פונט כתב יד בשימוש במשרדי פרסום?

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
אתמול היה לי ויכוח עם מישהי שטוענת שהיא לומדת הרבה פרקטיקה לעצמה מלעקוב אחרי מודעות שעושים אותם ה"גדולים" (עוד הגדרה שיש לי עליה הרבה השגות, אבל בשלב הזה נניח כי זה לא רלוונטי במילא).
היא טענה בפני נחרצות, שהיא אף פעם לא נתקלה בשימוש בפונט כתב יד במודעות של "גדולים" (ושוב, במרכאות).
"ואם כן", היא טוענת, "למה שאשתמש בהם אני? זה עושה לי רושם של לא מקצועי!"

א. זה נכון שמשרדי פרסום לא מחזיקים בקטלוג הפונטים שלהם פונטים בכתב יד?
ב. גם אם לא, למה באמת לא משתמשים בהם, אפילו כדי להדגיש?
ג. מתי כן רצוי להשתמש?
ד. האם פונט מחוספס ולא מאד קריא ביחס לפונט כתב, עדיף עליו בשימוש?

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
בדיוק אני יושבת ליד ערימת עיתוני 'יתד השבוע'.
אז הלכתי לבדוק.

חברה שלך צודקת ולא צודקת.
צודקת שהמשרדים הגדולים לא משתמשים.
לא צודקת בכך שעדיין אין זו הוכחה לכלום :)

לדעתי, כשיש אמירה אישית מתאים להשתמש.

גולד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
אם זה מתאים, למה לא להשתמש בו?
אם לא השתמשו בו כנראה שהוא לא התאים למודעה!

אגב, ראיתי מודעה של משרד פרסום ללא אייקונים, כנראה שהם לא משתמשים גם באייקונים...

יונה יונה

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
את שואלת מהצד העיצובי או הפרסומי?

מהצד העיצובי אין מה ללמוד מהגדולים כמעט כלום.

yochi000

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
בחירה נכונה של פונטים נעשית בהתאם למותג ולמסרים שאותם נרצה לשדר.
פונט כתב יד לרוב מעביר מסר קיטשי / ילדותי / מצועצע ולא תמיד גבוה ויציב, כך שזה לא עולה בקנה אחד עם מותגים גדולים ויציבים או כאלו שרוצים לשדר את זה.
למעט מקרים ספציפיים, שבהם יש פניה אישית, או צורך, עושים שימוש בכתב יד.
ובהחלט יש במשרדי פרסום במאגר הפונטים כתב יד, אבל עושים בו שימוש במינון מתאים.
כך זה אצלינו לפחות(:

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
פונט כתב יד משדר קלילות ולא יציבות וסולידיות כמו פונט אחר.
לכן משרדים שרוצים לשדר יציבות לא ישתמשו בכתב יד

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
תנובה לא מנסים לשדר סולידיות

שירו

משתמש סופר מקצוען
עריכה והפקת סרטים
עד כמה שידוע לי "הגדולים" מזמינים פונט יחודי לעצמם כמיתוג, ולא משתמשים במאגרים

אפרת 10

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
נכתב ע"י תמנתי;1902222:
פונט כתב יד משדר קלילות ולא יציבות וסולידיות כמו פונט אחר.
לכן משרדים שרוצים לשדר יציבות לא ישתמשו בכתב יד

נכתב ע"י תמנתי;1902429:
תנובה לא מנסים לשדר סולידיות

כל הלקוחות של 'הגדולים' צריכים לשדר סולדיות?
כל דבר לגופו, אין מצב שזה משו עקרוני

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
הלקוחות פוזלים זה לזה. אני רואה את זה כל הזמן בעבודה: 'תעצבו לי מודעה כמו של X', 'תשתמשו בצבעים של Y', 'אני רוצה שיהיה סוג אותיות כמו Z'.

מרים שרביט, בזמנו, ספרה שפנו אליה ממערכת 'המבשר' וממערכת 'המודיע'. שניהם בקשר לעיצוב הגריד של עיתון הנשים. בעוד עיתון הבית שלנו רצה (סוף סוף) להשתדרג, חפשו 'לבית' של המבשר לחקות את הסגנון המיושן והעלוב דפעם של הבית שלנו. צחוק הגורל...

אני מתלבטת אם לשלוח את הדיון כאן לאותה אחת שהתווכחתי איתה. לא בטוח שהיא תבין בכלל.

עיטורים פלוס

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
עימוד ספרים
אוסם לא השתמשו עם כתב יד?
למיטב זכרוני השתמשו והרבה

רובייט

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
המשתמש נחסם
אין בזה חוקיות, כשזה מתאים זה מתאים וכשלא- לא. אמנם זה נכון שאת רוב המלל לא כותבים בכתב יד מפני הסיבות שכבר הועלו פה בניסוח מדויק (כנ"ל).

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק לא

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּךָ יְהוָה חָסִיתִי אַל אֵבוֹשָׁה לְעוֹלָם בְּצִדְקָתְךָ פַלְּטֵנִי:ג הַטֵּה אֵלַי אָזְנְךָ מְהֵרָה הַצִּילֵנִי הֱיֵה לִי לְצוּר מָעוֹז לְבֵית מְצוּדוֹת לְהוֹשִׁיעֵנִי:ד כִּי סַלְעִי וּמְצוּדָתִי אָתָּה וּלְמַעַן שִׁמְךָ תַּנְחֵנִי וּתְנַהֲלֵנִי:ה תּוֹצִיאֵנִי מֵרֶשֶׁת זוּ טָמְנוּ לִי כִּי אַתָּה מָעוּזִּי:ו בְּיָדְךָ אַפְקִיד רוּחִי פָּדִיתָה אוֹתִי יְהוָה אֵל אֱמֶת:ז שָׂנֵאתִי הַשֹּׁמְרִים הַבְלֵי שָׁוְא וַאֲנִי אֶל יְהוָה בָּטָחְתִּי:ח אָגִילָה וְאֶשְׂמְחָה בְּחַסְדֶּךָ אֲשֶׁר רָאִיתָ אֶת עָנְיִי יָדַעְתָּ בְּצָרוֹת נַפְשִׁי:ט וְלֹא הִסְגַּרְתַּנִי בְּיַד אוֹיֵב הֶעֱמַדְתָּ בַמֶּרְחָב רַגְלָי:י חָנֵּנִי יְהוָה כִּי צַר לִי עָשְׁשָׁה בְכַעַס עֵינִי נַפְשִׁי וּבִטְנִי:יא כִּי כָלוּ בְיָגוֹן חַיַּי וּשְׁנוֹתַי בַּאֲנָחָה כָּשַׁל בַּעֲוֹנִי כֹחִי וַעֲצָמַי עָשֵׁשׁוּ:יב מִכָּל צֹרְרַי הָיִיתִי חֶרְפָּה וְלִשֲׁכֵנַי מְאֹד וּפַחַד לִמְיֻדָּעָי רֹאַי בַּחוּץ נָדְדוּ מִמֶּנִּי:יג נִשְׁכַּחְתִּי כְּמֵת מִלֵּב הָיִיתִי כִּכְלִי אֹבֵד:יד כִּי שָׁמַעְתִּי דִּבַּת רַבִּים מָגוֹר מִסָּבִיב בְּהִוָּסְדָם יַחַד עָלַי לָקַחַת נַפְשִׁי זָמָמוּ:טו וַאֲנִי עָלֶיךָ בָטַחְתִּי יְהוָה אָמַרְתִּי אֱלֹהַי אָתָּה:טז בְּיָדְךָ עִתֹּתָי הַצִּילֵנִי מִיַּד אוֹיְבַי וּמֵרֹדְפָי:יז הָאִירָה פָנֶיךָ עַל עַבְדֶּךָ הוֹשִׁיעֵנִי בְחַסְדֶּךָ:יח יְהוָה אַל אֵבוֹשָׁה כִּי קְרָאתִיךָ יֵבֹשׁוּ רְשָׁעִים יִדְּמוּ לִשְׁאוֹל:יט תֵּאָלַמְנָה שִׂפְתֵי שָׁקֶר הַדֹּבְרוֹת עַל צַדִּיק עָתָק בְּגַאֲוָה וָבוּז:כ מָה רַב טוּבְךָ אֲשֶׁר צָפַנְתָּ לִּירֵאֶיךָ פָּעַלְתָּ לַחֹסִים בָּךְ נֶגֶד בְּנֵי אָדָם:כא תַּסְתִּירֵם בְּסֵתֶר פָּנֶיךָ מֵרֻכְסֵי אִישׁ תִּצְפְּנֵם בְּסֻכָּה מֵרִיב לְשֹׁנוֹת:כב בָּרוּךְ יְהוָה כִּי הִפְלִיא חַסְדּוֹ לִי בְּעִיר מָצוֹר:כג וַאֲנִי אָמַרְתִּי בְחָפְזִי נִגְרַזְתִּי מִנֶּגֶד עֵינֶיךָ אָכֵן שָׁמַעְתָּ קוֹל תַּחֲנוּנַי בְּשַׁוְּעִי אֵלֶיךָ:כד אֶהֱבוּ אֶת יְהוָה כָּל חֲסִידָיו אֱמוּנִים נֹצֵר יְהוָה וּמְשַׁלֵּם עַל יֶתֶר עֹשֵׂה גַאֲוָה:כה חִזְקוּ וְיַאֲמֵץ לְבַבְכֶם כָּל הַמְיַחֲלִים לַיהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

הבעות פנים • אתגר 57

לוח מודעות

למעלה