שיתוף פוסט משולש

טלי'ה

טלי'ה נחום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
עריכה והפקת סרטים

וקטורים בקומפוזיציה הם קווים בלתי נראים שמנחים את העין שלנו בכיוון ובסדר בה האומן התכוון שנסתכל על יצירתו. במילים אחרות הם מכתיבים תפוקוס, ומתי נגיע אליו ;)

העין שלנו מחפשת תמיד להשלים את כל הצורות בציור לאובייקט אחד המורכב מצורה פשוטה. סוג של פרפקציוניזם. תופעה מיוחדת זו הקיימת אם אינני טועה רק במין האנושי, נקראת 'געשטאלט' ומאפשרת לנו לקלוט את התמונה הכללית במבט אחד.

קיימות שלוש קומפוזיציות עיקריות אותן המוח שלנו מזהה כצורה שלימה והן ריבוע עיגול ומשולש. בפוסט הנל בחרתי להתמקד על המשולש כי הוא הכי שכיח, הכי קל ליישום, ומשלב יכולות של ריבוע ועיגול. שילבתי סקיצות בצבע כדי שיהיה מובן.

הרבה אמנים השתמשו במשולש לאורך השנים.. האם גם אתם? אם כן שתפו.

Sari FF

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
תודה טלי'ה!
פוסט מעניין והכתיבה שלך ברורה וזורמת!

אפשר הסבר על זה? לא הבנתי:
דרך נוספת לשימוש במשולש היא סידור האובייקטים בתמונה ביחס שיצור צורת משולש אחד או כמה משולשים מפוזרים.

טלי'ה

טלי'ה נחום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
עריכה והפקת סרטים
תודה טלי'ה!
פוסט מעניין והכתיבה שלך ברורה וזורמת!

אפשר הסבר על זה? לא הבנתי:
דרך נוספת לשימוש במשולש היא סידור האובייקטים בתמונה ביחס שיצור צורת משולש אחד או כמה משולשים מפוזרים.

Screenshot_20210310-112147_WhatsApp.jpg

כמעט כל שלוש דמויות שנשים ביחד יתנו לנו יחס של משולש אלא אם נסדר אותם בשורה..ככה גם בנוגע לאובייקטים שונים אם נשמור על יחס של משולש ניצור מחזוריות בתמונה והעיניים ידעו כביכול לאן להסתכל בלי ללכת לאיבוד, בפרט אם התמונה עמוסה נרצה ליצור בדרכ עד 3 מוקדי עניין מרכזיים אחרת הסצנה תתחיל להיות מורכבת ופחות ברורה. זה גם ציור כיפי אבל בדרכ אפשר להטמין בו אובייקטים, חפש תמטמון, מרוב פרטים.

בציור של הילד שיושב על הגג יש כמה משולשים זה על גבי זה ומפוזרים. הילד עצמו הוא בצורת משולש, הסילוהט שלו יוצר משולש, הבית גם משולש

לא חייבים בכל ציור להשתמש במשולש, זה רק סוג אחד של קומפוזיציה אבל זה כלי חזק שראוי לציין.

תודה שרי יקרה שאת קוראת!! אני בעד לחלוק מידע ונהנית גם ממש ממה שאתם מעלים כאן. כל צייר פוקח לי עיניים בנושא אחר. את הנושא הזה למדתי דווקא מצילום (לא מבינה כלל בצילום למדתי רק חלקים שנוגעים לציור). לפעמים שאני ניגשת לצייר נושא מסויים אשתמש באופן מכוון בקומפוזיציה הזו, ריבוי פעמים כי אגיע ככה לתוצאה מאד ברורה.

תפארת סילברברג

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
יאא זה יפה ומעניין
תודה
תמיד התעניינתי איך גורמים לצופה להתמקד

טלי'ה

טלי'ה נחום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
עריכה והפקת סרטים

תפארת סילברברג

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
אני חושבת שאצלך הצופה תמיד ממוקד אלא אם הוא עסוק בלהתעלף .. ;)
מכירה את זה שיש ספר עם אלפי ציורים אבל את אפילו לא תדפדפי ואז יש איזה ציורון על איזה עיתון שאת נמשכת אליו ומתבוננת ארוכות..
זה מה שאני רוצה במיקוד..
קל לומר קשה לבצע

הדס פילו

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
יוו תודה טליה כמו תמיד
ויותר מתמיד
דווא הנושא הזה
בזמן האחרון עלה לי למודעות
כך שהפוסט הגיע בדיוק במקום

Hodaya_Hadasa

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
וואו טליה הפוסטים שלך מאוד מחכימים קראתי פעם על זה ולא הבנתי כל כך .. ואת מסבירה בצורה ממש טובה
והציורים שלך בצבעי מים מאלפפפפים לפני שקראתי את הפוסט העניים שלי נדדו אל הציורים
אלופהה

טלי'ה

טלי'ה נחום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
עריכה והפקת סרטים
מכירה את זה שיש ספר עם אלפי ציורים אבל את אפילו לא תדפדפי ואז יש איזה ציורון על איזה עיתון שאת נמשכת אליו ומתבוננת ארוכות..
זה מה שאני רוצה במיקוד..
קל לומר קשה לבצע
קשה לבצע וזה באמת נושא מעניין בציור

משוגעת על הציורים שלך כבר עכשיו ויש לך עוד מלא עוקבים ;)

טלי'ה

טלי'ה נחום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
עריכה והפקת סרטים
יוו תודה טליה כמו תמיד
ויותר מתמיד
דווא הנושא הזה
בזמן האחרון עלה לי למודעות
כך שהפוסט הגיע בדיוק במקום

תודה משמח לשמוע..גם לי זה היה אקטואלי.. כתבתי לחברה ואז חשבתי לכתוב מחדש מסודר יותר

וואו טליה הפוסטים שלך מאוד מחכימים קראתי פעם על זה ולא הבנתי כל כך .. ואת מסבירה בצורה ממש טובה
והציורים שלך בצבעי מים מאלפפפפים לפני שקראתי את הפוסט העניים שלי נדדו אל הציורים
אלופהה

איזה מחמאות גבהתי לפחות ב-3 סנטימטר ;)
נהנית מהשיתופים האחרונים שלך מאד. לא חסר לך כלום

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה