מידע שימושי עזרתכם - עד כמה קשה לגור בקומה גבוהה ללא מעלית עם עגלה

אגוז מלך

משתמש פעיל
בהחלט תלוי בהרגל, ברמת הכושר, במוטיבציה ובקלילות,
אבל לעניות דעתי,
אישה לפני לידה (לעיתים +1 שלא עולה בעצמו)
לא משנה כמה היא רגילה / בכושר / עם מוטיבציה / קלילה (עד כמה שאפשר.....)
קשה מאוד לעלות, וזה עלול להגביל מאוד,
קחי את זה בחשבון.

מלכי סלמון

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
יוצרי ai
כמו שאמרו כאן מאד תלוי בסוג המדרגות, ואם זו קומה רביעית- או שביעית.
גרה בקומה 6 עם מדרגות צרות ומסתובבות, יום אחד כשהמעלית נתקעה ובעלי היה בכולל נאלצתי לבקש מהשכן ממול הגוי שיוריד לי את העגלה.
בשבתות בהריון איכשהו הסתדרתי (לאט לאט... ולעצור כל קומותיים. גם אין לנו אור בכלל במדרגות) אבל יום יום לא יודעת אם הייתי שורדת. אולי באמת עניין של הרגל

הבריסקער הנודד

משתמש מקצוען
הייתי גר 8 שנים בקומה 4
ומה יש לחדש אחרי כל מה שכתבו כאן
אבל דוקא מאוד אהבתי כי יש איזושהי פרטיות בקומה אחרונה
ומצד המדרגות פשוט מתרגלים רק שבקניות... או לעשות טיפין טיפין או לעלות ולרדת...
שורה התחתונה - מדרגה התחתונה: אם יש אפשרות ודאי עדיף יותר נמוך או לכה"פ עם מעלית

ד. פריד

משתמש מקצוען
בעניין החתולים- אני גרה בבניין שאין בו דלת כניסה, הבניין פתוח לרחוב
וזה מגעיל ממש לראות את החתולים ישנים על העגלה
או שתשימו איזה כיסוי כל פעם מעל כי גם כשמקופל זה חיידקים בכל מקום...
יש גם מקרים גרועים יותר, ראיתי מחוץ לישיבה חתול רובץ להנאתו על משטח של לחמים שלמים ללא שום אריזה (לפני הקורונה) וכאשר דיברתי עם האחראית שם, היא טענה שאין מה לעשות כי בעבר כשלספקים היה מפתח למטבח דברים נעלמו משם. אינני יודע אם לילדים שלה היא גם נותנת את הלחם הזה...

בי. נ

משתמש צעיר
בלת"ק
כבעל נסיון -

שווה לשלם סכום בלתי מבוטל בשביל מעלית / קומה נמוכה יותר.
הסיוט הוא בעיקר בזמני לחץ וכו', אבל זה קשה תמיד.

עדיפה מעלית בקומה גבוהה על קומה שלישית ללא מעלית, כי בשבת פחות סוחבים בד"כ [את העגלה היינו רגילים להשאיר בקומה ראשונה בשבתות].

אינסופית

משתמש צעיר
אני עומדת לפני שכירות של יח"ד בקומה גבוהה עקב שיקולים כלכלים וחוסר מטורף של יח"ד
עד כמה קשה עם עגלה וקניות?
אשמח לעזרתכם בנושא
להורים שלי יש קרוב ל75 מדרגות, היה לי ממש קל שמתי לב למדרגות רק שעלה איתי אורח שלא גמר להתנשף ושאל אותי איך אני לא מתנשפת..
כמובן שכל קניה כל הילדים יורדים לעלות כמה שקיות ושיש עגלה ותינוק שמנמן גם יורדים לעזור..
אבל לדעתי היה לי קל כי הייתי ילדה.
להורים שלי זה רק הולך וניהיה קשה, לא מדברת על זה שסבתא שלי לדוג אף פעם לא היתה אצלנו בגלל המדרגות..
ויש עוד כל מיני שיקולים "קטנים" נניח תינוק בוכה גם אם הוא נרגע ברחוב את תחשבי אלף פעמים אם לרדת איתו את הכל ולעלות אחרי זה..
היום אני גרה בקומה 6 עם מעלית ובשבת זה ממש ממש קשה.
בחורף זה נסבל, בקיץ מגיעים לבית רטובים.. ואני עוד בלי עגלה, זה ודאי לא אפשרי..
צריכה גם לקחת בחשבון איפה הבנין ממקום, אחרי עליה קשה, אחרי עוד קצת מדרגות או במישור.
אני בשבת שחוזרת מההורים שלי עולה בדרך הקצרה 200 מדרגות כך שזה גם שיקול משמועתי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה