התייעצות עזרו לי בבחירת רכישת קרנות

אליקו a

משתמש רשום
ערב טוב.

אני עם 120,000 ש"ח, רוצה לפתוח חשבון מסחר עצמאי להשקעה במדדי מניות לטווח של לפחות 15 שנה.
יש לי הרבה נקודות זיכוי מיותרות, כך שהבנתי מקריאה כאן בפורום שקנייה ומכירה מידי [סוף] שנה של כל הקרנות, תתן לי פטור ממס [במסגרת נקודות הזיכוי שלי, ואני עדיין רחוק מאוד מהתקרה, לפי הסימולטור של רשות המיסים].

השאלה הגדולה היא, מה לקנות...
אני יודע שהכי חשוב זה פיזור פיזור פיזור.
השאלה איזה קרנות בדיוק לקנות.

תוכלי לעזור לי?

אשמח לתייג את @מקצועי בלבד @השקעות R הון @ה. שלמה @דניאל נבון
וכמובן כל מי שבידו מידע מקצועי, ויכול לעזור לי.

ייש"כ.

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
איזה קרן סל מומלץ לקנות?
מצורפת רשימה של קרנות סל מחקות מדד מניות עולמי מחקות מדד S&P 500
תוכלו לבחור לכם קרן סל מהרשימה
הרשימה אינה המלצה
רק כיוון מחשבה לאפשרויות האהובות על משקיעי הפורום.
לנידון מה עדיף מדד מניות עולמי או S&P 500
כנסו כאן

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
ערב טוב.

אני עם 120,000 ש"ח, רוצה לפתוח חשבון מסחר עצמאי להשקעה במדדי מניות לטווח של לפחות 15 שנה.
יש לי הרבה נקודות זיכוי מיותרות, כך שהבנתי מקריאה כאן בפורום שקנייה ומכירה מידי [סוף] שנה של כל הקרנות, תתן לי פטור ממס [במסגרת נקודות הזיכוי שלי, ואני עדיין רחוק מאוד מהתקרה, לפי הסימולטור של רשות המיסים].

השאלה הגדולה היא, מה לקנות...
אני יודע שהכי חשוב זה פיזור פיזור פיזור.
השאלה איזה קרנות בדיוק לקנות.

תוכלי לעזור לי?

אשמח לתייג את @מקצועי בלבד @השקעות R הון @ה. שלמה @דניאל נבון
וכמובן כל מי שבידו מידע מקצועי, ויכול לעזור לי.

ייש"כ.
פיזור זה להתמקד במדדים, המרכזיים שבהם: מדד עולמי ומדד S&P 500.
יש כאן בפורום הרבה מידע על שניהם.
אם אתה אמריקאי, תצטרך לקנות את הסימול VT או ACWI למדד עולמי, ו VOO או IVV או SPY על S&P.
אם אתה לא אמריקאי, קרנות סל איריות הם הכי טובות בד"כ, אינווסקו או בלאקרוק.

ציוץ לשבח

משתמש פעיל
רק שים לב שנ"ז על ילדים לא מזכות ממס רווחי הון.

דניאל נבון

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בכללי אתה ראשית כל צריך לבחור את המדד שאחריו אתה מעוניין לעקוב - לדוגמה מדד מניות עולמי (כדוגמת מדד ACWI, מדד MSCI WORLD או מדד FTSE ALL WORLD) או מדד ספציפי יותר כדוגמת S&P 500, נאסדק וכיוצא בזה.

אחר כך לבצע מחקר על סוגי הקרנות שבאמצעותן ניתן לעקוב אחר אותו מדד וההבדלים בין הקרנות השונות (אירית, אמריקאית או ישראלית) ולראות מה מביניהן מתאים יותר עבורך.

לאחר מכן להשוות בין הקרנות הספציפיות שמחקות את אותו מדד וכך לבחור את הקרן הספציפית שמתאימה לצרכים שלך (לדוגמה אם בחרת קרנות איריות על מדד S&P 500 אז לבצע השוואה בין שתי הקרנות האיריות שמחקות את מדד S&P 500 שנסחרות בישראל).

אם תרצה הכוונה יותר ממוקדת על נושא ספציפי מבין אלה שהצגתי אז יש הרבה השוואות בכל הקשור לנושאים הללו בבלוג שלי אם יעניין אותך (לינק בחתימה שלי).

אליקו a

משתמש רשום
תודה לכולם על המענה!

רק לפני שאני צולל, אני חייב לדעת מה בנוגע למצוטט:
רק שים לב שנ"ז על ילדים לא מזכות ממס רווחי הון.
כי @השקעות R הון בפוסט שלך נשמע אחרת.ראיתי גם בתגובות שם שמישהו שאל על זה.

מה באמת קובע החוק בנידון?

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום

ציוץ לשבח

משתמש פעיל
תודה לכולם על המענה!

רק לפני שאני צולל, אני חייב לדעת מה בנוגע למצוטט:

כי @השקעות R הון בפוסט שלך נשמע אחרת.ראיתי גם בתגובות שם שמישהו שאל על זה.

מה באמת קובע החוק בנידון?
מה שכן, אתה יכול להחליט, שאתה משתמש ב-2.5 נ"ז שלך בשביל המס רווח הון, והנ"ז על ילדים בשביל מס על יגיעה אישית.

אליקו a

משתמש רשום
מאכזב 😫
זה משנה את כל התמונה...
מה שכן, אתה יכול להחליט, שאתה משתמש ב-2.5 נ"ז שלך בשביל המס רווח הון, והנ"ז על ילדים בשביל מס על יגיעה אישית.
מה הכוונה?
נניח אברך ללא הכנסה, ואשתו מכניסה 15k לחודש, ויש להם 6 ילדים, אם היה ניתן להכניס גם את הנ"ז של הילדים, היה להם "חור" של מעל מאה אלף עד תקרת הפטור, ולכן התלהבתי, אבל עכשיו שנודע שאי אפשר, אז תכלס כמה אפשר להרוויח ללא תשלום מס על ריווחי הון?

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
אודה לך מקרב לב שלא "תגזול" לי את השרשור, בפרט שעדיין לא נתברר לי לחלוטין הנושא שאותו אני באמצע לברר.

שכוייח.
את זה קראת?

חיים של שלום

משתמש פעיל
אודה לך מקרב לב שלא "תגזול" לי את השרשור, בפרט שעדיין לא נתברר לי לחלוטין הנושא שאותו אני באמצע לברר.

שכוייח.
סליחה, לא התכוונתי לגזול לך...
לגבי מה שאתה שואל
לכאורה החישוב הוא : שווי נקודת זיכוי כעת הוא 2904 ש"ח לשנה, אם כן 2.5 נקודות זיכוי הם 7260 ש"ח שאפשר לקבל כהחזר מס (זאת אומרת רווח של 29,040 ש"ח ברוטו בניכוי אינפלציה)

ציוץ לשבח

משתמש פעיל
מה הכוונה?
נניח אברך ללא הכנסה, ואשתו מכניסה 15k לחודש, ויש להם 6 ילדים, אם היה ניתן להכניס גם את הנ"ז של הילדים, היה להם "חור" של מעל מאה אלף עד תקרת הפטור, ולכן התלהבתי, אבל עכשיו שנודע שאי אפשר, אז תכלס כמה אפשר להרוויח ללא תשלום מס על ריווחי הון?
במקרה הזה, יקוזז מהמס שווי של נ"ז הבסיסיות של האשה (כיוון שהנ"ז למס רווחי הון מחושבות לבן הזוג שהכנסתו גבוהה יותר) שזה 2.75 נ"ז שנכון ל 2024 זה 7,986 ש"ח לשנה

אליקו a

משתמש רשום
@חיים של שלום @ציוץ לשבח לא עניתם על המקרה שציינתי.
כי להכנסות הנ"ל, בעצם אין שום משמעות לנ"ז, כיון שכבר ההכנסה של האשה היא 180,000 ש"ח לשנה. טעיתי במשהו?

חיים של שלום

משתמש פעיל
@חיים של שלום @ציוץ לשבח לא עניתם על המקרה שציינתי.
כי להכנסות הנ"ל, בעצם אין שום משמעות לנ"ז, כיון שכבר ההכנסה של האשה היא 180,000 ש"ח לשנה. טעיתי במשהו?
אפשר להשתמש בנקודות זיכוי הבסיסיות (2.5 נ"ז) בשביל להיפטר ממס רווחי הון בנקודות זיכוי של הילדים בשביל ההכנסה מעבודה וכך עדיין תקבלו החזר על מס ריווחי הון

ציוץ לשבח

משתמש פעיל
אפשר להשתמש בנקודות זיכוי הבסיסיות (2.5 נ"ז) בשביל להיפטר ממס רווחי הון בנקודות זיכוי של הילדים בשביל ההכנסה מעבודה וכך עדיין תקבלו החזר על מס ריווחי הון
2.75 במקרה הזה (של האשה)

אליקו a

משתמש רשום
כביכול לומר לרשות המיסים שתשתמש בנ"ז של הילדים עבור ההכנסה מהעבודה [במקרה שלנו 180K ש"ח לשנת מס], ושתחשב בנפרד את המיסוי של ריווחי הון מהנ"ז שאני אבחר [במקרה שלנו, של הילדים]...
ככה זה עובד? זו לא חבילה אחת של מיסוי?

חיים של שלום

משתמש פעיל
כביכול לומר לרשות המיסים שתשתמש בנ"ז של הילדים עבור ההכנסה מהעבודה [במקרה שלנו 180K ש"ח לשנת מס], ושתחשב בנפרד את המיסוי של ריווחי הון מהנ"ז שאני אבחר [במקרה שלנו, של הילדים]...
ככה זה עובד? זו לא חבילה אחת של מיסוי?
בדיוק כך זה עובד

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט מ'

צז מָה אָהַבְתִּי תוֹרָתֶךָ כָּל הַיּוֹם הִיא שִׂיחָתִי:צח מֵאֹיְבַי תְּחַכְּמֵנִי מִצְוֹתֶךָ כִּי לְעוֹלָם הִיא לִי:צט מִכָּל מְלַמְּדַי הִשְׂכַּלְתִּי כִּי עֵדְוֹתֶיךָ שִׂיחָה לִֿי:ק מִזְּקֵנִים אֶתְבּוֹנָן כִּי פִקּוּדֶיךָ נָצָרְתִּי:קא מִכָּל אֹרַח רָע כָּלִאתִי רַגְלָי לְמַעַן אֶשְׁמֹר דְּבָרֶךָ:קב מִמִּשְׁפָּטֶיךָ לֹא סָרְתִּי כִּי אַתָּה הוֹרֵתָנִי:קג מַה נִּמְלְצוּ לְחִכִּי אִמְרָתֶךָ מִדְּבַשׁ לְפִי:קד מִפִּקּוּדֶיךָ אֶתְבּוֹנָן עַל כֵּן שָׂנֵאתִי כָּל אֹרַח שָׁקֶר:
נקרא  7  פעמים

אתגר AI

משיב הרוח • אתגר 129

לוח מודעות

למעלה