דרוש מידע עזרה כספית להורים (מבחורה)

מצב
הנושא נעול.

דרור יקרא

משתמש רשום
היה לנו דיון כמה חברות על הנושא של עזרה להורים כספית מבחורה (שגרה בבית שיוצאת לעבוד גיל 18 + לא שלומדת )
האם עוזרות/נותנות להורים ממה שמרוויחות או שלא ואם כן כמה ?
אשמח לשמוע מהידע שלכם
תודה

ברכת הגשם

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
הבת שלי, העונה לקריטריונים הנ"ל,
מיוזמתה, לא בגלל שביקשתי משלמת על הרוקו לעצמה, מידי פעם קונה לעצמה בגדים מכספה.
אני לא חושבת שאפשר לקרא לזה "עזרה להורים"
סך הכל היא עוזרת לעצמה, לא?;)

Sped

משתמש פעיל
עשיתי את זה לכמה שנים, מאז שהתחלתי להרוויח, עד שעזבתי את הבית.
היה לי ברור שזה החיוב (וזכות) שלי.
קניתי את הצריכים שלי, כשעשיתי קניות לבית שילמתי עליהם לבד, היו תקופות שלהורים שלי היה קושי בפרנסה ממש, לאמא שלי הייתי גישה חופשית לחשבון בנק שלי, בלי צורך שאני אפילו אדע. (היא יכלה לחתום על צ'קים)ץ
ב"ה הייתה היכולת להחזיר אחוז של אחוז על מה שנתנו לי כל השנים שגדלו אותי.

משה שאחא

משתמש פעיל
שתחסוך לחתונה שלה.
גם עזרה כספית להורים לזמן של הוצאות עצומות, וגם עזרה לעצמה.
מי בדיוק משלם על החתונה שלה? :unsure:
אם זה בא מעצמה מצויין אבל בשום פנים ואופן לא מצד ההורים אפי' לא ברמז אחרת זה יכול סתם לעשות מתחויות וכ"ז איננו שווה כלל

משה שאחא

משתמש פעיל
אני חושב הפוך.....
שמה???
שההורים צריכים לדרוש ממנה את הכסף בשום פנים ואופן היא לא חייבת לעבוד זה יהיה יפה מצידה אבל צריך לזכור שלבחורה יש לא קצת הוצאות ובשביל מה שהיא תתן את הכסף להורים שלה וכל פעם היא תצתרך לבקש ועוד דבר יש כאלו שרוצות לחסוך לדירה או כל דבר אחר וגם חינוכית תהיה להם פחות השפעה מה לעשות הכסף יעוור עיני...

לא לפרסום

משתמש פעיל
שההורים צריכים לדרוש ממנה את הכסף
לא....
היא לא חייבת לעבוד
נכון....אבל אחרי שהיא עובדת.....
אבל צריך לזכור שלבחורה יש לא קצת הוצאות ובשביל מה שהיא תתן את הכסף להורים שלה וכל פעם היא תצתרך לבקש
ברור לא להביא את הכל....היא קונה לעצמה....ואפילו משאירה ספר.....אני מדבר על התוספת......
ועוד דבר יש כאלו שרוצות לחסוך לדירה
נכון...להביא להורים....זה גם כסף לדירה[שההורים התחייבו]
במחשבה שניה....י"ל שאין ביננו מחלוקת אני מדבר על אשכנזים שההורים נותנים על בנות יותר.....
וגם חינוכית תהיה להם פחות השפעה מה לעשות הכסף יעוור עיני...
הכסף יעוור.....זה לשני הכיוונים......

עורכת קליפים

משתמש פעיל
דבר ראשון את המעשרות להביא בשלמות להורים,
זה כבר משהו שמאד עוזר,
אני חושבת שעדיף שכן תחסוך לחתונה שלה, ותקנה עם זה אז פאה לדוגמה ודברים שיעזרו להורים, לא מותרות,
אחותי היתה מלווה לאבא שלי את הכסף שלה,
ככה זה גם עזר לאבא שלי שכשהיה צריך הלוואות לקח ממנה וגם הוא לא הרגיש שהוא לוקח לה את הכסף כי הוא כן רצה שזה ישאר שלה,
אחר כך הוא החזיר לה הכל והיא השתמשה בזה לקניות לחתונה.

עורכת קליפים

משתמש פעיל
ועוד משהו אני רואה לפעמים בחורות שקונות מכספן מתנות יקרות לאחים הנשואים,
אם זה מה שמקובל המשפחה זה משהו אחר, אבל אם אחרי שהם יתחתנו הם יפסיקו לקנות כזה סדר גודל של מתנות לדעתי זה טיפשות,
בגלל שאת בחורה ואת מרגישה שאין לך מה לעשות עם הכסף את ככה מבזבזת אותו?
זה הגיוני לקנות מתנה ב200 ש"ח לכל אחות שיולדת?

לארג'

משתמש מקצוען
אם זה מה שמקובל המשפחה זה משהו אחר, אבל אם אחרי שהם יתחתנו הם יפסיקו לקנות כזה סדר גודל של מתנות לדעתי זה טיפשות,
גם כשמתחתנים נותנים מתנה ללידה של אחות 150-200 שקל
זה לא מה שיעשה אותה טיפשה ;)

גמל

משתמש חדש
אני חושבת שמעשרות אוטומטית להורים
וכן בילויים או דברים שהייתי צריכה או רוצה מעבר לרגיל הייתי משלמת מעצמי
חשוב לחסוך וכיף להתחיל את חיי הנישואין עם קצת כסף מהצד או יותר אפשרויות לקנות דירה...
כשהיו צריכים הייתי מלווה להורים שלי סכום כסף ומורידה מהסכום הכללי כל חודש את המעשרות שלי וככה לא היו צריכים להחזיר את ההלוואות בסופו של דבר

אילה מינה

משתמש מקצוען
לא הבנתי
למה שלא תפנק אחות נשואה שיקרה לה?
היא לא זורקת את הכסף לפח

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כז

א לְדָוִד יְהוָה אוֹרִי וְיִשְׁעִי מִמִּי אִירָא יְהוָה מָעוֹז חַיַּי מִמִּי אֶפְחָד:ב בִּקְרֹב עָלַי מְרֵעִים לֶאֱכֹל אֶת בְּשָׂרִי צָרַי וְאֹיְבַי לִי הֵמָּה כָשְׁלוּ וְנָפָלוּ:ג אִם תַּחֲנֶה עָלַי מַחֲנֶה לֹא יִירָא לִבִּי אִם תָּקוּם עָלַי מִלְחָמָה בְּזֹאת אֲנִי בוֹטֵחַ:ד אַחַת שָׁאַלְתִּי מֵאֵת יְהוָה אוֹתָהּ אֲבַקֵּשׁ שִׁבְתִּי בְּבֵית יְהוָה כָּל יְמֵי חַיַּי לַחֲזוֹת בְּנֹעַם יְהוָה וּלְבַקֵּר בְּהֵיכָלוֹ:ה כִּי יִצְפְּנֵנִי בְּסֻכֹּה בְּיוֹם רָעָה יַסְתִּרֵנִי בְּסֵתֶר אָהֳלוֹ בְּצוּר יְרוֹמְמֵנִי:ו וְעַתָּה יָרוּם רֹאשִׁי עַל אֹיְבַי סְבִיבוֹתַי וְאֶזְבְּחָה בְאָהֳלוֹ זִבְחֵי תְרוּעָה אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה לַיהוָה:ז שְׁמַע יְהוָה קוֹלִי אֶקְרָא וְחָנֵּנִי וַעֲנֵנִי:ח לְךָ אָמַר לִבִּי בַּקְּשׁוּ פָנָי אֶת פָּנֶיךָ יְהוָה אֲבַקֵּשׁ:ט אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי אַל תַּט בְּאַף עַבְדֶּךָ עֶזְרָתִי הָיִיתָ אַל תִּטְּשֵׁנִי וְאַל תַּעַזְבֵנִי אֱלֹהֵי יִשְׁעִי:י כִּי אָבִי וְאִמִּי עֲזָבוּנִי וַיהוָה יַאַסְפֵנִי:יא הוֹרֵנִי יְהוָה דַּרְכֶּךָ וּנְחֵנִי בְּאֹרַח מִישׁוֹר לְמַעַן שׁוֹרְרָי:יב אַל תִּתְּנֵנִי בְּנֶפֶשׁ צָרָי כִּי קָמוּ בִי עֵדֵי שֶׁקֶר וִיפֵחַ חָמָס:יג לוּלֵא הֶאֱמַנְתִּי לִרְאוֹת בְּטוּב יְהוָה בְּאֶרֶץ חַיִּים:יד קַוֵּה אֶל יְהוָה חֲזַק וְיַאֲמֵץ לִבֶּךָ וְקַוֵּה אֶל יְהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

מנדלה במטבח • אתגר 53

לוח מודעות

למעלה