דרוש מידע עמלות מופקעות מחברת משלוחים. מה עושים?

משתמש רשום
עימוד ספרים
הזמנתי מוצר יקר מחו"ל, כ- 2,000$. בידיעה שיש להוסיף גם עלות מע"מ של 17% בהגיעו לארץ.

בחרתי באחת מחברות המשלוחים (היו כמה אפשרויות) עם מחיר קבוע מראש, של 200 ש"ח למשלוח, והתחייבות למשלוח עד הבית תוך X ימי עסקים.

עכשיו המוצר הגיע לארץ, חברת המשלוחים שחררה אותו מהמכס, ושלחה לי דרישת תשלום. ציפיתי לדרישת תשלום של 17%, כאמור.
להפתעתי שלחו לי דרישת תשלום הכוללת מספר עמלות המגיעות יחד ל500 ש"ח מלבד המע"מ.

הם מאיימים שאם לא אשלם, הם מחזירים את החבילה לחו"ל.

יוצא לי עלות משלוח של 700 ש"ח במקום 200. הזוי!

זה חוקי בכלל? שלא לעדכן מראש בעלויות אלו, ולגבות ככל העולה על דעתם מבלי לידע ולקבל ממני אישור?
יש דרך להיפטר מזה?

אודי'ה

משתמש מקצוען
האם העמלות שהם רוצים קשורות אליהם, או למכס?
אם זה של המכס, אני לא חושבת שבאחריותם לעדכן אתכם.
ניסיתם לבדוק מה רשות המיסים אומרת על זה?
יש להם מחשבון מס בייבוא אישי.
תבדקו ותראו אם העמלות שהם מבקשים תואמות או לא:
https://shaarolami-query.customs.mof.gov.il/CustomspilotWeb/he/PersonalImportTax

• תודה
Reactions:

עדי(נה) ל.

משתמש צעיר
למרבה הצער זה דבר ידוע, עמלות שקר...
אין מה לעשות עם זה, הם לוקחים על כל שטות עמלות, זה לא קשור למכס,
יש חברות טובות יותר (כמו dhl) ופחות (fedex) בנושא הזה...

משתמש רשום
עימוד ספרים
יש כמה עשרות שקלים למכס, אבל הרוב זה להם, הם טוענים שעל המוכר היה לעדכן אותי על כל העלויות, והייתי צריך לברר את עלות היבוא לפני הרכישה.

זה הגיוני תשלום של 306 ש"ח על עמלת הקצאת אשראי?

יאלילי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
הזמנתי מוצר יקר מחו"ל, כ- 2,000$. בידיעה שיש להוסיף גם עלות מע"מ של 17% בהגיעו לארץ.

בחרתי באחת מחברות המשלוחים (היו כמה אפשרויות) עם מחיר קבוע מראש, של 200 ש"ח למשלוח, והתחייבות למשלוח עד הבית תוך X ימי עסקים.

עכשיו המוצר הגיע לארץ, חברת המשלוחים שחררה אותו מהמכס, ושלחה לי דרישת תשלום. ציפיתי לדרישת תשלום של 17%, כאמור.
להפתעתי שלחו לי דרישת תשלום הכוללת מספר עמלות המגיעות יחד ל500 ש"ח מלבד המע"מ.

הם מאיימים שאם לא אשלם, הם מחזירים את החבילה לחו"ל.

יוצא לי עלות משלוח של 700 ש"ח במקום 200. הזוי!

זה חוקי בכלל? שלא לעדכן מראש בעלויות אלו, ולגבות ככל העולה על דעתם מבלי לידע ולקבל ממני אישור?
יש דרך להיפטר מזה?
ניחוש אחד: צ'יטה!

• חחח
Reactions:

עדי(נה) ל.

משתמש צעיר
אז לא נפלתי הכי גרוע?
אכן, dhl פחות גרועים,
מניסיון שלי, אין ברירה אלא לשלם, ויצאת בזול,
אם היו מעכבים לבדיקה במכס, היית משלמת עוד עמלה יפה, וכן הלאה,
יצא לי פעם ששילמתי עמלות כמעט כשווי החפץ!
לפעמים ניתן לבקש מהמוכר להצהיר על החבילה ערך של פחות מ75 דולר ואז לרוב זה לא עובר במכס ואין עמלות בכלל,
כמובן צריך להיות הגיוני...

• תודה
Reactions:

משתמש רשום
עימוד ספרים
ניחוש אחד: צ'יטה!
דווקא לא, DHL.

חשבתי בהזמנות הבאות לעבור לחברת משלוחים אחרת, אני מבין שאין ברירה, או שאפתח חברת משלוחים. עסק משלם... עלות המשלוח מתגמדת לעומת הרווחים מהעמלות, והלקוח בכלל לא מודע לזה כשהוא מתלבט ובוחר בין מספר חברות, וכל השאלה העומדת לנגד עיניו זה 3$ שחברה X יותר זולה מY

הכריש החרדי

משתמש חדש
היה לי נפילה חזקה עם ups דמי משלוח באתר 110 דולר שולמית בהצלחה בארץ הסיפו עוד איזה 400 שקל סתם על עמלות מגוונות למינהם לא סתם הרכבים שלהם הכי יפה והכי נוצצים

• תודה
Reactions:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה