פוטושופ | מה אתם מלמדים מה adjustments

• פותח הנושא TIP X
  • פורסם בתאריך

TIP X

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כידוע בתפריט הadjastment אדובי מחדשים ומשפרים אך לעולם לא יבטלו את הפקודות הישנות והפחות יעילות.
את מה הייתם מגדירים ככאלה, או נשאל אחרת:
במקום לבלבל את התלמידות עם הניואנסים הדקים בין כל פקודה לפקודה בתפריט זה, על מה הייתם מדלגים?
אולי גם אפתח אשכול בנושא זה ביותר כלליות.

Graphic

משתמש צעיר
נשמח לשמוע תשובות מגוונות,

אך באופן כללי, לא מומלץ להשתמש באפשרויות ה-Adjustments, אלא לבצע תיקוני צבע דרך שכבות התאמה בלבד, וממילא - כל הפקודות המקצועיות השימושיות נמצאות בשכבות התאמה.

(טוב, גם אני עושה לפעמים Auto Levels וכד', אך זה מה שנקרא "חפיף")

TIP X

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
חיכיתי שכבר תגיבי.
את מסכימה איתי שלא כל מה שנמצא בAdjustments, נמצא בשכבות התאמה.
אז לשיטתך כל הדברים החשובים (בהדגשה) כן נמצאים שם?

ישראלה

ללמוד תוכנות בכייף :)
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
עימוד ספרים
יש 2 דברים שלא נמצאים בשכבות התאמה וכדאי להראות אותם:
shadow-highlight
match color

MHstamp

משתמש רשום
אני בעד ללמד את כל התפריט, במיוחד שהוא תפריט לתיקוני צבע שזוהי מטרת העל של פוטושופ.
רק מה, מה שחפיף מלמדת חפיף ומה שלא, כמו שצריך.
משתדלת לתת גם מעורבות אישית במציאת ההבדלים והפעולות, ומתעכבת בהסבר המורה על החשובים שבהם.
את שכבות ההתאמה אני מלמדת לקינוח, ובהם נשתמש מעתה ועד...
בהצלחה לכולם.

Graphic

משתמש צעיר
באופן כללי, אני משתדלת שהתלמידות ילמדו לזהות את הצבעים בתמונה: תמונה בעלת מפתח כהה/בהיר/בינוני, סטיית גוונים, עכירות גוונים, תמונה "שרופה" וכדומה.
לשם כך אפשר להביא תמונות שונות ממאגרים (דווקא זולים או חינמיים, שם התמונות אינן מאוזנות היטב בדר"כ).
כאשר מראים תמונה "לפני" ו"אחרי" אפשר להבין היטב את הצורך בתיקוני צבע.

באמת, לדעתי אפשר בתחילה להסביר את התפריט עצמו, ואח"כ להדגים כיצד מבצעים זאת באמצעות שכבות ההתאמה, כמו שהציעה MHstamp.

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
צריך להראות את הכל, וללמד את העיקריים שבהם. אבל כל אחד יכול ללמוד על הניואנסים השונים על ידי התנסות אישית+ דפי תרגול. איך שלא יהיה, אפשר להגיע לאותה תוצאה על ידי שימוש בפקודות שונות, וכל אחד משתמש איך שנוח לו.

מי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
פלשתי לאתר המורים...
בתור מעצבת, הפסקתי כמעט בכלל להשתמש בADJUSTMENTS, מהסיבה הפשוטה שאין דרך חזור, ואני משתמשת רק בשכבות התאמה, עד שאני בטוחה בתוצאה. שימו לב שגם מדריכים באמת מקצועיים, כמו ב-קוויקסופט וב מנטור עובדים כיום רק בשיטה הזו.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  16  פעמים

לוח מודעות

למעלה