פורום סופרות חסום לקהל הרחב

מצב
הנושא נעול.

שב נא הסופר

משתמש מקצוען
האם אתה עומד במאת אחוזים מאחורי הודעה זו? תוכנה הצליל הנלווה אליה? המשמעות המכלילה?

לא אני אמרתי זאת, וזה ידוע.
ובעיתון "משפחה" [כמדומני] זכור לי שישנו מדור תחת הכותרת הזו [מלווה בציור עם תשע טלפונים..].
ככה שזה לא ענין להכללה, זו מציאות מקובלת וידועה.

שב נא הסופר

משתמש מקצוען
מה שכתבתי, כתבתי.
בכל אופן, לכאורה זה לא דבר פסול לקיים פורום סגור כזה, למה לא, אם זה יכול לעזור כמו שכתבה לעיל @מרים ליף, זהו אכן דבר מבורך.
אני אישית, לא מסתקרן ממה שמדברים שם.

שני זאת אני :)

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
נושא טעון, ראשית לכל.
שנית:
פורום סגור לקריאה מייצר תחרות, מעמד אליטסטי.
פורום סגור לא באמת תורם למקצועיות, הוא יוצר בועה מנותקת.
פורום סגור מעניק למנהליו כוח לא מוצדק ורב עוצמה, ומונע מעצמו כל ביקורת, שהרי אלו שכבר כן התקבלו - אינם מעיזים לבקר את התנהגות מנהליו - שהרי היה להם כ"כ קשה להתקבל וחבל לסכן את זה.

איזה קשר יש בין בועה מנותקת לחוסר מקצועיות?
ודווקא אני הבנתי שלא ממש בעיה להתקבל לשם, ומי שחוששת על עורה, תמיד יכולה לעבור לכאן...
החומרים שרצים שם הם המון שיתופים אישיים, על בסיס כתיבה כמובן, אבל לא משהו לפורום נרחב

ואם השתתפו בתחרות, נבדק, מענין באמת
למרות שאת המפגש הן בטוח לא צריכות, כי כבר ארגנו לעצמן כמה וכמה כאלו ;)

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
זה מידיעה?
מניסיון אישי?
הייתי מנהל תקופת מה. יצא לי לשמוע את רוב/ כל המנהלות (שאגב, דעתי החריפה היא נטו כלפי הדיון, לא כלפיהן אישית, כן? שלא יהיה שום ספק! ובסופו של דבר זהו הפורום שלהם), פלוס את משפחת דיקמן, פלוס המנהלים שהחליפו אותי בתפקיד, ובעיקר... קיבלתי פידבק גדול מניקים רבים. הרגשתי היטב את האמוציות שקיימות סביב הפורומים הסגורים. ומצטער, אני ממש נגד.

נקודה אחת

משתמש סופר מקצוען
לדעתי, זה מאוד נחמד שיש כזה דבר פורום סגור בשביל כתיבה לנשים בלבד.
אני מאוד רוצה בזה.
אבל:
נגיד שאני מוכשרת אבל לא סופרת
או סופרת אבל לא מפורסמת
או מפורסמת קצת, ולא ברור מי נתן לזה יד.
אז אני לא מתאימה לשם- נכון?

תגידו, בשביל זה יש את בדרך!
כן הן בדרך! ממש בשבילך. לא ממש, רק בערך, לומדות הן שם איך..
וזה כלל לא ברור לי..
נאמר לי שעלי להיות פעילה שנה תמימה כאן. ואז, יחליטו עלי,
אם אני מספיק בשביל הבדרך.

אני לא אוהבת להיות מספיק בשביל מישהו.
אני אוהבת לכתוב.
יש לי נקודה.
למה צריך להיות מספיק טובים בשביל בדרך?
קיבלתי תסכול קל.
נכון שחבל?

הפתרון שעלה בדעתי,
פורום סופרות בדרך לבדרך!!
ובסופרות שבדרך לבדרך
יהיה אפשר לכתוב
ולבקר
ולהתחזק
בסביבה נחמדה וספרותית.
לא מתנשאת ולא מתיימרת להיות הכי הכי.. כי אנחנו רק בדרך לבדרך, הכל בסדר!
ואף אחד לא עומד על הראש להגיע לשום מטרה.
כל אחת טובה מאוד- כמו שהיא. עם הנקודה שלה.
ובזיק אחד מתקבלים. בלי בעיה.
כל עוד את את ולא אתה.
זה כל כך יפה לחיות כך.
גם חינוכי.
ובטח יצאו גם תוצרים כל כך מתוקים שאותם בסוף, גם הבדרך והאמיתיים ישמחו לקבל.
שבוע טוב ומבורך:)
ניקית אחת, שיש לה רק נקודה. אבל אז מה. היא יקרה מאוד!

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
תגידו, בשביל זה יש את בדרך!
כן הן בדרך! ממש בשבילך. לא ממש, רק בערך, לומדות הן שם איך..
וזה כלל לא ברור לי..
נאמר לי שעלי להיות פעילה שנה תמימה כאן. ואז, יחליטו עלי,
אם אני מספיק בשביל הבדרך.

אני לא אוהבת להיות מספיק בשביל מישהו.
אני אוהבת לכתוב.
יש לי נקודה.
למה צריך להיות מספיק טובים בשביל בדרך?
קיבלתי תסכול קל.
נכון שחבל?

אין לי עניין לענות למי שהתריס.
כשב"ה הבנות עושות חיל ומתקדמות.

שאלת ענייני אני אענה לך תשובה שבוודאי לאחר שנה שתוכלי להתקבל תיהני ממנה בעצמך.

בפורום עולים חומרים רגישים, רגישים כי הם טרום פרסום, רגישים כי הם בשלבי התהוות, רגישים כי כותבות אותן יוצרות עם עור דקיק של תחילת הדרך. אחד הדברים הקשים זה לחשוף אותם ולשתף עיניים שאת לא מכירה. הבנות נותנות בנו אמון שלא נכניס כל אחת, אלא שנעשה את מירב ההשתדלות שנקבל נשים איכותיות, רגישות ובעלות עניין מקצועי.

הסינון הזה של שנה צפייה בניקית מאפשרת לנו להכיר אותה, ומכיוון ואין לנו דרך אחרת להכיר את הניקיות הווירטואליות (שכאמור טרם פרסמו חומרים לציבור) זאת האפשרות היחידה.
אם יש משהי פעילה במיוחד אנחנו נוטות להתחשב בכך.

1. זה מונע תעבורה של נשים לא רציניות.
2. זה מאפשר להכיר את האש המקצועית שמאחורי הניקית. ולא עוד אחת "שאוהבת כל מילה כתובה וכותבת שנים למגירה" ורגע אחרי שהיא נכנסת היא לא קיימת.
3. זה מאפשר מעקב על היציבות המגדרית...

נקודה לציון - הרבה מאד ניקיות שהתקבלו אלינו התחילו את דרכן בפורום הפתוח הזה והתקבלו בקלות רק בגלל ההתרשמות החיובית מהן. כך שפעילות תוססת כאן בהחלט מקדמת את הכניסה לפורום הסגור של סופרות בדרך.

מירה דביר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
אין לי עניין לענות למי שהתריס.
כשב"ה הבנות עושות חיל ומתקדמות.

שאלת ענייני אני אענה לך תשובה שבוודאי לאחר שנה שתוכלי להתקבל תיהני ממנה בעצמך.

בפורום עולים חומרים רגישים, רגישים כי הם טרום פרסום, רגישים כי הם בשלבי התהוות, רגישים כי כותבות אותן יוצרות עם עור דקיק של תחילת הדרך. אחד הדברים הקשים זה לחשוף אותם ולשתף עיניים שאת לא מכירה. הבנות נותנות בנו אמון שלא נכניס כל אחת, אלא שנעשה את מירב ההשתדלות שנקבל נשים איכותיות, רגישות ובעלות עניין מקצועי.

הסינון הזה של שנה צפייה בניקית מאפשרת לנו להכיר אותה, ומכיוון ואין לנו דרך אחרת להכיר את הניקיות הווירטואליות (שכאמור טרם פרסמו חומרים לציבור) זאת האפשרות היחידה.
אם יש משהי פעילה במיוחד אנחנו נוטות להתחשב בכך.

1. זה מונע תעבורה של נשים לא רציניות.
2. זה מאפשר להכיר את האש המקצועית שמאחורי הניקית. ולא עוד אחת "שאוהבת כל מילה כתובה וכותבת שנים למגירה" ורגע אחרי שהיא נכנסת היא לא קיימת.
3. זה מאפשר מעקב על היציבות המגדרית...

נקודה לציון - הרבה מאד ניקיות שהתקבלו אלינו התחילו את דרכן בפורום הפתוח הזה והתקבלו בקלות רק בגלל ההתרשמות החיובית מהן. כך שפעילות תוססת כאן בהחלט מקדמת את הכניסה לפורום הסגור של סופרות בדרך.
אני לא אתקבל גם לפורום שלכן...
נכון?
ההדרה היא דו כיוונית. ;):eek::rolleyes:

אבימי

מנהל קהילת איור
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
@y&m
@נתן גלנט

הנושא כאוב למנהלי פורום כתיבה.

מחד - הטענה שחומרים מוקדמים הם רגישים, היא טענה קלושה. מכל הקהילות של בעלי המקצוע השונים, דווקא כתיבה היא רגישה ומיוחדת? היחידים שיש להם פורום סגור הם פורום צילום - ושם הבסיס אליו הוא שונה לחלוטין. אז מה מיוחדת קהילת הכתיבה ממאיירים, עורכי סרטים, מתכנתים, גרפיקאים ועוד, שלא זוכים לפינוק?

מאידך - מבין את הצורך בנוחות נשית. נשים צריכות להרגיש שיש להם פינה משלהן, להפיץ כתיבה אישית ושלא כל עורך תורני עם נערווים יעיר להם על החלום הפרטי שלהן.

מאידך - שוב, מה שונה כתיבה מכל פורום אחר? ועוד 2 פורומים?
מאוד חורה לנו שאנחנו מעין מקפצה שימושית רק לצורך הפורום הסגור. מיטב הכותבות מתחילות כאן, מקבלות משוב איכותי, והופ, נעלמות לתהום הנשייה "רק לצורך שיתוף דברים רגישים". נו נו.

מאידך - כל נסיון להתמסכן ולהעמיד את המנהלות של הקהילה הסגורה מעין קונספירציה של השתלטות על העולם - מתגמד לעומת ההצלחה הענקית שיש לפורום הכללי בזמן האחרון. כנגד כל הסיכויים, מול שתיית כשרונות מסיבית ודי צינית, הקהילה משגשגת, ובגדול.

בעולם מושלם, ולנוכח שוד הכשרונות, הייתי מקדם את ההצעה שמי שחבר בקהילת כתיבה אחת לא יכול להיות להיות חשוף לקהילת כתיבה אחרת. הייתי עושה את זה בפועל, אם יכלתי.
אבל חבל על המאמץ. יש ניקיות שנהנות מכל העולמות - גם קוראות מה שכאן יש לקרוא - ויש המון חומר איכותי ונפלא, ומפציעות כאן רק כדי אם יש להם צורך ביחסי ציבור או בציד כשרונות.
ואין קשר למגזריות, להפך, הפורום הזה זוכה לחוסר סובלנות מוחלט וחד משמעי כלפי מי שמגלה אגרסיות או פוגענות כלפי נשים. ומאידך, מאפשר שיח פתוח ונוקב על נושאים, ללא סתימת פיות וללא משוא פנים.

יאללה, בואו נסגור נושא. יש דברים יפים לכתוב על העולם.

נערך לאחרונה ב:

ש. צ. וינמן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
מחד - הטענה שחומרים מוקדמים הם רגישים, היא טענה קלושה. מכל הקהילות של בעלי המקצוע השונים, דווקא כתיבה היא רגישה ומיוחדת? היחידים שיש להם פורום סגור הם פורום צילום - ושם הבסיס אליו הוא שונה לחלוטין. אז מה מיוחדת קהילת הכתיבה ממאיירים, עורכי סרטים, מתכנתים, גרפיקאים ועוד, שלא זוכים לפינוק?

חומרים שמועלים לפורום פתוח - קרי הפורום הנוכחי. שרופים מבחינת העיתונות. שלא כמו יצירות גרפיות או צילומים.
(לשם השוואה צייר לעולם לא יעלה עמוד קומיקס בפורום פתוח לפני פרסומו. ציורים כן).

אבל חבל על המאמץ. יש ניקיות שנהנות מכל העולמות - גם קוראות מה שכאן יש לקרוא - ויש המון חומר איכותי ונפלא, ומפציעות כאן רק כדי אם יש להם צורך ביחסי ציבור או בציד כשרונות.
ואין קשר למגזריות, להפך, הפורום הזה זוכה לחוסר סובלנות מוחלט וחד משמעי כלפי מי שמגלה אגרסיות או פוגענות כלפי נשים. ומאידך, מאפשר שיח פתוח ונוקב על נושאים, ללא סתימת פיות וללא משוא פנים.

נראה לי שהקטעים סותרים האחד את השני.

בעולם מושלם, ולנוכח שוד הכשרונות, הייתי מקדם את ההצעה שמי שחבר בקהילת כתיבה אחת לא יכול להיות להיות חשוף לקהילת כתיבה אחרת. הייתי עושה את זה בפועל, אם יכלתי.

ראשית, יש ניקיות שנמצאות בפרום הנוכחי כי "נקראו אל הדגל"

שנית, היתה תקופה שניסו להפוך את הפורום לחד מיגדרי. ולטענת ניקים שונים מסיבה זו, הפורום הלך ודעך.
בנוסף, הצעקה שקמה בעזרת הגברים כשניסו להפוך את הפורום הנוכחי לחד מגדרי מהדהדת באזני עד עתה.

אז מה רוצים כאן בעצם?

יאללה, בואו נסגור נושא. יש דברים יפים לכתוב על העולם.

ונלך כל אחד לדרכו לשלום...

נערך לאחרונה ב:

ש. צ. וינמן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
תגובת הניקית:
@nechamizak שאין לה הרשאת כתיבה בפורום:

לגבי טענת נטישת הפורום לאחר השתתפות בפורום כתיבה נוסף, רוצה להבהיר שהייתי משתתפת פעילה בפורום זה במקביל להשתתפותי בפורום כתיבה אחר עד שהפורום עבר שינויים ונמנעה ממני ההשתתפות הפעילה בו. לאחר מכן הפורום עבר מטמורפוזה נוספת, כך שטכנית יכולתי להשתתף בו, אך כבר לא היה לי נוח לעשות זאת מאחר והפורום שינה את פניו.

לאחרונה הרגשתי שמתאים ליו יותר לחזור. השתתפתי באתגר האחרון כחברת קהילה זו, ולא אחרת. אפילו הבעתי את מחאתי על השינויים שעברו בפורום והותירו אותי מחוצה לו, אך משום מה דווקא עכשיו הוסרה הרשאתי....

מירה דביר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
מאוד חורה לנו שאנחנו מעין מקפצה שימושית רק לצורך הפורום הסגור
עם זה אני מסכימה.
"רק לצורך שיתוף דברים רגישים". נו נו.
פורום סופרות הוא לצורך מקצועי נקודה.
נפתחים שם אשכולות שעוסקים במנעד האספקטים של הכתיבה, מושגים ספרותיים,עצות טיפים וכו.
בפירוש.
ככל שיש יותר נשים שלא יודעות לכתוב, או לא מתעסקות בכתיבה, הפורום נמשך בהכרח לכיוונים אחרים של פטפטת. ובזה, כך אני מניחה אין תועלת.
מי שרוצה לשתף דברים רגישים הולכת לחכמת נשים.
באשר להפרדה המגדרית, אני חושבת שזה מבורך, מובן מאליו, והמון פעמים תגובות מסויימות פה, מוכיחות לי עד כמה זה מבורך להיות במקום בו אני מאה אחוז מהקהל.
ממש מצער שכך אתם מרגישים.
אי אפשר להתווכח עם רגשות כאמור.
אך
כמדומני,
שמי שרוצה יח"ץ, פונה לבמות אחרות(איש את רעהו, נגיד.) בהן יש לו יותר סיכוי לקבל חשיפה.
בפרט אם הוא נמצא במקומות, בהן רוב החברים דכאן כבר נמצאים.
עולם מושלם, ולנוכח שוד הכשרונות, הייתי מקדם את ההצעה שמי שחבר בקהילת כתיבה אחת לא יכול להיות להיות חשוף לקהילת כתיבה אחרת. הייתי עושה את זה בפועל, אם יכלתי.
מקבלת.
הנה, בלי לחוקק חוקים.
אני הראשונה שמיישמת, בצורה מאד פשוטה......
חושבת שאתם צודקים
ועל כן יעזוב איש את קהילתו
ידבוק בפורומו-
ויהיה לו רק פורום אחד.

א. איזראעל

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
באשר להפרדה המגדרית, אני חושבת שזה מבורך, מובן מאליו, והמון פעמים תגובות מסויימות פה, מוכיחות לי עד כמה זה מבורך להיות במקום בו אני מאה אחוז מהקהל.
חבל שאי אפשר לתת על זה תודה נפרדת.

אבימי

מנהל קהילת איור
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
@שרה מגן
החיבור בין דיון על פורום נשים סגור מול פורום כללי פתוח הוסט בידייך האמונות לטענות נגד 'נשים'.
די להסטה. :)
הדיון הוא בין פורום כללי, לבין קהילה שהחליטה להסתגר, ולשאוב אליה כשרונות, באמצעות שימוש ציני בפורום פתוח ובמשאבי כח האדם והניהול שלו. במקרה אלו נשים שעשו את זה.
ובכל פורום מעלים עבודות חצי אפויות, גם בפורום איור. ומי שלא רוצה לחשוף עבודות כאלה פשוט לא מעלה, או שולח לחברים. רק פורום כתיבה נהיה פתאום מפונק? מישהו משתמש בכם, הנשים, ומטפטף לכם שהפורום הכללי נורא ואיום, כדי ליצור פלטפורמה שמרכזת שליטה באמצעות ריכוז כח. אל תתנו שיזלזלו באינטליגנציה המאוד גבוהה שלכם.
זהו הבל שגלוי לכל. הפורום הכללי מכבד, מכיל וער מאוד לרגישויות. מציע לכל מי שחש כבול בקהילה שנשלטת בידי ריכוז כח - פשוט לנסות את הפלטפורמה של הקהילה הכללית. תגלו עולם ממוקד יותר, עשיר, ושומר בדקדוק גדול על גדרי הלכה וכבוד כל איש ואשה באשר הוא היא.

שב נא הסופר

משתמש מקצוען
איני יודע מה הולך שם בפורומים הסגורים
אך מה שבטוח, פה הרבה יותר מעניין משם, גם מצד איכות הכותבים וגם מצד כמות הניקים וכו' וכו'.
תחרות שם, תהיה יבישה ודלה ביותר לעומת התחרות כאן.
[גם "תודות", ניתן לקבל כאן יותר משם, ועל זה הרבה לא כל כך מוותרים ;), גם אני :D]
הקיצר, כאן יותר מעניין וזהו.
אתן מוזמנות..

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
ואין קשר למגזריות, להפך, הפורום הזה זוכה לחוסר סובלנות מוחלט וחד משמעי כלפי מי שמגלה אגרסיות או פוגענות כלפי נשים.

לא נכון.
דיווחתי רבות על הודעה פוגענית. היא למרות זאת לא נמחקה, למרות האד-הומינם המפורש שכוון ישירות אלי, כאשה מזוהה בשם מלא.
אפילו תגובה מהמנהלים לא קיבלתי, למרות שדיווחתי כמה וכמה פעמים. כלום. התעלמות מוחלטת.

את הלקח הבנתי היטב, הורדתי פרופיל, ואני יכולה לומר מכאן לכל אחת - אם יפגעו בך אישית בפורום הזה, איש לא יבוא לעזרתך. קחי בחשבון לפני שאת כותבת/מביעה דעה. יש כאן ניקים גסי רוח, רעים ואכזריים, ושום מנהל לא יואיל בטובו למחוק את ההודעות שלהם.

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מאוד חורה לנו שאנחנו מעין מקפצה שימושית רק לצורך הפורום הסגור. מיטב הכותבות מתחילות כאן, מקבלות משוב איכותי, והופ, נעלמות לתהום הנשייה "רק לצורך שיתוף דברים רגישים". נו נו.

זה לא מדויק, מוכרחה לציין שאין בפורום הסגור (שלנו בכל אופן) שום דבר נגד השתתפות כאן, רבות עזבו כשהעזיבו אותם בשלב כלשהו... לחזור לוקח יותר זמן, או צריך יותר עניין עבור כך .

כך שהעובדות לא היו, הצטרפו לפורום סגור - התאדו.
אלא אחרות...

כמוכן אין מקום ללעוג ל"רגישות" החומרים.
אני יכולה לציין משהי מאיתנו שהוציאה עכשיו לאחרונה ספר לאור לאחר ששיתפה אצלנו, משהו שלעולם לא היה יכול לעלות ולהיחשף בפורום פתוח. (וגם לא בפורום מעורב)
זאת מציאות שמותר להכיר בה.
פורום פתוח הוא נהדר לדון בו דיונים ספרותיים אפילו מקצועיים. מי שמתאים לו לשתף חומר - מצוין.
מי שמעונין לקדם חומר הלאה לא יכול לעשות זאת באופן פומבי.

אמא ומתכנתת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
אני רק יאמר שמעולם. מעולם. לא נתקלתי כאן בהודעה פוגענית. עד ההודעה הזו.^ (שתיים מעלי)
מאמינה שלא קראתם את ההודעה ההיא.
ואם רותי לא הביאה קישור, לא אעשה זאת גם אני, אבל אני מבינה אותה מאד.

מרחבית

משתמש מקצוען
מי שמעונין לקדם חומר הלאה לא יכול לעשות זאת באופן פומבי.
זה כל-כך ברור ומובן, שאני לא מצליחה להבין מה יש להתווכח על הנקודה הזו. מישהו באמת חושב, שיש אפשרות להעלות חומר כתוב לעיני כל ישראל, לקבל תיקונים, ואז לפרסם אותו בבמה כלשהי?

אני לא נמצאת בפורום ההוא. אך מאוד מבינה את הצורך בו, למי שרוצה להתייעץ על חומרים.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קטו

א לֹא לָנוּ יי לֹא לָנוּ כִּי לְשִׁמְךָ תֵּן כָּבוֹד עַל חַסְדְּךָ עַל אֲמִתֶּךָ:ב לָמָּה יֹאמְרוּ הַגּוֹיִם אַיֵּה נָא אֱלֹהֵיהֶם:ג וֵאלֹהֵינוּ בַשָּׁמָיִם כֹּל אֲשֶׁר חָפֵץ עָשָׂה:ד עֲצַבֵּיהֶם כֶּסֶף וְזָהָב מַעֲשֵׂה יְדֵי אָדָם:ה פֶּה לָהֶם וְלֹא יְדַבֵּרוּ עֵינַיִם לָהֶם וְלֹא יִרְאוּ:ו אָזְנַיִם לָהֶם וְלֹא יִשְׁמָעוּ אַף לָהֶם וְלֹא יְרִיחוּן:ז יְדֵיהֶם וְלֹא יְמִישׁוּן רַגְלֵיהֶם וְלֹא יְהַלֵּכוּ לֹא יֶהְגּוּ בִּגְרוֹנָם:ח כְּמוֹהֶם יִהְיוּ עֹשֵׂיהֶם כֹּל אֲשֶׁר בֹּטֵחַ בָּהֶם:ט יִשְׂרָאֵל בְּטַח בַּיהוָה עֶזְרָם וּמָגִנָּם הוּא:י בֵּית אַהֲרֹן בִּטְחוּ בַיהוָה עֶזְרָם וּמָגִנָּם הוּא:יא יִרְאֵי יי בִּטְחוּ בַיהוָה עֶזְרָם וּמָגִנָּם הוּא:יב יי זְכָרָנוּ יְבָרֵךְ יְבָרֵךְ אֶת בֵּית יִשְׂרָאֵל יְבָרֵךְ אֶת בֵּית אַהֲרֹן:יג יְבָרֵךְ יִרְאֵי יי הַקְּטַנִּים עִם הַגְּדֹלִים:יד יֹסֵף יי עֲלֵיכֶם עֲלֵיכֶם וְעַל בְּנֵיכֶם:טו בְּרוּכִים אַתֶּם לַיי עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:טז הַשָּׁמַיִם שָׁמַיִם לַיי וְהָאָרֶץ נָתַן לִבְנֵי אָדָם:יז לֹא הַמֵּתִים יְהַלְלוּ יָהּ וְלֹא כָּל יֹרְדֵי דוּמָה:יח וַאֲנַחְנוּ נְבָרֵךְ יָהּ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  4  פעמים

אתגר AI

חלון ראווה • אתגר 123

לוח מודעות

למעלה