כללי עיצוב אתר לצימר במדבר

גאולונת

משתמש מקצוען
אחרי שעיצבנו את הלוגו,
הגיע זמן עיצוב האתר..

התמונה המרכזית, זה גלרית תמונות שיתחלפו..
ה'קיפול' של החלק הירקרק בגלריה יצא טוב??
אני לא סגורה על העיצוב של ה FOOTER (החלק התחתון).
ולא על הקוביה של 'הדיל'..

אשמח לשמוע כל מה שיש לכם לומר!

ו - - תודה ענקית לnaamah על כל העזרה והטיפים המועילים! :)

קבצים מצורפים

• דף הבית שלווה במצפה.jpg
    KB 167.2 · צפיות: 13

אייטש די

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הרקע הכללי מאוד יפה בעיני. האמצע עמוס בעיניים.

ריקי זנגויל

משתמש חדש
אני אישית לא אוהבת להשתמש בפונט אריאל זה מזכיר לי אנשים שפותחים את המחשב בפעם הראשונה והם רוצים להדפיס משהו והם כמובן משתמשים באריאל... כי זה הברירת מחדל של המחשב.
לדעתי כדאי להחליף את הפונט למשהו נקי חלק וחדשני. באופן כללי נראה מצוין. הרבה הצלחה.

גאולונת

משתמש מקצוען
נכתב ע"י ריקי זנגויל;617166:
אני אישית לא אוהבת להשתמש בפונט אריאל זה מזכיר לי אנשים שפותחים את המחשב בפעם הראשונה והם רוצים להדפיס משהו והם כמובן משתמשים באריאל... כי זה הברירת מחדל של המחשב.
לדעתי כדאי להחליף את הפונט למשהו נקי חלק וחדשני. באופן כללי נראה מצוין. הרבה הצלחה.

תודה על התגובה..
בד"כ בבניית אתרים, אם רוצים שהטקסט יהיה חי משמשים בפונטים שייש בכל מחשב, בינהם: Arial,Helvetica,sans-serif

369369

משתמש צעיר
יפה מאוד

לא יזיק איזה רמז של תמונה ברקע מהמדבר

מה זה הסלוגן הזה? אני גר באלעד מה זה מעניין אותי שהצימר קרוב לירושלים
הפוך-אנשים אוהבים לדעת שהם רחוק רחוק מהבית

גאולונת

משתמש מקצוען
נכתב ע"י דויד א;617191:
יפה מאוד

לא יזיק איזה רמז של תמונה ברקע מהמדבר

מה זה הסלוגן הזה? אני גר באלעד מה זה מעניין אותי שהצימר קרוב לירושלים
הפוך-אנשים אוהבים לדעת שהם רחוק רחוק מהבית

מה כוונתך לרמז של תמונה?

אחד היתרונות של הצימר הוא שבמרחק נסיעה קטן, הם משנים אווירה לחלוטין!
ודבר נוסף - לאורחים שמגיעם מהצפון/דרום במרחק נסיעה קטן הם יכולים גם לבקר בכל האתרים בירושלים..

369369

משתמש צעיר
לשים קצת תמונה ברקע בשביל האווירה

אפי' שני סטריפים בצדדים

tamar

משתמש מקצוען
חסר משהו בלוגו, חבל ההתחלה טובה והוא נראה לא מושלם,
אולי כדאי את הסטרוק של הרימון לעשות יותר עבה ולא מדויק-אולי עובי משתנה של הקו וכאילו שצויר ביד עם התחלה וסוף שיוצאים קצת מהשורה המדויקת.

naamah

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י ריקי זנגויל;617166:

זה נכון בתחום הדפוס.
בתחום בניית אתרים, אריאל הוא ברירת המחדל המקובלת, כדי שהטקסט באתר יהיה חי (יש לזה יתרונות רבים בתחום קידום אתרים בגוגל, ועוד).
מה שכן, אני כן אוהבת להשתמש בכפתורי התפריט בפונט מעוצב, אבל זה בהחלט לא הכרחי.
יש אתרים מעוצבים ויפהפיים שמשתמשים רק באריאל.

גאולונת

משתמש מקצוען
נכתב ע"י naamah;617210:
מה שכן, אני כן אוהבת להשתמש בכפתורי התפריט בפונט מעוצב, אבל זה בהחלט לא הכרחי.
יש אתרים מעוצבים ויפהפיים שמשתמשים רק באריאל.

אבל אח"כ התפריט לא 'חי' נכון?
זה חיסרון גדול! דווקא המלל שבתפריט מקדם מאוד!

גאולונת

משתמש מקצוען
נכתב ע"י tamar;617205:
חסר משהו בלוגו, חבל ההתחלה טובה והוא נראה לא מושלם,
אולי כדאי את הסטרוק של הרימון לעשות יותר עבה ולא מדויק-אולי עובי משתנה של הקו וכאילו שצויר ביד עם התחלה וסוף שיוצאים קצת מהשורה המדויקת.

רעיון מצויין!
אבל כנראה שיהיו להם עוד כמה שינויים קטנים בלוגו,
לכן לא סיימתי את הפינישים..

naamah

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
ביקורת:
כהתחלה זה טוב, צריך עכשיו לעבד את זה הרבה יותר.

1. קודם כל את פלטת הצבעים שנראה שאת לא סגורה עליה.
יש ניתוק צבעוני בין החלק של הHEADER והתפריט שעושים שימוש בתכלת-חום-לבן, לבין שאר האתר, שבו פתאום מופיע משום מקום ירוק-חי (דווקא יפה) שמקבל אחוזים מאוד משמעותיים בעיצוב, למרות שהוא לא מופיע בכלל בלוגו ואין לו שום איזכור בHEADER. זה לא הגיוני. זה נראה מנותק.

תוספת: הערה כללית לגבי הצבעוניות, הצבעוניות שלך היא צבעוניות "קשה", הצבעים הם צבעים אחידים. היום בעיצוב אתרים מקובל לעשות שימוש בגרדיאנטים, אפילו מאוד עדינים בין גוון מסויים של צבע לגוון מעט בהיר יותר וכו', כדי ליצור תחושה יותר רכה (אשליה של תאורה).

2. השימוש ב'אריאל' כטקסט חי בתפריט הוא אמנם מוצדק (אם כי כאמור לדעתי לא הכרחי), אבל לא צריך לצעוק אותו כ"כ בגדול... זה יראה הרבה יותר מעודן ואלגנטי בגודל קטן יותר.

3. בעיניי, במקומות שבהם הטקסט ממילא יופיע כתמונה (כי עשית עליו אפקט שלא ניתן לעשות על טקסט חי) את יכולה להשתמש בפונט מעוצב. אין יותר גרוע מפונט אריאל עם אפקטים. או אריאל נקי וחי, או פונט מעוצב עם אפקטים.

תוספת: ממליצה לך להסתכל על האתר ICE, דוגמה לאתר יפהפה שעושה שימוש רק ב"אריאל" חי.

4. ההצללות מתחת לקופסאות חזקות מדי, זה צריך להיות הרבה יותר חלש ועדין.

5. הבחירה בקצוות חדים ל"קופסאות" לא נכונה בעיניי, זה נותן מראה חד וקשיח מדי, ולא מתאים כשמדובר על אתר שמוכר לי חופשה מפנקת... בעיניי קצוות מעוגלים יעשו את זה הרבה יותר נעים לעין, וזה לא צריך להיות ברדיוס גדול, אפילו של 3-5 פיקסל, זה כבר יהפוך את זה לעדין ונעים יותר.

6. ב"בגלל האווירה" קורה משהו מעניין, נוצרת אשליה של שכבתיות ותלת מימד, זה יכול לקרות במקומות נוספים בדף.

7. הFOOTER צמוד מדי ל"קופסאות" שמעליו. תני לו מרווח נשימה... חוץ מזה, תיפטרי מהאמבוס שלו, זה ממש מוזיל.

naamah

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י גאולונת;617212:
אבל אח"כ התפריט לא 'חי' נכון?
זה חיסרון גדול! דווקא המלל שבתפריט מקדם מאוד!

קידום זה לא הכל...
בתחומים מסויימים קידום זה כמעט כלום.
בתחום הצימרים הרווי לעייפה קשה עד בלתי אפשרי לקדם אתר לעמוד הראשון בגוגל, צריך שיעבוד בשביל זה מקדם אתרים ברמה יומיומית על קידום האתר.

גאולונת

משתמש מקצוען
נכתב ע"י naamah;617215:
ביקורת:
כהתחלה זה טוב, צריך עכשיו לעבד את זה הרבה יותר.

1. קודם כל את פלטת הצבעים שנראה שאת לא סגורה עליה.
יש ניתוק צבעוני בין החלק של הHEADER והתפריט שעושים שימוש בתכלת-חום-לבן, לבין שאר האתר, שבו פתאום מופיע משום מקום ירוק-חי (דווקא יפה) שמקבל אחוזים מאוד משמעותיים בעיצוב, למרות שהוא לא מופיע בכלל בלוגו ואין לו שום איזכור בHEADER. זה לא הגיוני. זה נראה מנותק.

תוספת: הערה כללית לגבי הצבעוניות, הצבעוניות שלך היא צבעוניות "קשה", הצבעים הם צבעים אחידים. היום בעיצוב אתרים מקובל לעשות שימוש בגרדיאנטים, אפילו מאוד עדינים בין גוון מסויים של צבע לגוון מעט בהיר יותר וכו', כדי ליצור תחושה יותר רכה (אשליה של תאורה).

2. השימוש ב'אריאל' כטקסט חי בתפריט הוא אמנם מוצדק (אם כי כאמור לדעתי לא הכרחי), אבל לא צריך לצעוק אותו כ"כ בגדול... זה יראה הרבה יותר מעודן ואלגנטי בגודל קטן יותר.

3. בעיניי, במקומות שבהם הטקסט ממילא יופיע כתמונה (כי עשית עליו אפקט שלא ניתן לעשות על טקסט חי) את יכולה להשתמש בפונט מעוצב. אין יותר גרוע מפונט אריאל עם אפקטים. או אריאל נקי וחי, או פונט מעוצב עם אפקטים.

תוספת: ממליצה לך להסתכל על האתר ICE, דוגמה לאתר יפהפה שעושה שימוש רק ב"אריאל" חי.

4. ההצללות מתחת לקופסאות חזקות מדי, זה צריך להיות הרבה יותר חלש ועדין.

5. הבחירה בקצוות חדים ל"קופסאות" לא נכונה בעיניי, זה נותן מראה חד וקשיח מדי, ולא מתאים כשמדובר על אתר שמוכר לי חופשה מפנקת... בעיניי קצוות מעוגלים יעשו את זה הרבה יותר נעים לעין, וזה לא צריך להיות ברדיוס גדול, אפילו של 3-5 פיקסל, זה כבר יהפוך את זה לעדין ונעים יותר.

6. ב"בגלל האווירה" קורה משהו מעניין, נוצרת אשליה של שכבתיות ותלת מימד, זה יכול לקרות במקומות נוספים בדף.

7. הFOOTER צמוד מדי ל"קופסאות" שמעליו. תני לו מרווח נשימה... חוץ מזה, תיפטרי מהאמבוס שלו, זה ממש מוזיל.
וואו!

תודה על התגובה המושקעת..

לגבי פלטת הצבעים - ניסיתי ליצור כאילו תמונת מדבר.. כשהשמיים זה התפריט וה FOOTER המדבר.. יהיה חבל לי לעשות גם את התפריט בחום.. כי אני רוצה להדגיש גם את האוירה הנינוחה ואת הכחול..

לגבי הצבעוניות - לא יודעת.. קשה לי ליצור גרדיאנטים.. אני יותר אוהבת צבע חלק.. אבל נראה מה נוכל לעשות בעניין..

גאולונת

משתמש מקצוען
נכתב ע"י naamah;617217:
קידום זה לא הכל...
בתחומים מסויימים קידום זה כמעט כלום.
בתחום הצימרים הרווי לעייפה קשה עד בלתי אפשרי לקדם אתר לעמוד הראשון בגוגל, צריך שיעבוד בשביל זה מקדם אתרים ברמה יומיומית על קידום האתר.

את לא חושבת שיש לי סיכוי לקדם את האתר בביטויים לא תחרותיים?

naamah

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י גאולונת;617231:
את לא חושבת שיש לי סיכוי לקדם את האתר בביטויים לא תחרותיים?

אם אני מבינה אותך נכון... אז לא, כי ביטויים לא תחרותיים הם כאלו שאנשים מחפשים אותם פחות בגוגל, אז מה עשית בזה?

(האתר שלי למשל, מופיע בדף הראשון כשמחפשים "סטודיו לעיצוב, מיתוג ואינטראקטיב". אבל מי מחפש את הצירוף הזה בכלל?)

naamah

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י גאולונת;617230:
וואו!

תודה על התגובה המושקעת..

לגבי פלטת הצבעים - ניסיתי ליצור כאילו תמונת מדבר.. כשהשמיים זה התפריט וה FOOTER המדבר.. יהיה חבל לי לעשות גם את התפריט בחום.. כי אני רוצה להדגיש גם את האוירה הנינוחה ואת הכחול..

לגבי הצבעוניות - לא יודעת.. קשה לי ליצור גרדיאנטים.. אני יותר אוהבת צבע חלק.. אבל נראה מה נוכל לעשות בעניין..

לא אמרתי לעשות את התפריט בחום...
אמרתי שבחלק העליון יש לך כחול, ובחלק התחתון הכחול נעלם ובמקומו צץ לו ירוק משום מקום. זה לא הגיוני.

לגבי הגרדיאנטים, זה לא חובה כמובן, אבל בעיניי אפילו גרדיאנט ממש עדין (הפרש של אחוזי צבע בודדים בין 2 גוונים) יכול להוסיף.

גאולונת

משתמש מקצוען
נכתב ע"י naamah;617234:
אם אני מבינה אותך נכון... אז לא, כי ביטויים לא תחרותיים הם כאלו שאנשים מחפשים אותם פחות בגוגל, אז מה עשית בזה?

(האתר שלי למשל, מופיע בדף הראשון כשמחפשים "סטודיו לעיצוב, מיתוג ואינטראקטיב". אבל מי מחפש את הצירוף הזה בכלל?)

לא התכוונתי לזה כמובן..
אלא למשל -

אם תחפשי צימר כפרי - יופיעו לך מליוני תוצאות..
ואם תחפשי צימר לדתיים יופיעו לך כמה אלפים.
ועם צימר מאובזר - אז כמה מאות.

כמה מאות בחודש זה עדיין סכום גדול של מבקרים! אומנם לא יגיעו אלייך כמה מליונים - אבל שם בכל מיקרה אין לך סיכוי להופיע בין הראשונים!
המטרה (איך שאני מבינה, בכל אופן) היא למצא את ה'מקרו נישות', כלומר לא את הביטוי הראשון שקופץ לראש שעליו כולם נלחמים.. אלא את הביטויים היותר שקטים, שאם תהיה בהם ראשון - תיצור לך ציבור לקוחות מכובד.

גאולונת

משתמש מקצוען
נכתב ע"י naamah;617238:
לא אמרתי לעשות את התפריט בחום...
אמרתי שבחלק העליון יש לך כחול, ובחלק התחתון הכחול נעלם ובמקומו צץ לו ירוק משום מקום. זה לא הגיוני.

לגבי הגרדיאנטים, זה לא חובה כמובן, אבל בעיניי אפילו גרדיאנט ממש עדין (הפרש של אחוזי צבע בודדים בין 2 גוונים) יכול להוסיף.

אני אבדוק את זה..

תודה!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה