דיון עזרו לאוריה המשקיע המתחיל

במה עדיף להשקיע במחקה מדד עולמי או במחקה מדד S&P 500?

• מחקה מדד עולמי.

הצבעות: 86 36.8%
  • מחקה מדד S&P 500.

הצבעות: 148 63.2%

• סה"כ מצביעים
    234

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום

Tzvi@

משתמש פעיל
בהחלט שהיה מוטה במשך ההיסטוריה.
אין שום דבר חדש היום.
תוכלו לכתוב פירוט לדוגמא?
שנים\לאיזה סקטור
תודה.
עריכה:
מצאתי ב''קסם'' ציטוט:
בחודש אוקטובר 2019 פורסם בבלוג QAD פוסט שהכיל ניתוח ארוך-שנים של המדד. על פי נתוני המחבר, הענף עם הייצוג הרחב ביותר במדד בשנת 1969 היה תעשייה, כ-170 מתוך כ-500 החברות במדד היו חברות מענף התעשייה. שיעור הייצוג של ענף התעשייה במדד פחת עד שבסוף המאה נלקחה מהן הבכורה. לאורך תקופה זו הלך והתחזק ענף אחר עד שכמעט השתווה לענף התעשייה: הענף הפיננסי. השינוי מעניין מכיוון שענף התעשייה מעסיק יותר עובדים מהענף הפיננסי. הנסיגה של ענף התעשייה היא כנראה נובעת מהגלובליזציה, שהחליפה עבודות ייצור מכלכלות מפותחות לכלכלות מתפתחות. באותה העת, הגלובליזציה חיזקה את הענף הפיננסי בבירות הפיננסיות העולמיות, בהן הונג קונג, שנגחאי, לונדון וניו יורק. ענף נוסף שצמח בתקופה זו הוא ענף הבריאות. על רקע המידע הזמין שהצביע על אי יעילותה של מערכת הבריאות האמריקאית, ככל הנראה הצמיחה עשויה להעיד בין היתר, על עליה אצל קבוצות אוכלוסייה מסוימות ועל ריכוז של תועלת כלכלית אצל הספקיות ולהעיד פחות על עלייה ברמת הבריאות.

נערך לאחרונה ב:

Tzvi@

משתמש פעיל
אשמח אם תוכלו להסביר מה קורה מה פירוש שהמדד מוטה לסקטור מסוים
תחום טכנולוגיית המידע,
במשקל של 28.2% מכלל המדד.
מקור:

שוש ב

משתמש צעיר
האם יש בכלל אופציה למדד עולמי כשר בקרן פנסיה?
ואם כן איפה?

לא נותר לי אלא להצטרף.
במידה ורוצים באמת לפזר ולהשקיע חלק במדד s&p וחלק במדד msci
אולי עדיף להשקיע לא רק את החיסכון לכל ילד ב MSCI
כי אז רוב החסכונות - הם במדד S&P
בנוגע אלי יש לנו קרנות פנסיה במיטב דש ב מדד S&P
חסכונות לכל ילד באינפיטי במדד MSCI
ואני רוצה לפתוח קרן השתלמות
השאלה באיזה מדד עדיף אם כן?

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום

קצינלנבויגן

משתמש צעיר
האס אנד פי יש סיכוי גדול שהוא בועה המחיר שלא לא פורפציונאלי בפרט
בזמני ריבית גבוהה יש כלכלנים שמזהירים מצניחה כואבת של למעלה 60 אחוז
אז תקחו את זה בחשבון

ברבור1

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
האס אנד פי יש סיכוי גדול שהוא בועה המחיר שלא לא פורפציונאלי בפרט
בזמני ריבית גבוהה יש כלכלנים שמזהירים מצניחה כואבת של למעלה 60 אחוז
אז תקחו את זה בחשבון
יש לסולידית פוסט על הנושא,
ועוד פוסט חדש , שבו היא מסבירה בכללית על S&P ,בו היאמציינת שיתתכן שזו בועה אבל היא אישית לא חושבת כך.

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום

hilasg

משתמש פעיל
אם אני שמה בצד בפקדון סכומי כסף בבנק עדיף לי להשקיע בקרנות האלה?
ומה נקודת היציאה?
בחסכון לכל ילד אני כתבתי פה שקופת גמל הרבה יותר משלם מבבנק
השאלה אם אני יכולה לעשות ככה בקרנות האלה
האם צריך הכנסה קבועה כל חודש?
מה הסכום המינימלי כל חודש?
ואיך עושים את זה?
האם זמ משתלם?

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  3  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה