התייעצות עזרו לאביהו האבא הצעיר

scw

משתמש מקצוען
יוצרי ai
לדעתי
לא נכון להתחיל את הדרך בלי לחשוב גם על הסוף.
בסוף כשמצטבר סכום גדול בקופגל"ה הדמי ניהול נהפכים לנטל משמעותי
לעומת 15 ש"ח בלבד לחודש בבית השקעות ישראלי.

ואם רוצים אח"כ למשוך את ההפקדה ולעבור בבית השקעות יש אירוע מס.
זה אולי רעיון טוב למי שיש נקודות זיכוי פנויות.
כשמדובר על 200 ש״ח בחודש ההפרש לא כזה גדול גם בהמשך
בשביל לצמצם את הפערים אפשר בשנים הראשונות שהדמי-ניהול בקופ״ג ממש נמוכים להוסיף את ה-15 ש״ח להפקדות החודשיות.

לוי ו.

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
אני אכתוב בזהירות שאני לא רואה שום עניין להשקיע דרך בלינק.
מי שרוצה להשקיע בסכום קטן במסחר עצמאי שיעשה זאת כבר דרך חשבון הבנק שלו.
למה?
ועד איזה סכום זה נקרא סכום קטן?

לוי ו.

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
לדעתי את בלינק אתה צריך להשוות לחשבון מסחר עצמאי אחר (בתי השקעות ישראלים לדוגמה), לא לקופ"ג להשקעה.
כשמדובר על סכום קטן איך אפשר להשוות לחשבון מסחר עצמאי שא"א עדיין לפתוח שם חשבון?

לוי ו.

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
אני אכתוב בזהירות שאני לא רואה שום עניין להשקיע דרך בלינק.
מי שרוצה להשקיע בסכום קטן במסחר עצמאי שיעשה זאת כבר דרך חשבון הבנק שלו.
למה?

כמה עמלה הבנק לוקח?

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
למה?
ועד איזה סכום זה נקרא סכום קטן?
בבלינק ניתן להשקיע רק בקרנות אמריקאיות, שהם פחות [משמעותית] מוצלחות למשקיע הישראלי.
ואני גם לא בטוחה שזה יצא זול יותר.
וסכום קטן זה לכל הפחות עד שמגיעים למינימום שנדרש לפתיחת תיק עצמאי בבית השקעות, ויתכן גם שעד כ30,000 -40,000 ש"ח. [תלוי בפעילות בתיק]
העלות בבנק בסכומים האלו יוצאת יותר זולה מאשר דרך בית השקעות.
וגם כשמגיעים לסכום שיהיה שווה להעביר לבית השקעות, מעבירים את המניות עצמם וללא מכירה וקניה שיוצרת אירוע מס מיותר.

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בבלינק ניתן להשקיע רק בקרנות אמריקאיות, שהם פחות [משמעותית] מוצלחות למשקיע הישראלי.
מאינווסקו זה אכן פחות מוצלח, מבלקרוק זה פחות מוצלח, רק כעבור כ20 שנה.

תורה וכלכלה

משתמש חדש
תודה לכולם!
יש לי (כן אני אביהו..:))קופת גמל להשקעה שאני משלם בה דמי ניהול 0.58 מצבירה
השתלמות לעצמאים שאני משלם בה 0.8 וחשבון חדש בבית השקעות IBI שכבר פתוח עם הטבה לשנתיים.
השאלה שלי בעיקר לשמוע דעת הממליצים על היחס בין הכאב ראש שבחישוב נפרד לפי אחוזים(בפרט כמו שהעיר @ה. שלמה שבעזרת ה המשפחה תתרחב ואיתה ההפרשות)
לבין הפער בחסכון במשך השנים.
נקודה נוספת למחשבה שמישהו העיר לי אם משתמשים בחשבון אחד שכמתקרבים לגיל החתונה ורוצים להעביר חלק מהכסף לסולידי לא חייבים באמת להעביר את הקופה לסולידי אלא פשוט מתחלים להפריש מעתה והלאה את ההפרשות לסולידי ומגדירים שהכסף שנשאר במחקה מדד הוא עבור הילדים הצעירים יותר.

תורה וכלכלה

משתמש חדש
מומלץ מאוד להגדיל ראש, אנשים בגילאים מבוגרים יותר, עם הוצאות גדולות יותר, מפרישים סכומים גדולים הרבה יותר. והיו רוצים להתחלף איתך עם הזמן שיש לך עד לנישואי הילדים.
לחשב באמצעות תחשיבים כמה מגיע לכל אחד, עכשיו זה פשוט, אתה פשוט יודע כמה אחוז אתה מפריש לכל אחד, ומחשב את זה.
הבעיה מתחילה כשבעוד תקופה כשיתווסף עוד ילד למעגל המשפחתי בע"ה, שם התחשיב יהיה מסובך הרבה יותר.
לא כל כך הבנתי אם זו המלצה כן להפריד את החסכונות או שדווקא לא.

תורה וכלכלה

משתמש חדש
בעצם ממה שאני מבין ישנם 3 דרכים לחסוך לנישואי הילדים (או לכל מטרה)
1. לקבוע יעד, נגיד 100000 שח לכל ילד (או 500000 שח כולל דירה..) ולחשב לפי זמן ותשואה חזויה כמה זה אומר שצריך לחסוך כל חודש.
2. לראות כמה מקסימום אתה יכול להפריש כל חודש לכל ילד ובהגיע העת לראות איזה סכום הצטבר ואותו לתת.
(מן הסתם שצריך איזשהו שילוב ואיזון בין השניים האלה)
3. לחסוך כל חודש סך הכל מה שאתה יכול לחסוך לכל המטרות(ילדים ועוד) יחד, ובהגיע העת (חתונה, חופשה) להפריש מתוך הסכום את הסכום שקבעת מראש (או שראית שבפועל צריך עכשיו).

אני מניח שכמו בכל דבר, לכל אחד מהם ישנם יתרונות וחסרונות.
אני מעדיף באופן אישי שהסכום שאני צובר לילדים ילך כולו לילדים ולא יהיה נתון לשיקול דעתי לפי העניין (נגיד שגם בתקופה קשה לא לקחת ממנו) ולכן לכאורה האןפציה השלישית פחות מתאמה לי אבל מנגד היתרון הבולט באופציה השלישית שבגלל הסכומים הגדולים הדמי ניהול יהיו יותר טובים ומתוך כך התשואה לשנים יותר טובה.
ולכן נשאלת שאלתי אם יש דרך בצורה נוחה לשלב בין השניים על ידי תחשיב באקסאל או בדרך אחרת שלכאורה הכל יחסך באותו מקום זול ונח אבל בראש (או באקסל) אני אתייחס לזה כאל חסכונות נפרדים ובהגי העת יוציא רק כפי הסכום שנצבר לצורך הילד הזה.
תודה רבה!
כמו בשאלה המקורית אשמח שהאשכול הזה יהיה פלטפורמה לדיונים סביב הנושא ביתרונות וחסרונות של כל דרך וכו ולא רק כמענה לשאלתי האישית..

תורה וכלכלה

משתמש חדש
היות ואתה מתחיל להפריש עבור שתיהן באותו זמן, לא אמור להיות הבדלים בין הקרנות וממילא אי"צ לחשב כמה יהיה לכל אחת, פשוט לחלק לחצי, אא"כ תפריש לקרנות בהרכב שונה.
באופן כללי נראה לי יותר נכון להשאיר כאלו דברים על שם ההורים, זה נותן יותר מרחב תמרון במשך השנים, מאידך, אם זה על שם הילד יתכן שבעת המשיכה יהיו לו יותר נקודות זיכוי פנויות למימוש.
רק, תבדוק שאתה משקיע בקרן עם כשרות.
יתכן ואתן לבכירה סכום התחלתי מסויים בשביל להשלים את הפער.. אז זה כן מסובך.
וגם בעה כשיגיעו עוד ילדים זה יחזור להיות רלוונטי..

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  3  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה