עמוד האש | שיר

מרציפן

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
עמוד האש

מתהלך הייתי
כבתוך ליל
בגן המבוכה,
לא רציתי אחבא;

והיה החושך
כה סמיך,
כענן כורע
תחת משאו;

והייתה האמונה
כעמוד אש,
המצפה עת
העלות הענן;

והייתה הדמעה
שלא ננעלו שעריה -
למפתח
של גשמים.

מתדלדל אז הענן,
מתרוקן;
ויעל עמוד האש
גבוה מעל גבוה.

*

ולעת יעלה הוא עוד,
יתחזק לאור גדול,
בהתחברו עם אורו
ש ל מ ב ש ר - - -

נערך לאחרונה ב:

מרציפן

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
לא הבנתי רק את השורה הזאת
?
יש ואדם נמצא בגן המבוכה - בספקות ותהיות, עולם של בלבול, ונוח לו בזה, טוב לו המצב בו הינו מתחבא מפני האמת המחייבת; יש לו תירוצים למכביר להתנהגות שאינה ראויה וכדו'.
לא רציתי אחבא - לא רציתי להתחבא ממך - האלוקים - בין עצי גן המבוכה. לא טוב לי עם המצב הזה, ואינו לרצוני [כשהדוגמא מושאלת מאדם הראשון שהתחבא מה' בין עצי גן העדן מחמת הבושה; רק שכאן הכוונה אינה לגן העדן, אלא להפכו - גן המבוכה].

נערך לאחרונה ב:

כנפיים

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
מיוחד ועמוק.
גם אני התקשיתי עם "אחבא"
מדהים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קטו

א לֹא לָנוּ יי לֹא לָנוּ כִּי לְשִׁמְךָ תֵּן כָּבוֹד עַל חַסְדְּךָ עַל אֲמִתֶּךָ:ב לָמָּה יֹאמְרוּ הַגּוֹיִם אַיֵּה נָא אֱלֹהֵיהֶם:ג וֵאלֹהֵינוּ בַשָּׁמָיִם כֹּל אֲשֶׁר חָפֵץ עָשָׂה:ד עֲצַבֵּיהֶם כֶּסֶף וְזָהָב מַעֲשֵׂה יְדֵי אָדָם:ה פֶּה לָהֶם וְלֹא יְדַבֵּרוּ עֵינַיִם לָהֶם וְלֹא יִרְאוּ:ו אָזְנַיִם לָהֶם וְלֹא יִשְׁמָעוּ אַף לָהֶם וְלֹא יְרִיחוּן:ז יְדֵיהֶם וְלֹא יְמִישׁוּן רַגְלֵיהֶם וְלֹא יְהַלֵּכוּ לֹא יֶהְגּוּ בִּגְרוֹנָם:ח כְּמוֹהֶם יִהְיוּ עֹשֵׂיהֶם כֹּל אֲשֶׁר בֹּטֵחַ בָּהֶם:ט יִשְׂרָאֵל בְּטַח בַּיהוָה עֶזְרָם וּמָגִנָּם הוּא:י בֵּית אַהֲרֹן בִּטְחוּ בַיהוָה עֶזְרָם וּמָגִנָּם הוּא:יא יִרְאֵי יי בִּטְחוּ בַיהוָה עֶזְרָם וּמָגִנָּם הוּא:יב יי זְכָרָנוּ יְבָרֵךְ יְבָרֵךְ אֶת בֵּית יִשְׂרָאֵל יְבָרֵךְ אֶת בֵּית אַהֲרֹן:יג יְבָרֵךְ יִרְאֵי יי הַקְּטַנִּים עִם הַגְּדֹלִים:יד יֹסֵף יי עֲלֵיכֶם עֲלֵיכֶם וְעַל בְּנֵיכֶם:טו בְּרוּכִים אַתֶּם לַיי עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:טז הַשָּׁמַיִם שָׁמַיִם לַיי וְהָאָרֶץ נָתַן לִבְנֵי אָדָם:יז לֹא הַמֵּתִים יְהַלְלוּ יָהּ וְלֹא כָּל יֹרְדֵי דוּמָה:יח וַאֲנַחְנוּ נְבָרֵךְ יָהּ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  4  פעמים

אתגר AI

חלון ראווה • אתגר 123

לוח מודעות

למעלה