עיצוב (לא תכנון) - מה הדרך להציג ללקוח?

*אפרת*

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
שלום,
רציתי לדעת דבר שלצערי לא ברור לי, אולי כי אצלינו במכללה לא דברו עליו):
טוב, אז אמרו (מליון פעמים) שיש לתת שלוש סקיצות תכנוניות ללקוח מכל מיני הבטים- אחרי שהכרנו אותו לעומק ואת צרכיו.
אבל מה עם נושא העיצוב?.?.?
מה הנוהג לתת בו גם שניים -שלשה סקיצות?
אני מתכוונת חוץ מלוח השראה ופלטת צבעים
איך מציגים ללקוח את הרעיונות שלנו?

אשמח להכוונה בנושא.
תודה מראש!

רבקי100

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
לדעתי חייבים הדמיה..
לא חייבים משהו מידי יקר אם אין תקציב.
אבל איזשהו הדמיה בסיסית להבנת הרעיון
ורק אחרי שמבינים בדיוק מה הלקוח אוהב..
כי אחרת חבל על הזמן של הכנת ההדמיה..

טריידמארק

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
קודם כל שאלה יפה. צודקת שבלימודים לא מספיק מדברים על הנק' הזו. לא רק על הגשת הרעיון העיצובי, אלא על איך בכלל לפתח את הרעיון מלכתחילה. יותר מידי אני רואה פרויקטים שמתנהלים כך: יושבים על התכנון לעומק, מכינים יופי של תכניות עבודה (בניה, חשמל, אינסטלציה וכו). איפה שיש אזכור של חומר רושמים "לבחירת האדריכל". ותוך כדי תנועה על הדרך, בוחרים פורמיקה, בוחרים שיש, בוחרים קרמיקה, מוסיפים שטיח, מוסיפים צבעים, מקנחים בקצת לחץ מאנשי המכירות, בתוספת חוות דעת של השוויגער של הלקוחה, ואיכשהו הגענו לקו הגמר.
פעמים רבות התוצאה לא מספיק עקבית וחסרת "עמוד שדרה" עיצובי.
במקום שאנחנו נקבע מראש קונספט עיצובי, אנו מוצאים את עצמינו נגררים אחרי כל מיני דברים שפתאום ראינו בחנות, חומר גורר חומר, צבע פוגש צבע אחר ואיכשהו מתבשל לו התבשיל..
לגבי ההמחשה, מצטרפת לקודמתי.
כדאי להגיש הדמיה הכי "פושטית" בסקצ'אפ, עם אזכור של צבעים וחומרים בסיסיים. (חבל להשקיע בשלב הזה כי זו סה"כ נקודת התחלה והתכנית עוד תעבור שינויים רבים). יחד עם לוח ההשראה ופלטת צבעים, הדמיה תעשה פלאות להמחשת העיצוב. וגם תחייה את התכנית עבור אלה שהשרטוטים לא ממש מדברים אליהם.
גם אני אשמח להחכים מעוד מעצבות- מה דעתכן?? איך אתן בונות קונספט ואיך ממחישות אותו ללקוח, וקודם כל, לעצמכן?

DDESIGN

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
קודם כל שאלה יפה. צודקת שבלימודים לא מספיק מדברים על הנק' הזו. לא רק על הגשת הרעיון העיצובי, אלא על איך בכלל לפתח את הרעיון מלכתחילה. יותר מידי אני רואה פרויקטים שמתנהלים כך: יושבים על התכנון לעומק, מכינים יופי של תכניות עבודה (בניה, חשמל, אינסטלציה וכו). איפה שיש אזכור של חומר רושמים "לבחירת האדריכל". ותוך כדי תנועה על הדרך, בוחרים פורמיקה, בוחרים שיש, בוחרים קרמיקה, מוסיפים שטיח, מוסיפים צבעים, מקנחים בקצת לחץ מאנשי המכירות, בתוספת חוות דעת של השוויגער של הלקוחה, ואיכשהו הגענו לקו הגמר.
פעמים רבות התוצאה לא מספיק עקבית וחסרת "עמוד שדרה" עיצובי.
במקום שאנחנו נקבע מראש קונספט עיצובי, אנו מוצאים את עצמינו נגררים אחרי כל מיני דברים שפתאום ראינו בחנות, חומר גורר חומר, צבע פוגש צבע אחר ואיכשהו מתבשל לו התבשיל..
לגבי ההמחשה, מצטרפת לקודמתי.
כדאי להגיש הדמיה הכי "פושטית" בסקצ'אפ, עם אזכור של צבעים וחומרים בסיסיים. (חבל להשקיע בשלב הזה כי זו סה"כ נקודת התחלה והתכנית עוד תעבור שינויים רבים). יחד עם לוח ההשראה ופלטת צבעים, הדמיה תעשה פלאות להמחשת העיצוב. וגם תחייה את התכנית עבור אלה שהשרטוטים לא ממש מדברים אליהם.
גם אני אשמח להחכים מעוד מעצבות- מה דעתכן?? איך אתן בונות קונספט ואיך ממחישות אותו ללקוח, וקודם כל, לעצמכן?
תודה רבה על התשובה המחכימה, גם אני נתקל במהלך עבודתי בדילמה הזאת, ממש כעת אני מלווה לקוח שלא מבין למה עניין בחירת החומרים נמשכת כל כך הרבה זמן, דעתי היא שצריך לדעת בדיוק מה אתה מחפש עוד לפני שנכנסים לשלב הביצוע, אחרת כמו שאמרת, נוצר בלבול בקונספט העיצובי, למשל, בחירת שני מרקמים של שיש שהופכים את הסגנון למבולבל משהו...

SHLOMTZY

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
בגדול גם אני חושבת שהשלב הראשוני של בניית קונספט/ בחירת סגנון עיצובי מתגבש עם תמונות השראה, ואת זה אני עושה במצגת עם סגנונות שונים ומזהה למה הלקוח מתחבר.
משם התהליך הולך ומידייק...
אבל השלב הזה כ"כ כ"כ משתנה במהותו ובאורכו!
אם מדובר בלקוח פרטי (יותר סגנון עיצובי) או עסקי (בניית קונספט ושפה עיצובית עצמאית על בסיס מחקר של העסק, מיתוג קהל יעד וכו וכו)
לקוח מעורב/ פתוח ומאפשר
לקוח חסר כיוון או חשיפה מקדימים/ לקוח שמגיע עם תמונת כזה ראה וקדש שאין לסור ממנה ימין או שמאל (ואז אם הרעיון מתאים לתקציב ולנתוני השטח- הדרך ליעד סלולה... ואם לא- מחפשת השראות חדשות או אפי' עובדת על פרזנטציה קלה שתציג למה הכיוון לא רלוונטי...)
בטוחה שיש עוד הרבה משתנים
הדמייה (בשלב שני) לדעתי חשובה מאוד וגם לפעמים כלי עזר בתכנון אבל לא הכרחית באופן גורף, (בפרט בעבודות שמנסים לקצץ מכל כיוון)

*אפרת*

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
תודה לכולם!
האם יש לתת בהדמיה הבסיסית 3 סקיצות עצוביות?

*אפרת*

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
והאמת, שלדעתי ריצוף ועוד הרבה ניתנים לשינוי אפילו בזמן הרכישה
את ההדמיות אתן לקיר כח ודברים ספציפיים נוספים.

אורית 123

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
הדמייה זו הדרך היעילה והמהירה ביותר להראות ללקוח איך הבית ייראה מבחינה עיצובית. אני חושבת שאת כל עיניין התמונות ולוח ההשראה הלקוח לא מספיק מבין ומצליח לדמיין. אני נותנת שירותי הדמייה בסקצ'אפ עבור מעצבות במיוחד בגלל הסיבה שמדוברת פה. אני יכולה להגיד שזה עזר מאוד למעצבות גם מבחינת הלקוח וגם מבחינת ההבנה של העיצוב שבחרו.. ולא פעם אחרי שהמעצבת ראתה את העיצוב שהיא בחרה בהדמייה היא גם יכלה לשנות דברים שהיו פחות מתאימים.. וכך יוצא שמזל שהיא גילתה את זה בהדמייה ולא בשלב הסופי המוגמר..
לדעתי האישית הדמייה חוסכת המון כאב ראש ותסכולים מהמעצבת ומהלקוח..

*אפרת*

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
הדמייה זו הדרך היעילה והמהירה ביותר להראות ללקוח איך הבית ייראה מבחינה עיצובית. אני חושבת שאת כל עיניין התמונות ולוח ההשראה הלקוח לא מספיק מבין ומצליח לדמיין. אני נותנת שירותי הדמייה בסקצ'אפ עבור מעצבות במיוחד בגלל הסיבה שמדוברת פה. אני יכולה להגיד שזה עזר מאוד למעצבות גם מבחינת הלקוח וגם מבחינת ההבנה של העיצוב שבחרו.. ולא פעם אחרי שהמעצבת ראתה את העיצוב שהיא בחרה בהדמייה היא גם יכלה לשנות דברים שהיו פחות מתאימים.. וכך יוצא שמזל שהיא גילתה את זה בהדמייה ולא בשלב הסופי המוגמר..
לדעתי האישית הדמייה חוסכת המון כאב ראש ותסכולים מהמעצבת ומהלקוח..

טוב לדעת שיש משהו שעוד 'הרים את הכפפה' ונותן שרות כזה.
זה חיזק את אצלי את העובדה שאין מנוס..
ואני שוב שואלת:
האם הדמיה אחת עם כל רעיונות העיצוב יספיקו, או שעלי לתת שניים שלושה נוספים?

מיכל רוזנוסר

0548476149
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
תמיד בתחילת פרוייקט אני נותנת תמונות שממחישות את הסגנון שהבנתי מהלקוח מגישה מספר תמונות ואחרי שדייקנו את הסגנון אני לעצמי לוקחת תמונת השראה שמחברת אותי לסגנון ואיתה הולכת לאורך כל הפרוייקט ,לי זה מאד עוזר ,ומעיף אותי בעיצוב.
ההדמיה היא לא רק ללקוח אלא נותנת לי המון, להרגיש את הפרויקט .
כשיש לך הדמיה את מרגישה את הפרוייקט ,והרבה פעמים אני משנה קצת אחרי הדמיה

טריידמארק

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
ואני שוב שואלת:
אין בזה כללים. מה שחשוב, שיהיה מוגדר מראש בחוזה בדיוק מה את נותנת. את זו שמחליטה. תמיד אפשר אח"כ לצ'פר את הלקוח במשהו מעבר..
למעשה, תלוי בנסיבות
אם את עצמך מכינה את ההדמיה, ויש לך רעיון נוסף שונה שיכול להתאים לסגנון המבוקש, ויש לך זמן ורצון למדל אותו- אז למה לא? כולם ירויחו.
אם את מוציאה את נושא ההדמיות למישהו חיצוני, לא בטוח שהגורם המשלם (את או הלקוח, תלוי בחוזה כאמור) ירצה להוסיף עלות להדמיה נוספת

אורית 123

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
ואני שוב שואלת:
אני בדרך כלל נותנת לפחות 3-2 מבטים לכל חלל. ההדמייה היא מוצר סופי שאת רוצה להראות ללקוח. אם יש לך התלבטות על שני סוגי עיצובים או שאת רוצה להראות שני אופציות את יכולה וכמו שאמרו זה עיניין של זמן (אם את עושה את זה בעצמך) או עלויות (אם מישהו חיצוני עושה). אני בדך כלל נותנת אופצייה לשינויי עד 3 פעמים כי תמיד יש שינויים ותיקונים ובדרך כלל בשינויים האלה המעצבת יותר מתכווננת למה שהיא רוצה ויותר מדייקת את העיצוב שלה דרך ההדמייה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קח

א שִׁיר מִזְמוֹר לְדָוִד:ב נָכוֹן לִבִּי אֱלֹהִים אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה אַף כְּבוֹדִי:ג עוּרָה הַנֵּבֶל וְכִנּוֹר אָעִירָה שָּׁחַר:ד אוֹדְךָ בָעַמִּים יי וַאֲזַמֶּרְךָ בַּלְאֻמִּים:ה כִּי גָדוֹל מֵעַל שָׁמַיִם חַסְדֶּךָ וְעַד שְׁחָקִים אֲמִתֶּךָ:ו רוּמָה עַל שָׁמַיִם אֱלֹהִים וְעַל כָּל הָאָרֶץ כְּבוֹדֶךָ:ז לְמַעַן יֵחָלְצוּן יְדִידֶיךָ הוֹשִׁיעָה יְמִינְךָ וַעֲנֵנִי:ח אֱלֹהִים דִּבֶּר בְּקָדְשׁוֹ אֶעְלֹזָה אֲחַלְּקָה שְׁכֶם וְעֵמֶק סֻכּוֹת אֲמַדֵּד:ט לִי גִלְעָד לִי מְנַשֶּׁה וְאֶפְרַיִם מָעוֹז רֹאשִׁי יְהוּדָה מְחֹקְקִי:י מוֹאָב סִיר רַחְצִי עַל אֱדוֹם אַשְׁלִיךְ נַעֲלִי עֲלֵי פְלֶשֶׁת אֶתְרוֹעָע:יא מִי יֹבִלֵנִי עִיר מִבְצָר מִי נָחַנִי עַד אֱדוֹם:יב הֲלֹא אֱלֹהִים זְנַחְתָּנוּ וְלֹא תֵצֵא אֱלֹהִים בְּצִבְאֹתֵינוּ:יג הָבָה לָּנוּ עֶזְרָת מִצָּר וְשָׁוְא תְּשׁוּעַת אָדָם:יד בֵּאלֹהִים נַעֲשֶׂה חָיִל וְהוּא יָבוּס צָרֵינוּ:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

מלכות ה' • אתגר 119

לוח מודעות

למעלה