עיצוב פנים של בית, מה צריך לדעת כדי למנוע עגמת נפש?

יעל.ב.

משתמש פעיל
אני עומדת לפני שיפוץ הבית.
השיפוץ הוא רציני ממש, שינויי פנים ובניה נוספת.
הבניין ישן אז זה גם בהתאם...
בגלל שאנחנו בונים כמה שכנים יחד לקחנו יחד את אותה אדריכלית שהיא גם מעצבת פנים.
היא די חדשה בתחום (הבנתי ממנה שקרוב ל3 שנים), אין לה כמעט להראות לנו דוגמאות, אבל לקחנו כי כל השכנים הסכימו עליה ואחרת כל דבר מתעכב וגם לא לעניין לנו עכשיו להחליף מישהי אחרת...
אני בעד לתת צאנס למתחילות אבל קצת עם דפיקות לב...
אשמח מנסיון של מעצבות, אדריכליות וכל מי שקשור לתחום וכמובן גם מכאלה שבנו והרחיבו, על מה חשוב לנו להתמקד?
מה כדאי לנו לסכם מראש?
מה לבקש?
חוזה? הסכם?
דוגמאות השראות...
על מה כדאי לעמוד על מה לא.
והכי חשוב, למנוע מראש דברים שאפשר..

תודה מראש לכולם

בקשר לנקודות חשמל :
אצלנו האדריכלית ציינה בתוכנית רק את החדשות, ובצד כתבה (בעברית) להשאיר נקודות חשמל קיימות. בפועל הקבלן לא הבין שיש להשאיר נקודות קיימות ועשה רק את החדשות.
וכך היה לנו גם עם ניקוז, רציתי להוסיף ניקוז נוסף ליד מכונת כביסה, אז היא ציינה בתוכנית רק את החדש. והקבלן הבין שצריכה להיות שם רק נקודה אחת.
לא יודעת מה צריך להיות מבחינה מקצועית, אבל חשוב לוודא שאם יש שיפוץ של מבנה קיים ורוצים שישארו דברים, שגם הקבלן מבין את זה ....

בקשר לאסלה תלויה :
במידה ואת מעוניינת, הגובה המומלץ (לדעתי) הוא דיי נמוך,
מציעה לך לבדוק מה את מעוניינת ...

דלתות לחדרים :
לדעתי כדאי למקם את הדלת באמצע הקיר, כך שיווצרו 2 קירות מצדדי הדלת, כדי למקם רהיטים וליצור נישות.
אני גם חושבת שנישות הן דבר מומלץ, למרות שאם אני מבינה נכון האדריכליות לא אוהבות אותן....

באופן כללי כדאי לבקש שהמידות לארונות למיניהם (כולל ארונות אמבטיה) יהיו למידות סטנדרטיות.
אם רוצים תמיד אפשר לשדרג דברים לנגרות מותאמת אישית, אבל לדעתי הבסיס צריך לאפשר
(אלא אם כן מדובר במקרה חריג) גם סטנדרט ....

בהצלחה !

סימי ג

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
בקשר לנקודות חשמל :
אצלנו האדריכלית ציינה בתוכנית רק את החדשות, ובצד כתבה (בעברית) להשאיר נקודות חשמל קיימות. בפועל הקבלן לא הבין שיש להשאיר נקודות קיימות ועשה רק את החדשות.
וכך היה לנו גם עם ניקוז, רציתי להוסיף ניקוז נוסף ליד מכונת כביסה, אז היא ציינה בתוכנית רק את החדש. והקבלן הבין שצריכה להיות שם רק נקודה אחת.
לא יודעת מה צריך להיות מבחינה מקצועית, אבל חשוב לוודא שאם יש שיפוץ של מבנה קיים ורוצים שישארו דברים, שגם הקבלן מבין את זה ....

בקשר לאסלה תלויה :

דלתות לחדרים :
לדעתי כדאי למקם את הדלת באמצע הקיר, כך שיווצרו 2 קירות מצדדי הדלת, כדי למקם רהיטים וליצור נישות.
אני גם חושבת שנישות הן דבר מומלץ, למרות שאם אני מבינה נכון האדריכליות לא אוהבות אותן....

באופן כללי כדאי לבקש שהמידות לארונות למיניהם (כולל ארונות אמבטיה) יהיו למידות סטנדרטיות.
אם רוצים תמיד אפשר לשדרג דברים לנגרות מותאמת אישית, אבל לדעתי הבסיס צריך לאפשר
(אלא אם כן מדובר במקרה חריג) גם סטנדרט ....

בהצלחה !
תודה על המידע המפורט והחשוב 🤗
אקח לתשומת ליבי

ציפי טינקלרויט

בית פרקטי לחיים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
בקשר לאסלה תלויה :
על זה אני חולקת
בשביל זה ישבו מומחים ובדקו מה הגובה המתאים מבחינת הנדסת אנוש.
אני מכירה לקוחה שעשתה יותר גבוה בסנטימטרים בודדים ומתחרטת על זה (לילדים יותר קשה לעלות, הישיבה פחות נוחה.)

יעל.ב.

משתמש פעיל
על זה אני חולקת
בשביל זה ישבו מומחים ובדקו מה הגובה המתאים מבחינת הנדסת אנוש.
אני מכירה לקוחה שעשתה יותר גבוה בסנטימטרים בודדים ומתחרטת על זה (לילדים יותר קשה לעלות, הישיבה פחות נוחה.)

לכן כתבתי שתבדוק :)

לכאורה האסלה אמורה להתאים בגובה למבוגרים, לילדים יש אביזרי עזר...
בעיניי (הלא-מקצועיות) האסלה העומדת היא בגובה מצוין, לא יודעת למה בתלויה עושים גובה נמוך יותר.
יש לי חברה שהקבלן שלה הציע לה לעשות גבוה יותר - והיא מברכת אותו על כך ....

אז שוב,
אין לי ידע מקצועי, אבל כן מציעה לבדוק ...

ציפי טינקלרויט

בית פרקטי לחיים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
לכן כתבתי שתבדוק :)

לכאורה האסלה אמורה להתאים בגובה למבוגרים, לילדים יש אביזרי עזר...
בעיניי (הלא-מקצועיות) האסלה העומדת היא בגובה מצוין, לא יודעת למה בתלויה עושים גובה נמוך יותר.
יש לי חברה שהקבלן שלה הציע לה לעשות גבוה יותר - והיא מברכת אותו על כך ....

אז שוב,
אין לי ידע מקצועי, אבל כן מציעה לבדוק ...
בתלויה לא עושים יותר נמוך,
גובה אסלה בתקן בין 40-42 ס"מ
הנוח ביותר הוא 41 ס"מ

א שיינפלד

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
ובצד כתבה (בעברית)
המקרא של התוכניות גם בעברית
ואם הקבלן לא יודע עברית שלפחות ישתמש בתוכנה של תרגום
אחרת איך יודע באיזה קיר רוצים שיהיה מגבס ואיזה בלוק? (וכן הלאה...)
דלתות לחדרים :
חשוב 'להעמיד' את הרהיטים בחלל לפי מה שמתכננים
לא סתם לתקוע דלת באמצע, ואח"כ זה לא יסתדר בשום צורת העמדה (מנסיון אצל לקוחות עם דירת קבלן שרצו שדרוג דירה והעמדה)
ובהחלט להתארגן ככל האפשר לגדלים סטנדרטיים של רהיטים
ולא יודעת למה את חושבת שמעצבות הן נגד נישות
אני ממש בעד
וכותבת על זה גם ברשימת תפוצה
כמובן, נישה צריכה לתת תחושת מרחב ולא להפך
וגם- אמורה לשמש ולא להפריע להעמדה של החדר
(כמו שקרה לי אצל מישהי שהגיעה לעצב חדר מלבני שבקצהו נישה גדולה ויפה
היה מאד נח להכניס שם מכתביה
אבל זה חסם את האפשרות לשים בהמשך הקיר ארון וממול מיטה
היה עדיף בלי הנישה והיה יותר שימושי
גם בעיני (:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה