כללי עיצוב מעטפה

סטודנטית

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אני אמורה לעצב מעטפה, ושאלתי היא:
פותחים דף בגול 11*23 מעצבים וסוגרים לדפוס, או שיש הוראות מיוחדות? עושים צלבי חיתוך?

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
אכן כן, כדאי לקחת בחשבון לקראת העיצוב מספר פרטים:
1. להשאיר פס לבן לגרייפר,
2. להשאיר כס"מ מתחתית המעטפה ללא עיצוב
3. אם יש חלון, לקחת בחשבון בשעת העיצוב.

בהצלחה.

נקי_כפים

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
נכתב ע"י mig;513093:
אכן כן, כדאי לקחת בחשבון לקראת העיצוב מספר פרטים:
1. להשאיר פס לבן לגרייפר,
2. להשאיר כס"מ מתחתית המעטפה ללא עיצוב
3. אם יש חלון, לקחת בחשבון בשעת העיצוב.

בהצלחה.

א. סעיף 1 ו-2 חד הם, את הרווח משאירים בשביל הגרייפר.
ב. אין עניין להשאיר את הרווח דווקא למטה, אפשר לעשות עיצוב גולש בחלק התחתון והגרייפר יהיה למעלה.

סטודנטית

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י נקי_כפים;513094:
ב. אין עניין להשאיר את הרווח דווקא למטה, אפשר לעשות עיצוב גולש בחלק התחתון והגרייפר יהיה למעלה.

בקיצור, צריך להשאיר ס"מ אחד למעלה, או למטה.....???

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
נכתב ע"י נקי_כפים;513094:

אכן בד"כ מאחדים את סעיף 1 ו-2 יחד,
אבל, נודע לי (לאחר עבודה כמובן) שיש להשאיר שטח של כס"מ וחצי בחלק התחתון נקי מ-טקסט/ מאפיינים ויזואליים עפ"י דרישות דואר ישראל. (וזה לא סותר רקע, טקסטורה וכד') אי לכך לא תמיד זה מתאחד בעיצוב!

ולכן כן כדאי להשאיר אותו כרווח למטה במקרה ואת מאחדת אותם בעיצוב.

קרייזי גרף

משתמש מקצוען
נתקלתי בכמה בתי דפוס (קטנים יותר)
שלצורך הדפסת מעטפה, הם מבקשים להשאיר ס"מ נקי מכל ארבעת הצדדים!

yochp

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
השארת הרווח למטה לא בגללל הגרייפר בגלל דרישות הדואר חייבים שישאר 1.6 ס"מ ללא ריק בשביל הברקוד!!!

yosher2005

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
דואר ישראל לא כ"כ מקפיד בענין.

כבר שנים אני משתמשת במעטפות המודפסות בחלק התחתון ומעולם לא החזירו לי מכתב בשל כך.

נסים בן חיי

משתמש רשום
עיצוב גרפי
המכתב לא אמור לחזור אבל הוא נתקע בדואר לזמן ממושך יותר מכיון שהוא נזרק מהמכונה הממוחשבת ועובר לתהליך ידני

סטודנטית

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אני שלחתי כמות מעטפות שהיו מעוצבות בתחתית והודאר לקח תוספת של 1.80 ש"ח למעטפה בגלל שלא העבירו במכונה הממוחשבת והיו צריכים לעשות זאת ידנית.
סליחה על הבורות אבל מה זה גרייפר???

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
לי בית דפוס אמר להשאיר בחלק העליון 1 ס"מ לבן

קדימה k

משתמש פעיל
נכתב ע"י yochp;513171:
השארת הרווח למטה לא בגללל הגרייפר בגלל דרישות הדואר חייבים שישאר 1.6 ס"מ ללא ריק בשביל הברקוד!!!

לפני כשנתיים, הייתי בסיור בדואר ישראל (גבעת שאול, י-ם) ושלאתי את מנהל הסניף על הס"מ הנ"ל ונאמר לי מפורשות שאין כל חובה להשאיר אותו, אומנם ללא הפס המעטפה עוברת למיון ידני, אך זה במפורש לא מעט את קצב הגעת המכתב לנמען!

אינני רוצה "להכריע" את גורל הפס-אם להשאירו או לא, ברצוני רק להעלות את הדברים שנאמרו לי אישית. וכל אחד יעשה כרצונו.

נקי_כפים

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
נכתב ע"י סטודנטית;513305:
סליחה על הבורות אבל מה זה גרייפר???

גרייפר (Greifer) הוא התפס המוביל את הנייר בתוך מכונת הדפוס.
להבדיל ממדפסת ביתית שם הנניר נע ע"י גלגלי גומי, בתהליך הדפסה שאמור להיות מדויק ומהיר מאד הנייר נתפס ע"י פס מתכת הנוגס בנייר כס"מ ומוביל אותו מערימת הנייר דרך כל 4 הצבעים עד ליציאה.

ולכן בכל הדפסה בין אם זו מעטפה או סתם גליון יש צד אחד שס"מ ממנו יהיה לא מודפס.

סרטון המחשה (לא מי יודע מה ברור):
http://www.youtube.com/watch?v=WtR_MffUKaU

מיה יצחקי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
מדובר על כל צד לגופו? או מ2 הצדדים באותו המקום אמור להיות שטח ריק? בשביל הגרייפר

ועוד שאלה מה לגבי קווי חיתוך וגלישה? במעטפה אין את זה?

נקי_כפים

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
המעטפה מובלת מצד אחד.

קוי חיתוך וגלישות שונים מכל עבודה למעטפה: בעוד שכל עבודה מודפסת על גליון ויש לה שולים שנחתכים לאחר ההדפסה מעטפה מודפסת בתצורתה הסופית ולכן בעבודה רגילה את לא רואה את שטח הגרייפר בדרך כלל משא"כ במעטפה.
גלישות צריך לתת אם העיצוב גולש אבל להשאיר צד אחד חשוף בשביל הגרייפר כאמור.

כשעושים כמויות גדולות מאד של מעטפות ניתן להזמין במפעל היצור מעטפות מודפסות לגמרי- דהיינו שמדפיסים עליהם לפני השטנץ וההדבקה ואז אין שום מגבלה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  9  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה