שיתוף - לביקורת על איזה צד קמת היום? [ימין? שמאל?]

כותב השורות

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
אתמול קמתי על צד שמאל

חשתי ברע, ראייתי הייתה מטושטשת, הכול נראה היה שחור

רעד בלתי נשלט אחז בידיי וברגליי והוא לא נעצר לרגע

לא הייתי מוכן להתקף החרדה שתקף את גופי והלם בליבי בפראות

זיעה קרה כיסתה את פני, הרגשתי כמו רגע לפני הסוף...

קמתי לחלון בשארית כוחותיי להירגע קצת ולשאוף אוויר צח

הבטתי לאופק, אל הנוף, מנסה להיתלות בעצים הירוקים ולחמוק מהחוויה הנוראית

לאכזבתי מול עיני נתגלה מחזה מבעית -

המדינה שלי, שאני כל כך אוהב, הפכה לדיקטטורה!

שפשפתי את עיניי בתדהמה בידיי הרועדות, הדמעות זלגו מאיליהן

ממבוהל ומפוחד הפכתי לשבור וכאוב

אין לי הסבר הגיוני, איך שרדתי את היום

העברתי את הזמן, בעיקר ברחובות...

היום תודה לא-ל קמתי על צד ימין

הרגשתי טוב, השמש הציפה אותי באור מסנוור, שולחת קרניים חמות

חייכתי לעצמי בהנאה בלי לחפש סיבה, יום יפה היום!

התמתחתי קלות, מותיר מאחור את סימני השינה האחרונים

ישנתי מספיק, עכשיו הזמן לעבוד.

מבט קל לחלון אישר את התחושות האינסטינקטיביות שלי, יום יפה היום!

זמן טוב לשינויים מרעננים, והתחלות חדשות

שנים חיכיתי לבוקר היפה הזה

המדינה שלי שאני כל כך אוהב, הופכת לדמוקרטיה במיטבה!

תחושת גאווה מילאה אותי

כיף להרגיש שייך, כיף לחזק את העם

אין לי הסבר הגיוני, איך היום הזה נגמר

בלי ששום דבר קרה...

ולפעמים אני בבוקר מתהפך מצד לצד

לא יודע אם אני רוצה לקום, או להישאר לשכב

ואם כך או כך אז על איזה צד?

בחלום, הכול נראה היה כל כך מושלם!

תכלס' אני מבין, שזה לא פשוט בכלל...

כותב השורות

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
תוהה בקול:
האם האמינות של קטע כזה שמנסה לתאר - שני צדדים של אותו אדם, שינוי דרסטי במצבי רוח, מעברים מהירים מצד לצד
נפגעת כשאני משרבב לתוכו את הנושא הפוליטי הנפיץ בימים אלו כשדי ברור שכל אחד נוקט בעמדה ברורה, ולא פוסח על שני הסעיפים???
היה עדיף בלי?

משולש ברמודה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
הנדסת תוכנה
תוהה בקול:
האם האמינות של קטע כזה שמנסה לתאר - שני צדדים של אותו אדם, שינוי דרסטי במצבי רוח, מעברים מהירים מצד לצד
נפגעת כשאני משרבב לתוכו את הנושא הפוליטי הנפיץ בימים אלו כשדי ברור שכל אחד נוקט בעמדה ברורה, ולא פוסח על שני הסעיפים???
היה עדיף בלי?
לדעתי, ואני מקווה שזה לא בוטה מידי, מרשה לעצמי רק כי הקטעים שלך מצוינים בד"כ - הקטע חסר פואנטה.
בלי השורות המטושטשות זה קטע שנכתב על אדם שיום אחד מרגיש רע ויום שני מרגיש מדהים, שזה רעיון נחמד בפני עצמו. שילוב הימין והשמאל לתוך הקטע בעיני נראה לא קשור.
מה גם שהמסקנה לא ברורה כל כך, ההתלבטות היא האם להרגיש רע או טוב? כי אם כן בעיני התשובה ברורה. להיחרד מדיקטטורה כשמאלני או לצהול מהרפורמה כימני (לפחות מה שהיא הייתה עד לפני כשבוע)? הרי זה המצב הנורמלי המתאים לכל אחד מהמדוברים, מה הצדדים כאן?
הייתי משכתבת את הקטע מחדש אם כבר, אולי הופכת אותו לימני שלפעמים לפעמים חושב שהרפורמה היא אולי דיקטטורה ושמאלני שלפעמים מעז לחשוב שהמפכה הנוראית אולי טובה ומציגה את זה בצורה של התלבטות כל בוקר באיזה צד לבחור, אולי בהתאם לתקשורת או משהו כזה...
מקווה שהועלתי:)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיב

א הַלְלוּיָהּ אַשְׁרֵי אִישׁ יָרֵא אֶת יי בְּמִצְוֹתָיו חָפֵץ מְאֹד:ב גִּבּוֹר בָּאָרֶץ יִהְיֶה זַרְעוֹ דּוֹר יְשָׁרִים יְבֹרָךְ:ג הוֹן וָעֹשֶׁר בְּבֵיתוֹ וְצִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד:ד זָרַח בַּחֹשֶׁךְ אוֹר לַיְשָׁרִים חַנּוּן וְרַחוּם וְצַדִּיק:ה טוֹב אִישׁ חוֹנֵן וּמַלְוֶה יְכַלְכֵּל דְּבָרָיו בְּמִשְׁפָּט:ו כִּי לְעוֹלָם לֹא יִמּוֹט לְזֵכֶר עוֹלָם יִהְיֶה צַדִּיק:ז מִשְּׁמוּעָה רָעָה לֹא יִירָא נָכוֹן לִבּוֹ בָּטֻחַ בַּיהוָה:ח סָמוּךְ לִבּוֹ לֹא יִירָא עַד אֲשֶׁר יִרְאֶה בְצָרָיו:ט פִּזַּר נָתַן לָאֶבְיוֹנִים צִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד קַרְנוֹ תָּרוּם בְּכָבוֹד:י רָשָׁע יִרְאֶה וְכָעָס שִׁנָּיו יַחֲרֹק וְנָמָס תַּאֲוַת רְשָׁעִים תֹּאבֵד:
נקרא  12  פעמים

אתגר AI

דף חדש • אתגר 121

לוח מודעות

למעלה