בריאות עייפות כרונית- איך מתמודדים איתה?

אופקים 1

משתמש פעיל
תודה לכולם!
הייתי לא מזמן אצל רופא פרטי
נשלל בלוטת התריס ברוך ה'
נשלל חוסר בברזל וגם כל ויטמינים באיזון הנכון
הוא טען שזה הליקובקטר
כבר 3 חודשים אנחנו מטפלים בזה,
כן ראיתי קצת שינוי בהתחלה,
ושוב תוך כדי טיפול בזה- עדיין עייפות בלתי מוסברת.
@רב פעלים , אהבתי את כיוון החשיבה שלך...
כמו שכתבתי, בלוטת התריס קשה מאוד לאבחון.
הליקובקטר הוא חיידק שמפרק את המאכלים בקיבה, וכשהוא נמצא באיזון הוא חיובי וחיוני, כשהוא נמצא בריכוז גבוה מידי יסבול החולה משלשולים קשים.

אנטיביוטיקה יכולה לעיתים להפר את האיזון הרצוי ולגרום לריכוז גבוה של הקליקובקטר בקיבה.
הטיפול הקונבנציוניאלי בהקליקובקטר הוא הרסני ולא יעיל כמעט תמיד, וסביר שאם תפסיקי אותו הרגשתך תשתפר פלאים.

לכאורה.

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
כמו שכתבתי, בלוטת התריס קשה מאוד לאבחון.
הליקובקטר הוא חיידק שמפרק את המאכלים בקיבה, וכשהוא נמצא באיזון הוא חיובי וחיוני, כשהוא נמצא בריכוז גבוה מידי יסבול החולה משלשולים קשים.

אנטיביוטיקה יכולה לעיתים להפר את האיזון הרצוי ולגרום לריכוז גבוה של הקליקובקטר בקיבה.
הטיפול הקונבנציוניאלי בהקליקובקטר הוא הרסני ולא יעיל כמעט תמיד, וסביר שאם תפסיקי אותו הרגשתך תשתפר פלאים.
דווקא הלכתי על טיפול טבעי

The student

משתמש רשום
אם לא חסר כלום פיזית, אז זה נטו נפשי
הלחץ כל הזמן להספיק לעשות ולגמור בהמון תחומים גורם לזה.
ו.. אין לזה פתירון קסם רק עצות שבטוח כולם אומרות לך, אבל אני יכולה להגיד מניסיון
אני היה לי את זה בערך חודשיים אחרי חתונה - ועד בערך שנה, כי הייתי כל הזמן בלחץ להספיקלעבוד, לבשל, לכבס, לנקות , לאפות וכו'
לא היה קשר אם הספקתי או לא, הייתי רגילה ליום עמוס, רגילה למטלות בית בתור בכורה עם משפחה ברוכה.
פשוט זה היה כי זה פתאום היה האחריות שלי וכל הזמן ישב לי על הראש המרוץ הזה.
וכן- הייתי עייפה, ועייפה ועייפה בלי קשר לכלום...
עד שתפסתי את עצמי ושיחררתי במחשבה שלי את המחוייבות, ושלאיקרה אם לא תיהיה כביסה , וכן- אני לא יכולה להספיק ביום גם ארוחת בוקר+צהריים+ערב+ לעבוד 9 שעות+ כביסה וכו'
נתתי לעצמי שבועיים של מנוחה ואחר כך חזרתי להכל בלי לחץ- ו... הספקתי אותו דבר כמו שהייתי בלחץ ואפילו יותר אבל ברוגע בשלווה.
ובאמת העייפות עברה והחיים יפים, וכשהמצב הזה חוזר לי, אני לוקחת פסק זמן של יום יומים מנוחה ומתאפסתת.

מקווה בשבילך גם שתצצליחי לשחרר(ומבטיחה לך שכמעט זה לא יפגע לך בתפקוד אלה אם כן את בכללי מגזימה 😉)

לכאורה.

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
הלחץ כל הזמן להספיק לעשות ולגמור בהמון תחומים גורם לזה.
ו.. אין לזה פתירון קסם רק עצות שבטוח כולם אומרות לך, אבל אני יכולה להגיד מניסיון
אני היה לי את זה בערך חודשיים אחרי חתונה - ועד בערך שנה, כי הייתי כל הזמן בלחץ להספיקלעבוד, לבשל, לכבס, לנקות , לאפות וכו'
לא היה קשר אם הספקתי או לא, הייתי רגילה ליום עמוס, רגילה למטלות בית בתור בכורה עם משפחה ברוכה.
פשוט זה היה כי זה פתאום היה האחריות שלי וכל הזמן ישב לי על הראש המרוץ הזה.
וכן- הייתי עייפה, ועייפה ועייפה בלי קשר לכלום...
עד שתפסתי את עצמי ושיחררתי במחשבה שלי את המחוייבות, ושלאיקרה אם לא תיהיה כביסה , וכן- אני לא יכולה להספיק ביום גם ארוחת בוקר+צהריים+ערב+ לעבוד 9 שעות+ כביסה וכו'
נתתי לעצמי שבועיים של מנוחה ואחר כך חזרתי להכל בלי לחץ- ו... הספקתי אותו דבר כמו שהייתי בלחץ ואפילו יותר אבל ברוגע בשלווה.
ובאמת העייפות עברה והחיים יפים, וכשהמצב הזה חוזר לי, אני לוקחת פסק זמן של יום יומים מנוחה ומתאפסתת.

מקווה בשבילך גם שתצצליחי לשחרר(ומבטיחה לך שכמעט זה לא יפגע לך בתפקוד אלה אם כן את בכללי מגזימה 😉)
ואוו מדהים!!
נראה שעלית פה על נקודה סופר חשובה
אני בן אדם שאם היה 25 שעות ביממה זה לא היה מספיק לי
להספיק הכל כאן ועכשיו עם קושי רציני לשחרר שליטה מהידיים
אולי זה באמת נוטה לכיוון הזה

סומך

משתמש רשום
איך אפשר לדעת שלא חסר כלום פיזי?
לפני שהמציאו את הבדיקה על B12, ויטמין D, בלוטת התריס, וכו', גם אמרו שהכול נפשי?
אולי מחר יפתחו עוד איזה בדיקה? לא אולי, אלא ודאי! לא הגענו לפסגת הרפואה...

The student

משתמש רשום
צודקת...
המשפט זה נטו נפשי לא כ"כ נכון...
אבל יכול להיות מאד שזה זה.
תקשיבי פשוט לעצמך ותבדקי מה באמת.

לכאורה.

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
רשמתי ורושמת שוב, עשיתי בדיקות מקיפות, לא חסר כלום ב"ה.

Tehilla Adler

משתמש מקצוען
מכירה את הנושא מקרוב וחשוב לי להגיד קודם כל דבר חשוב שלא כולם יודעים אותו:
עייפות כרונית עשויה להיות מצב מסכן חיים! מכירה מקרוב לצערי מישהי שנהרגה ל"ע בתאונת דרכים וזו הייתה סיבת המוות הרשמית. אז אם את נוהגת, חשוב מאוד להיות מודעים לסכנה הזו. אני יודעת שההמלצה הרישמית היא לרוב לא לנהוג בלילה ולא מחוץ לעיר, יש גם סיכון בהתמכרות לחומרים ממריצים ולסמים כתוצאה מניסיון להמריץ את הגוף.

ההתמודדות מיסיוני היא פשוט לקבל את המצב ולהרפות ולנוח. לא משנה אם הסיבה היא רגשית, נפשית או פיזית, לרפואה המודרנית אין באמת פיתרון קסמים למרוץ החיים המטורף. מה שאני מכירה שעזר: להפסיק לעבוד ולנסות לשמור כוחות למינימום תפקוד הכרחי בבית, במקביל- לדאוג לקבל תמיכה נפשית כדי ללמוד לקבל את המצב הקיים. רפואה שלימה!

'קרכאעיחלך

משתמש רשום
לא משנה אם הסיבה היא רגשית, נפשית או פיזית, לרפואה המודרנית אין באמת פיתרון קסמים למרוץ החיים המטורף.

משנה מאד!
אם זה פיזי לדוג ' CMV /EBV - שזה מונ,
חייבים לשקם את הכבד, לקחת תזונה מתאימה ותוספת חלבון,
אם זה רגשי - צריך לראות מה הטריגר , שגורם לבנ"א לקריסה של כח, ולבדוק אולי צריך שינוי -
בעבודה / בבית / בקשר עם משפחה - חברה.

ברכיק

משתמש פעיל
קופץ על האשכול, מה אפשר לעשות אם אחרי נסיעות ארוכות או שעות של ריכוז או אפילו אחרי אירועים במקום סגור יש כאבי ראש שלפעמים אפילו מגיעים למיגרנה חזקה מאד

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
השאלה הראשונה למה קוראים עייפות
ברב המקרים זה סוג של כבדות שבאה עם שגרה עמוסה ושבלונית
עם מחסור שינה אמיתי מידי פעם
ועומס שלא נגמר ולא אמור להגמר.

לא יודעת מה המצב המשפחתי, אבל זה תלוי גם הרבה בזה.

במצב כזה- מה שחשוב זה ליצור ענין בעיסוק היום-יומי
לעשות מידי פעם משהו אחר שעושה לך אנרגיות גם בתוך המסגרת הקבועה
אפילו משהו שיוצר לך עומס, אבל עומס נעים כמו להכין ארוחה נחמדה עם אורחים שאתם אוהבים
או לעשות איזה פרוייקט שיזרים לך אדרנלין בדם.
נכון שאחרי כל "אטרקציה" בזאת תבוא נפילה שוב
אבל לפחות תשברי ככה את המונוטוניות של החיים.

בנוסף, לתת הפוגות למנוחה לגוף ולנפש
להחליט שפעם בחודש לוקחים חופש מהעבודה ויוצאים לטבע למנוחה והתרעננות.
זה יכול להיות שבת בבית בלי הילדים (אם יש)
לא צריך שבוע חופש ואפילו לא יומיים.
יום אחד מהבוקר עד הערב. לעצור הכל, ואז לחזור לשיגרה עם כוחות רעננים.
עצם הידיעה שיש כאלו הפוגות נותנת חשק וידיעה שיש למה לצפות.

אם זאת עייפות בדרגה שממש אין כח לתפקד זה משהו אחר.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  3  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה