פונט חוקי

אסתיג

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
האם יש מי שנתקל בשאלה:
כמעצבת אני מודעת לאי החוקיות שבשימוש בפונטים שלא רכשתי.
אולם, אם ללקוח שלי יש פונט מסוים במחשב שלו והוא מעוניין שאשתמש דווקא בו לצורך עבודה עבורו, האם גם במקרה כזה זה עדיין לא חוקי?

חגי פאהן

משתמש סופר מקוצען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
בעזהי"ת

וזה פונט פרטי שלא שלו?
לענ"ד חוץ מלא להלשין לשלטונות (שאת זה את יכולה לעשות ברגע שנודע לך על הפונט שמצוי אצלו גם אם לא עשית עבודה) זו לא בעיה שלך.

אסתיג

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הפונט הזה מותקן אצלו במחשב, אבל לא אצלי ואני המעצבת אז לי אסור חוקית להשתמש בפונט, השאלה היא האם אע"פ שהעבודה היא לאותו לקוח שברשותו הפונט הזה , האם עדיין אסור לי להשתמש בו?

פוזי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
אם הלקוח לא קנה את הפונט אז גם לו אסור להשתמש.
וודאי שצריך לדעת זאת

שכל הדברים שאת אומרת לו יהיו מתוייקים במייל-מהווה אישור חוקי!!

במייל תרשמי שהיות והלקוח לא קנה את הפונט הזה חלה עליו וכן עליך איסור שימוש בכל צורה שהיא.
במידה והלקוח לא יסכים שתעשי את העבודה ללא הפונט הזה וגם לא יסכים לקנות את הפונט/ שאת לא מעוניינת לקנות את הפונט שיהיה לך טוב למטרות אחרות.

שיחתום לך שהכל על אחריותו וכו' וכו'...

בזמן כזה הלקוח יפחד וישתוק,

אך צריך לזכור תמיד
שבשביל כאלו מקרים תמיד כדאי להיות מנויים לחבילת פונטים למשך תקופה ארוכה וככה כאשר חסר פונט עושים הזמנה, המחיר נמוך מכיוון שיש לך חבילה פתוחה והלקוח מרוצה ואתם גם!!!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיג

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ עַבְדֵי יי הַלְלוּ אֶת שֵׁם יי:ב יְהִי שֵׁם יי מְבֹרָךְ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:ג מִמִּזְרַח שֶׁמֶשׁ עַד מְבוֹאוֹ מְהֻלָּל שֵׁם יי:ד רָם עַל כָּל גּוֹיִם יי עַל הַשָּׁמַיִם כְּבוֹדוֹ:ה מִי כַּיהוָה אֱלֹהֵינוּ הַמַּגְבִּיהִי לָשָׁבֶת:ו הַמַּשְׁפִּילִי לִרְאוֹת בַּשָּׁמַיִם וּבָאָרֶץ:ז מְקִימִי מֵעָפָר דָּל מֵאַשְׁפֹּת יָרִים אֶבְיוֹן:ח לְהוֹשִׁיבִי עִם נְדִיבִים עִם נְדִיבֵי עַמּוֹ:ט מוֹשִׁיבִי עֲקֶרֶת הַבַּיִת אֵם הַבָּנִים שְׂמֵחָה הַלְלוּיָהּ:
נקרא  9  פעמים

לוח מודעות

למעלה