עצומה לביטול שעון קיץ!!!>>>>>>>

bracha

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
הזדהיתי עם כל מילה.
עד השורה האחרונה.

מעדיפה שהנציגים שלנו יוציאו את כל מרצם וכוחם, על חינוך, קצבאות ילדים, שירותי בריאות חינם (משקפים וכד') שמירת שבת, גיוס וכו'.

אין טעם להלחם במשהו שהכשלון בו צפוי מראש.

אסתי H

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים
הזדהתי עם הכיוון, אבל אני דווקא בעד שעון קייץ ונגד שעון חורף. כאמא העובדת מחוץ לבית אני שונאת לחזור בחושך ולאמר לילדים שלא יוצאים לשום מקום (או לחילופין להרגיל אותם לטייל בחושך) ויום שישי הארוך נותן לי זמן גם לעשות הכל, גם לנוח וגם להכין את הילדים לשבת שלא יפתחו ראקציה "אוף עוד מעט שבת" וגם שבמוצאי שבת מייד הולכים לישון ולא מחפשים תעסוקה!!!

חכם עתיק

משתמש רשום
אני בעד שעון קיץ + שעה נוספת לכל השנה.

איש עוד לא הצליח להסביר לי באופן הגיוני - מה העניין שבחורף עם הימים הקצרים כל כך, למה צריך לקצר אותם עוד יותר? וגם מה חסר כל הבילבולציה הזו של שעון חורף או קיץ?

אבל בגדול - כמה שיותר שעות אור זה עדיף! זה מחזיר אותנו למצב הטבעי שהבורא יצר אותנו, בו קמים עם השמש, וגם הולכים לישון כמה שפחות זמן לאחר שקיעתה.

צריך להחתים עצומה לביטול שעון החורף דווקא! ואולי אפילו להוסיף שעה נוספת לשעון כל השנה - שנחזור לקום עם הזריחה ואפילו לפניה! זה בריא יותר לגוף ולנפש.

מנבחרי הציבור שלנו אני לא מצפה לעזרה במקרה זה - תוכלו נציגים יקרים להמשיך בסדר יומכם, על תשנו את הלו"ז שלכם בגללי - זה בסדר.

מרשימה

משתמש סופר מקצוען
לגבי שבת שימי לב לא להדליק נרות לפני פלג המנחה

חגי פאהן

משתמש סופר מקוצען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
בעזהי"ת

כמה נתונים שאולי לא ידעתם:

א. בשעון היד של האדמו"ר מקרעטשניף רחובות השעון הוא תמיד שעון חורף. גם מה השעה הם יאמרו לנו?
ב. ישנן מדינות, לדוגמה דרום אפריקה, שהשעון הוא תמיד שעון חורף.
ג. אם יהיה תמיד שעון חורף, בקיץ השמש תשקע בשש וחצי, אך תזרח בארבע וחצי בבוקר.
ד. ואם יהיה תמיד שעון קיץ, בחורף השמש תשקע בחמש וחצי, אך תזרח בעשרים לשמונה.

ולא שזה שוה מלחמה, אבל אני בעד שעון חורף. כשממשלת לפיד שינתה את השעון הדבר יצר בעיה גדולה להרבה הרבה יהודים שמתפללים ב"מנין פועלים" ולא יכלו להניח תפלין כ"כ מוקדם, וממילא היו צריכים לאחר את כל סדר יומם.

שרה arch

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
השעון האמיתי הוא שעון חורף,
שמעתי על כמה רבנים שהיו משאירים כל השנה את השעון שלהם על שעון חורף
זה שהשמש זורחת ב 6:50 בסוף הקיץ, זה יוצר הרבה בעיות למתפללים שמתחילים לעוד מוקדם...

תותח שיווקי

משתמש פעיל
נכתב ע"י שרה arch;2500622:
השעון האמיתי הוא שעון חורף,
שמעתי על כמה רבנים שהיו משאירים כל השנה את השעון שלהם על שעון חורף
זה שהשמש זורחת ב 6:50 בסוף הקיץ, זה יוצר הרבה בעיות למתפללים שמתחילים לעוד מוקדם...

ב'לדרמן', בית הכנסת של מרן הגר"ח קניבסקי שליט"א, השעון עומד על שעון חורף כבר מאז יסוד בית הכנסת, בגלל הטענה שהוזכרה לעיל ש'החילונים לא יקבעו לנו מה השעה'.
אישית, הענין הזה 'דפק' אותי, ומעשה שהיה כך היה. בילדותי 'התפלחתי' מהחיידר (יש על זה כבר התיישנות, וגם המלמד דאז כבר אינו בן החיים...), וכדי להעביר את זמני עד שעת השיבה הביתה 'הסתובבתי' בלדרמן באפס מעשה, מביט מדי פעם על השעון. משהגיעה השעה 1:00 הלכתי הביתה והתקבלתי על ידי הורי הנסערים שדאגו לי עד עומק נשמתם. לקח זמן עד שהבנתי מה קרה, השעה היתה 2:00 בצהריים, מניין לי לדעת שבלדרמן השעון הוא לפי שעון חורף???

מרשימה

משתמש סופר מקצוען
למה שעון חורף יותר אמיתי משעון קיץ?
שניהם עניין מוסכם
שאין לו שום יסוד בתודה

יצחק לוי

משתמש חדש
לדעתי צריך להחליף בין שעון חורף לשעון קיץ וכך נשאר תמיד בפרופורציה הגיונית.
בחורף - להזיז שעה קדימה, וכך השקיעה תהיה הכי מוקדם בשעה 5:40.
ובקיץ - שעה אחורה, ואז השקיעה הכי מאוחרת תהיה ב-6:50.
ואז המצב מאוזן. ולא בחורף השקיעה 3 שעות לפני הקיץ.
דעתכן?

מקופלת

משתמש מקצוען
נכתב ע"י יצחק לוי;2500724:
דעתכן?

זו טענה ישנה שלי...
כאילו כשהשקיעה מוקדמת אז מקדימים אותה יותר, וכשהיא מתאחרת מאחרים אותה יותר, מה הגיון?

זה כמו המים הקרים בחורף והפושרים בקיץ... :D

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
אני אוהבת את שעון קיץ בימי שישי, ופחות בשבת.
אוהבת שאפשר להתפלל מנחה גם ב7 בערב,
ולא אוהבת שזמן שחרית עובר מהר.
מעדיפה שהילדים ילכו לישון מוקדם,
אבל אני לא.
השאלה אם אין אפשרות לסובב את השעון בכל חלקי היום לפי הנוחות שלי?
;)

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
יוצרי ai
נכתב ע"י מלפפון;2500742:
אני אוהבת את שעון קיץ בימי שישי, ופחות בשבת.
אוהבת שאפשר להתפלל מנחה גם ב7 בערב,
ולא אוהבת שזמן שחרית עובר מהר.
מעדיפה שהילדים ילכו לישון מוקדם,
אבל אני לא.
השאלה אם אין אפשרות לסובב את השעון בכל חלקי היום לפי הנוחות שלי?
;)

תנסי.
אם יצליח לך, תעדכני.

למען דעת

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
נכתב ע"י יצחק לוי;2500724:
דעתכן?

בשקיעה יש צדק, אבל מה עם הזריחה? כל כך כיף שהנץ בעשרים לשמונה?

ניק ירושלמי

משתמש פעיל
אני בעד עצומה לשעון קיץ כל השנה, ולו רק מהרוח שאלפי בחורי ישיבה ואחרים לא יפסידו זמן קריאת שמע. (בבין הזמנים שמתחיל השבוע אם היה שעון חורף סוף זמן קריאת שמע היה ב7:55, והשני ב8:35. במנין פועלים יוצאים ידי חובה לפחות בדיעבד. קריאת שמע אחרי הזמן זה "מעוות לא יוכל לתקון")

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק לא

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּךָ יְהוָה חָסִיתִי אַל אֵבוֹשָׁה לְעוֹלָם בְּצִדְקָתְךָ פַלְּטֵנִי:ג הַטֵּה אֵלַי אָזְנְךָ מְהֵרָה הַצִּילֵנִי הֱיֵה לִי לְצוּר מָעוֹז לְבֵית מְצוּדוֹת לְהוֹשִׁיעֵנִי:ד כִּי סַלְעִי וּמְצוּדָתִי אָתָּה וּלְמַעַן שִׁמְךָ תַּנְחֵנִי וּתְנַהֲלֵנִי:ה תּוֹצִיאֵנִי מֵרֶשֶׁת זוּ טָמְנוּ לִי כִּי אַתָּה מָעוּזִּי:ו בְּיָדְךָ אַפְקִיד רוּחִי פָּדִיתָה אוֹתִי יְהוָה אֵל אֱמֶת:ז שָׂנֵאתִי הַשֹּׁמְרִים הַבְלֵי שָׁוְא וַאֲנִי אֶל יְהוָה בָּטָחְתִּי:ח אָגִילָה וְאֶשְׂמְחָה בְּחַסְדֶּךָ אֲשֶׁר רָאִיתָ אֶת עָנְיִי יָדַעְתָּ בְּצָרוֹת נַפְשִׁי:ט וְלֹא הִסְגַּרְתַּנִי בְּיַד אוֹיֵב הֶעֱמַדְתָּ בַמֶּרְחָב רַגְלָי:י חָנֵּנִי יְהוָה כִּי צַר לִי עָשְׁשָׁה בְכַעַס עֵינִי נַפְשִׁי וּבִטְנִי:יא כִּי כָלוּ בְיָגוֹן חַיַּי וּשְׁנוֹתַי בַּאֲנָחָה כָּשַׁל בַּעֲוֹנִי כֹחִי וַעֲצָמַי עָשֵׁשׁוּ:יב מִכָּל צֹרְרַי הָיִיתִי חֶרְפָּה וְלִשֲׁכֵנַי מְאֹד וּפַחַד לִמְיֻדָּעָי רֹאַי בַּחוּץ נָדְדוּ מִמֶּנִּי:יג נִשְׁכַּחְתִּי כְּמֵת מִלֵּב הָיִיתִי כִּכְלִי אֹבֵד:יד כִּי שָׁמַעְתִּי דִּבַּת רַבִּים מָגוֹר מִסָּבִיב בְּהִוָּסְדָם יַחַד עָלַי לָקַחַת נַפְשִׁי זָמָמוּ:טו וַאֲנִי עָלֶיךָ בָטַחְתִּי יְהוָה אָמַרְתִּי אֱלֹהַי אָתָּה:טז בְּיָדְךָ עִתֹּתָי הַצִּילֵנִי מִיַּד אוֹיְבַי וּמֵרֹדְפָי:יז הָאִירָה פָנֶיךָ עַל עַבְדֶּךָ הוֹשִׁיעֵנִי בְחַסְדֶּךָ:יח יְהוָה אַל אֵבוֹשָׁה כִּי קְרָאתִיךָ יֵבֹשׁוּ רְשָׁעִים יִדְּמוּ לִשְׁאוֹל:יט תֵּאָלַמְנָה שִׂפְתֵי שָׁקֶר הַדֹּבְרוֹת עַל צַדִּיק עָתָק בְּגַאֲוָה וָבוּז:כ מָה רַב טוּבְךָ אֲשֶׁר צָפַנְתָּ לִּירֵאֶיךָ פָּעַלְתָּ לַחֹסִים בָּךְ נֶגֶד בְּנֵי אָדָם:כא תַּסְתִּירֵם בְּסֵתֶר פָּנֶיךָ מֵרֻכְסֵי אִישׁ תִּצְפְּנֵם בְּסֻכָּה מֵרִיב לְשֹׁנוֹת:כב בָּרוּךְ יְהוָה כִּי הִפְלִיא חַסְדּוֹ לִי בְּעִיר מָצוֹר:כג וַאֲנִי אָמַרְתִּי בְחָפְזִי נִגְרַזְתִּי מִנֶּגֶד עֵינֶיךָ אָכֵן שָׁמַעְתָּ קוֹל תַּחֲנוּנַי בְּשַׁוְּעִי אֵלֶיךָ:כד אֶהֱבוּ אֶת יְהוָה כָּל חֲסִידָיו אֱמוּנִים נֹצֵר יְהוָה וּמְשַׁלֵּם עַל יֶתֶר עֹשֵׂה גַאֲוָה:כה חִזְקוּ וְיַאֲמֵץ לְבַבְכֶם כָּל הַמְיַחֲלִים לַיהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

הבעות פנים • אתגר 57

לוח מודעות

למעלה