֵנִי אֱלֹהֵי יִשְׁעִי:י כִּי אָבִי וְאִמִּי עֲזָבוּנִי וַיהוָה יַאַסְפֵנִי:יא הוֹרֵנִי יְהוָה דַּרְכֶּךָ וּנְחֵנִי בְּאֹרַח מִישׁוֹר לְמַעַן שׁוֹרְרָי:יב אַל תִּתְּנֵנִי בְּנֶפֶשׁ צָרָי כִּי קָמוּ בִי עֵדֵי שֶׁקֶר וִיפֵחַ חָמָס:יג לוּלֵא הֶאֱמַנְתִּי לִרְאוֹת בְּטוּב יְהוָה בְּאֶרֶץ חַיִּים:יד קַוֵּה אֶל יְהוָה חֲזַק וְיַאֲמֵץ לִבֶּךָ וְקַוֵּה אֶל יְהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

מנדלה במטבח • אתגר 53

לוח מודעות

למעלה