דרוש מידע עכברים בבני ברק - פתרונות

מצב
הנושא נעול.
זה נכון
אבל שזה מגיעה לרמה שפעוטה מפונה לבית חולי

אז הלכת במקומות ראשיים
כל בני ברקי יודע שהעיר עמוסה בעכברים למכביר והתושבים נתקלים בהם על בסיס יומי
לגבי כל המתחסדים עם העריה
אין פה שום הגזמה !!!!!!!
הרחובות מלוכלכים שבורים ומלאים בעכברים
אולי עכשיו יצליחו למגר אותם נחיה ונראה (לא מגיע להם אפילו לא פיפס של פירגון)
אם הגענו חמצב שהרב זילברשטין אומר שזה חילול השם זה אומר שהגיעו מים עד נפש
ועדיין זה לא מפריע

TYPE:{programmer}

משתמש סופר מקצוען
הייתי במלון ויזניץ בב"ב הוצאתי את האף החוצה לתפילת שבת בויז'ניץ, סמוך למלון הייתי בהלם עכברוש בגודל של חתול רץ סביב החנייה... עכברים בכל פינה... זוועה!
מי שאומר שהבעיה לא קיימת או לא מטרידה,
כנראה מעולם לא ביקר בשכונות מסוימות בב"ב.
(יש לציין שאחיני גר בר' עקיבא ומעולם לא ראיתי אצלו באזור עכברים)

palm

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
כדאי לשפוך לתוך החורים והמאורות שלהם 'אמוניה', זה חומר חריף שמבריח אותם [וגם שרצים אחרים]. מניסיון.
כיצד? סופגים גלילי נייר טואלט באמוניה ותוחבים לתוך החור!

palm

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
בחור הוא נמצא רק כשהוא רואה אותך ובורח
בשאר הזמן הוא בחצר, בן בית

חניק

משתמש פעיל
במכתב שקיבל הגאון הגדול הגר"י זילברשטיין שליט"א ונדפס בקובץ 'ווי העמודים וחשוקיהם' היו"ל ע"י כולל בית דוד בחולון, נכתב כך:
"אנו תושבי שכונת... בבני ברק, סובלים בזמן האחרון ממגפת חולדות נוראית ממש!!! ולא מצליחים להדביר אותם, נשאלנו מה יש לתקן כדי להסיר את הנגף מעלינו. והאם יש איזה סגולה, שתדביר את זה מתוכנו"?
הגאון הגדול שליט"א משיב וכותב: "יש כמה סגולות לעשות כדי להדביר חולדות, אבל כרגע זה לא מצב שצריך לעשות סגולות אלא צריך לעשות למעשה. החולדות נמשכות בעיקר למקומות מלוכלכים, ויש להם שם גם מזון בשפע שזה כולל אשפה מסוגים שונים, וגם מקורות מים, וגם גרוטאות כדי להסתתר שם".
"וזה חילול השם גדול, שבשכונות הסמוכות לעיר התורה, החצרות והרחובות נקיים, וממילא אין שם כמעט חולדות, ורק בבני ברק שהיא עיר התורה, ושם גרים אנשים יראי שמים, נראים הרחובות והחצרות כך".
בהמשך מתייחס הגאון הגדול שליט"א לטענה שאולי לציבור שומרי התורה והמצוות לא אכפת מעניין זה:
"ואם יאמרו, אדרבה, כיון ששם הם שקועים בחומריות, ולכן הם משקיעים ביופי חיצוני, אבל אנו משקיעים ברוחניות, ולא כ"כ אכפת לנו מהיופי החיצוני, ואיך נראה החצר".
ועל כך משיב הגאון הגדול שליט"א: "שדבר זה אינו נכון, ומביא כמה טעמים ומקורות על כך שיש עניין ליפות את ארץ ישראל וכמו שמצינו בגמרא במסכת כתובות (קיב, א). ובפרט שמדובר בעיר של תלמידי חכמים ושם צריכים יותר לדאוג ליופי העיר, כמבואר בספר החינוך לגבי ערי הלויים, וסיים שכידוע עיר התורה זה עיר הלויים וכמו שכתב הרמב"ם בסוף הלכות שמיטה ויובל שלא שבט לוי בלבד אלא כל איש ואיש וכו'.
ממשיך הגאון הגדול שליט"א וכותב: "התוצאה מאי שמירת הנקיות והיופי, היא לא רק העדר יופי, אלא גם מגפת חולדות, אשר התוצאה שלהם היא לא טובה, ואף יכולים להביא מחלות, ולהפחיד נשים וילדים באופן נורא. ולכן קודם שמחפשים סגולות להדביר את החולדות, צריך קודם לטפל בשורש, שהחולדות נמצאים בגלל הלכלוך וההזנחה של החצרות והרחובות, כי זה בטבע העולם שהחולדות נמשכות למקומות כאלו, ובנוסף לכך יתכן שיש כאן רמז שבשמים אינם מרוצים מהלכלוך והזוהמה שיש בחצרות של אחד מערי הלוויים ששם נמצאים שבט לוי שבדורנו, שהיא עיר התורה, וצריכה להיות גם עיר היופי".
"ויש להתאגד ולעשות מבצע [אולי בשיתוף העירייה, שיעזרו במימון הניקיון, ואולי יעשו מבצע של הוזלת ארנונה, לבניין שהוא יפה ונקי] על ניקיון יסודי של החצרות והרחובות, ולא רק שיהיו נקיים, אלא יהיה יפים ומהודרים כגון לזרוע דשא, ואולי אפילו דשא סינטטי, והקהילות ישכרו אנשים שעובדים בזה, וממילא יוזילו את העלויות, ואפשר גם לעשות מבצעים שונים לניקיון החצרות, והעיקר לדאוג שהחצרות יהיו נקיות, ויש להקים ועד שכונה שיטפלו בעניין זה וכל בנין שאינם רוצים לקנות, יש לבדוק בטעמם אם זה מחמת חוסר תקציב - יש לעזור להם, ואם זה מחמת אי שימת לב ואכפתיות, הם נקראים מזיקים לרבים, והרבנים יכולים לחייב אותם לנקות את החצרות, ואם אינם רוצים אפשר לקנוס אותם בצורות שונות".

המעוצב

משתמש צעיר
אשמח לדעת האם מותר לשרוף אותם - ז"א לשפוך קצת דלק ליד פתחי הבורות שלהם ולהדליק והם יחנקו וכדו'
או להציף במים . ????

מרדכיT

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עימוד ספרים
לבושתנו וחרפתנו
המצב של חזות העיר
היא חילול ה' אחד גדול

פוניבז'-וולף

משתמש פעיל
ורק אני לא מבין מה רוצים מכל העיריה דווקא מראש העיר?
רק אני מריח כאן פוליטיקה שמישהו מנסה טפס עליו?
אתם זוכרים את נפתלי בנט הגיבור שידע הכל על הקורונה?
אל תתפתו להכנס למלכודת.
בניהול עיר, ע"י כל מועצת העיריה יש מיליון בעיות לטפל,
תמצאו מי שיטפל בעכברים, תגלו הזנחה בבטיחות בגינות או בחוסר במעברי חציה.
נכון צריך להעלות את הבעיה, אבל בלי הכפשות.
ואני גר בצמוד לחצר וזה מאודד מפריע לי, אבל כשמתלבשים על מישהו, זה מתרחק מפתרון.

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
מי שראה הסרטה מישיבת עיריה לפני כמה שבועות
ובאיזה אדישות הגיב ראש העיר על הבעיה
מצביע על ראש העיר כאשם...

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
בעיר עזה היתה בשנה שעברה מכת חולדות, העיריה הקימה כמה מוקדי מסירה, כל מי שהגיע לשם והפקיד במקום פגר של חולדה קיבל תשלום. היו שם המונים שנדחקו בתור, כל אחד ועכברו בידו. ככה מחסלים נגע.
בלת"ק
זה רעיון עתיק שלא תמיד עובד.

בראשית המאה הקודמת, בצעד שנועד למגר את מכת החולדות בעיר, הכריזו פרנסי סן פרנסיסקו על מבצע: חמישה סנטים (בשעתו שכר של חצי שעת עבודה ) תמורת חולדה, חיה או מתה.
בתגובה חלק מתושבי העיר החליטו אפוא להקים מכלאות מאולתרות לגידול חולדות.
כשפרנסי העיר קלטו את הבעיה ביטלו את המבצע ואז כל החולדות שוחררו מהכלובים והבעיה החריפה....

רמת אלחנני

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
במכתב שקיבל הגאון הגדול הגר"י זילברשטיין שליט"א ונדפס בקובץ 'ווי העמודים וחשוקיהם' היו"ל ע"י כולל בית דוד בחולון, נכתב כך:
"אנו תושבי שכונת... בבני ברק, סובלים בזמן האחרון ממגפת חולדות נוראית ממש!!! ולא מצליחים להדביר אותם, נשאלנו מה יש לתקן כדי להסיר את הנגף מעלינו. והאם יש איזה סגולה, שתדביר את זה מתוכנו"?
הגאון הגדול שליט"א משיב וכותב: "יש כמה סגולות לעשות כדי להדביר חולדות, אבל כרגע זה לא מצב שצריך לעשות סגולות אלא צריך לעשות למעשה. החולדות נמשכות בעיקר למקומות מלוכלכים, ויש להם שם גם מזון בשפע שזה כולל אשפה מסוגים שונים, וגם מקורות מים, וגם גרוטאות כדי להסתתר שם".
"וזה חילול השם גדול, שבשכונות הסמוכות לעיר התורה, החצרות והרחובות נקיים, וממילא אין שם כמעט חולדות, ורק בבני ברק שהיא עיר התורה, ושם גרים אנשים יראי שמים, נראים הרחובות והחצרות כך".
בהמשך מתייחס הגאון הגדול שליט"א לטענה שאולי לציבור שומרי התורה והמצוות לא אכפת מעניין זה:
"ואם יאמרו, אדרבה, כיון ששם הם שקועים בחומריות, ולכן הם משקיעים ביופי חיצוני, אבל אנו משקיעים ברוחניות, ולא כ"כ אכפת לנו מהיופי החיצוני, ואיך נראה החצר".
ועל כך משיב הגאון הגדול שליט"א: "שדבר זה אינו נכון, ומביא כמה טעמים ומקורות על כך שיש עניין ליפות את ארץ ישראל וכמו שמצינו בגמרא במסכת כתובות (קיב, א). ובפרט שמדובר בעיר של תלמידי חכמים ושם צריכים יותר לדאוג ליופי העיר, כמבואר בספר החינוך לגבי ערי הלויים, וסיים שכידוע עיר התורה זה עיר הלויים וכמו שכתב הרמב"ם בסוף הלכות שמיטה ויובל שלא שבט לוי בלבד אלא כל איש ואיש וכו'.
ממשיך הגאון הגדול שליט"א וכותב: "התוצאה מאי שמירת הנקיות והיופי, היא לא רק העדר יופי, אלא גם מגפת חולדות, אשר התוצאה שלהם היא לא טובה, ואף יכולים להביא מחלות, ולהפחיד נשים וילדים באופן נורא. ולכן קודם שמחפשים סגולות להדביר את החולדות, צריך קודם לטפל בשורש, שהחולדות נמצאים בגלל הלכלוך וההזנחה של החצרות והרחובות, כי זה בטבע העולם שהחולדות נמשכות למקומות כאלו, ובנוסף לכך יתכן שיש כאן רמז שבשמים אינם מרוצים מהלכלוך והזוהמה שיש בחצרות של אחד מערי הלוויים ששם נמצאים שבט לוי שבדורנו, שהיא עיר התורה, וצריכה להיות גם עיר היופי".
"ויש להתאגד ולעשות מבצע [אולי בשיתוף העירייה, שיעזרו במימון הניקיון, ואולי יעשו מבצע של הוזלת ארנונה, לבניין שהוא יפה ונקי] על ניקיון יסודי של החצרות והרחובות, ולא רק שיהיו נקיים, אלא יהיה יפים ומהודרים כגון לזרוע דשא, ואולי אפילו דשא סינטטי, והקהילות ישכרו אנשים שעובדים בזה, וממילא יוזילו את העלויות, ואפשר גם לעשות מבצעים שונים לניקיון החצרות, והעיקר לדאוג שהחצרות יהיו נקיות, ויש להקים ועד שכונה שיטפלו בעניין זה וכל בנין שאינם רוצים לקנות, יש לבדוק בטעמם אם זה מחמת חוסר תקציב - יש לעזור להם, ואם זה מחמת אי שימת לב ואכפתיות, הם נקראים מזיקים לרבים, והרבנים יכולים לחייב אותם לנקות את החצרות, ואם אינם רוצים אפשר לקנוס אותם בצורות שונות".

איש אחד הלך

משתמש סופר מקצוען
ורק אני לא מבין מה רוצים מכל העיריה דווקא מראש העיר?
רק אני מריח כאן פוליטיקה שמישהו מנסה טפס עליו?
אתם זוכרים את נפתלי בנט הגיבור שידע הכל על הקורונה?
אל תתפתו להכנס למלכודת.
בניהול עיר, ע"י כל מועצת העיריה יש מיליון בעיות לטפל,
תמצאו מי שיטפל בעכברים, תגלו הזנחה בבטיחות בגינות או בחוסר במעברי חציה.
נכון צריך להעלות את הבעיה, אבל בלי הכפשות.
רוצים שינסה לפתור את הבעיות כשהן מתחילות.
נניח שלא הצליח ניחא.
אבל לא ניסה, וגם הכחיש?

%;

משתמש פעיל
מי שראה הסרטה מישיבת עיריה לפני כמה שבועות
ובאיזה אדישות הגיב ראש העיר על הבעיה
מצביע על ראש העיר כאשם...
מכירים את המשפט "ענה כסיל כאיוולתו" ?
הדיון ההוא התקיים לאחר שהעירייה כבר החלה לטפל בנושא, והאדישות הייתה בציניות כלפי וידר מהליכוד...

איש אחד הלך

משתמש סופר מקצוען
מכירים את המשפט "ענה כסיל כאיוולתו" ?
הדיון ההוא התקיים לאחר שהעירייה כבר החלה לטפל בנושא, והאדישות הייתה בציניות כלפי וידר מהליכוד...
חוץ מזה שפורסם פה פרוטוקול לפני כמה חודשים-לפני שהתחילו לטפל או לחשוב לטפל בבעיה, וההתייחסות לוידר היא אותה התייחסות
אנחנו לא מטומטמים

...Naomi

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
1. למה רק עכשיו? למה התעלמו מאיתנו חודשים/שנים?????
שואלת ברצינות? אז אני אענה

הבחירות אמורות להתקיים ב10/23 אז מתחילים לטפל ב6/23
אם הם היו מתקיימות ב6/23 היו מתחילים כבר ב02/23
ואם הבחירות היו מתקיימות רק ב2025-
מאמינה שהיו נותנים כבר גם לעכברים זכות בחירה.

...Naomi

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
עבדו בשבילכם ושידרגו עשרות גינות ברחבי העיר בהשקעה של מיליונים וכל מה שיש לכם להגיד זה 'למה זה היה חסר'?
בדיוק כך.
לא מצליחה להבין מה ההגיון בלחדש גינות באזור מלא בגינות.
ולהשאיר אזורים נטולי גינות לחלוטין.

באזור המזדקן של העיר חדשו מלא גינות. אם ניקח את גן המאה כדוגמא תוך 5 דקות הליכה אפשר להגיע לגן 93, בית שמאי, באר מרים, שדרות רמב"ן, מרום שיר ובטוח פספסתי משהו.

בעוד כל אזור תחילת ר' עקיבא אין שום גינה. מדובק אנשים אמורים ללכת ברגל עד לגן העיר או לחלופין למעבר עם המתקנים ברלב"ג. אנשים שמים נדנדה ומגלשה מתחת לבנין, מי מדבר על מעבר לז'בוטינסקי שם אני עוברת כל יום ליד גינה שאפילו החתולים כבר מוותרים לעלות על המתקנים שם.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קח

א שִׁיר מִזְמוֹר לְדָוִד:ב נָכוֹן לִבִּי אֱלֹהִים אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה אַף כְּבוֹדִי:ג עוּרָה הַנֵּבֶל וְכִנּוֹר אָעִירָה שָּׁחַר:ד אוֹדְךָ בָעַמִּים יי וַאֲזַמֶּרְךָ בַּלְאֻמִּים:ה כִּי גָדוֹל מֵעַל שָׁמַיִם חַסְדֶּךָ וְעַד שְׁחָקִים אֲמִתֶּךָ:ו רוּמָה עַל שָׁמַיִם אֱלֹהִים וְעַל כָּל הָאָרֶץ כְּבוֹדֶךָ:ז לְמַעַן יֵחָלְצוּן יְדִידֶיךָ הוֹשִׁיעָה יְמִינְךָ וַעֲנֵנִי:ח אֱלֹהִים דִּבֶּר בְּקָדְשׁוֹ אֶעְלֹזָה אֲחַלְּקָה שְׁכֶם וְעֵמֶק סֻכּוֹת אֲמַדֵּד:ט לִי גִלְעָד לִי מְנַשֶּׁה וְאֶפְרַיִם מָעוֹז רֹאשִׁי יְהוּדָה מְחֹקְקִי:י מוֹאָב סִיר רַחְצִי עַל אֱדוֹם אַשְׁלִיךְ נַעֲלִי עֲלֵי פְלֶשֶׁת אֶתְרוֹעָע:יא מִי יֹבִלֵנִי עִיר מִבְצָר מִי נָחַנִי עַד אֱדוֹם:יב הֲלֹא אֱלֹהִים זְנַחְתָּנוּ וְלֹא תֵצֵא אֱלֹהִים בְּצִבְאֹתֵינוּ:יג הָבָה לָּנוּ עֶזְרָת מִצָּר וְשָׁוְא תְּשׁוּעַת אָדָם:יד בֵּאלֹהִים נַעֲשֶׂה חָיִל וְהוּא יָבוּס צָרֵינוּ:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

מלכות ה' • אתגר 119

לוח מודעות

למעלה